گزارش عملکرد لژیون ویلیام وایت همسفران
شنبه 27 بهمن 1397 ساعت 09:31 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )

"به نام قدرت مطلق الله"

همه چیز درونی است ، احساس امنیت یعنی حس میکنی همه کار هایت را میتوانی به خوبی انجام بدهی ، اینکه چقدر به مسیر الهی نزدیک ‌هستی مهم است و به ایمان و باور تو مربوط است. وقتی میخواهی نگاهت تغییر کند باید حس تغییر کند ؛ باید روی ذهن کار کنیم و اولویت ها را مشخص‌کنیم و نیروهای منفی را بشناسیم و نفس را آموزش دهیم بعد میبینیم که چقدر لذت بخش نوع نگاه تغییر میکند ، ما برای تغییر و تبدیل و ترخیص آمده ایم . هر صفت بدی که شناسایی میکنیم ، همیشه با من‌نیست چون صفت گذشته درانسان صادق نیست و من جاری هستم پس میتوانم تغییر بدهم . ما‌ روزنه نور را پیدا کردیم و در حال حرکت هستیم ، روزنه نور همان علم و دانش کنگره است و حال خوش یعنی منبع نور برای ما بزرگتر شود .   


الهام مسافر نیکوتین :
 یکی از وظایف راهنما این‌ است که همه اعضای لژیون را به یک چشم می ببیند و قوم و ملیت برایش فرقی نمیکند ، به همه عشق و محبت میدهد و اینکه راهنما خودش باید سر وقت بیابد و همیشه آراسته باشد و به رهجو ها ادب یاد بدهد ، رهجو هم باید منظم باشد و سی دی ها را گوش کند و آموزش بگیرد . 

سمیه مسافر نیکوتین : 
راهنما راهی را که قبلا رفته و درمان شده را نشان میدهد و رهجو دنبال راه است و برای دوری از ضد ارزش ها از راهنما کمک ‌میگیرد و همانطور که آقای مهندس فرمودند حرمت در کنگره خیلی مهم است ، مثلا سفر اولی ها نباید با هم در ارتباط باشند چون از هدف دور میشوند . 

سارا مسافر نیکوتین :
 فرمانبرداری برای رهجو خیلی مهم است ، راهنما عشقی به رهجو ترزیق میکند که خیلی به رهجو اشتیاق میدهد و رهجو قویتر میشود . زهرا مسافر نیکوتین : 
من روز اول با حال خراب اینجا آمدم و راهنما راه را به من نشان داده و سعی کردم که همیشه حرمت ها را رعایت کنم و همیشه مرور میکنم که قبلا چطور بودم و به کمک راهنمایم الان در چه جایگاهی و چه حالی هستم .

 لیلا مسافر نیکوتین :
 راهنما عیبی که من‌ دارم را میبیند و وقتی به من میگوید ممکن ‌است مقاومت کنم و حالم بد شود اما با گذشت زمان متوجه میشوم که راهنما صلاح من را میخواهدو پیشرفتم را و راه درست را به من نشان‌ میدهد ؛ اینکه چه نتیجه ای بگیرم به خودم بستگی دارد .

 مشارکت راهنمای محترم خانم‌ جلالی: 

اگر بدانید که امروز روز آخر زندگی شماست خود را حال خراب میدانید و سرزنش میکنید ؟ ما انسان‌ ها همیشه تعجیل داریم ولی این تغییر نگاه خیلی سخت است و سریع اتفاق نمی افتد .پس نباید خود را سرزنش کنیم . من ‌به عنوان ‌راهنما میتوانم بگویم اگر ممارست کنید و استقامت کنید حتما برایتان تغییر نگاه اتفاق می افتد ؛ خود را به خدا و آموزش های کنگره بسپارید . تمام وظایف راهنما و رهجو در قالب حرمت و قوانین کنگره تعریف شده است ، خواهش من این است که هیچ وقت وارد حاشیه نشوید شما به کنگره آمده اید برای درمان . آموزش های کنگره بسیار غنی است به چیز دیگری نیاز نداریم ، من با صحبت های استادانم زندگی میکنم ، الویت اول زندگی خودتان هستید تا خدمت کردن که خدمت هم برای شناخت خود و شناخت محبت و شناخت وجود و نفس است پس منتی بر هیچ کسی نیست ولی این شانس وجود دارد که بتوانی کنار آدم ها قرار بگیری و آموزش بگیری ، هیچ چیزی یک طرفه نیست ، داد و ستد است . آقای مهندس اتمام حجت کردند که ما فقط راهنمای درمان اعتیاد هستیم و مسائل جانبی کار راهنما نیست . راهنما باید آموزش های کنگره را انتقال دهد و اگر این اتفاق بیافتد نوع نگاه خیلی تغییر میکند و دیگر لازم نیست که همه آدم ها حالشان خوب باشد تا تو هم خوب باشی ، چون متوجه میشوی که همه آمده ایم تا خودمان حل مشکلمان را یاد بگیریم .همه ما مخلوق خداوند هستیم و عزیز هستیم حتی آدمی که از نظر ما خیلی بد است ، او هم به نوعی نیاز دارد که با من باشد ، اگر من آموزش گرفته ام نباید باعث شود که تصور کنم خیلی رشد کرده ام و دیگر همسر و فرزندم را نبینم . راهنمای همسفر فقط روی مسائلی که مربوط به اعتیاد مسافر است میتواند کمک کند و روی مسائلی مثل مسائل مادی و حاشیه ای زندگی نمیتواند دخالت کند ، چون راهنما فقط همسفر را میبیند و یک ‌طرفه است چه بسا اگر قانون این بود که مسافر هم‌ صحبت میکرد قضیه خیلی فرق میکرد ، پس روی عدالت نیست که وارد حریم ‌خانواده ها شویم و همه مسائل را بخواهیم در کنار مسئله اعتیاد حل کنیم ، ما اجازه این‌کار را نداریم . اعتقادم بر این است که یک رهجو را با افکار به هم ‌ریخته و نیروهای منفی زیاد جوری بتوانم با آموزش های کنگره هدایت کنم که بتواند وارد وادی تفکر شود وقتی وارد وادی تفکر شد در نتیجه تصمیم ‌گیرنده زندگی اش خودش است ، ممکن است در پاره ای از مسائل با راهنمایش مشورت کند ، مشورتی کوتاه که لطمه به باطن زندگی مسافر و همسفر نخورد ، مثلا وقتی که بین بد و بدتر گیر میکنند ، بد را پیش بروند نه بدتر را . راهنما با توجه به شرایط درمان اعتیاد مسافر و همسفر ، راهنمایی میکند و به همسفر یادآوری میکند که اولویت اول درمان اعتیاد است، نه کار و نه بدهی و ... . حاصل سالها تجربه من این است که فقط رهجو را به شناخت صور پنهان و شناخت خود نزدیک‌کنم و آشنا کنم و زمان و مکان و کلام مناسب نباید فراموش شود . 

مثلث شخصیت :
 بعد از شناخت ضلع آسیب دیده شخصیت، زمان به تنهایی کاری انجام نمیدهد باید تغییر نگاه و جهان بینی باشد تا اضلاع مثلث شخصیت با هم به تعادل برسد و احساس بی لیاقتی تبدیل به احساس شایستگی میشود و احساس گناه تبدیل به معصومیت میشود یعنی به راهی که میروی اعتقاد پیدا‌میکنی و احساس تهدید به امنیت تبدیل میشود . همه چیز درونی است ، احساس امنیت یعنی حس میکنی همه کار هایت را میتوانی به خوبی انجام بدهی ، اینکه چقدر به مسیر الهی نزدیک ‌هستی مهم است و به ایمان و باور تو مربوط است. وقتی میخواهی نگاهت تغییر کند باید حس تغییر کند ؛ باید روی ذهن کار کنیم و اولویت ها را مشخص‌کنیم و نیروهای منفی را بشناسیم و نفس را آموزش دهیم بعد میبینیم که چقدر لذت بخش نوع نگاه تغییر میکند ، ما برای تغییر و تبدیل و ترخیص آمده ایم . هر صفت بدی که شناسایی میکنیم ، همیشه با من‌نیست چون صفت گذشته درانسان صادق نیست و من جاری هستم پس میتوانم تغییر بدهم . ما‌ روزنه نور را پیدا کردیم و در حال حرکت هستیم ، روزنه نور همان علم و دانش کنگره است و حال خوش یعنی منبع نور برای ما بزرگتر شود .تهیه گزارش و تایپ : مسافر نیکوتین سپیده
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: همسفران ویلیام وایت،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
رخساره از لزیون هفتم سه شنبه 30 بهمن 1397 07:36 ب.ظ
در لزیون ویلیام اموزشها همیشه ناب هستند و خانم جلالی بسیار شیوا و دلنشین این اموزشها رو به ما منتقل میکنند ممنونم خانم جلالی سا یتون مستدام
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic