جلسه پرسش با حضور دیده بان محترم جناب آقای حکیمی
چهارشنبه 17 بهمن 1397 ساعت 12:12 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر سارا (لژیون دهم) | ( نظرات )


جلسه پرسش با حضور دیده بان محترم جناب آقای حکیمی در تاریخ 97/11/15


1- چه تفاوتی بین درمان شخصی که در داخل کنگره OT مصرف می کند با شخصی که خارج از کنگره OT مصرف می کند، است؟
پاسخ: اثر گذاری این دارو در کنار آموزش است. پیام ابتدای کتاب60 درجه به ما می گوید: من آب می آورم تو آنقدر بنوش که سیرآب شوی، اما نه زیر آب.... .ما از آب مایه حیات بخش تر نداریم اما همین آب باعث خفگی ما انسان ها می شود. دارویی بالاتر از OT نداریم اما همین OT اگره به اندازه و درست مصرف نشود، تبدیل به ضد خودش می شود. ما انسان هایی داریم که به ضد خودشان تبدیل می شوند. شما به هر چیزی که در حرکت است نگاه کنید اگر در مسیر درست قرار نگیرد به ضد خودش تبدیل می شود.

2- مسافر من 8 ماه سفر است که هنوز به مصرف قرص مشتاق است و خودش هم عذاب می کشد، چه کمکی می توانم به او کنم؟
پاسخ: نفس او هنوز سیر نشده است. آگاهی و جهان بینی اش خوب نیست، حتما سی دی هم خوب نمی نویسد و یا می گوید در مسیری که با ماشین رانندگی می کنم سی دی هم گوش می دهم؛ خب اگر تو سی دی گوش می دهی پس چه کسی رانندگی می کند؟ اگر تو رانندگی می کنی پس چه کسی سی دی گوش می دهد؟ سی دی را باید گوش دهی، بنویسی ، یاد بگیری و انجام دهی، که این مسیر درمانی درست می شود.

3 -من یک ماه است که به کنگره می آیم و مسافرم 5روز است که درمان را شروع کرده، پسری هم دارم که خیلی نگران او هستم، چند روز است که خانه را ترک کرده می ترسم معتاد یا قاچاقچی شود، چه رفتاری باید با او انجام دهم؟
پاسخ: معتاد شدن و قاچاقچی شدن یک فرآیند است. وقتی موتور ماشین خراب می شود برای تعمیر او باید یک مسیری را طی کنند تا به آن جایی که خراب است برسند و بتوانند تعمیر کنند. الان دو قسمت ساختار خانه یعنی فرزند و همسر خراب است، که مهترین همسر است، فرزند بعد از همسر قرار می گیرد. موضوعی که در خانواده ها به دلیل جهان بینی غلط جا افتاده این است که با ورود فرزند زن و مرد از هم فاصله می گیرند.تجربه من نشان می دهد که شما باید با این فرزند مدارا کنید تا اول پدر درمان شود؛ وقتی پدر در این مسیر قرار می گیرد و درمان می شود، شما هم یاد می گیرید که چگونه تفکرات و اندیشه های خودتان را دسته بندی کنید. شما هنوز در ارتباط با همسرتان از واژه معتاد استفاده می کنید،این بالاترین تخریب را برای فرد دارد، شما با استفاده کردن از این واژه علاوه بر اینکه او را خرد می کنی خودت را هم خرد می کنی. بعضی از واژه ها خیلی سنگین است. شما به خودتان زمان دهید و به کنگره بیایید و آموزش بگیرید. ما در کنگره قانون زندگی را یاد می گیریم.

4- آیا مسافر سفر دومی که گریز می زند باید او را به زور به کنگره بیاوریم؟
پاسخ: خیر. شما اصلا به رویش نیاورید که گریز می زند تا خودش بیاید و اقرار کند و راهش را پیدا کند.

5- چرا عده ای همزمان با مصرف OT باز هم گریز می زنند، همسر من چند ماه است که سفرش  را آغاز کرده چند روز دارو می خورد چند روز مواد مصرف می کند و عصبی و پرخاشگر است؟
پاسخ: اکثرا با شور ترک می آیند و وقتی در کوران کار قرار می گیرند، تنها چیزی که می تواند آنها را در مسیر نگه دارد جهان بینی است.دانستن جهان بینی یک چیز است و اجرای آن چیز دیگری. باید چیزی که به او می گویند اجرا کند و از خوش تز ندهد. وقتی کسی در مسیر درمان قرار می گیرد قطعا رفتارش در خانواده، محیط کار و ... تغییر می کند. شاید در محیط کار برایش مشکل پیش آید و درآمدش کم شود اما این را در نظر داشته باشید که خلق و خوی این آدم در حال تغییر است. وقتی مسافر شما خلاف این کار را می کند یعنی در مسیر درمان نیست.6- مسافر من دو سال که رها شده است و کم به کنگره می آید چه کار کنم؟
پاسخ: شما سی دی ها را بگیرید و در دسترس شان قرار دهید تا بتوانند به نوعی از آموزش ها استفاده کنند.

7- چگونه می توانیم حس مثبتمان را به کسی که حس منفی دارد انتقال دهیم؟
پاسخ: اصلا چه اصراری به این کار دارید؟ کار شما مثل این است که با کسی روبرو هستیم، او نه می گوید که گرسنه است و نه می گوید سیر، ما هم می رویم سه چهار مدل غذا درست می کنیم و می خواهیم به زور به او بدهیم و بهش هم می گوییم که همه اینها رو باید بخوری، واضح است که این کاری عبث و اشتباه است. آن شخص انرژی منفی دارد شما خنثی باش.اگر شما اصطلاحا عایق باشید او چه انرژی مثبت داشته باشد چه منفی، در تو هیچ تاثیری نمی گذارد. خیلی وقتها انسان ها می خواهند به زور افراد مقابل شان را تغییر دهند که این کار درست و نشدنی نیست.

8- مسافرم در زمان مصرفش کارهایی را انجام می داد که الا ن انجام نمی دهد اما من نگرانم و می ترسم از اینکه نکند دوباره آن کارها را انجام دهد،چه کار کنم؟
پاسخ: شما پلیس شدی و تجسس می کنی. ما رو عملکرد یکدیگر اختیاری نداریم . و شما نمی توانید در کارکرد او اثر بگذارید. در کلام الله داریم هر کس که از خمر استفاده می کند در تفکر او پوشش و حجاب به وجود می آید یعنی اینکه طرف چشمش باز است اما من و شما را نمی بیند و نمی تواند حس کند، 60 درجه زیر صفر همین است. شما یک نفر را تصور کنید که دستش سرد و سر شده است حالا این فرد دستش را در آب جوش بگذارد در چند لحظه اول اصلا آب جوش را حس نمی کند. انسان مصرف کننده هم همینطور است، نه بچه می بیند، نه زن و نه هیچکس دیگر.محبت می کند اما خیلی عمق ندارد.

9- برای تقویت اعتماد به نفس چه کار کنیم، من هر کاری که می خواهم شروع کنم تا دو هفته انجام می دهم اما بعد رهایش می کنم؟
پاسخ: ما وقتی تصمیم می گیریم کاری را انجام دهیم مثل این است که آتشی را روشن کردیم، وقتی ما این آتش را روشن می کنیم برای اینکه مدام روشن باشد باید بهش سوخت دهیم.اگر یک دسته چوب را روشن کنیم یکدفعه گرمای زیادی را به ما می دهد و بعد خاموش می شود، شور در انسان ها هم یعنی همین.ولی اگر کسی اندازه ای که می خواهد آتش را روشن کند و سوخت هم داشته باشد و کم کم به آتش اضافه کند در آن صورت آتش مداوم روشن است. انگیزه ما هم برای انجام کار به همین شکل است.بایدیک آگاهی اولیه داشته باشیم که برای چه می خواهم این کار را انجام دهم و باید ارزش و هدف برای من کمرنگ نشود و حقه فراموشی نفس را نخوریم. وقتی دو نفر با هم آشنا می شوند و می گویند بدون هم نمی توانیم زندگی کنیم و یک دل نه صد دل عاشق شدیم این توهم است محبت در طول زمان به وجود می آید و باید به آن سوخت داد.باید ببینید بعد از 5 سال چه حسی دارید چون اولش شور است مثل همان روشن کردن است امکان دارد زیاد سوخت ریخته باشه و آتش گر گرفته باشد و گرما زده شود.

10-تفاوت فکر و عقل در چیست؟
پاسخ: عقل حاکم است که حکم صادر می کند و تفکر هم حرکت از یک مجهول به یک معلوم  یا از حرکت از یک مجهول به مجهول دیگر است.

11- مسافرم با وجود اینکه یک سال رها شده اما هنوز سر کار نمی رود؟
پاسخ: سفر اول در کنگره هیچ منافاتی با کار کردن ندارد. شخصی که در سفر اول سرکار نرود وقتی وارد سفر دوم هم شود سر کار نمی رود. مگر می شود یک سفر دومی بیکار باشد؟ پس در کنگره چی یاد گرفته است؟ وادی چهارم به ما چه می گوید؟ اشخاصی که به این مسافر کمک می کنند تا بیکار بماند به او خیانت می کنند.ما برداشت بدون سختی نداریم. انسان باید سختی بکشد.

12- در مورد صحبت مهندس که می فرمایندک حسادت و کینه در ناخودآگاه است توضیح دهید؟
پاسخ: ناخود آگاه مثل کوزه ای است که برای هر کس نمی دانیم داخل آن چیست و یک تراوش هایی هم دارد.بخشی از این مسائل از آن است اما انسان در مسیر حیاتی که دارد می تواند این ها را تبدیل کند.یک انسانی که در حسرت است مثل این است که یک کاسه دو نفره می برد و می خواهد به اندازه ده نفر آبگوشت بگیرد و این امکان پذبر نیست. انسانی که حسادت دارد همیشه ناتوانی های خودش و توانمندی های دیگران را نگاه می کند، زحماتی که دیگران می کشند را نمی بیند و زحمات که خودش نکشیده را خیلی زیاد می بیند یعنی همه چیز را بر عکس می بیند.از قالب خودش درآمده و خودش را در قالب دیگر برده است. کسی که حسادت دارد یک حس پنهانی منیت دارد که آن پنهان است. همه مشکل انسان از مثلث جهالت(ترس-نا امیدی-منیت) است. اگر انسانی نا امید است دو مورد دیگر هم پنهانی کمکش می کنند.

13- با خشم درون خود چه کنم،همیشه سعی می کنم آرام و صبور باشم اما گاهی اوقات برای مسائل کوچک به شکل بدی عصبانی می شوم؟
پاسخ: اما اگر این اتفاقات می افتد خودمان را مورد بررسی قرار می دهیم.ما گر از روش درستی استفاده نکنیم این اصطحکاک ها را با آدم ها داریم. برای یادگیری این روش بهتر است از جزوه جهان بینی 1و2 استاد امین استفاده کنید.

14- به مسافرم شک دارم چه کار کنم که شک من بر طرف شود؟مدام از او  می پرسم که آیا مواد مصرف می کند؟
پاسخ: دوربینت را خاموش کن. دوربین شما روشن است و مدام از پشت دوربین به او نگاه می کنید. اصلا یک کاری انجام دهید که اگر آن کار را با شما کردند خودتان ناراحت نشوید.Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی - خصوصی همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر نسرین لژیون ۱ یکشنبه 21 بهمن 1397 01:59 ق.ظ
خدا قوت خسته نباشید
همسفر مریم کمک راهنما لژیون ششم پنجشنبه 18 بهمن 1397 11:33 ب.ظ
جلسه بسیار خوبی بود حظور دیدبان محترم آقای حکیمی در نمایندگی ابوریحان باعث افتخار ماست مثل همیشه عالی وپر از آموزش بود سپاس از حظورتون و خدا قوت به خدمت گذاران سایت
اعظم کمک راهنمای لژیون یکم پنجشنبه 18 بهمن 1397 10:55 ب.ظ
با عرض سلام
تشکر ویژه میکنم از دیده بان محترم آقای حکیمی که با صبر و حوصله پاسخگوی سوالات همسفران عزیز بودند

همسفر فاطمه آکادمی پنجشنبه 18 بهمن 1397 09:05 ب.ظ
با سلام و خداقوت خدمت همه زحمتکشان و خدمت گذاران کنگره شصت . سخنان استاد حکیمی مثل همیشه بسیار عالی و پر مغز بود .
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات