مصاحبه با راهنمای محترم خانم اعظم جلالی
جمعه 12 بهمن 1397 ساعت 02:18 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )
"به نام قدرت مطلق الله"

من فکر می‌کنم، هیچ دستاوردی و کمکی بزرگ‌تر و بالاتر از این باشد، که دو انسان مصرف کننده را به مسافری آزاد و رها تبدیل کرده و به خانواده من و خودشان هدیه داده باشد. چه چیزی بالاتر از این‌که همسرم افکارش افیونی نیست و سلامت روان و جهان بینی دارد و فرزندم وارد جامعه شده و مشغول به کار است و تشکیل زندگی داده است و عمر و سلامتی آن‌ها را مدیون کنگره هستم و فکر در هستی چیزی بالاتر از این برای انسان باشد.


*لطفا خودتان را معرفی کنید؟
 اعظم هستم یک همسفر، همسرم محمد با مصرف اپیوم و پسرم علی با مصرف حشیش و تزریق هروئین وارد کنگره شدند و بیش از ۱۶ سال است، که آزاد و رها هستند. راهنمای پسرم استاد، جناب آقای امین و راهنمای همسرم، جناب آقای حکیمی و راهنمای خودم سر کار خانم آنی هستند.
اگر همسفری مسافرش سفر نمی‌کند، چه توصیه‌ای برای ایشان دارید؟ 

توصیه به صبر می‌کنم، اگر همسفر دلش را اول به خدا و بعد به آموزش‌های کنگره بدهد، حتماً جواب می‌گیرد. 

*راز موفقیت و پیشرفت یک همسفر برای بازسازی تفکّراتش چیست؟ 

راز آن در هیچ چیزی نیست، الان این‌ که حتماً باید آموزش بگیرد و فرمانبرداری و صبر را در پارامتر زمان یاد بگیرد و انجام دهد و اجازه بدهد آموزش‌های کنگره به روح و روانش و شهر وجودیش بنشیند، تا آن بستر فراهم شود، تا تفکّراتش بازسازی شود. یک همسفر وقتی سی‌دی‌ها را گوش می‌دهد و رابطه مستقیمی با دستور جلسه امروز می باشد، وقتی با جهان ذهنی و صور پنهان خودش آشنا می‌شود، خیلی راحت می‌تواند، با استفاده و کمک گرفتن از سی‌دی‌ها روی جهان ذهنی خودش کار کند. وادی اول می‌گوید: همه چیز از یک تفکر و فکر آغاز می‌گردد. بعد از آن فکر، تصویر بوجود می‌آید و تصویر شکل پیدا می‌کند و ادامه دارد، می‌خواهد تغییری در تفکرات خودش ایجاد کند، سپس اول باید به شناخت آن ذهن و تفکر چیست؟ باید مراجعه کند، به جهان بینی و وادی‌ها و سوال شما این است که، تفکر بوده و باید باز سازی کنیم، به نظر من تفکر و اندیشه و نوع نگاه شخص، باید تغییرات در حس ایجاد کند و دیگری شناخت ذهن و جهان ذهنی را کنترل کند، کم‌کم فرماندهی شهر وجودیش را به عهده بگیرد. 

*شما در جایگاه‌های زیادی خدمت کرده اید، کدام جایگاه را بیشتر دوست دارید و از کدام بیشترین آموزش را دیده‌اید؟

 هر جایگاه آموزش‌های خاص خودش را دارد، ولی برای من کمک راهنمایی جایگاه خیلی غنی، از همه چیز بود، چون یک تبادلی بود، با افکار و اندیشه و انرژی بین من و رهجو به صورت مستقیم و غیر مستقیم و طبیعتاً انسان جایگاه خدمتی ( دبیری، نگهبانی و آبدار خانه و ... ) را گذرانده است و هر کدام زیبایی خاص خودش را دارد، ولی جایگاه کمک راهنمایی، توانست من را در این مسیر نگه دارد  و باعث شد آن‌چیزی را که دریافت کردم، آن‌قدر لذّت زیادی داشت، که باز آرزوی آن را دارم، که در سیستم باشم و آموزش بگیرم و مهارت های بهتری برای زندگی پیدا کنم. 

*دستاوردها و کمک‌های کنگره برای شما چه چیزهایی بوده‌ است؟

 من فکر می‌کنم، هیچ دستاوردی و کمکی بزرگ‌تر و بالاتر از این باشد، که دو انسان مصرف کننده را به مسافری آزاد و رها تبدیل کرده و به خانواده من و خودشان هدیه داده باشد. چه چیزی بالاتر از این‌که همسرم افکارش افیونی نیست و سلامت روان و جهان بینی دارد و فرزندم وارد جامعه شده و مشغول به کار است و تشکیل زندگی داده است و عمر و سلامتی آن‌ها را مدیون کنگره هستم و فکر در هستی چیزی بالاتر از این برای انسان باشد.

 *آیا ناامیدی با توجه به جایگاه‌تان به سراغتان می‌آید و عکس العمل شما چگونه است؟

 ناامیدی نه به آن صورت که قبلاً بوده است، چون من ناامیدی را شناختم و می‌دانم جلوی حرکت را می‌گیرد و یکی از اضلاع مثلّث جهالت است و من هم دوست دارم، از جهالت خودم بیرون بیایم و مسافر تفکر کنگره هستم. وقتی من رهجو و مسافر تفکر کنگره باشم، دیگر ناامیدی نیست، چون جایی که امید هست، ناامیدی حرفی برای گفتن ندارد. دیگر آن حس را در خودم ندارم، که در مورد آن عکس العمل نشان بدهم. اگر در جایگاه‌های مختلف کار می‌کنم، خیلی خوشحال هستم، در مسیر اهداف کنگره حرکت می‌کنم و کنگره راه و روش و تفکر است و آدم‌ها نیستند، حتی یک انسان را به حساب کنگره نمی‌گذارم. پس از هیچ کسی و هیچ چیزی در مسیر ناامید نمی‌شوم، حتی در زندگی شخصی هم ناامیدی جایگاهی ندارد، چون یاد گرفتم ریلکس باشم و اکتیو حرکت کنم. 

*شما در آغاز نامه خود از سی‌دی‌های مختلفی استفاده کرده‌اید، به نظرتان تاثیر سی‌دی‌ها در آموزش در چه حدی می‌تواند، در تغییر جهان‌بینی یک همسفر باشد؟

 صددرصد چیزی به غیر از این نیست، نقطه تفکر من در آغاز نامه‌ام، با کمک سی‌دی آغاز شد، یعنی؛ اگر سی‌دی و نوشتاری وجود نداشت، ابزاری در دست من نبود، تا بتوانم روی آن مطالعه کنم و به جرقه آغاز نامه برسم.

* چرا آقای مهندس یک سی‌دی در هفته برای اعضای کنگره ۶۰ می‌دهد؟

 من زیاد اطلاع ندارم، بلکه باید از آقای مهندس سوال کنید، ولی من فکر می‌کنم، تعادل را در نظر می‌گیرند، چون یک سی‌دی برای رهجو و یک سی‌دی برای راهنما‌ها است.

*در تولد بنیان کنگره ۶۰ جناب آقای مهندس دوست دارید، به ایشان چه بگویید؟ 

به جزء این‌که ایشان استاد معنوی و استاد همه‌ی خانواده کنگره ۶۰ هستند. من سعادت این را داشتم، که در، درمان سیگارم شاگرد کوچک ایشان باشم. ولی کلاً برای جامعه کنگره ۶۰ و فراتر از جامعه فعلی ما، انسانی بزرگ هستند و از ایشان صمیمانه سپاس‌گزارم، به خاطر تمام آموزش‌‌هائیکه من به همراه خانواده‌ام و حتی دو فرزند دیگر من که در سیستم نبودند، از طریق ما از آموزش‌های کنگره بهره‌ بردند. چه‌گونه از ایشان تشکر کنم، جزء این‌که ایشان را و خانم آنی بزرگ و استاد امین عزیز و خانم کماندار و خانم شانی را بسپارم به خدا و خیلی دوستشان دارم و برای ایشان از خداوند بهترین‌ها را همراه با سلامتی آرزومندم، همه استادهای ما خیلی بخشنده و بزرگوارند و من آن‌قدر خودم را کوچک می‌بینم، که فقط می‌توانم بگویم از شما سپاس‌گزارم.

* کلام آخر: 

سلامتی همه افراد خدمت‌گزار و امیدوارم همه‌ی ما در جهت اهداف کنگره حرکت کنیم. بهترین روزهای زندگی من در خدمت کردن در کنگره سپری می‌شد، هیچ وقت فکر نکردم به دیگران خدمت می‌کردم، بلکه اول به خودم خدمت کردم و سپاس از همه‌ی عزیزان که به من فرصت خدمت گزاری دادند.منبع : نمایندگی حر گروه همسفران
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر اکرم لژیون ششم نمایندگی صالحی دوشنبه 15 بهمن 1397 12:18 ق.ظ
خداقوت خانم جلالی دوست داشتنی. بسیار لذت بردم از مطالب پرمحتوایتان
رخساره از لزیون هفتم یکشنبه 14 بهمن 1397 02:08 ب.ظ
خدا قوت خانم جلالی عزیز وجود شما برای ما همیشه همراه با حال خوب و سلامتی و نعمت بوده از این گزارش هم بسیار استفاده کردیم عالی بود
همسفر نرگس کمک راهنمای لژیون نهم شنبه 13 بهمن 1397 11:55 ب.ظ
خدا قوت خانم جلالی عزیز موفق باشید
همسفر نرگس کمک راهنما لژیون دوم شنبه 13 بهمن 1397 07:55 ب.ظ
خداقوت خانم جلالی عزیز براتون بهترینهارو آرزومندم و امیدوارم برکت تمامی خدمتهاتون در زندگی تون جاری و ساری باشه.
همسفرسمیه لژیون یک شنبه 13 بهمن 1397 02:07 ب.ظ
خانم جلالی عزیزبی شک خدمت شمادرزندگیتون پرازخیروبرکت است و آرامش مهمان همیشگی خانه شماست
همسفر نسرین لژیون یکم شنبه 13 بهمن 1397 12:36 ق.ظ
خسته نباشید
اعظم کمک راهنمای لژیون یکم جمعه 12 بهمن 1397 09:48 ب.ظ
خانم جلالی عزیز امیدوارم خیر و برکت خدمتتون در زندگیتون جاری باشه
همسفرزهرالژیون مرزبانی جمعه 12 بهمن 1397 02:39 ب.ظ
خانم جلالی عزیز بسیارعالی وآموزنده بود.
همسفرزهرالژیون نهم جمعه 12 بهمن 1397 02:37 ب.ظ
خانم جلالی عزیز خداقوت عرض میکنم مطالبتون بسیارعالی وپرمحتوا بود .
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic