خلاصه سی دی ادیان-- همسفر سمانه
شنبه 6 بهمن 1397 ساعت 12:18 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )


سلام دوستان سمانه هستم همسفر( لژیون نهم)
ما تا زمانی که روان برایمان مشخص نشود چیست، هیچ اقدامی نمیتوانیم بکنیم.شما در صورتی میتوانید ماشینی را  تعمیر کنید که تمام اجزای آن را بشناسید. به عقیده من ما توهم این را داریم روان را می‌شناسیم. (ما روان را می‌شناسیم ولی نه تمام جزئیات آن را).اعتیاد یک پایه اش روی جسم و فیزیولوژی و یک پایه روی جهانبینی بنا نهاده شده است.اگر جسم خراب باشد ،روان متعادل نیست.مثلا اگر شب درست نخوابیده باشیم به این دلیل است که مخدرهای درونی بدن درست کار نمی کنند....
هر گاه بخواهیم روان را درمان کنیم باید جسم را کاملا بشناسیم.ما باید ببینیم اثر مواد مخدر دقیقا روی کجای جسم و فیزیولوژی است.اگر این قضیه را دانشمندان بدانند URD یا UROD انجام نمی دهند.پس ما باید شناخت کافی از جسم داشته باشیم و نیز باید بدانیم کجای بدن کار کنیم و مواد مخدر روی کدام قسمت اثر گذاشته است.در جهانبینی هم نیاز به شناخت کامل انسان داریم و آن افکار و اندیشه انسان است. 
یک سری اطلاعات و آگاهی را ادیان به ما داده اند.قسمت عمده ی جهانبینی به ادیان برمیگردد.بطور کلی جهانبینی برای انسان و بشریت یعنی ادیان.اگر نگاهی به تمام عالم کنیم می‌بینیم که همه جهانبینی آنها از ادیانشان است.ما نمیتوانیم بگوئیم که راجع به روان میخواهیم صحبت کنیم ولی با ادیان کاری نداریم پس ندیده گرفتن ادیان،ما به جایی نمیرسیم.کل ادیان در سراسر گیتی یک سری مراسم آئینی دارند مثلا در مراسم آئینی خود ،وقت شناسی را آموزش میگیریم،متد دی اس تی را  از ماه مبارک رمضان الهام گرفتیم.ادیان یکسری کارهای عملیاتی ،راه و روش زندگی کردن و قوانین زندگی را به ما می آموزد.مثلا ادیان میگوید دروغ نگویید،رشوه نگیرید،غیبت و پیمان شکنی نکنید،به حریم انسان ها نباید وارد شوید.تجاوز نکنید،مواد مخدر مصرف نکنید،مشروبات الکلی مصرف نکنید و......قوانین و مراسم آئینی مثل شخم زدن زمین است و با عمل کردن به دستورات قوانین مثل این است که چیزی را کاشته ایم.اگر قوانین آیینی را اجرا کنیم ولی دیگری را اجرا نکنیم در آن موقع افیون جامعه میشود.نتیجه ادیان به خود انیان برمیگردد.
فرمان فکر و عقل یعنی چه؟یعنی ما از نظر عقلی و فکری خوب باشیم و فکر و عقل یعنی هر دو با هم باشند.زمانی که به فرمان فکر و عقل رسیده باشیم به انسان کاملی تبدیل میشویم.فرمان فکر و عقل یعنی کن فیکون.ما در ذهن خودمان هر چیزی بگوئیم همان چیز سریع تو ذهنمان میبینیم (همان شو شود در ذهن ما میشود).شو شود بزرگ مربوط به خداوند و شو شود کوچک مربوط به انسان است‌.
 کسانی که اعتقاد به حیات پس از مرگ داشته باشد با کسانی که هیچ اعتقادی ندارند زندگی متفاوتی دارند.اگر اعتقادی به زندگی بعد از مرگ نداشته باشیم مرگ پایان تفکر و تعقل ماست.تفکر و تعقل بعد از مرگ از بین نمی‌رود که هیچ ،حتی ایجاد تصاویر مجازی دارند و موقعی تفکر و تعقل ایجاد تصاویر می کند که زندگی حیاتی در پرتو فرمان عقل هر چه گفتیم اجرا  کنیم.اگر به آن تفکر و تعقل نرسیده باشید زندگی به گونه ی دیگری است که هنوز کامل و پخته نشده است.
دستهای آسمانی فقط القای افکار را انجام می دهند بقیه ی کارها را باید خودمان انجام دهیم.نمونه بارز آن مثل پیامبران الهی که از طریق وحی به آنها الهام میشد و آنها خودشان موظف به انجام کارهایشان بودند.خداوند به ما راه را نشان میدهد و هدایت میکند ولی انجام کارها با خودمان است.زندگی بر مبنای شفع و وتر است(یعنی زوج و فرد).تمام هستی از شفع (یعنی جفت) بوجود می آید.در هستی یک مرد و یک زن شفع هستند و تولید آنها وتر است.راهنما و رهجو هم شفع هستند و وقتی رهجو به فرمان راهنما عمل کرد شفیع آن میشود ،و آن رهایی و پاکی است.

سپاس از همسفر خانم سمانه لژیون نهم


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی و جهان بینی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرزهرالژیون مرزبانی شنبه 6 بهمن 1397 10:18 ق.ظ
عزیزم بسیارعالی وپرمحتوابود.
اعظم کمک راهنمای لژیون یکم شنبه 6 بهمن 1397 07:22 ق.ظ
بسیار عالی خانم سمانه عزیز
امیدوارم موفق باشی
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات