خلاصه از سی دی برونو ---- همسفر سمانه
دوشنبه 1 بهمن 1397 ساعت 07:16 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )


در جلسه قبل صحبت کردیم که آخرین مرحله آرایش جسم،فرمان فکر و عقل است که در پیرامون بعد خویش پس از انتقال ،تفکر و تعقل ایجاد تصاویر مجازی می نماید.برای درمان اعتیاد باید نگاه کنیم که اعتیاد به چه قسمتهایی ضربه زده و صورت مسئله را مشخص کردیم و بعد به قسمتهایی که آسیب دیده با برنامه ریزی درست آن را ترمیم میکنیم.که شامل سه بخش.......
روان و جهانبینی است.این مثلث در تمام سطوح میتواند مطرح باشد و برای ما از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.در مورد جسم، تئوری ایکس مطرح شد که شامل هورمونها ،نورترانسمیترها و سد خونی مغز می باشد.الکل و مواد مخدر از سد خونی مغز عبور کرده و وارد مغز میشود و مداخله کرده سیستم مغز را در جهت خواست خود و به مرور زمان جایگزین مواد مخدر طبیعی بدن میشود. برای بازسازی جسم متد دی اس تی همراه با شربت اوتی و  زمان تعیین شده مطرح شد.در آموزش جهانبینی به ۱۴ وادی، فلسفه،قرآن،نفس و تزکیه و پالایش و تفکر انسان صحبت کردیم.ولی روی روان صحبت زیادی نکرده ایم چون به طور واضح و آشکار روان خودش را نشان نداده و فقط گفتیم که وقتی جسم به تعادل برسد روان هم به تعادل خواهد رسید.روان یعنی خلق و خوی هر انسانی در صور پنهان و صور آشکار. 
مسیحیت اعتقاد دارد که  هفت گناه شامل گناهان کبیره است که تکبر ،شهوت،طمع،حسادت،خشم، شکم پرستی و تنبلی است ولی به اعتقاد ما هفتاد هزار گناه کبیره داریم مثل غیبت،دروغگویی،کم فروشی،شهادت ناحق،فساد،تجاوز و....است .ریشه  گناهان کبیره جهل و نادانی است .جهل و نادانی مثل درختی است که همه میوه هایش تلخ است .در کنگره ۶۰ ما کاری به اینکه مسافر چگونه معتاد شد نداریم و فقط باید درمان شود و اکثر مسافرانی که در کنگره به درمان میرسند به مرور زمان مسائل روحی و روانی آنها حل میشود.درمان روان بدون شناختن آن امکان پذیر نیست.روان یعنی خلق و خو در ظاهر و باطن . نتیجه واکنش جهان‌بینی و فیزیولوژی جسم ،روان را تشکیل میدهد.یعنی عکس العمل ساختار جسم و فیزیولوژی و ساختار افکار و اندیشه چیزی به نام روان بوجود می آید.اگر جسم را به ماشین تشبیه کنیم ،حرکات و عکس العمل ها ی آن روان می باشد و راننده ماشین، نفس محسوب میشود.پس باید جهانبینی را به نفس آموزش بدهیم.فروید شخصیت انسان را به سه بخش تقسیم کرد که شامل نهاد،من،منِ برتر است.نهاد همان نفس اماره، من ،نفس لوامه و منِ برتر همان نفس مطمئنه است.پس برای مسئله روان باید جسم سالم باشد و نفس هم آموزش کافی دریافت کند.بنابراین وسواس که یک بیماری روانی است شامل اختلالاتی در جسم و نفس است .
هر نوع بیماری روانی که بخواهیم درمان کنیم باید روی دو بخش کار کنیم:۱-قسمت فیزیولوژی یا ماشین ۲-جهان‌بینی. نفس شامل اطلاعات ،آگاهیها و مهارتهایی است که در سه بخش خودآگاه ،نیمه خودآگاه و ناخودآگاه است.خودآگاه آنچه از تولد تا کنون است و ناخودآگاه مال قبل از تولد است آن چیزی است که به آن فطرت و زات گفته میشود. ناخودآگاه مانند کوزه در بسته ای میماند که از آن چیزی که داخلش است تراوش میکند.عکس العملهای جسم و جهانبینی ما به صورت روان یا خلق و خو بروز میکند.بنابراین برای درمان اعتیاد باید جسم درمان شود و نفس هم تربیت شود .


سپاس از همسفر خانم سمانه لژیون نهم 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی و جهان بینی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
اعظم کمک راهنمای لژیون یکم دوشنبه 1 بهمن 1397 09:46 ب.ظ
بسیار عالی خانم سمانه عزیز
با آرزوی بهترینها برایتان
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic