کارگاه آموزشی عمومی روز پنجشنبه
جمعه 28 دی 1397 ساعت 09:10 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )

سیزدهمین جلسه از دوره‌ی بیست و پنجم از سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی ابوریحان روزهای پنجشنبه مورخ 97/10/27 با استادی کمک راهنمای محترم محمد محمدی پور و نگهبانی مسافر علیرضا و دبیری مسافر حسین با دستور جلسه ازدواج، رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

و همچنین مراسم جشن تولد پنجمین سال رهایی و آزادمردی آقا پیمان (کمک راهنما) رهجوی کمک راهنمای محترم آقای محمد محمدی پورو همسفر خانم معصومه رهجوی کمک راهنما محترم خانم لیلا را جشن گرفتیم ...
 

سخنان استاد:

خدا را شاکرم یک‌بار دیگر فرصت شد در این جایگاه قرار بگیرم تا خدمت کنم و آموزش بگیرم، این دستور جلسه دومین سالی است که به دستور آقای مهندس به دستور جلسات اضافه‌شده است، شاید بابت اهمیت این موضوع و تجربیاتی که در کنگره اتفاق افتاده بود تا کمک کند یکسری تجربه‌ها از داخلش بیرون بیایید، ما همه یک ازدواج نادرست را تجربه کرده‌ایم، ازدواج با مواد مخدر که حاصل آن فرزند ناخلفی به اسم اعتیاد را برای همه ما داشت.

این مبحث خیلی اهمیت دارد، در قران کریم بارها درباره زوج‌ها صحبت شده است، (خَلَقَ اْلأَزْواجَ کُلَّها) که همه‌چیز از زوج خلق می‌شود، طبیعت، انسان و ... هردو باید در کنار هم قرار بگیرند تا عنصر سومی به وجود بیایید و بقاء ادامه داشته باشد.

در کنگره آموزش می‌گیریم، یک‌بخشی می‌مانیم خدمت می‌کنیم، مثل کمک راهنماها، مرزبانان کنگره و ...و بخشی به دنبال زندگی شخصی خود می‌روند، به‌طور مثال کمک راهنماها که راهنما داشتن و ... درواقع این چرخه شروع به فعالیت می‌کند و باعث تکثیر و گسترش می‌شود. یک خدمتگزار شاید بتواند بستری فراهم کند برای دیگران همین‌طور که دیگران بستری را برای ما فراهم کردن تا به ما خدمت کنند.

همان کاری را که برای ما کردند و ما دانه‌های خودمان را کاشتیم و شروع شد به تکثیر و کاری به خوب یا بد بودنش نداریم، مهم این تکثیر کردن است که به‌درستی اتفاق بیفتد همین‌طور که می‌گذرد ادامه‌دار می‌شود و این نسل ادامه پیدا می‌کند و انسان‌های دیگری ممکن است در آینده بیایند برای درمان اعتیاد و شروعی باشد برای ادامه حرکت و کاشتن برای آیندگان.

من از همین‌جا وارد بخش دوم دستور جلسه می‌شوم، امروز تولد پنج سال رهایی آقا پیمان است که امروز به جمع آزادمردان پیوست، وقتی وارد لژیون شد، مثل همه مصرف‌کننده‌ها که با یک سری تخریب می‌آیند و فکر می‌کنند خیلی از مطالب را می‌دانند و قرار نیست حرف جدیدی را بشنوند، آمد.

اما به‌مرورزمان، بازی عوض می‌شود، پیمان به لژیون می‌آمد و گاهی لژیون را با سؤالات خودش به چالش می‌کشید و این به چالش کشیدن و سؤال کردن باعث می‌شد ماهم بیشتر در مورد مطالب صحبت کنیم و سی دی و منابع کنگره را معرفی می‌کردم، و می‌گفتم حالا بگرد دنبال جواب‌هایت و آن‌ها را پیدا کن و خب هر مطلبی در زمان خاص خودش مشخص می‌شود و پیمان هم از آن دسته افرادی بود که می‌رفت مطالعه می‌کرد و جواب سؤال‌هایش را از منابع کنگره پیدا می‌کرد.

انسان چیزی را می‌پذیرد که به باورش رسیده باشد و تا زمانی که انجام ندهیم یعنی آن را نپذیرفته‌ایم، شاید ازلحاظ اطلاعات عمومی چیزی را یاد بگیریم ولی هیچ‌وقت به مرحله پذیرش نمی‌رسد، پیمان از خدمتگزاران شعبه افسریه است و به خانواده پیمان و شعبه افسریه تبریک می‌گویم آزادمردی‌اش را و امیدوارم که بتواند خودش را در همه مراحل زندگی شخصی‌اش پیدا کند.

 

اعلام سفر مسافر پیمان:

آخرین آنتی ایکس تریاک، شیره، مدت سفر دوازده ماه و شانزده روز، روش درمان DST، داروی درمان شربتOT، نام راهنما آقای محمد محمدی پور، ورزش در کنگره والیبال و شنا.

آرزو:

امیدوارم که هر آرزویی دارید برآورده بشود.

سخنان آقا پیمان:

خیلی خوشحالم که این روز برای من هم فرارسید و آزادمردی را جشن بگیریم، قبل از جلسه همش فکر می‌کردم که چه بگویم، اگر بخواهم از گذشته صحبت کنم، همه ما سینه سوخته تاریکی هستیم با این تفاوت که هرکسی به‌قدر متفاوتی در تاریکی فرورفته است، وقتی به گذشته خود نگاه می‌کنم می‌بینم چقدر گره‌های درونم زیاد بود و من نمی‌پذیرفتم، من وقتی وارد کنگره شدم، کوهی از خشم، منیت و غرور بودم، اوایل برایم بسیار سخت بود و از آقای مهندس ایراد می‌گرفتم و می‌گفتم مگر آقای مهندس مرجع تقلید است.

در سفر اول سعی کردم تسلیم باشم و حضورداشته باشم، اگر خطایی می‌کردم و می‌آمدم راهنمایم نگاه می‌کرد و می‌گفت پیمان حالت خوبِ؟ همان برای من درس شد و سفر اول با همه فرازها و نشیب‌هایش گذشت، پنج سال پیش وقتی‌که آمدم گل رهایی را بگیرم یک نیرو یا حسی من را نگه داشت و باعث شد بمانم و خدمتگزار شوم و امروز به این موضوع افتخار می‌کنم.

مصرف مواد مخدر باعث شده بود که به خانواده‌ام هم تخریب‌ها و ترکش‌ها اصابت کند و در جواب اعتراض خانواده‌ام به آن‌ها می‌گفتم من چیزی برای شما کم نگذاشته‌ام و مخالف آمدن هم‌سفرم به کنگره بودم تا اینکه فهمیدم خیلی اذیت می‌شود و مقداری نگاهش هم به کنگره متفاوت بود و خانم فراهانی باعث شدند که هم‌سفرم به کنگره بیاید.

در تولد یک‌سالگی وقتی‌که خانمم را دیدم تعجب کردم والان در تولد پنج‌سالگی‌ام حضور دارد و از خدمتگزاران است و خدا را بابت این موضوع شاکرم. از آقای مهندس و خانواده محترمشان، راهنمای خودم، هم‌سفرم و راهنمای هم‌سفرم کمال تشکر و قدردانی رادارم.

سخنان هم‌سفر آقا پیمان:

از دوره مصرف آقا پیمان بگویم که شرایط خوبی را نداشتیم، به یاد دارم که در یک سی دی آقای مهندس از اهمیت توجه به خانواده و کار هم‌صحبت کردند ولی آقا پیمان بیش‌ازاندازه به کنگره علاقه دارد و مشتاق است، انسان باید تعادل را در زندگی خودش رعایت کند. و در آخر تشکر می‌کنم راهنمای پیمان آقای محمدی پور و همچنین آقای مهندس و خانواده محترمشان.

 

سخنان راهنمای هم‌سفر:

برای من این تجربه ایجادشده که وقتی ره‌جوی یک راهنما می‌شوی، پیوند محبت بین راهنما و ره‌جو بیشتر می‌شود، برای همه شما عزیزان آرزوی تجربه این جایگاه و موفقیت رادارم.

 

تهیه گزارش: مسافر اصغر

نگارنده: مسافر عارف

عکاس: مسافر مصطفی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش تصویری،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرزهرالژیون مرزبانی یکشنبه 30 دی 1397 06:53 ب.ظ
معصومه جان بازهم تبریک عرض میکنم وبهترین ها رابرات آرزومیکنم.
همسفر یکشنبه 30 دی 1397 02:03 ب.ظ
تبریک میگم آزادمردی آقا پیمان رو و به خودشون و همسرشون تبریک میگم امیدوارم که بدانند حضور ما در کنار هم به عنوان زوج اتفاقی نیست و باید در کنار هم‌از خودگذشتگی کنیم و عاشقانه یکدیگر را دوست بداریم
همسفرزینب یکشنبه 30 دی 1397 01:26 ب.ظ
خانم معصومه عزیزتبریک میگم بهترینهانصیبتون بشه
اعظم کمک راهنمای لژیون یکم شنبه 29 دی 1397 10:53 ب.ظ
مجدد پنجمین سال رهایی آقا پیمان را به همسفر عزیزش خانم معصومه و کمک راهنمای عزیز خانم لیلا تبریک عرض میکنم.آرزوی بهترینها برای این زوج عزیز و خدمتگزار
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic