مشارکت مکتوب- لژیون خانم اعظم( لژیون یکم)
یکشنبه 27 آبان 1397 ساعت 09:10 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )تعدادی از رهجویان کمک‌راهنمای محترم "سرکار خانم اعظم" درباب دستور جلسه هفتگی" لژیون مالی، جشن گلریزان " مطالبی را ارائه نموده‌اند که در قالب مشارکت  تقدیم شما عزیزان می‌گردد.
سلام دوستان اعظم هستم همسفر:( کمک راهنما )
دستور جلسه این هفته جشن گلریزان است و یکی از قشنگترین و پرشورترین دستور جلسات کنگره ۶۰ می باشد.آقای مهندس با هوش و درایت خود گلریزان را در دستور جلسات سالیانه کنگره گنجاند و اجازه خدمت به عزیزانی که می توانند در لژیون مالی شرکت کنند را صادر کرد.شرط لازم برای عضویت در لژیون مالی این است که عزیزانی که از وضعیت مالی خوبی برخوردارند و مشکلی ندارند پنج میلیون تومان پول نقد پرداخت کنند و عضو شوند.همه ما باید ایمان راسخ داشته باشیم  وظیفه تک تک ماست که این هفته  استوارترین قدمهارو برداریم و از مالی که در اختیار داریم بتوانیم به راحتی بگذریم و ببخشیم.خداوند در سوره بقره می فرماید:من به شما نعمت دادم از زمین و آسمان تا شما انفاق کنید از نیکی ها.یعنی ببخشید از آن چیزی که با تمام وجود خواستارش هستید.اگر من همسفر بتوانم از اندوخته ای  که کنار گذاشتم تا روز مبادا استفاده کنم،انفاق کنم ظرف وجود من خالی می شود و به جرات می توانم بگویم که این کار باارزش من بازگشتی دارد البته به شرط اینکه من منتظر برگشت این خدمت نباشم،چرا که کائنات حسابش بسیار دقیق و برنامه ریزی شده است.همه بدانیم که دیناری از مبلغ پرداختی ما جیب کسی نمی رود و به حساب زمین کنگره واریز می شود.جمله بسیار زیبایی داریم که در کنگره  می گویند:دیگران کاشتند و ما خوردیم،حال ما می کاریم تا دیگران بخورند.اگر این دستور جلسه را درک نکنم چگونه می توانم محصولی برای فردای دیگران داشته باشم؟چگونه می توانم حال خوش امروزم را با دیگران تقسیم کنم؟امیدوارم همه ما بتوانیم برای ارتقاء خود در این امر نیکو و خدا پسندانه شرکت کنیم.

سلام دوستان فاطمه هستم یک همسفر:
 به راستی دستهایی که می بخشن بالاتر از دستانی است که دعا میکنند به واقع کنگره درسهای زیادی را به من آموخت شاید تا قبل از ورود به کنگره فقط بخشیدن رو دوست داشتم اما هیچ وقت فکرش رو هم نمیکردم از اینکه  تولژیون مالی شرکت کنم همیشه اگر کمکی به کسی میکردم یا قرض میدادم یااینکه برای این بود که بگن فلانی دست ودلباز است با آموزش تو کنگره متوجه این موضوع شدم تنها بخشیدن است که میتواند حال خوشی رو تجربه کنم ،جشن گلریزان فرصتی فراهم شده تا حال خوش رو حس کنم انشالله که هر کسی به اندازه توان مالی خودش توجشن گلریزان سهیم باشد تا چراغ این مکان مقدس برای آیندگان سالیان سال روشن بماند امین.

سلام دوستان معصومه هستم همسفر:
آیین گلریزان بخشی از تاریخ بزرگ ایرانیان است. انسان خوشخبت نمی شود مگر برای خوشبختی دیگران بکوشد. سخاوت در مقابل بخل قرار دارد یعنی انسان از امکانات مادی و معنوی که در اختیارش وجود دارد فقط خودش استفاده نکند بلکه با بخشش به دیگران قسمتی از مشکلات آنها را حل کند دیگران را از نعمت هایی که خدواند به او داده چه مادی و معنوی مانند علم برخوردار کند. امام رضا فرمودند:انسان سخاوتمند از غذای دیگران میخورد تا از غذا او بخورند . ولی انسان بخیل از غذای دیگران نمی خورد تا از غذای او نخورند. بعضی ها صدقه می دهند که بلا از جانشان و خانوادشان دور شود. ولی در کنگره در مراسم گلریزان کمک مالی میکنند تا مشکلات دیگران حل شود ؛ و جانشان حفظ شود . و این کار بسیار بزرگی نزد خداوند است. بخشنده بودن به پولداربودن نیست بلکه قلب بزرگی می خواهد امام خمینی کمیته امداد بنا کرد و بعد از امام ،کمیته همچنان فعالیت می کند. در ضمن کسی از فردای خود خبر ندارد شاید بچه هی ما به دام اعتیاد بیافتند ؛پس وقتی که ایمان داریم کنگره توانسته اعتیاد را درمان کند؛باید کمک کنیم تا سالیان سال درب کنگره باز باشد . به امید روزی که قلب بزرگ داشته باشیم نه ثروت. 

سلام دوستان سمیه هستم همسفر:
خداوند زیباست و زیبایی را دوست دارد.خداوند بخشنده است و بخشندگی را دوست دارد.قدرت مطلق دارای 1001 اسم و صفت است که در وجود همه ی ما انسان ها تمام این صفتها را قرار داده است؛اما همه ی ما انسان ها این صفت ها را به فعلیت قرار نمی دهیم. یکی از این صفت ها رحمن یعنی بخشندگی هست که ما روزی 10 مرتبه در نمازهایمان خدا را به این اسم می خوانیم این صفت اینقدر قدر ومنزلتش بالاست که هر کس لایق به انجام آن نیست جز انسان های انتخاب شده.همه فکر میکنند بخشش کمک به دیگران است درصورتی که بخشش کمک به خودمان است اگر به این باور برسیم راحت بخشش می کنیم.اولین چیزی که بعد از بخشش به دست می آوریم حس خوشحالی وسبک بالی است.بخشش را اول از خدا یاد گرفتم که بدون چشم داشت به همه می بخشد.وقتی باران می بارد تمام مناطق روستا می بارد خدا به همه می بخشد،نمی گوید این کشاورز از من تشکر کرده باران به زمینش ببارد. اما آن یکی تشکر نکرده باران به زمینش نبارد.خورشید همه جا یکنواخت می تابد،همه جا طلوع و غروب می کند.در همه ی مناطق چه خدا را شکر کنند چه نکنند. دومین جایی که بخشش را بدون چشم داشت یاد گرفتم ازآقای مهندس بود که بدون هیچ چشم داشتی این همه خدمت و بخشش می کند و زندگیش را وقف کنگره کرد.سومین جا خود کنگره بود که من به عینه بخشش را دیدم و یاد گرفتم. امیدوارم بتونم این صفت را در خودم فعال کنم.

سپاس از همسفران لژیون یکم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکتهای مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر نرگس کمک راهنمای لژیون نهم سه شنبه 29 آبان 1397 03:33 ب.ظ
بسیار عالی بود وآموزنده خدا قوت خدمت خانم اعظم ولژیون یکم
دوشنبه 28 آبان 1397 12:37 ب.ظ
امیدوارم دستور جلسه یاد آوری باش برای همه ما که چی بودیم و چی شدیم واین آرامش مدیون کنگره هستیم و خدا قوت لژیون یکم و دوستان گلم در قسمت ساید
همسفر فاطمه لژیون یکم دوشنبه 28 آبان 1397 02:07 ق.ظ
جشن گلریزان یکی از اموزنده ترین دستور
جلسه هاست خدا قوت به همه عزیزان وخانم
معصومه جون وتمامی بچه های سایت
همسفرزهرالژیون نهم دوشنبه 28 آبان 1397 01:31 ق.ظ
ممنون ازلژیون یکم بسیارعالی بودوخداقوت به خانم معصومه وبقیه عزیزان
اعظم کمک راهنمای لژیون یکم یکشنبه 27 آبان 1397 04:13 ب.ظ
ممنون از مشارکت بسیار خوب رهجویان لژیون یکم
خدا قوت به خانم معصومه عزیز
امیدوارم گلریزانی متفاوت تر از سالهای گذشته داشته باشیم
همسفر معصومه .لژیون هشتم یکشنبه 27 آبان 1397 09:32 ق.ظ
مطالب خوبی نوشتید .بله با این نوع دستور جلسات بخشش رو بهتر درک میکنیم.
خدا قوت به دوستان در بخش وبلاگ و لژیون یکم
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات