مشارکت مکتوب- لژیون خانم نرگس( لژیون نهم)
دوشنبه 12 شهریور 1397 ساعت 01:06 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )


تعدادی از رهجویان کمک‌راهنمای محترم سرکار خانم نرگس در خصوص سی دی   "عطار  "مطالبی را ارائه نموده‌اند که به‌صورت مشارکت تقدیم شما عزیزان می‌گردد.

سلام دوستان سمانه هستم همسفر

ما در کنگره وقتی میخواهیم دعا رو بخوانیم میگوییم هر کس در پیشگاه خداوند هر دعا یا هر خواسته ای دارد در ذهن خود مصور کند و تاکید میشود که فقط یک خواسته یا یک دعا داشته باشید.دلیل این است که ما خواسته های زیادی داریم و منظور از مطرح کردن یک خواسته این است  که متوجه بشیم چه چیزی بیشتر از همه مدنظرمان هست.
چیزی که برای هر موجودی لازم هست در درجه اول طلب کردن و خواستن آن باید کاملا مشخص باشد.و سپس برای بدست آوردن آن باید پافشاری برای رسیدن آن خواسته داشته باشیم چون هزاران هزار خطر و مشکلات در کمین هستند.استقامت داشتن در طلب کردن هر خواسته ای بسیار مهم است. وقتی خواسته ای دارید باید با سختی های آن بجنگید تا از موانع عبور کنید و سماجت و پیگیری کار و کوشش مداوم باید انجام بگیرد.ما در کنگره چهارده وادی را طی میکنیم تا از یک خواب سنگین به بیداری برسیم.در کتاب منطق الطیر عطار هفت وادی برای رسیدن به بیداری و هوشیاری مطرح شده است.وادی اول "طلب"است.یعنی آنچه ما میخواهیم.دومین وادی عطار "عشق"است که در کنگره 60 وادی چهاردهم عشق هست .وادی سوم "معرفت " نام دارد .یعنی اول طلب کن و بعد عشق به آن چیز داشته باشی تا معرفت را کسب کنید. در وادی کنگره میگوید که باید معرفت داشته باشید تا به عشق برسید. چهارمین وادی عطار "استغنا"است یعنی غنی شدن.پنجمین وادی "توحید "است.که ما توحید را مترادف عشق دانستیم.یعنی کسی که در محبت و عشق در وادی چهاردهم برسد به توحید رسیده است.ششمین وادی "حیرت"است یعنی تعجب .یعنی چیزهایی را دیدن که دیگران نمی بینند.چیزی را میشنود که دیگران نمیشنود و حیرت میکند. هزاران جهان در هستی وجود دارد ولی ما فقط این کره خاکی را میبینیم و تمام چیزها رو با همین حواس پنجگانه ظاهری خود احساس میکنیم.ما جامد و مایع را میبینیم ولی گاز را نمی بینیم حتی قابل لمس هم نیستند ولی نمیتوانیم آنها را انکار کنیم.بنابراین جهانهای زیادی وجود دارد ولی قابل دیدن و لمس نیستند.و وقتی جهانهای دیگر را می بیند و پی به نظامند بودن آن میبرد حیرت میکند. وادی هفتم عطار "فقر "است در این منظور این است که نیازمند چیزی نیست و همه چیز دارد و چیزی نمیخواهد.

سلام دوستان زهراهستم همسفر 

 انسان دربرابرهرمشگلی باید استقامت داشته باشد تابتواند به آن خواسته ی خود برسد همان طور که ما  دردعای کنگره می گوییم هرکس درپیشگاه قدرت مطلق هر دعا یاهرخواسته ای دارد درذهن خود مطرح کند وبسیارتاکید میکند که فقط یک خواسته یایک دعا داشته باشید چون ماانسانها هم مشکلات فراوان داریم وهم خواسته های زیادی داریم ودوست داریم که همه ی آنها یکباره حل شوند چنین چیزی نیست باید صبر وحوصله داشته باشیم که انشاا...یکی یکی ازمشکلاتت حل شود وبه امید خدا به تک تک خواسته هایمان برسیم.

سلام دوستان نرگس هستم همسفر 

در مسیر تکامل باید قدم برداریم وحرکت کنیم وتلاش از هیچ مشکلی حراسی به دل راه ندهیم ما در مقابل کسانی که برای درمان مراجعه میکنند وتسلیم میشوند وظیفه راهنمایی داریم بعضیها که تسلیم نیستند با آنها کاری نداریم 
خواستن وتسلیم شدن دو مسئله متفاوت است آنانی که نمی خواهند شایسته نیستند ،خدمت را باید به کسی داد که شایسته باشد بخواهد وتسلیم باشد،برای کسی که می خواهد بیاموزد هیچ زمان ومکانی مطرح نیست واثر نداردوآموختن به آنها قدرت وقوت ودر ادامه باعث بیداری تفکر واندیشه آنها میشود

سلام دوستان سپیده هستم همسفر

ما در دعای کنگره میگوییم هر کس یک خواسته ویک دعا در ذهن خود مصور کند و تاکید می‌کنیم فقط یک خواسته ویک دعا. در این تاکید شخص متوجه می‌شود که شخص چه می‌خواهدویک خواسته را مد نظر قرار می‌دهد  واین همان طلب کردن است. یعنی یک خواسته را طلب می‌کند  بهتر از طلب خواسته فرد باید در مسیر خواسته تلاش وکوشش کند . ما فقط با طلب کردن به خواسته مان نمیرسیم بلکه باید تلاش وکوشش وصیر هم داشته باشیم تا به هدف ‌خواسته برسیم. حال این خواسته می‌تواند الهی باشد خواه شیطانی.

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکتهای مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر نرگس کمک راهنما لژیون دوم دوشنبه 19 شهریور 1397 03:13 ب.ظ
بسیار عالی بود خداقوت به لژیون نهم
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic