خلاصه ای از سی دی" یین ویانگ " استاد امین بخش 1و2
جمعه 4 خرداد 1397 ساعت 07:56 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مریم (لژیون ششم) | ( نظرات )


تمام موجودات هستی دارای دو بخش در درون خود هستند و این دو بخش دائماً در حال در گیری می‌باشند یک زمان قسمت تاریکی و منفی رشد و غلبه پیدا می‌کند و یک زمان هم قسمت مثبت و روشنایی ، حالا این قضیه درگیری این دو بخش تا کی ادامه پیدا می‌کند ، بستگی به فرد و قدرت‌های درونی‌اش دارد 


تمام موجودات هستی دارای دو بخش در درون خود هستند و این دو بخش دائماً در حال در گیری می‌باشند یک زمان قسمت تاریکی و منفی رشد و غلبه پیدا می‌کند و یک زمان هم قسمت مثبت و روشنایی ، حالا این قضیه درگیری این دو بخش تا کی ادامه پیدا می‌کند ، بستگی به فرد و قدرت‌های درونی‌اش دارد و در نهایت باعث حرکت و عامل تغییرات می‌باشد . اگر بخش منفی و تاریکی غلبه و رشد کند انسان به طرف کارهای خلاف و ضد ارزش‌ها می رود ولی اگر بخش مثبت و روشنایی رشد و غلبه پیدا کند انسان به طرف ارزش‌ها می رود حالا اگر قدرت فرد در قسمت منفی‌ها بیشتر باشد ، قسمت الهی و روشنایی کوچک‌تر می‌شود و تاریکی همه جا را می‌گیرد ولی باز قسمت کوچکی از وجود آدمی ،سیاهی را نمی‌گیرد و این قسمت کوچک از بین نمی رود . به نظر من هیچ‌وقت انسان‌ها ، بدِ مطلق نمی‌شوند و حتماً یک نقطه مثبت ، در درونشان است و هیچ انسانی هم ، خوبِ مطلق نمی‌شود و حتماً یک نقطه منفی در درونشان است - البته به جز انبیا . یعنی رشد یانگ ( خرد و روشنایی ) در درون یین ( خامی و تاریکی ) .

 اگر انسانی بخواهد روشنایی‌ها را تجربه کند و آن را بفهمد و به آن وارد شود حتماً باید تاریکی‌ها را تجربه کند نه این که به صورت عمدی خودش را درون تاریکی‌ها بیندازد ، بلکه تاریکی‌ها در مسیرش قرار می‌گیرند اما زمان و میزانش بستگی به نفس انسان و خواسته درونی‌اش دارد .. هر چقدر روشنایی بخواهد عمیق تر باشد تاریکی‌های درون بیشتر و عمیق تر می‌شود . حالا این کشمکش چه زمان تمام می‌شود ؟

به عنوان مثال یک مصرف‌کننده مواد را در نظر بگیرید شخص وارد اعتیاد می‌شود یک مدتی می‌گذرد و متوجه تخریب‌ها می‌گردد و شروع می‌کند به مبارزه کردن موادش را کم می‌کند ، سقوط آزاد و سم زدایی می رود در این جا تاریکی را عقب می زند ولی باز به علت نبرد درون و جنگ بین عقل و نفس نمی‌تواند و دوباره تاریکی می‌آید و روشنایی را پس می زند و این کشمکش ادامه پیدا می‌کند اما قضیه این جاست که بعد از هر مبارزه که فرد مصرف‌کننده شکست می‌خورد ، بیشتر به درون تاریکی فرو می رود و تاریکی و ضد ارزش باقدرت بیشتری بر می‌گردد و در نهایت  همان موادی را که قبلاً استفاده می کرده حالا با دز بیشتر مصرف می‌کند و یا اینکه ماده دیگری به مصرف او اضافه شده است .

این قضیه تا کجا اتفاق می‌افتد ؟ تا جایی که قضیه کاملاً حل شود .

چه زمانی مسئله حل می‌شود ؟ زمانی که راه درمان پیدا شود و چرخه کامل شود یا شناخت کاملی نسبت به آن موضوع پیدا کنیم .

اگر شناخت کامل نیست به تاریکی به وجود آید نشانه‌ای پدیدار می‌گردد . آن نشانه این است : زمانی که تاریکی غلبه پیدا می‌کند و روشنایی را پس می زند ابتدا در انسان آشوب و به‌هم‌ریختگی به وجود می‌آید غیر از آن حس‌های دیگری هم به وجود می‌آید مثل احساس بیزاری و نفرت نسبت به تاریکی و وارد جنگ می‌شود تا جایی هم خوب پیش می رود ولی با نفرت و بیزاری نمی‌توان به جنگ تاریکی رفت.

گاهی اوقات فکر می‌کردم با انسان‌ها باید مثل خودشان هر جور که هستند رفتار کرد مثلاً" آدم عصبانی است باید با عصبانیت با آن شخص رفتار کرد ، اگر آدم خسیسی است باید با خساست با آن شخص رفتار کرد ولی به این نتیجه رسیدم که اگر من هم مثل آن‌ها رفتار کنم پس من هم مثل آن‌ها جاهل و نادان هستم ابتدا باید حس بد برداشته شود تا انسان بتواند درمان را انجام دهد آن باشیم که می‌خواهیم.

وقتی تعادل و احساس خوبی به وجود می‌آید که تعادل بین یین و یانگ برقرار باشد. یین و یانگ مانند شب و روز یا زمستان و تابستان بخشی از چرخه هستی هستند . نقطه‌های متضادی که داخل شکل یین و یانگ دیده می‌شود به این مفهوم نیست که یین وقتی به حداکثر خودش برسد و می‌خواهد تمام شود بلکه در درونش یانگ را دارد و وقتی هم یانگ می‌خواهد به حداکثر خود برسد در درونش یین را دارد یعنی وقتی یکی تمام می‌شود دیگری در درونش رشد می‌کند و این چرخه ادامه پیدا می

مبحث قبل گفتیم كه  قانون یین و یانگ در مورد هر موجود یا انسان به طور فردی و یا جمعی ،یعنی جامعه ،خانواده و.....می‌تواند صادق باشد. یین و یانگ 2 نیروی هستند كه به صورت اضداد وجود دارند .یین(تاریكی)  ،  یانگ(روشنایی)  

این 2 نیرو همیشه در كشمكش و در گیری بسر می‌برند.و هر کدام از آن‌ها می‌خواهد بر دیگری غالب شود.در حالتی كه یانگ غالب باشد انسان در حال رشد است و همه جا را روشنایی فراگرفته و در انسان حی به وجود می‌آید و احساس زنده شدن،سالم شدن و همه چیز به سمت آبادانی و خیر و بركت پیش می‌رود.درآمدها خوب میشودرو همه چیز توأم با نظم و هماهنگی است به طوری كه برنامه‌ریزی‌ها قابل اجرا و اهداف مشخص‌شده، ثمره می‌دهد و شخص، آرامش را در خودش کاملاً احساس می‌کند. و محبت و دوستی جایگزین می‌شود. این‌ها نشانه‌های رشد پیدا كردن یانگ است. همچنین در مقابل ،تاریكی هم سعی بر رشد خود را دارد و زمانی كه خوب قوی شد با حقه‌های قویی‌تر و ترفندهای نفوذپذیر تر بیشتری وارد می‌شود.در واقع از کوچک‌ترین شكاف وارد و بازار دروغ ،فتنه،فساد و....داغ میشه و نشانه‌اش این است كه برنامه‌ها نقش بر آب می‌شود بی‌نظمی حاكم شده و شیرازه زندگی از هم می‌پاشد و....در این حالت ساختار قبلی منهدم وجهش ایجاد می‌شود كه جهش در تاریكی با سقوط همراه است و جایگاه این ساختار پایین تر از ساختار قبلی است.

وجود انسان مانند زمین است و اندیشه و افكار او مانند بنای توی زمین یا مثل كشت و كار بر روی زمین است.بنا ممكن است یك ساختمان مخروبه باشد یا آلونك و یا ساختمانی عظیم و یا یك قلعه فوق‌العاده محكم و یا اثر تاریخی یا برجی عظیم. این بنا در حال تغییر است. تفكرات و اندیشه‌های اشتباه،ساختار افیونی معیوب مثل همان ساختمان خراب است كه باید ساختارشکنی و از نو ساخته شوند.

برای مثال:در یك بنای 100 متری نمی‌شود 1000 نفر آدم را جای داد.برای این كار بنا باید خراب و بنای بزرگ‌تری ساخته شود. مثالی دیگر این كه یك بنای مخروبه كه هر روز دچار مشكلاتی می‌شود ، یك روز لوله‌کشی ،یك روز سقف و....مشكل پیدا می کنه.حال برای این كه انسان بتواند در این بنا به راحتی زندگی كند و یا آن را خوب اجاره دهد باید این بنا را خراب و از نو ساخت .البته برای این کار باید از خاطرات و تعلقات دست كشید و اجازه خراب كردن را بدهیم.

صفت‌های بدی كه  در من وجود دارند همان بناهای خراب هستند. این ها در طول زمان تغییر می‌کنند ولی به اجازه من احتیاج دارند كه تغییر كنند و یا سر جای خود باقی بمانند.

در ین و یانگ وقتی ساختار جدید به وجود می‌آید،همه قوانین عوض می‌شود،البته قوانین درونی نه قوانین خلقت.همه موجودات نورشان را از خداوند می‌گیرند.اما موجوداتی هم هستند كه نور به آن‌ها داده نشده است و آن‌ها نور و یا قدرتشان را از موجودات دیگر می‌گیرند.افكار و اندیشه‌های منفی سال‌ها از انرژی من استفاده كرده و الان تبدیل به غولی بزرگ‌شده‌اند كه اگر انسان بیدار شود دیگر آن‌ها نمی‌توانند از انسان تغذیه كنند.به همین دلیل آن‌ها تمام قدرتشان را بكار می‌گیرند تا انسان به آگاهی نرسد و نتواند از تاریكی خارج شود.

زمانی كه ظلمی به انسان می‌شود او خشمگین عصبانی و.....خواهد شد درحالی‌که این‌ها ابزارهای تاریكی هستند .پس با این حال چه كسی قوی تر است؟جواب:تاریكی  چرا؟ چون دارید از ابزار خودش استفاده می‌کنید.شما نمی‌توانید با آب آلوده كثیفی را تمیز كنید .

انسان باید در بازی‌های زیادی شركت كند تا برنده شود.اما در بازی مبارزه با تاریكی شرط برنده شدن شركت نكردن توی بازی هست.فقط كافی است از خشم ،نفرت و.....استفاده نكنید همین.اما این كه من احساس بدی داشته باشم مهم نیست. هر انسانی بالا خره در درون خودش مسائلی دارد.ممكن است در درون من افكار منفی یا حس‌های خیلی بد وجود داشته باشد.مثلاً من از یك زن شوهر دار خوشم بیاید یا چشم من بدنبال پول و یا جایگاه كسی باشد یا قصد جان كسی را كنم،از این حس‌ها بدتر كه نداریم؟ با وجود این حس‌ها نباید خودتان را سر زنش كنید زیرا یكی از حقه‌های شیطان همین است كه میگه این‌ها حس‌های حیوانی است و تو انسان پلیدی هستی و ....اینها به خودی خود بد نیستند از آنجایی كه من انسان از نوع اضداد هستم ممكن است ای حس‌ها در درون من باشد، اما زمانی بد می‌شوند كه در جهت این حس‌ها حركت كنیم.مثلاً نقشه بكشم كه آن‌ها را اجرا كنم. در واقع حركت در جهت آن‌ها است كه مرا وارد بازی با تاریكی می‌کند. اما اگر وارد بازی نشوم و كاری انجام ندهم یعنی حس دارم اما به آن توجه نمی‌کنم کم‌کم محوشده و از بین می‌رود چون حسی كه از ریشه و بنیاد غلط باشد با پیروی نكردن از آن کم‌کم محو می‌شود.

همسفر مریم 
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر معصومه کمک راهنما لژیون ۱۱ پنجشنبه 10 خرداد 1397 01:30 ق.ظ
خیلی عالی و پر محتوا
اعظم کمک راهنمای لژیون یکم دوشنبه 7 خرداد 1397 10:13 ب.ظ
بسیار آموزنده و مفید بود
ممنونم خانم مریم عزیز
همسفر جمیله لژیون شماره 6 یکشنبه 6 خرداد 1397 11:38 ب.ظ
خدا قوت خانم مریم عزیز بسیار عالی
همسفر معصومه.لژیون هشتم یکشنبه 6 خرداد 1397 11:03 ق.ظ
احسنت بسیار عالی و مفید .این سی دی کمک بزرگیه برای زمانی که انسان نا امید می شود .اینکه بدانیم همه چیز سیاه نیست نور و امید هست باید تلاش کنیم.
همسفر راضیه لژیون ششم شنبه 5 خرداد 1397 12:41 ق.ظ
بسیار عالی بود خدا قوت
جمعه 4 خرداد 1397 08:20 ق.ظ
مطالب بسیار آموزنده ای بود
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic