مشارکت مکتوب...
شنبه 28 بهمن 1396 ساعت 12:13 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )

سلام دوستان مریم هستم همسفر{کمک راهنمای لژیون ششم}

حکم عقل را در قالب فرمانروا کاملا اجرا نماییم این وادی یکی از زیبا ترین مطالبی رابیان میکند که به آنها قدرت واعتماد به نفس میدهد که همواره فراموش نکنیم که تک تک ما انسانها فرمانده شهر وجودی خود هستیم حالا ممکن است در مقطعی قرار گرفته باشیم که این فرماندهی ما دچار اختلال شده باشد وما با تخریب هایی که به جسم خود وارد کرده ایم جسم را از تعادل خارج نموده ودچار مشکلات زیادی کرده ایم چیزی که اهمیت زارد این است که آیا میخواهم این فرماندهی را باز پس گیرم یا خیر اگر جواب مثبت است پس شرط لازم این هست که بعد از اینکه در وادی اول تفکر را آموختم در وادی  دوم نا امیدی را از خودم دور کنم در وادی سوم بدانم که هیچ کس به اندازه من به من فکر نمیکند در وادی چهارم بدانم که نمیتوانم از مسؤلیت خود به عنوان یک انسان شانه خالی کنم در وادی پنجم بیاموزم کهلز این مرحله به بعد باید وارد عمل شوم وهر آنچه آموخته ام را از قوه به فعل در آورم وبا وادی ششم این چرخه کامل تر میشود که به صدا وفرامین عقل توجه کن وهر آنچه فرمان میدهد را کاملا اجرا کن اگر تلاش کنم هر آنچه وظیفه من هست به عنوان یک انسان در رابطه با خودم ودیگران اجرایی کنم قادر خواهم بود به فرمان عقل نزدیک تر شوم واین قانون برای همه صادق است باید توجه داشته باشم که همه چیز با حرکت ودر قالب زمان اتفاق می افتد وباید در این مقطع بتوانیم فرمان هایی هر چند کوچک را اجرا نماییم تا ذره ذره به قدرت وتوان بیشتری برسیم تا بتوانیم فرامین مهم تر وبزرگ تری را اجرا کنیم همانگونه که وقتی به چشمها فر مان بسته شدن بدهیم این حکم لازم الجراست به همین شکل توانا به اجرای فرامینی میشویم که شاید امروز برایمان دور از ذهن باشد اما باید بدانیم خداوند از همه صفاتش ذره ای را در وجود ما گذاشته وخداوند هر فرمانی بدهد اجرا میشود بگوید موجود باش موجود میشود پس انسان هم که ذره ای از وجود خداونز است قطعا میتواند شو شود باشد وبه فرمان عقل نزدیک شود.

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر ;{ کمک راهنمای لژیون هشتم }

عقل زمانی معنی پیدا میکند ومثمر ثمرواقع می شود که عشق وایمان وخمر به اندازه کافی رشد. پیدا کرده است وهرعملی که انسان انجام می دهد در پی آن آرامش درونی در او ایجاد می کند فرمان عقل را در پی دارد .وفرمان عقل همان رسیدن به مقررات وحرمت هااست که در تمام ادیان مطرح شده است .مازمانی به فرمان عقل می توانیم برسیم که ازتمام  ضدارزشها بتوانیم رهایی پیداکنیم وهمانقدر که می فهمیم به همان اندازه هم عملکرد داشته باشیم .رسیدن به فرمان عقل یعنی  رسیدن بجایی که بگوییم شو وبشودواین رسیدن به صورت تدریجی وذره ذره اتفاق می افتد .

سلام  دوستان نرگس هستم همسفر:{کمک راهنمای لژیون نهم}

دستور جلسه وادی ششم وتاثیر ان روی من، در این وادی یا در این قانون به یکی از اساسی ترین مولفه های صور پنهان یعنی عقل می رسیم ،عقل یکی از مهمترین وسرنوشت سازترین مسائلی است که آغاز وپایان مشخصی ندارد وما باید در تمام مسیر تکامل خود به فرمان آن یعنی فرمان عقل برسیم عقل از موادی تشکیل شده که ما هنوز ذرهای از آن را نمی دانیم ،عقل در شهر وجودی ما در حکم یک فرمانروای عادل وبزرگ است اجرای فرامین این فرمانروای بزرگ ما را به راه مستقیم ،صلح وآرامش ویک زندگی خوب هدایت می کند برای این که فرمانبردار عقل خود باشیم نه نفس، باید آموزش بگیریم وبه دانایی برسیم تا قدرت تشخیص را پیدا کنیم لازم نیست کارهای شگفت انگیز وبزرگ انجام دهیم از همان فرمانهای کوچک شروع می کنیم مثل زمانی که عقل ما می گوید سر ساعت در جلسات حاضر شو ویا گوش به فرمان راهنما باش ،تجسس نکن و....انجام دهیم ذره ذره به مسائل بزرگتر برسیم باید به مرحله ای برسیم که به فرمان عقل نزدیک شویم زیرا در بعد دیگر برای اینکه عقل خمیر مایه ای داشته باشد که هر چیزی را اراده کنیم بسازد شرطی دارد وشرط آن رسیدن به فرمان عقل در این بعد است به مرحله ای که بگوییم شو بشود.

سلام دوستان معصومه هستم همسفر :{کمک راهنمای لژیون یازدهم}

وادی ششم و تاثیر آن روی من :
این وادی به م معصومه آموزش و تلنگری است تا عقل را به عنوان فرمانده  قبول کنم و حکم عقل را اجرایی کنم و نفسم را تربیت کنم تا به نفس مطمنه برسم که این مرحله مرحله ای است به فرمان عقل نزدیک شدم  تجربه این جایگاه فقط با آموزش و آگاهی است که قدرت تشخیص پیدا می کنیم و صدای عقل را به وضوح میشنویم .پس باید بعد از شنیدن صدای عقل آن را اجرایی کرده تا به آرامش و حال خوش برسیم و روح هم عقل را هدایت کرده و فقط کارهای معقول پاسخ می دهد امیدوارم این وادی را درک کرده و کار بردی و عملی کنیم.

سلام دوستان اعظم هستم همسفر :{ کمک راهنمای لژیون یکم}

دراین وادی ما یاد می گیریم که صدا و ندای درونی عقل را بشنویم و توجه کنیم . به دستورات او عمل کنیم و به او به چشم یک فرمانروای عادل و صالح نگاه کنیم . با درمان اعتیاد خود و پشت سر گذاشتن آموزش ها ، و رسیدن به دانایی ، قوه تعقل خود را افزایش دهیم و در فرایند تزکیه ، خواسته های نا معقول را باگذشت زمان حذف کنیم و به فرمان عقل نزدیك شویم .
همان گونه كه در دعای كنگره 60 از خداوند می خواهیم تا به فرمان عقل نزدیك شویم . نزدیك شدن به فرمان عقل چیز پیچیده ای نیست . از انجام دادن كارهای خیلی ساده و پیش پا افتاده شروع می شود . اگر به خودمان می گوییم فردا صبح ساعت 6 از خواب بیدار می شویم ، آیا بیدار می شویم ؟ اگر شدیم یعنی قدری به فرمان عقل نزدیك شده ایم . اگر جایی قولی می دهیم یا قراری می گذاریم ، آیا سر ساعت سر قرار هستیم ؟ آیا به قول خود عمل می كنیم ؟ اگر كردیم ، یعنی قدری به فرمان عقل نزدیك شده ایم . فرمان عقل یعنی ، شو ، شود . یعنی كاری كه به خودمان می گوییم و به قولی كه به خودمان می دهیم ، پایبند هستیم و انجام می دهیم و در موعد مقرر به خواسته های خود می رسیم . این ها نشانه های نزدیك شدن به فرمان عقل است.

سلام دوستان معصومه هستم همسفر:{ کمک راهنمای لژیون هفتم )

حکم عقل را در قالب یک فرمانده کاملاً اجرا نماییم.

انسان از دو قسمت صور آشکار و پنهان تشکیل‌شده است. صور پنهان که قسمت‌هایی است که با چشم دیده می‌شود و قابل‌لمس است مثل دست ، پا؛ گوش و مغز و...

صور پنهان قسمت‌هایی است که قابل‌دیدن نیست ؛ مثل نفس، عقل، ذهن، حس، و...عقل جزو صور پنهان به شمار می‌آید و ما می‌دانیم که وجود دارد . پس‌مغز از صور آشکار است ولی عقل از صور پنهان و مغز تنها مترجمی برای عقل است مثل زبان که وسیله‌ای برای حس چشایی است .برای اینکه افکار ما از قوه به فعل درآید نیاز به یک معیار برای سنجش داریم که تشخیص بدهد آیا این کاری که می‌خواهیم انجام دهیم درست است یا غلط پس در اینجا نیاز به یک مقام بالاتر است که بتواند این امر مهم را تشخیص دهد. که این مقام بالاتر نیرویی است بنام عقل.
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکتهای مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر راضیه لژیون ششم دوشنبه 30 بهمن 1396 07:00 ب.ظ
خدا قوت به همگی کمک راهنمایان عزیز,عالی بود
همسفر جمیله لژیون شماره 6 دوشنبه 30 بهمن 1396 09:36 ق.ظ
خداقوت به همه کمک راهنماهای عزیز
همسفر سمیه_ لژیون پنجم یکشنبه 29 بهمن 1396 07:43 ق.ظ
خدا قوت کمک راهنمایان محترم،،،عالی بود
همسفر سمانه. لژیون نهم شنبه 28 بهمن 1396 02:15 ب.ظ
باسلام و سپاس از شما کمک راهنمایان عزیز .
همسفر معصومه .لژیون هشتم شنبه 28 بهمن 1396 11:42 ق.ظ
خدا قوت به کمک راهنمایان عزیز.بسیار عالی
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic