درباب دستور جلسه هفته (دوای ما غذای ماست )
شنبه 23 دی 1396 ساعت 08:52 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )جهان اکبر در صور پنهان انسان قرار داردهرقدر در مورد آن بگوییم تمامی ندارد، خواسته اینکه بخواهید تدریس نمایید مانند همان بیماری ظاهر و باطن است. ممکن است ظاهراً انسان سالم باشد و زیبا و بی‌ نقص اما درون غیر از این باشد؛ ما تمام تلاش آن را می‌نماییم که در مورد اعتیاد و بیماری‌های ناشناخته با درمان هم‌ زمان اعتیاد توجه نمود و درمان آن توسط دوستان پزشک به مرحله‌ای از درمان برسانیم مشروط به اینکه وقت آن نگذشته باشد و تمام بدن آلوده نشده باشد.

جهان اکبر در صور پنهان انسان قرار داردهرقدر در مورد آن بگوییم تمامی ندارد، خواسته اینکه بخواهید تدریس نمایید مانند همان بیماری ظاهر و باطن است. ممکن است ظاهراً انسان سالم باشد و زیبا و بی‌نقص اما درون غیرازاین باشد؛ ما تمام تلاش آن را می‌نماییم که در مورد اعتیاد و بیماری‌های ناشناخته با درمان هم‌زمان اعتیاد توجه نمودو درمان آن توسط دوستان پزشک به مرحله‌ای از درمان برسانیم مشروط به اینکه وقت آن نگذشته باشد و تمام بدن آلوده نشده باشد.
مطالبی که بسیار مهم است و گذشتگان به آن اعتقاد داشتند این بود که غذای ما دوای ماست و دوای ما غذای ماست. چون دیده می‌شود که خانم یا آقایی که مشکل فیزیکی ندارند مولتی‌ویتامین می‌خورد، می‌گوید برای بدن خوب است. درصورتی‌که باید پزشک تجویز کند آن‌هم برای فردی که سنش ۸۰ سال باشد و نتواند غذابخورد. ولی برای  شخصی که سالم است خیلی بد است که بخواهد ویتامین ث بخورد، به این دلیل که ویتامین ث در لیمو، پرتقال، فلفل دلمه سبز وجود دارد. البته ما باید در بعضی از بیماری‌ها از دارو استفاده کنیم. ولی مسئله مهم این است که در استفاده از داروها هم نباید افراط کنیم ولی اگر قرار شد دارویی مصرف کنیم باید در اندازه کم و حساب‌شده باشد. بیماری‌های ما شامل سه قسمت می‌شود.

۱-بیماری‌هایی که در اثر حادثه رخ می‌دهد.

۲. بیماری‌هایی که واگیردار است.

۳. بیماری‌هایی که در اثر کمبود ویتامین‌ها رخ می‌دهد. مثل کم‌خونی یا کمبود کلسیم که مربوط به غذا می‌شود. 
انسان از خاک خلق‌شده یعنی هر آنچه در خاک وجود دارد در بدن انسان هم وجود دارد. وقتی گفته می‌شود غذای ما دوای ماست: یعنی اینکه وقتی پرتقال می‌خوریم کمبود ویتامین ث جبران می‌شود و با خوردن گوشت و یا حبوبات باعث جبران کمبود پروتئین‌ها در بدن می‌شود.

یکسری بیماری‌ها در اثر کمبود موادی است که خود بدن تولید می‌کند. بعضی از مواد مثل نفت خام در طبیعت وجود دارد ولی نفت خام تمام مسائل زندگی ما را جواب‌گو نیست. نفت خام در پالایشگاه تبدیل به قیر، بنزین و گازوئیل می‌شود و بعد ما استفاده می‌کنیم. در بدن انسان هم یکسری مواد اولیه گرفته می‌شود بعد یکسری مواد را خود بدن می‌سازد، که در طبیعت ممکن است نباشد. بدن موادی مثل. دوپامین، سروتنین، اندورفین و انکفالین را می‌سازد و هرکدام از این مواد یک کاربردی دارد. مثلاً انکفالین برای سیستم ضد درد است و درد را تسکین می‌دهد.درد یک علائم بالینی است. یعنی یک‌قسمتی از بدن که خراب‌شده توسط درد تشخیص داده می‌شود. سه نوع انکفالین در بدن وجود دارد. بیشترین عامل بیماری‌ها کمبود مواد بیرونی و یا کمبود مواد درونی است. پس بایستی مواد اولیه در اختیار بدن قرار بگیرد تا تبدیل به موادی مثل سروتنین بشود. گاهی اوقات در اثر استفاده مکرر از مواد مخدر، الکل و قرص‌ها نقطه تحمل بدن بالا رفته و باعث خرابی می‌شود. مثلاً شخص با یک قرص به خواب می‌رفته ولی حالا با مصرف ۲۰ عدد قرص به خواب فرو می‌رود. این بسیار اشتباه است چون ما حداقل بایستی دز مصرفی دارو را ثابت نگاه‌داریم. سیستم اعصاب و روان مثل یک مغازه‌دار یا فروشنده است. جنس خریداری‌شده را تعویض می‌کند اما پس نمی‌گیرد. بنابراین قرص‌های مصرفی دیازپام تبدیل به لوازم پام می‌شود ولی از بدن گرفته نمی‌شود، مگر اینکه به درمان کامل برسد، و این مسئله در مورد مخدر هم صادق است.
ما در کنگره از سیستم بکش و بکش استفاده می‌کنیم. یعنی دارو را اندازه‌گیری می‌کنیم و بعد مصرف می‌کنیم. ما باید به‌گونه‌ای زندگی کنیم که غذای ما دوای ما باشد. سیستم بدن ما مثل یک هواپیما یا ماشین است. برای بهتر کار کردن نیاز به سوخت اولیه دارد. موادی که ما به‌عنوان سوخت استفاده می‌کنیم شامل سه دسته است:
۱. آب: که از مسائل بسیار مهم است که حداقل دوسوم از حجم بدن را آب تشکیل داده است. که لازم است 
بدانید که چائی، قهوه و یا نوشابه خوردن آب لازم برای بدن را جبران نمی‌کند و جای آب را نمی‌گیرد. هر فرد باید صبح بعد از بیدار شدن از خواب دو یا سه مشت آب بخورد.

۲. هوا: که با تنفس این هوای آلوده تازه سیگار هم به آن اضافه می‌شود که مقدار مرگ‌ومیر افراد در اثر مصرف سیگار ۱۷۷ برابر بیشتر از مواد مخدر است. افرادی که در معرض هوای آلوده هستند باید حداقل هفت

ه‌ای چند ساعت در یک فضای سبز قرار بگیرند و از اکسیژن آن محیط استفاده کنند. استنشاق هوا برای افراد بسیار مهم است. چون اگر یک هفته آب و غذا نخورند زنده نمی‌مانند ولی اگرچند دقیقه هوا به فرد نرسد باعث مرگش می‌شود.

۳. مواد غذایی: که این مواد غذایی هم شامل سه قسمت می‌شود. یکی میوه‌جات و سبزیجات که انواع و اقسام ویتامین‌ها و مواد بسیار مؤثر در آن‌ها وجود دارد. که هرچقدر هم که قیمت میوه و سبزیجات بالا باشد بازهم کمتر از هزینه ویزیت یک پزشک است.

اگر میوه و سبزیجات در فصل خودش مصرف شود دوا است و در غیره این صورت می‌شود سم. دسته دیگر از مواد غذایی غلات و حبوبات است که متأسفانه کمتر از آن‌ها استفاده می‌شود. حداقل باید هفته‌ای چند بار آبگوشت مصرف بکنند، چون انواع حبوبات داخل آبگوشت وجود دارد. به خوردن لوبیا، عدس و جو اهمیت بدهید و اینکه گفته می‌شود غذای ما دوای ماست یعنی همین‌که از نان، پنیر، گوجه و خیار به‌عنوان شام استفاده کنیم و دسته سوم که می‌شود گوشت. ما باید از گوشت ماهی تازه استفاده کنیم.

ما چیزی که در کنگره به آن اعتقادداریم و روی آن کار می‌کنیم و نتیجه آن‌هم به درمان و تعادل رسیدن ما است صور پنهان است. چون دیدگاهی که در کنگره ۶۰ است چه بخواهیم و چه نخواهیم الهی است. چرا؟ چون می‌گویند انسان بقاء دارد و با مرگ از بین نمی‌رود.

دیدگاه الهی این است که انسان شامل دو قسمت است. یکی صور آشکار و دیگری صور پنهان (جسم. جان) دیدگاه الهی می‌گوید، هر عملی که انسان انجام بدهد عکس‌العمل آن به انسان بازمی‌گردد. یعنی اگر کار نیک کردی پاداش می‌گیری و اگر کار بدانجام دادی روزگار به کامت بد می‌شود. با این دیدگاه است که فرد می‌گوید جسمی که قرار است غذای مور و ملخ بشود پس بهتر است با مصرف، حشیش، تریاک یا الکل نابودش کنم. ولی وقتی وارد صور پنهان انسان می‌شویم جهان اکبر است حتی وجود انسان هم جهان اکبر است. چون آن‌قدر صور پنهان انسان وسیع و بزرگ است که قابل‌تصور نیست. چون جهان هستی بسیار گسترده است. بارها گفته شد که اگر جهان هستی را به‌اندازه کویر لوت در نظر بگیریم به‌اندازه یکی از دانه‌های شن در کویر لوت است. ما نمی‌توانیم بگوییم که تمام این‌ها بر مبنای تصادف بوده است. بیماری‌ها هم به همین‌گونه است. یکسری بیماری هست که در ظاهر قابل‌مشاهده است اما در باطن قابل‌مشاهده نیست. خیلی از بیماری‌ها هست که هم‌زمان با درمان اعتیاد به روش DST بهبود می‌یابد. برای درمان بعضی از بیماری‌ها 
باید از آن‌وقت نگذشته باشد. در غیره این صورت درمان انجام نمی‌گیرد. تا زمانی می‌شود بیماری را درمان کرد که تمام بدن را آلوده نکرده باشد.

همان‌طور که می‌دانید زندگی امروز در ایجاد بیماری‌ها نقش اساسی رادارند و اینکه به نحوی زمین آلوده‌شده و گردش آب‌های زیرزمینی و انتقال این عوامل از جایی به‌جاهای دوردست سبب بروز انواع و اقسام بیماری‌ها می‌گردد و با تمام مراقبت‌ها از انتشار آن نمی‌توان جلوگیری نمود و شما بسیاری از راه‌ها را اشاره نمودید ولی بازدید می‌شود باوجود ساده زیستن بازهم انسان‌ها دچار امراض نادیدنی می‌شوند. درون انسان دنیایی که بایستی همیشه مورد بازبینی واقع بشود. بیماری‌هایی که هست اما دیده نمی‌شود، اما شما حرکت نمودید که ادامه آن مطالب خاص اشاره می‌شود.

★شاگرد سؤال می‌کند که★: امروز برخورد با انسان‌ها و آموزش آن‌ها کار حساسی است. مسئله‌ای که مطرح است این است که شما در حال انجام کارهایی هستید که کاملاً متوجه می‌شوید که چگونه برخورد نمایید. در امور انسان بسیار شایان توجه است که تحقیقات ادامه‌دار باشد و از یافته‌ها به نحو احسن استفاده بشود. گاهی زمان می‌برد اما نتیجه مطلوب حاصل می‌شود. کار شما و دوستان پزشک شما، آن‌هایی که به دنبال یافتن هستند توجه به این امورات می‌باشد. ساختن بیمارستان و فراهم کردن تجهیزات فقط بخش کوچکی است که درصد کمی یاری می‌نمایند و باقی علم است و عمل. در مورد این مسائل بایستی بیشتر توجه بشود. سالم زیستن یکی از راه‌هایی است که می‌تواند بشر را از بیماری‌ها دورنگه دارد و بیشتر توجه بشود.

حال نتیجه می‌گیریم که می‌توانیم با تغذیه درست و سالم کاری کنیم که بیماری به سراغ ما نیاید. باید با تغذیه درست و سالم پیشگیری کنیم. از غذاهایی که گفته شد باید به‌عنوان غذای اصلی استفاده بشود نه به‌عنوان غذاهای حاشیه‌ای.در ضمن ورزش و پیاده‌روی هم فراموش نشود.

سپاس خدمت کمک راهنما خانم اعظم ( لژیون اول )


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با:


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر شادی لژیون هفتم چهارشنبه 27 دی 1396 10:57 ق.ظ
سلام عالی بود
همسفر نازی لژیون هشتم چهارشنبه 27 دی 1396 05:36 ق.ظ
خسته نباشی خانم اعظم عالی بود
اعظم کمک راهنمای لژیون یکم سه شنبه 26 دی 1396 03:50 ب.ظ
ممنون و سپاس از زحمات خانم معصومه عزیز بابت زحماتشون برای ثبت گزارش
همسفر فاطمه لژیون هشتم دوشنبه 25 دی 1396 06:56 ق.ظ
عالی بود ،موفق باشی
همسفر معصومه.لژیون هشتم یکشنبه 24 دی 1396 08:33 ق.ظ
ماشالا به خانم اعظم.خدا قوت
همسفر پریا_ لژیون ۷ شنبه 23 دی 1396 04:33 ب.ظ
با تشکر از خانم اعظم و متن پر بار
همسفر معصومه کمک راهنما لژیون ۱۱ شنبه 23 دی 1396 03:19 ب.ظ
مثل همیشه مفید و عالی بود
همسفر زینب.لژیون چهار شنبه 23 دی 1396 12:23 ب.ظ
بسیار عالی و مفید بود
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic