سی دی آموزشی کلسیم
سه شنبه 5 دی 1396 ساعت 09:38 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )

 

کشور ایران جزء سه کشوری است که مردم آن از پوکی

 استخوان رنج می‌برند. هشتاد درصد از مردم درگیر

 پوکی استخوان هستند آن‌هم در کشوری که آفتاب و

 مواد خوراکی به‌قدر کافی دارد. عاملی که باعث پوکی

 استخوان می‌شود کمبود کلسیم است ولی این شروع

 قضیه است..


به نام قدرت مطلق الله

شاید این روزها روزنه‌ای باشد برای یافتن جهان درون و بیرون انشا اله که این‌طور بشود. اکنون میگوییم پیام برای کسانی که به دنیای تازه قدم نهاده و به خویش خویشتن توجه می‌نماید بر شما واجب و ضروری است که از سخن به نقطه عمل حرکت بنمایید وبر زمین و سماء توجه کنید با اندیشه ژرف خود به رحمت ماوراء ایمان راسخ داشته باشید و بدانید که پاداش شما دست همیاری شمارا خواهد داد آنگاه بذر نیکو بکار و یا تخم و دانه باارزش، هم قوت کافی وهم سایبان‌هایتان افراشته خواهد شد پس آن کنید که فرمان است. شما پیام را بدهید آنانی که قطره نیکو زمینشان را آبیاری کرده باشد بی‌شک به سمت او بازخواهند گشت این مطلب وعده‌ای است که بارها انجام پذیرفته نیازی به تفکر ندارد نعمت‌های الهی در هر پله‌ای از صعود به خاندان شما می‌رسد و این طعامی است که از دو مطلب حکایت دارد یکی غذای روح به آن معنا که خود میدانید دوم قوت بدن و کالبد شما که در جهان مادی احتیاج دارید و این تقدیر پله‌ها و یا قدم‌هایی هست که برمی‌دارید که به‌طرف بالا حرکت می‌نمایید. توفیق الهی همراه شما باشد و این مطلب یا خواست و فرمان است دقت درحرکت را مدنظر داشته باشید.

کشور ایران جزء سه کشوری است که مردم آن از پوکی استخوان رنج می‌برند. هشتاد درصد از مردم درگیر پوکی استخوان هستند آن‌هم در کشوری که آفتاب و مواد خوراکی به‌قدر کافی دارد. عاملی که باعث پوکی استخوان می‌شود کمبود کلسیم است ولی این شروع قضیه است. کلسیم باید در استخوان ذخیره بشود وقتی ذخیره‌سازی صورت نمی‌گیرد دچار پوکی استخوان می‌شود و تراکم استخوان تغییر می‌کند ولی با خوردن کلسیم زیاد هم پوکی استخوان برطرف نمی‌شود چون یک مطالب خاص باید زنجیروار انجام گیرد که کلسیم وارد خون بشود و با یک وسیله دیگر بتواند کلسیم را در استخوان ذخیره کند. مبنا اصلی کلسیم در لبنیات است مثلاً: مقدار کلسیم در صد گرم شیر برابر است با سی گرم پنیر و سیصد گرم ماست. یا هفت گرم کشک و سه گرم قره‌قروت برابر است با صد گرم شیر. البته شیری که در دامداری از گاو و بز باشد؛ بنابراین از لبنیات طبیعی استفاده کنید نه لبنیاتی که مواد نگه‌دارنده دارند چون مواد نگه‌دارنده فقط سم است مثل شیری که شش ماه تاریخ انقضا دارد.

در اثر استفاده از باکتری‌های فاسد هزاران باکتری مفید در معده از بین می‌روند حالا برای اینکه کلسیم جذب بدن بشود احتیاج به فسفر دارد یعنی حتماً پنیر با گردو مصرف بشود بنابراین وقتی کلسیم با فسفر جذب بدن شد وارد جریان خون می‌شود و پس از وارد شدن به خون احتیاج به ویتامین D2 دارد که این ویتامین در چربی‌ها است. البته چربی که در شیر، ماست و روغن حیوانی است. برای خانواده روغن حیوانی نعمت است.

چیزهایی که برای ما مشکل‌ساز است چربی‌ها نیستند بلکه عدم تحرک ما مشکل به وجود می‌آورد. حتی اگر علف و گیاه هم بخوریم چاق می‌شویم چون تحرک لازم را نداریم. استفاده از انواع و اقسام چربی‌ها از واجبات ما است. ما از هیچ‌گونه لبنیات طبیعی استفاده نمی‌کنیم بنابراین خلقت خداوند خیلی محکم بوده وگرنه ما راه هم نمی‌توانستیم برویم چون تنها چیزی که اسکلت بدن را نگه می‌دارد استخوان است.

وقتی ویتامین D2 تبدیل به ویتامین D3 شد وارد استخوان می‌شود و برای این تبدیل احتیاج به نور آفتاب مستقیم است.

معمولاً خانم‌ها با کم‌خونی مواجه هستند و این کم‌خونی با آهن تکمیل می‌شود که بیشترین آهن در جگر هست؛ یعنی صد گرم جگر برابراست با یک کیلو گوشت قرمز. انواع ویتامین‌های B در جگر گاو یافت می‌شود. بچه‌های کنگره ۶۰ بایستی روی مواد طبیعی و ارگانیک تمرکز کنند البته در فصل خودش.

بارها گفته شد که ماهم مسائل مادی راداریم وهم معنوی، هم دنیا وهم آخرت، هم علم وهم مال ثروت. نمی‌توان گفت فقط علم و یا فقط پول هردو باید برابر باشند.

ما دارای دو قسمت هستیم جهان درون وجهان بیرون که باید در طول زمان ذره‌ذره آن‌ها را تشخیص بدهیم. ما وقتی از جهان ظلمت یا افیون خارج می‌شویم گویا وارد جهان تازه‌ای شده‌ایم چون وارد جهانی بودیم که تصوّر می‌کردیم کارهای ضد ارزشی، مصرف مواد مخدر و سیگار برای ما ارزش بود. ولی متوجه شدیم که دروغ گفتن، رشوه گرفتن، فساد، غیبت و بدخواه دیگران بودن ارزش نیست؛ و مسائل منفی برای ما ملاک نیست.

وقتی شما به دنیای تازه قدم نهادید به خویش خویشتن توجه کنید چون الهامات توسط آن انجام می‌گیرد.

باید بدانیم که از ذهن تا سخن فاصله زیاد هست و از سخن تا عمل فرسنگ‌ها فاصله وجود دارد. همه ما باید پندار نیک، گفتار نیک و کردار نیک داشته باشیم. وقتی پندار نیک باشد گفتار هم نیک شده سپس تبدیل به کردار نیک می‌شود. کسی که مدام فحش و ناسزا می‌گوید پندار و اندیشه‌اش خراب است و وقتی‌که سخن او زشت و ناپسند شد به‌مرورزمان کردار او هم زشت و زننده می‌شود. گفتار، پندار و کردار نیک باید نتیجه آن به خیر ختم بشود. 

بگو باکیان زیستی پس آن گه بگویم که تو کیستی

بر شما واجب و ضروری است که از سخن به نقطه عمل حرکت کنید. مثلاً وقتی میگویید هروئین را درمان می‌کنم باید درمان کنید یا وقتی باکسی قرار می‌گذارید باید سر قرار حاضر بشوید. در جامعه اعتبار شماست که وقتی باکسی قول و قراری داری حتماً باید انجام گیرد. البته اگر می‌خواهیم از سخن به نقطه عمل حرکت کنیم باید به یک ایمان و باور برسیم. بر زمین و سماء توجه کنیم که چگونه شتر خلق شد، آسمان چگونه برافراشته شد یا زمین چگونه مسطح شد؛ و چون به آن‌ها توجه نمی‌کنیم باور هم نداریم و این باورمان بی‌خدایی است که انسان‌ها از خداوند دور و بسیار وقیح شده‌اند.

بنابراین اگر بخواهید از سخن به نقطه عمل حرکت کنید باید نگاه کنید و ببینید و به آن تفکر و بیداری برسید و تشخیص بدهید کسانی که فساد انجام می‌دهند با دست خود جهنم را خواستار هستند.


سپاس خدمت همسفر اعظم /لژیون چهارم /


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی و جهان بینی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر معصومه لژیون 11 شنبه 9 دی 1396 07:34 ق.ظ
عالی بود خدا قوت
همسفر ناز لژیون هشتم ی پنجشنبه 7 دی 1396 10:19 ب.ظ
خدا قوت به خانم عظم عزیز
اعظم لژیون ۴ سه شنبه 5 دی 1396 03:40 ب.ظ
سپاس از زحمات خانم معصومه عزیز
همسفر جمیله لژیون شماره 6 سه شنبه 5 دی 1396 02:22 ب.ظ
ممنون خانم اعظم بسیار عالی ومفید بود
همسفرزینب.لژیون چهار سه شنبه 5 دی 1396 11:20 ق.ظ
ممنون خانم اعظم
بسیار مفید بود
همسفر معصومه.لژیون هشتم سه شنبه 5 دی 1396 10:10 ق.ظ
بسیار عالی و مفید.خدا قوت خانم اعظم و خانم معصومه عزیز
همسفر نرگس لژیون نهم سه شنبه 5 دی 1396 09:19 ق.ظ
عالی بود خدا قوت
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات