خلاصه سی دی بخشش
یکشنبه 12 آذر 1396 ساعت 04:56 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )


گاهی  اوقات یک حس حالت تکرارشونده پیدا می‌کند و دائماً تکرار می‌شود و هیچ‌وقت تمام نمی‌شود و به صفر نمی‌رسد.ممکن است به حداقل برسد ولی دوباره بعد از یکسری مسائل و اتفاقات آن حس زنده می‌شود و همانند امواج بالا و پایین می‌رود و این‌گونه حس‌ها انسان را بالاو پایین می‌برد.

اگر این حس خوب باشد تخریب چندانی ندارد ولی می‌تواند در انسان حالت رکود به وجود آورد و مانع از انجام کار روزمره شود همانند فردی که به فرد دیگری علاقه‌مند می‌شود و تمامی فکر و ذهنش به سمت این علاقه می‌رود و فرد را از کارهای دیگر بازمی‌دارد. اما وقتی این حس منفی می‌شود دیگر فقط اتلاف وقت نیست بلکه مسیر انسان را عوض می‌کند و به یک مرحله دیگری پرتاب می‌کند.

این حس‌ها وقتی به وجود می‌آید یکسری اتفاقات و رویدادها رخ می‌دهد. ممکن است این اتفاقات باعث به وجود آمدن آن حس نباشد ولی آن حس را از وجود فرد بیرون می‌کشد یعنی آن حس قبلاً در فرد وجود داشته ولی با این اتفاق خاص آن حس کاملاً تحت تأثیر قرار می‌گیرد مثل کسی که در جایگاهی قرار می‌گیرد و کس دیگری آن جایگاه را از آن فرد می‌گیرد. اگر این اتفاق بیفتد دیگر ناراحتی در حد جزئی و کوتاه مدت نیست و سریع از بین نمی‌رود. در این حالت چنان احساس ناخوشی به وجود می‌آید که اگر فرد عاقل نباشد و عاقلانه فکر نکند یک کاری دست خود و دیگران می‌دهد

در این حالات انسان‌ها درجه‌بندی می‌شوند با اکثر افرادی که برخورد می‌کنیم در حد متوسط در رنج هستند و یک درصد از آن‌ها قدرت تخریبی خیلی بالایی دارند و ممکن است اتفاقات خیلی بدی بیفتد و یک درصد دیگر وجود دارند که قدرت بخشش خیلی بالایی دارند. ولی نود و هشت درصد آن‌ها در رنج و درجه متوسط قرار دارند.

در افرادی که قدرت این حس بسیار بالا باشد و تخریب بسیار همراه دارد ممکن است این حس و تنفر چندین سال ادامه داشته باشد و مدام در حال کلنجار رفتن با خود هستند.

برای حل این مسئله باید فرد زمان مجاز بیکاری‌ام را حذف کند یعنی صحبت‌هایی که از یک شخص به شخص دیگر می‌شود و این حس را به وجود می‌آورد بدون اعتبار بداند مخصوصاً صحبت‌هایی که جنبه تخریبی دارند. در مرحله دوم این است که آن فرد را مورد بخشش قرار دهیم.

حالا باید بگوییم که علت رخ دادن این اتفاقات در چیست؟

علتش این است که همه چیز صور آشکار و پنهان دارد یعنی افکار انسان‌ها هم دارای یک صور آشکار و یک صور پنهان است یک بخش کوچکی از افکار فرد در دست خودش است و به آن اشراف دارد ممکن است بخش عظیمی از آن در دست خود فرد نباشد یعنی ما نسبت به راز دل خودمان شناخت کامل نداشته باشیم و در آینده از آن‌ها با اطلاع شویم چون در صور پنهان افکار ما انسان‌هاست.

در اینجا یک قانون قطعاً وجود دارد هر جا احساس ناخوشایندی به وجود می‌آید بین یک فرد با فرد دیگری برای مثال احساس  ناخوشایند فرد با فرد یا یک فرد با  خانواده یا اجتماع و... قطعاً یک صفت ناخوشایندی در خود فرد وجود دارد. همیشه باید احساس کنیم دو قطب وجود دارد وقتی ما از یک مجموعه‌ای احساس ناخوشایندی داریم برای مثال کسی می‌آید و به ما می‌گوید که در این مجموعه باندبازی یا پارتی‌بازی انجام می‌شود و همین باعث می‌شود ما به آن مجموعه احساس بدی پیدا کنیم یا از دروغ گفتن دیگران احساس بدی پیدا می‌کنیم این ناخوشایندی نشان‌دهنده این است که خود ما هم این صفت را داریم و تنها شرایط و بستری وجود نداشته که ظاهر بشود و اگر شرایط و بستر مناسب به وجود بیاید ما هم دقیقاً این صفت و کار را انجام می‌دهیم.

پس این به عنوان یک قانون مطرح می‌شود که هرگاه بین دو نفر درگیری پیش می‌آید این پیش‌فرض را باید داشت که من یا آن فرد با شخصی که درگیر شده صفات مشترک دارد مثل وقتی که ما می‌گوییم چرا من باید با این فرد دچار مشکل و روبرو شوم این علتش این است که دو فرد دچار مشکل صفات مشترکی دارند که خودشان هم نمی‌دانستند پس هرگاه ما نگاهمان در این مورد این‌گونه باشد بعضی از مسائل برای ما قابل‌هضم تر می‌شود. مسئله دیگری که وجود دارد اینکه چرا انسان وقتی یک ضربه شدیدی می‌خورد نمی‌تواند ببخشد و بگذرد همانند اینکه فردی یکی از عزیزانمان مانند پدر یا مادر و... را به قتل برساند یا یک خانواده را از هم جدا و نابود کند فراموش کردنش خیلی سخت است ولی بخشیدنش غیرممکن و محال می‌شود و این علتش این است که وقتی این اتفاق افتاد همیشه دو مشکل وجود دارد یکی از آن این است که انسان حق زا به جانب خود می‌دهد و برای طرف مقابل آرزوی جزای الهی می‌کند در صورتی که ممکن است فرد مقابل هم همین دعا را بکند. ولی یک اشکالی که وجود دارد این است که فرد احساس می‌کند ضربه‌ای شدید خورده که قابل جبران نیست. برای مثال می‌گوید می‌توانی پدرم را به من برگردانی یا آسیبی که به من زدی را جبران کنی؟ و همین قابل جبران نبودن کار را سخت تر می‌کند.

ولی یک نگاه دیگری که وجود دارد این است که خانه‌ای که خراب‌شده دیگر نمی‌توان همان را ساخت ولی در اینجا می‌شود خانه بهتری ساخت مقاوم تر و مستحکم تر ممکن است به آن خانه یک احساس و تعلقاتی وجود داشته باشد ولی برای این که بتوان یک خانه مستحکم تر ساخت باید حتماً بنای قبلی خراب شود. خداوند وقتی به انسان‌ها چیز بهتری عطا کند آن چیزی که قبلاً به فرد داده از او می‌گیرد یعنی وقتی می‌خواهد قدرت فیزیکی بیشتری به بنده خود بدهد قدرت فیزیکی قبلی‌اش را می‌گیرد برای مثال در خرید ماشین اقساطی ما باید ماشین قدیمی قبلی خود را تحویل دهیم تا بتوانیم ماشین جدیدی را بگیریم. پس در به دست آوردن صفات اگر کسی بخواهد بخشندگی و عشق بیشتری را کسب کند عشق و بخشندگی قبلی از فرد گرفته می‌شود البته تا یک زمان موقت و بعد عشق و بخشندگی قویتری کسب می‌کند و در این حالت کسانی که به انسان ضربه و آسیب می‌زنند ممکن است از روی نادانی باشد و یا از روی آگاهی ولی در هر صورت آن‌ها مأمور هستند تا صفتی را از انسان بگیرند و صفت جدیدتری به انسان داده شود. شاید خودشان هم به این مسئله آگاهی نداشته باشند و در پی قصد دیگری باشند.وقتی متوجه این قضیه مشویم و وقتی با بخشیدن چیز دیگر و جدیدتری به وجود می‌آید بخشیدن و گذشتن برای انسان سهل می‌شود.

پس در نتیجه اگر اتفاقی برای ما می‌افتد صفت مشترکی بین خود و آن فردی که باعث این اتفاق شده وجود دارد و اگر چیزی را از دست می‌دهیم اگر بتوانیم از آن عبور کنیم و رهایش کنیم اتفاق جدیدی در زندگی ما رخ می‌دهد. این باعث می‌شود که قدرت بخشندگی در ما به وجود بیاید و انسان‌هایی که قدرت بخشندگی را دارند قطعاً علمش را هم دارند. زیرا بخشندگی اصلاً به ظرفیت فرد بستگی ندارد چون این ظرفیت دیر یا زود گنجایشش را از دست می‌دهد. در مورد مسئله درمان اعتیاد هم همین گونه است کسی که درمان می‌شود و مواد را می‌بخشد و رها می‌کند همین رها کردنش باعث می‌شود تا چیز بهتری به دست بیاورد یعنی سیستم طبیعی ضد افیونی بدنش ترمیم شود ولی در عوض کسی که مواد را رها نمی‌کند و نمی‌بخشد سیستم شبه افیونی بدنش را نمی‌تواند ترمیم کند و از آن استفاده کند.

نتیجه می گریم اگر انسان حس بدی با خود به همراه داشته باشد هیچ‌گاه نمی‌تواند مراحل دانایی را رد کند و همیشه در حال سکون می‌ماند چون بارش خیلی سنگین است.

در ادامه استاد امین درباره ماه رمضان صحبت کردند:

کسی که روزه گرفته باشد و کسی که مواد مصرف می‌کند یک وجه اشتراکی دارند و آن این است که مصرف‌کننده وقتی سقوط آزاد داشته حس و حالش همانند فردی است که هشت تا نه ساعت روزه گرفته. روزه یک جور سقوط آزاد با حالت کمتر است کسانی که روزه می‌گیرند روزهای اول برایش خیلی سخت است و آرام‌آرام توانش بیشتر می‌شود حال خاصیت این امر <روزه> در چیست؟ سیستم شبه افیونی بدن انسان یک دستگاه خیلی پیچیده و حیاتی است مثل هر سیستم دیگری نیاز به سرویس و تعمیر و نگهداری دارد هر دستگاه و سیستمی در طی مدت طولانی کاراییش کاسته می‌شود و نیاز به راه‌اندازی دارد در روزه هم همین گونه است یعنی یک سال وقتی سیستم شبه افیونی مدام کار می‌کند تولید و کاراییش کم می‌شود و نیاز به راه‌اندازی دارد و این سیستم با دو کار راه‌اندازی می‌شود یکی بیسیم و دیگری با سیم. بیسیم همان افکار و حس‌ها و اندیشه‌های ماست و با سیم مواد خوراکی است که از جنس ماده است. این دو بر سیستم شبه افیونی یا سیستم ایکس ما تأثیر مستقیمی دارد در سیستم با سیم که گفته شد مربوط به خوراکی و خوردنی است روزه نام دارد که در سال یک ماه انجام می‌گردد شخصی که بتواند یک ماه کامل روزه بگیرد سیستم شبه افیونی در قسمت با سیم شروع به احیا و تقویت شدن می‌کند و راندمانش بالا می‌رود. سیستم بی‌سیم همان نماز عبادت و نیایش است که با حس و افکار و اندیشه‌های ما در ارتباط است برای مثال: فردی که افکارش مشوش است وقتی نماز می‌خواند افکار و مشغله ذهنیش کم می‌شود.در مسئله عبادت و روزه چیزی به عنوان مواخذه و گناه وجود ندارد یک فرصت است. یک امکانی است که اگر استفاده شود می‌توانیم از سیستم شبه افیونی بدنمان به خوبی استفاده نماییم و اگر این سود و منفعت و فرصت را انسان درک کند و به آن پی ببرد هیچ‌گاه نمی‌تواند ترکش کند و در روزه و عبادت زور و اجبار امکان پذیر نیست زیرا خصوصیتی که انسان را از موجودات دیگر متمایز می‌کند قدرت اختیار انسان است و اگر این اختیار از وی گرفته شود با آن مقابله می‌کند و برایش غیرقابل‌قبول می‌شود.

سپاس خدمت همسفران خانم معصومه ،زهرا ،فاطمه ،نرگس بابت نوشتار سی دی بخشش/ لژیون هشتم /    


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی و جهان بینی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر شادی لژیون هفتم پنجشنبه 23 آذر 1396 11:47 ب.ظ
آروم شدم با این متن ممنونم راهنمای خوبم سپاسگزارتمممم
همسفر نرگس.لژیون هشتم چهارشنبه 15 آذر 1396 02:38 ق.ظ
خدا قوت خانم معصومه عزیز
همسفر معصومه .لژیون هشتم دوشنبه 13 آذر 1396 08:03 ق.ظ
سپاس از خانم معصومه رنجبر (کمک راهنما) خدا قوت.
همسفر معصومه ( کمک راهنما ) لژیون 11 دوشنبه 13 آذر 1396 07:30 ق.ظ
با سلام عالی بود و خدا قوت خانم رنجبر عزیز
همسفر زهره لژیون 4 دوشنبه 13 آذر 1396 01:12 ق.ظ
خیلی زیبا وعالی بود خدا قوت
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic