مشارکت مکتوب
شنبه 11 آذر 1396 ساعت 02:56 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )

موضوع مشارکت : رابطه یادگیری با معرکه گیری


"لطفا مشاركتها را در ادامه مطلب مطالعه فرمایید."

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر /کمک راهنما لژیون هشتم /

رابطه یادگیری با معرکه گیری ( که معرکه گیری  همان در حاشیه بودن ونق زدن وبهانه جویی است )  
مابرای اینکه فرمانده جسم وروان وزندگیمان باشیم آموخته ایم که  فرمانبردار خوبی باشیم وفرمانبرداری یعنی گرفتن آموزش وآموختن است که همان یادگیری است .
اگر جایگاه بدی داریم ناشی از جهلمان است وتنها راه بیرون آمدن از آن آموختن ویادگیری است .حال برای آموزش دیدن نیاز به انرژی داریم که این انرژی را  کائنات برای ما به ارمغان می آورد وشایسته است که آن رادر بهترین راه ممکن که همان آموختن وکسب آموز ش است استفاده کنیم .وبابهانه گیری ونق زدن این انرژی رابه هدر ندهیم .ازطرفی با بهانه جویی فرصت وزمان رااز دست می دهیم باید بدانیم که زمان هدیه ای است که به ما در بعد زمبین اهدا می کنند .پس باید قدر آن را بدانیم .اما شروع معرکه گیری ابتدا بادرد ودل وصحبت کردن با نادانادن است وفردبامظلوم نمایی ویا تایید طلبی وتبرئه خویش از گناه حاشیه سازی ومعرکه گیری می کند که این باعث نابودی خود فرد وکسانی که در اطراف اوهستند میشود امادر یادگیری وآموزش هم معرکه گیری وجود دارد امااز نوع خوب به این طریق که فرد از مشکل خود تجربه می آموزدومشکلش راحل ومی کند  وآن رابامعرکه گیری  از نوع خوب به دیگران منتقل می کند.

سلام دوستان معصومه هستم همسفر /کمک راهنمای لژیون یازدهم /

این دستور جلسه به من یک تلنگر میزند که ما در تاریکی و مشکلات مطلق بودیم  و برای رفع این مشکل به کنگره آمدیم و هدفمان یک چیز است و آن هم رسیدن به رهایی از دام اعتیاد و آرامش است  و وقتی به کنگره می آییم در وحله اول باید من هدفم را مشخص کنم و بعد تو مسیر درست قرار بگیرم و به معرکه گیری و مسایل حاشیه ای نروم چون به مسایل حاشیه ای رفتن حال من همسفر خراب و حسم خراب میکند و این حس و حال خراب را به دیگران منتقل میکنم  واین مساله من را از کنگره به بیرون پرت میکند که سرآغازی است برای سقوط در تاریکی و مشکلات هست . و اینکه این جایگاه معرکه گیری را کسی تجربه میکند که ضعیف باشد و توان انجام کاری را نداشته باشد و معرکه گیری و مسایل حاشیه ای میرود تا خودش و اشتباهاتش را توجیح کند همچنین باعث میشود تا آموزش ها رو نگیرم .  پس من تمام تلاشم را میکنم برای تغییر به جهت مثبت و حال خوش و اینکار با قرار گرفتن در مسیر و گرفتن آموزش که از همه مهمتر در چهار چوب قانون باشم .  من در صورتی میتوانم به نتیجه برسم که تمام تمرکزم را برا یادگیری آموزش بیندازم وهمه آموزشها را در قالب حرف نزارم بلکه کاربردی و به عمل در آورم تا به نتیجه قطعی برسم.

سلام دوستان نرگس هستم همسفر /کمک راهنمای لژیون نهم /
دستور جلسه رابطه یادگیری با معرکه گیری
این دستورجلسه یکی از مهمترین دستور جلسات کنگره 60 می باشد از آنجا که در کنگره مسائلی که باآن درگیر هستیم برسی میشود این دستور جلسه هم دراین مورد به من یاد آور می شود وتلنگری برای من همسفراست منی که با کوهی از مشکلات وگره های درونی وارد کنگره می شوم حواسم رو جمع کنم ودرست حرکت کنم گوش به فرمان باشم من همسفر آموختم باید آموزش بگیرم ودر جایگاه خدمت قرار بگیرم وبه نوعی بازیگر باشم واگر این گونه نبودم وتماشاچی شدم به طرف مسائل حاشیه ای کشیده شده وممکن است درجایگاه معرکه گیری ونق زدن هم قرار بگیرم 
اختیار با من است که کدام را انتخاب کنم اگر حال خوش وموفقیت ونتیجه ی خوب را می خواهم باید آموزشها رادرست بگیرم وبعد شروع به باز پس دادن آن وخدمت کنم ویا مسیر دیگر ی که نتیجه خوبی ندارد در پیش بگیرم اگر این را بفهمم ومکانیزم این مسئله را درک کنم قطعا مسیر درست را انتخاب خواهم کردتا به یک صلح وآرامش نسبی برسم معرگه گیری درست نقطه ی مقابل یاد گیری است وهر دو در کنار هم قرارنمی گیرند. 

سلام دوستان معصومه هستم همسفر / کمک راهنمای لژیون هفتم /

جای حاشیه ها همیشه مانند آبهای کنار رودخانه که راکد و پر از ضایعات و آشغال هستند ، جای ضایعات است درصورتی که ؛ جریان آب در قسمت وسط و اصلی رودخانه همیشه با سرعت و بدون هرگونه آشغالی است .اگر کسی وارد کنگره می شود ، هرگز نباید هدفش را فراموش کند . هدف در کنگره درمان است و ما غیر از این هدف دیگری نداریم اما خودبخود وقتی در هر مسیری قرار می گیری ، خیلی چیزها را می بینی و می شنوی و می توانی ایرادات و اشکالات و ضعفهای آن محیط را ببینی و اینها انسان را به حاشیه می کشد و این جمع که درون حاشیه هستند ، همان معرکه گیرها هستند و همان نق ها و ایرادها را شروع می کنند و هزاران مورد پیدا می کنند تا از آن ایراد بگیرند .حاشیه همیشه انسان را دور می کند چه در محیط کار و چه در محیط خانوادگی و یا هر محیط  دیگری و همیشه کسانی که از راه عقب مانده اند و دور شده اند ، در حاشیه قرار دارند .

سلام دوستان فرشته هستم همسفر / مرزبان /

دستور جلسه این هفته به من یاد می دهد .که چگونه باید روی خودم کار کنم که اگر حرکتی اشتباه می کنم .باید از اشتباه خودم درس بگیرم .نه اینکه معرگیری راه بی اندازم و خودم را تبرعه کنم .ویادگرفتم در هر جا یگاهی هستم . در خانه به عنوان مادر،همسر وجایگاه های دیگر وظیفه خودم را به نحو احسن انجام بدهم وکاری به کار دیگران ندا شته باشم .


سپاس فراوان به همسفران عزیز در این مشارکت

 شرکت نمودند


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکتهای مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سلام نرگس هستم ازلژیون نهم دوشنبه 13 آذر 1396 08:26 ق.ظ
خدا قوت عرض می کنم خدمت همه ی عزیزانی که دراین بخش خدمت میکنند
همسفر جمیله لژیون شماره 6 یکشنبه 12 آذر 1396 10:44 ق.ظ
تشکر از خانم معصومه وکمک راهنماهای عزیز
همسفر معصومه .لژیون هشتم یکشنبه 12 آذر 1396 08:49 ق.ظ
بسیار عالی و خدا قوت.مفید فایده بود
همسفرزهرا کمک راهنمای لژیون چهارم شنبه 11 آذر 1396 07:41 ب.ظ
خداقوت خدمت کمک راهنماهای عزیزوخانم معصومه
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic