مشارکت مکتوب (وادی سوم )
شنبه 27 آبان 1396 ساعت 08:52 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )سلام دوستان نرگس هستم همسفر :(کمک راهنمای لژیون نهم )

دراین وادی از کلمه ی باید استفاده شده یعنی ما باید این را بدانیم وقبول کنیم که هیچ کس به اندازه ی خود فرد برای درمان اعتیاد ویا هر مسئله و مشکلی دارد نمی تواند کمک کند حتی نمی شود روی خا نواده هم حساب کرد بار مسئولیت حتی برای انسان شدن بدوش خودمان است دیگران به عنوان راهنما می توانند کمک کنند یک زمان ما تمام مسئولیتها وکار ومشکلات خود را گردن دیگران می انداختیم ودیگران را مسئول تمام مسائل ومشکلات خود می دانستیم این دید ونگاه منفی نه تنها مشکل از ما حل نمی کرد بلکه باعث خراب شدن حال خود ورابطمان  با دیگران می شد .
همین طور باعث عدم تلاش برای پیدا کردن راه حل وراه درست می شد ولی اکنون به علت آموزشهایی که در کنگره گرفتیم این گونه نیست این تفکر که خودمان مسئول تمام مسائل خودمان هستیم آرامش زیادی به ما بخشیده است خدا را شکر به خاطر این آگاهی که نصیبمان شده است.

سلام دوستان معصومه هستم همسفر :(کمک راهنمای لژیون هفتم )

 باید دانست كه هیچ  موجودی به میزان خود انسان به خویشتن خویش فكر نمیكند .

در این وادی جمله با باید شروع میشود یعنی باید و بایستی اینرا بدانیم . نمیگوید شاید و یا ممكن است ، بلكه میگوید باید دانست ، یعنی این یك قانون است كه قطعا باید آنرا بدانیم كه هیچ موجودی به میزان خود انسان به خویشتن خویش فكر نمیكند . یك ضرب المثل كه درمناطق جنوب ایران بكار برده میشد كه میگفت : همسایه ها یاری كنید تا من شوهر داری كنم . یعنی بعضی انسانها چنین تفكر و اندیشه میكنند كه باید دیگران به آنها كمك كنند تا آنها بتوانند مسائل ومشكلات خود را حل كنند و نیازمند به دیگران هستند ، و اصلا به خودشان هیچ اعتقادی ندارند . مثلا میگوید من كه بلد نیستم غذا درست كنم ، من كه بلد نیستم اتو كنم و یا میگوید من نمیتوانم غیبت نكنم ، من نمیتوانم دروغ نگویم ، برای اینكه دست خودم نیست و صورت حق به جانب هم به خود میگیرد . یعنی دچار اشتباه میشوند ولی حاضر نیستند اشتباه خود را قبول كنند و میگویند كه دست خودمان كه نیست . باید گفت پس دست كیست ؟ معلوم است كه دست خودمان است . همه چیز در دست خودمان است .هر كس بخواهد مسئولیت هایش ، افكارش ، اندیشه هایش ، خرابكاریهایش و اشتباه هایش را به تقصیر دیگران بیندازد و یا بخواهد دیگران مشكلاتش را حل كنند ، همیشه كلاهش پس معركه است ، همیشه درگیر است و همیشه بدبخت است .  باید بپذیرد ، چه چیز را باید بپذیرد ؟ توانایی هایش را ، مسئولیت خودش را ، كار خودش را.هیچوقت نگوید كه دست خودم نیست . باید بپذیرد كه مسئولیت همه كارها بعهده خود انسان است.


سلام دوستان فاطمه هستم همسفر :( کمک راهنمای لژیون هشتم )

برداشتی از وادی سوم باید دانست هیچ موجودی به میزان خود انسان برای خویشتن خویش فکر نمی کند .در ابتدای وادی عبارت تاکیدی باید آمده است که به معنی آن است که اگر ندانیم یا توجه نکنیم  برای ما مساله ساز می شود .دانستن وتوجه نکردن  فرقی با ندانستن ندارد حتی درمواردی ضررش هم بیشتر است .هیچ موجودی یعنی همه ی موجودات میتوانند فکر کنند ولی  نه مانند انسان .همچنین در این وادی اشاره شده مسئولیت وبار درمان به دوش خود فرد است انسان اگر خود فکر نکند وحرکت نکند هیچ کس برای او حرکتی نمی کند .بازی در آگاهی ها تنها راه درمان وخوب زندگی کردن است .شیطان به زیبا ترین وماهرترین شکل عمل خواهد کرد وهمیشه القاءنیروی منفی باید در نظر داشت .در مثال (سنگ و آب عظیم و خروج آب از پشت سد)   منظور از آب همان حس ماست که باید کنترل شود .ما برای راه یافتن به پشتوانه فکری وتفکری  را باید از قبل بهمراه داشته باشیم  وبرای پیروزی در درمان وزندگی باید نیرو وتوان خود را بشناسیم وبه میزان ونوع آن پی ببریم ونیروهای بازدارنده ونیروهای شیطانی راهم بخوبی مورد شناسایی قرار دهیم .بازی در آگاهی ها زمانی می تواند ادامه یابد که ما در حال بدست آوردن آگاهی باشیم وآن آگاهی هم چیزی نیست جز داتش واطلاعاتی که کنگره به ما می دهد ونشریات ،سی دی ها،مشارکتها وتمام دانشی که به عمل در آمده است .

سلام دوستان معصومه هستم همسفر :(کمک راهنمای لژیون یازدهم )

وادی سوم  : به من یک تلنگر میزند که همه مسئولیت و کارها به عهده خودم است  . ما قبل از کنگره به خاطر جهل و نادانی خودمان و با کار های ضد ارزشی حسمان خراب بود همه را بخاطر وجود مشکلاتمون مقصر میدانستیم و این علتش ندانستن بود ولی خوشبختانه در کنگره آموختیم که مسبب مشکلات خودمون هستیم و تاکید میکند و می گوید : باید دانست ؛هیچ موجودی به میزان خود انسان ،به خویشتن خویش فکر نمیکند.پس ما باید خودمون مسئولیت کارمون بپذیریم و در جهت حل مشکل تلاش و حرکت کنیم . از نظر مشورتی برای حل مشکل از دیگران مثل دوست، راهنما و ...... میتوانیم کمک بگیریم ولی تصمیم نهایی را خودمان میگریم و در آخر به صورت پله ای و به آرامی مشکلات را حل میکنیم تا به نتیجه مطلوب برسیم .  

سلام دوستان مریم هستم همسفر :( کمک راهنمای لژیون ششم )

هیچ موجودی به میزان خود انسان به خویشتن خویش فکر نمیکند 
این وادی انسان رو با خودش رو در رو میکند که ای انسان هیچ کس هیچ کس هیچکس به اندازه خودت به خودت فکر نمیکند اگر امروز وضعیت نا به سامانی از لحاظ جسمی روحی و... داری فقط این خود تو هستی که برای بهبود وضعیت تفکر کنی وتلاشت رو آغاز کنید درقسمتی از وادی اشاره میکند که اگر  با همه کاوشگران همنشین باشی اگر خودت جستجو نکنی به موضوع واقعی نمیرسی این برای ما میتواند یک تلنگر باشد که شاید ما در کنگره هستیم وآموزش میبینیم اما آیا خودمون جست وجو گر هستیم آیا به دنبال پیدا کردن تاریکی های درون وگره هایی وجودی خودمان هستیم یا نه هر کس زمانی میتواند بفهمد در مسیرهست یا نه که به وضعیت زندگی خود نگاه کند وببیند که نسبت به گذشته خود چقد تغیر کرده چقدر آدم بهتری شده چقدر با اطرافیانش دچار تنش ودرگیری میشود آیا قادر هست زندگی خود را با کیفیت بهتری ادامه دهد اگر این طور باشد یعنی از وا دی سوم  آنچه میبایست بیاموزد آموخته قسمت دیگری از وا دی هست که بسیار امید بخش است که آب با تمام نرمی خود بر روی سنگ  که بسیار سخت ومحکم است قطره قطره می‌چکد و سنگ را به مرور زمان متلاشی میکند نوای انسان هر چقدر ضعیف باشی قدرت وتوان تو از قطره قطره های آب  کمتر نخواهد بود ومشکلات وتاریکی ها هر چقدر بزرگ وغیر قابل نفوذباشند از سنگ سخت تر نخواهند بود  پس با این درس بزرگ از این وا دی هر کس با هر موقعیت وشرابط قادر است از تاریکی خارج شود وبه سمت نور وحل مشکلات حرکت کند کما اینکه طبق جمله معروف که بهشت را به بها میدهند نه به بهانه همانطور که افراد زیادی در تاریکی گرفتار بوده اند وبا تلاش خود به زندگی خود سر وسامان داده اعتیاد خود را درمان کرده وبه سمت تعادل درحرکتند پس هر کس بخواهد میتواند بر مشکلات چیره شود وبه سمت نور روشنایی آرامش و تعادل حرکت کند.Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکتهای مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر جمیله لژیون شماره 6 دوشنبه 29 آبان 1396 01:45 ب.ظ
تشکر از همه کمک راهنماهای عزیز بسیار مفید واموزنده بود
همسفر سمیه_ لژیون پنجم یکشنبه 28 آبان 1396 03:38 ب.ظ
سپاس از مشارکتهای مکتوب کمک راهنمایان محترم و عزیز.بسیار عالی بود.
خدا قوت عزیزان
همسفر معصومه .لژیون هشتم یکشنبه 28 آبان 1396 09:15 ق.ظ
اگر از آموزگار آموختی که آموختی و گرنه روزگار با خواری و مشقت به تو آموزش میدهد.سپاس از مشارکت کمک راهنمایان عزیز و محترم خدا قوت
همسفر فاطمه _لژیون هشتم یکشنبه 28 آبان 1396 09:02 ق.ظ
خداقوت _ عالی بود
شنبه 27 آبان 1396 11:50 ب.ظ
سلام و سپاس از عزیزان و سپاس ویژه از خانم رنجبر
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic