کارگاه آموزشی _ خصوصی همسفران
چهارشنبه 19 شهریور 1399 ساعت 07:59 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر افسانه (لژیون هفتم) | ( نظرات )
اولین جلسه از دوره بیست و هشتم از سری کارگاه های آموزشی کنگره ۶۰ ویژه همسفران نمایندگی ابوریحان به استادی همسفر فاطمه  و نگهبانی خانم سامره  و دبیری خانم فرشته با دستور جلسه "عدالت؛ آیا در کنگره 60 همه با هم برابرند؟" در روز سه شنبه مورخ 1399/06/18 راس ساعت 16 آغاز به کار نمود.


خلاصه سخنان استاد:

امیدوارم حالتان خوب باشد و خدا را شاکرم به من توفیق داد در این جایگاه خدمتگزار باشم. در ابتدای صحبتهایم به همه ی اعضای کنگره 60 بابت خرید دانشگاه تبریک می گویم و امیدوارم همه ما از اولین دانشجویان دانشگاه کنگره 60 باشیم. ...

 بخش اول دستور جلسه "عدالت؛ آیا در کنگره 60 همه با هم برابرند؟" می باشد. و بخش دوم تجلیل از کمک راهنمای محترم خانم نرگس محرمی می باشد. اولین چیزی که با شنیدن کلمه عدالت به ذهن ما می آید، برابری و مساوات است. اگر ما یک چنین تصوری از تعریف عدالت داشته باشیم، باعث می شود وقتی در زندگی مشکلاتی داریم فکر کنیم که این بی عدالتی است و ظلمی است که به من شده است. معنی واقعی عدالت یعنی اینکه هر چیزی در جایگاه خودش باشد. چگونه عدالت بدست می آید؟ بهترین راه برای بدست آوردن عدالت اساس کار کنگره 60 است و آن بر مبنای معرفت، عدالت و عمل سالم است. هر زمان که ما آگاهی و شناخت خود را نسبت به خودمان، محیط پیرامون و خداوند بالا ببریم، آن موقع است که به عدالت می رسیم. شناخت و اگاهی نیاز به آموزش دارد و ما در کنگره آموزش می گیریم. این جمله را بارها در کنگره 60 شنیده ایم که هر کسی در هر جایگاهی قرار دارد عین عدالت است.

البته من ابتدا که به کنگره آمده بودم میگفتم عدالتی وجود ندارد و همه چیز بر مبنای بی عدالتی است و داشتن این همه مشکلات در زندگی من به دلیل بی عدالتی است . من در ابتدا که به کنگره امدم حس طلبکارانه داشتم و متوجه جهل و نادانی خودم نبودم . من دوست داشتم همه را به خاطر مشکلاتم مقصر کنم. آنقدر با حس طلبکارانه جلو رفتم تا به اوج تاریکی ها رسیدم. درست در زمانی که داشتم در مشکلات و تاریکی غرق می شدم  روزنه ای بنام کنگره 60 در زندگی من باز شد. در کنگره 60 یاد گرفتم همه رنجی که انسانها می برند از جهل آنها است . من بدهکار هستم نه طلبکار و اینکه فکر می کردم من باید از همه طلبکار باشم از جهل من بود. خدایی که همه چیز را با نظم  دقیق و برنامه ریزی شده خلق کرده است؛ در زندگی من نیز بر مبنای عدالت حکم رانی کرده است و زندگی من عین عدالت است و این کمک می کند که از تاریکی ها به روشنایی ها برسیم. ما همه در کنگره هستیم همه روی یک صندلی می نشینیم و یک نوع آموزش می گیریم ولی باهم برابر نیستیم . همانطور که یک سفر اولی که خوب سفر می کند با یک سفر اولی که خوب سفر نمی کند  برابر نیست. کسی که در کنگره تلاش می کند تا به جایگاههای بالا برسد؛ باکسی که فقط می اید و روی صندلی می نشیند، برابر نیست. ما در کنگره مراتب دانایی را یاد می گیریم و اینکه چه افرادی به جایگاههای بالاتر می رسند؟ باید بگویم کسانی که سعی و کوشش بیشتر می کنند.

در مورد قسمت دوم دستور جلسه به خانم حوریه خدا قوت می گوییم بابت تریبت چنین رهجویانی . تجلیل به معنی خداحافظی نیست. تجلیل یعنی اینکه خطی تمام می شود و این شروع و آغاز خط جدید است . به رهجویان خانم نرگس تبریک می گویم. همه ما رهجویان کنگره هستیم و رهجو امانتی است در دست راهنما. وقتی راهنمایی تجلیل می شود؛ رهجویان ایشان باید محکم تر قدم بردارند و باید به بقیه بگویند که چه چیزهایی یاد گرفته اند و یاد گرفته های خود را عملی کنند. من در سفر اول با خانم نرگس اشنا شدم و ایشان از پاکدشت به شعبه ما می امدند. با اینکه مسافت زیادی را می امدند ولی همیشه با شور و هیجان آمدند. در سفر اول تلاش خیلی زیادی کردند ولی با مشکلات زیادی روبرو بودند ولی انقدر قوی و محکم بودند که توانستند بر همه مشکلات غلبه کنند. من و خانم نرگس در یک روز به رهایی رسیدیم. خانم نرگس وقتی به شعبه می امدند در یک دست آنها بچه دوماهه و در دست دیگرشان جزوه بود و از پاکدشت تا افسریه می آمدند. داغی صورت بچه هایشان در تابستان و یخ زدگی صورت بچه هایشان در زمستان تا اخر جلسه از روی صورتشان نمی رفت. اینها را برای این می گویم که بدانید چه تلاشی خانم نرگس انجام داده تا به این جایگاه رسیده است . وقتی ایشان کمک راهنما شدند لژیونشان شلو غ نبود و ایشان توانستند از طریق خدمت گرفتن شناخته شوند و لژیونشان شلوغ شد. خانم نرگس سی دی ها را واو به واو می نوشت  و زحمت زیادی کشید. مطمئن هستم نتیجه زحمتهایی که در کنگره کشیده در زندگی اش جاری است . هر کس هر چیزی می بخشد حتما روزی پس می گیرد. این قانون هستی است.

در ادامه مراسم خانم رویا از لژیون نهم (با نوشتن 40 سی دی کامل) به سفر دوم راه پیدا کردند و گل رهایی گرفتند.


در ادامه خانم فاطمه (کمک راهنمای لژیون هشتم) و خانم فاطمه و خانم سامره از لژیون هشتم نیز با نوشتن 40 سی دی کامل به سفر دوم راه یافتند و گل رهایی دریافت نمودند.

در خاتمه جلسه؛ مراسم تجلیل از کمک راهنمای لژیون نهم؛ خانم نرگس محرمی برگزار گردید.

بخشی از سخنان کمک راهنمای محترم خانم نرگس در مراسم تجلیل ایشان


خیلی خوشحالم که در این جایگاه قرار دارم و این روز زیبا را تجربه می کنم. اصولا کسی که در این جایگاه قرار می گیرد کمی به خاطرات گذشته برمی گردد. هرچند خیلی گذشته تلخ است ولی ما این سخن را از آقای مهندس شنیده ایم که وقتی از مشکلات عبور می کنیم و به عقب برمی گردیم یک خاطره شیرین برای ما باقی می ماند. به همسفران عزیز توصیه می کنم که خودتان را محدود به لژیون خودتان نکنید چون ما همگی رهجویان کنگره 60 هستیم. من در سفر اول در شرایط بسیار سختی قرار داشتم و خودم تعجب می کنم که چگونه دوباره به کنگره آمدم. من در کنگره الگو شدم برای کسانی که مشکلات دارند و از این بابت خیلی خوشحالم. من با حال خیلی بدی وارد کنگره شدم و نمی دانستم چه جایی می خواهم وارد شوم. من 15سال با مسافرم زندگی کردم و نمی دانستم ایشان اعتیاد دارد و وقتی این موضوع را فهمیدم خیلی حالم بد شد و من فکر می کردم مسافرم با من یک رنگ نبوده است ولی راهنمایم خانم حوریه به من گفتند: خدا رو شکر که متوجه نشدی؛ اگر متوجه میشدی میخواستی چیکار کنی؟ من همیشه لبخند روی لبهایم بود ولی مشکلات زندگی مرا افسرده کرده بود و خنده روی لبهای من نمی آمد و خدا را شکر با ورود به کنگره دوباره خنده روی لبهای من آمد. من عشق و محبت را از کنگره یاد گرفتم و توانستم بخشی ازآنچه  دریافت کرده بودم به رهجویانم انتقال دهم. من همیشه آرزو می کردم رهجویانم زندگی شان روی روال بیفتد و خنده روی لبهایشان بیاید. من در کنگره هستم و از کنگره خداحافظی نمی کنم و ارتباطم را با رهجویانم و کنگره قطع نمی کنم و شاهد موفقیتهای رهجویانم در آینده هستم.عکاس: همسفر سارا (کمک راهنمای لژیون سوم)

تایپ؛ تنظیم و ویرایش : همسفر افسانه (لژیون هفتم)


 


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی - خصوصی همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فاطمه لژیون یکم چهارشنبه 26 شهریور 1399 05:46 ب.ظ
از خانم فاطمه عزیز که جلسه خوبی رو برامون برگزار کردن تشکر میکنم
و جایگاه خانم سامره و خانم فرشته رو هم تبریک عرض میکنم
شنبه 22 شهریور 1399 09:47 ق.ظ
از خانم فاطمه عزیز بابت جلسه خوب و پرباری که برامون برگزار کردن تشکر می کنم وازخانم سامره وفزشته عزیز هم جایگاهشون روتبریک میگم
همسفر سمیه لژیون دهم جمعه 21 شهریور 1399 06:13 ب.ظ
خداقوت به همه ی عزیزان در شعبه ابوریحان
همسفر اعظم کمک راهنمای لژیون یکم پنجشنبه 20 شهریور 1399 06:46 ق.ظ
از خانم فاطمه عزیز بابت برگزاری جلسه خوبشان سپاس گزارم
تبریک و خداقوت به خانم نرگس عزیز.امیدوارم در تمام مراحل رندگی لبت خندون و دلت شاد باشه
به خانم سامره عزیز و خانم فرشته عزیز جایگاهشونو تبریک عرض می کنم و آرزوی خیر و برکت برایشان
فرشته همسفر چهارشنبه 19 شهریور 1399 10:56 ب.ظ
خدا قوت به همه عزیزان ،حلسه پر بار ،پرانرزی بود
چهارشنبه 19 شهریور 1399 10:53 ب.ظ
خدا قوت به همه عزیزان ،حلسه پر بار ،پرانرزی بود
همسفر سامره لژیون هشتم چهارشنبه 19 شهریور 1399 06:03 ب.ظ
خداقوت خدمت همه ی عزیزان
همسفر ملیحه لژیون هشتم. چهارشنبه 19 شهریور 1399 05:04 ب.ظ
با سلام و خدا قوت و تبریک فراوان خدمت همه عزیزان شعبه .
خدا رو شکر خیلی جلسه پر انرژی بود .
با دیدن روی ماه همه شما عزیزان و راهنمای عزیز و مهربانم کلی انرژی گرفتم و کمی از دلتنگهام کاسته شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات