گزارش عملکرد لژیون مجازی... لژیون یازدهم
چهارشنبه 15 مرداد 1399 ساعت 08:43 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )
همسفر معصومه ار لژیون یازدهم؛ در رابطه با سی دی کمک، مشارکت زیبایی انجام داده است که از شما دعوت می کنیم به خواندن این مشارکت در "ادامه مطلب" توجه فرمائید.


سلام دوستان معصومه هستم یک همسفر

 انسان در بالا رفتن در جایگاههای مختلف، ممکن است که راه را نداند و این خودش از امتحانات است. بیشتر انسانها نقاط  بسیار حساسی را دارند که در مسیر تکامل، آنها را بی حس می کنند یا از کار آنها می کاهند. مانند پرخوری که خود می دانید خوردن بیش از نیاز، یکی از آنها می باشد که باید ترک شود. انسانها به جایگاه بالایی می رسند؛ رسیدن به قله مسئله نیست بلکه، در قله ماندن مسئله مهمی است. معمولاً انسانها برای به دست آوردن تلاش می کنند ولی برا نگهداری تلاشی نمی کنند. خیلی تلاش می کنند تا چیزی را به دست بیاورند مثل کسی که به جایگاه کمک راهنمایی می رسد یا کسی که به جایگاه طبابت  و یا به جایگاه قضاوت می رسد. انسان در هر مرتبه و جایگاهی که با تلاش به دست می آورد اگر به همان اندازه در جایگاه باشد، بسیار مطلوب می تواند هم به خودش و هم به دیگران خدمت کند.
مطلبی با عنوان "از کار انداختن نقاط حساس" را داریم.  معمولاً فکر می کنیم که انسانها در شکم مادر آموختند ذره ذره آب می خورند نان می خورند بزرگ می شوند و رشد می کنند و برای خودشان خانم یا آقایی می شوند و ذره ذره وارد میانسالی می شوند و الی آخر...من کاری با صور پنهان ندارم که مثل کوه یخی در زیر اقیانوش است. به همین دلیل است که انسانها از وضعیت روحی مناسبی برخوردار نیستند. در آمریکا، هر کسی را نگاه می کنیم می بینیم اکثرشان قرص می خورند. برای خوابیدن، استرس، افسردگی، هرکاری که می کنند با قرص است. خیلی جالب است که هر کسی هم برای خودش یک روانپزشک دارد که این هم یک مسئله دیگری است. به سلامتی و فیزیک توجه نمی کنیم، در حالیکه یک دسته از آدمها، الکل می خورند، یکسری شیشه، و دسته دیگر مواد مخدر صنعتی  و بعضی دیگر در خط های کوکائین راه می روند و دسته دیگری اضافه وزن دارند و گروه دیگری نمی توانند بخوابند. پس ببینید همه آنها به یک بهانه و دست آویزی درگیرند.
دلم خوش است که اسم من کبوتر یاکریم است یا در کل اسم من انسان است ولی از چه چیزی برخوردار هستم؟ از چه چیزی استفاده می کنم؟ از این انسان بودن چه لذتی می برم؟ کدام لحظه ی انسانی، را من دارم؟
تمام ساختمان جسم ما از یکسری مواد معدنی تشکیل شده است و کمبود این مواد معدنی برای جسم ما بحران ایجاد می کند. جسم ما احتیاج به پتاسیم، کلسیم، آهن، منگنز و روی دارد و بدن ما نیاز دارد.  گیاهان و میوه ها کارشان این است که از زمین و خاک، این مواد را می گیرند و از نور خورشید فتوسنتز می کنند. گیاهان برای خودشان یک کارخانه هستند. یک تولیدکننده ای که خاک و کود و آفتاب را می گیرد و همه را با هم ترکیب می کند و به شما گیلاس یا سیب می دهد. شما پتاسیم خالی را که نمی توانید بخورید ولی سیب دارای پتاسیم، کلسیم و ویتامین و انواع و اقسام  مواد ی که در سیستم سیب وجود دارد را ما می گیریم. پس اگر این مواد را درست استفاده نکنیم انواع و اقسام بیماریها در اثر کمبود همین مواد است. بهترین، مهمترین و کامل ترین غذا در ایران را از زمان قبل تا حالا داشتیم. عربها هم در خاورمیانه بهترین غذاها را دارند. ایتالیایها، یکسری غذاهای ماکارانی مانند اسپاگتی و باقلوا، چیزی ندارند. ما در ایران کاملترین غذاها را داریم. شما در کجای اروپا می توانید قورمه سبزی، خورشت قیمه و یا آبگوشت پیدا کنید در حالیکه اینها از مقوی ترین غذاهای ایرانی هستند. در اثر کاهش ویتامین ها، بعضی ها، حساسیت پیدا می کنند و بیماریهای پوستی بشدت رایج در بین آقایان و خانمها است که به انواع کورتن ها و صابون حساسیت دارند. بعضی دیگر به شامپو و یا مواد خوراکی مثل کدو، بادمجان، پیاز، فلفل حساسیت دارند و این اشخاص باید به دنبال این بگردند که حساسیت از چه است؟ مسئله بهداشت هم خیلی مهم است.
همانطوری که فلفل باعث ایجاد حساسیت می شود ممکن است که مسائل مختلفی برای انسان ایجاد حساسیت کند و نقاط حساس را درگیر کند و این ممکن است که چند پارامتر باشد. بعضی ها در مقابل مسائل مالی حساسیت دارند و وقتی مسئله پول وسط باشد و به قول قدیمی ها پول که آمد وسط همه چیز فاتحه اش خوانده است. دیگر نه شخصی برایش مطرح است نه آبرو و یا حق و ناحقی برایش مهم است. بعضی ها نسبت به مقام حساسیت دارند حتی حاضرند همه چیز بدهند تا آن پست و مقام را به دست بیاورند. بعضی ها هم حساسیت بر روی غرایز جنسی دارند خب غریزه در حد نرمال چیزی کاملاً قابل قبول و شناخته شده است. قدر مسلم نقاط حساس مصرف کننده مواد مخدر، اینکه حساسیت به نقطه ای می رسد که تبدیل به مرض می شود که از هیچ چیز پیروی نمی کند.
به شما گفتم که برای انجام معامله ای برای کنگره، رفته بودیم چهار نفر بودیم و چهار میلیارد دادیم از این چهار میلیارد، پنجاه هزار تومان هم به مستخدم ندادند، از اینجور آدمها هستند. در محضرها، هتل ها، پیشخدمت ها حقوقشان کم است و چشمشان به دست مردم است به آنها بدهید اگرچه همه چیز کارتی شده است. باید به همدیگر کمک کنیم و اگر کمک نکنیم، ظلم کرده ایم. اگر ظلم کنید بدترین شما را بر شما حاکم می کنیم. مسافرت می روید به گارسون در هتل کمک کنید یا در گوشه خیابان دست فروشی، صنایع دستی یا جورابی می فروشد ازش بخرید از کنار اینها عبور نکنید.
برای اینکه از موانع عبور کنیم و یا از یک درجه ای به درجه دیگر وارد شویم و یا از مقامی به مقام دیگری دست پیدا کنیم و بعبارتی  در کل هستی از یک جایگاه وارد جایگاه بالاتری بشویم باید یکسری از نقاط حساس را از کار بیندازیم و این هم با شناخت خودمان انجام می شود. خوشبختانه ما توانستیم؛ در کنگره، بچه ها از بیماری کرونا به سلامتی عبور کنند. گفتم کسانی که دچار مشکل شدند اطلاع بدهند که خوشبختانه در این مدت طولانی مرگ به من گزارش نشده است. برای اینگه وضعیت جسمیتان را سالم نگه دارید از سرکه سیب استفاده کنید. یک هروئینی در یک انبار پر از هروئین بخوابد هیچی برایش اتفاق نمی افتد چون به درمان قطعی رسیده اند. کرونا از موقعی که آمده است من متعجب هستم که چگونه است چرا متوجه نمی شوند. با یکی از اساتید در این مورد صحبت کردم و گفتم که مثل یک کشاورز یا آدم عادی یا یک کارگر فکر کنید. گاهی اوقات خیلی پیچیده فکر می کنیم.  این همه کار انجام می دهیم که ویروس وارد بدنمان نشود؛ فاصله اجتماعی را رعایت می کنیم، دستهایمان را شستشو می دهیم. ببینید کادر بیمارستان  این همه رعایت می کنند لباس و عینک و ضدعفونی می کنند و این لباسها را وقتی می پوشند یک ساعت نشده عرق از سر و کله شان سرازیر می شود خیلی سخت است و خدا کمک کند. حرف علمی که است این است که اسید استیک که در سرکه سیب وجود دارد. ترشی زیاد یعنی اسید استیک، آنتی ویروس و ضدویروس است. در بیمارستانها و اتاق عمل  همه از اسید استیک استفاده می کنند. البته D.SAP با سرکه سیب متفاوت است. دست و صورت خود را خوب بشوئید، گلو و بینی آلوده است خوب پاک کنید باید یک ماده ای وارد جریان خون بشود تا کثافتها را با خود بکند و ببرد و این ساده فکر کردن است. بهترین کار این است که بخور خشک بدهید.
مقداری از ریگ های نان سنگک بگیرید و داخل کاسه ای بریزید تا روی حرارت داغ شود و در استکانی سرکه به همراه یک قاشق آب بریزید و پتو روی سرتان بکشید  و از محلول سرکه و آب با قاشق روی ریگهای سنگک که داغ کرده بودیم بریزیم و نفس بکشیم  و هرچه است نابود می شود و این هم یک راه حلی است.
پس از آن که نقاط را از حساسیت ثابت کنیم. اگر انسان بتواند در بالاترین جایگاه قرار بگیرد اما راه را نداند یعنی بلد نباشد این هم بعبارتی یکی از امتحانات است که در بالا رفتن شما به آن نقطه مورد نظر مانند کوه در برابر شما قرار می گیرد. بالا رفتی ولی نمی توانی نگهش داری، هرچیزی را که به وجود آورده ای باید بتوانی نگهش داری اگر نتوانی باعث ایجاد آسیب و ضرر به خودت می شوی. آیا ما درجه داریم؟ بله هر کدام از ما در هستی درجه و یک جایگاهی داریم. عمر ما جاودان است، قبل از تولد و بعد از مرگ هم هستیم. همان که می گوییم بهشت و جهنم است یا جایگاه ما در جهنم است یا در بهشت است و به نظر من این عین یقین و واقعیت است. ارزش آن 70 یا 80 کیلو را می توان تحمل کرد اگر 70 کیلو را تحمل کند شما نمی توانید 40 کیلو بار به او بدهید یعنی 70 کیلو، 110 کیلو بشود باید از نقاط حساس بکاهد و از خوردن پرهیز کنید. به قول قدیمیا که می گفتند کاه مال خودت نیست کاه دون مال خودت است. یکی از مسائل خوردن امین به من می گفت آنهایی که غذا را آرام می خورند هیچ کدام چاق نیستندمی دانید چرا؟ برای اینکه شما غذا می خورید موقعی که شروع به غذا خوردن می کنید زمانی که مغز اجازه خوردن نمی دهد سیر شدی حدود 20 دقیقه طول می کشد آن کسی که یواش بواش غذا می خورد هم غذا را می جود هم به هضم غذا کمک می کند و اینکه چالش او زودتر به مغز می رسد. اینکه می گویند 20 دقیقه قبل از غذا سالاد بخورید به همین خاطر است. پس این مسئله خیلی مهمی است. آدمی که 40 کیلو اضافه وزن دارد نمی تواند حرکت کند یا خم شود و برای راه رفتن به نفس نفس می افتد و معذرت می خواهم برای دستشویی رفتن هم مشکل دارد. اینجا باید توجه کرد که برای عمر طولانی باید چابک و سرحال باشید تا بیمار نشوید و همین طور عادت به سیگار و عرق خوردن و تریاک کشیدن هم همین طور است. استاد بزرگ را که می شناسید در این مورد شما را هدایت می کند.
در مورد زنده شدن و بیداری سلولها باید بگویم این واکنشها در وجود شما بوده و به همین جهت باید بیشتر به منطقه سردسیر سر بزنید و در این مورد چیزی که خودش را می سازد، بدن ما است. بدن تا زمانی که زنده است خودش را می سازد. فردی که مواد مخدر استفاده می کند تمام زندگیش وابسته به مواد می شود  که اگر به او مواد نرسد نمی تواند زندگی را اداره کند. پس باید توجه کنید که به منطقه سردسیر سر بزنید انسان در سرما به حال بی حالی می افتد و کم کم سرما باعث بی حسی شذن کلیه سیستم حیاتی می شود که تمثیل سرما مربوط به مواد مخدر است که سیستم را ذره ذره از کار می اندازد می خواهد راه برود بارها فرمان را نمی گیرد یا چشمهایش را باز کند نمی تواند همه چیز بی حس می شود. در سیستم شما اشکال به وجود آمده است باید تفکر کنید. اما شما در اندیشه خوب باشید  می توانید از خروشان بودن این رود عظیم، ذخایر خوبی را دریافت بدارید که ذخیره در سیستم مغز شما رو به تکامل رفته و برای بازسازی قالب شما کمک خواهد نمود آن قالب از بهترین فلزات است.
ای برادر تو همه اندیشه ای             مابقی تو استخوان و ریشه ای
فکر و اندیشه ما خیلی نقش مهمی دارد وقتی که من در بحران باشم اینکه من امیدوار باشم یا ناامید باشم خیلی در عبور من مهم است. من می توانم قطعاً از جهان اعتیاد خارج شوم. من فلان بحران را حتماً پشت سر می گذارم. اینها دید ماست. اگر دید مثبت داشته باشیم، می تواند به ما کمک کند. آنهایی که دید منفی دارند هرگز نمی توانند از بحران خارج شوند. فرض کنید شخصی در اثر بی آبی در جنگ تا 10 ثانیه دیگر می میرد ولی اگر امید داشته باشد که تا 24 ساعت دیگر آب  می رسد نمی میرد و باز خودش را برای 24 ساعت دیگر نگه می دارد. بنابراین ما هرکاری می خواهیم بکنیم، اندیشه ما خیلی مهم است. تفکر ما برای چه است، آیا باعث انرژی دادن به ما می شود؟  تنها تفاوت من با دیگران درباره کنگره این بود که دیدم مثبت بود و امیدوار بودم و اگر کسی به ما اعتقاد مثبتی در جهت انجام کاری ندارد ما باید خودمان معتقد باشیم اگر به خودمان معتقد باشیم می توانیم از خروشان بودن یک رود عظیم، ذخایر خوبی را دریافت کنیم.
غلام همت آن رند عافیت سوزم         که در گدا صفتی کیمیاگری دارد
یک رود عظیم از انرژی هایش استفاده می کند. همان کاری که من کردم از خروشان بودن سیل جماعت مصرف کننده مواد مخدر چه انرژی قابل توجهی فراهم شد و خودش، به خود کمک می کند. ذخایر در سیستم مغزی شما رو به تکامل رفته و برای بازسازی قالب شما کمک می کند. در واقع قالبی که خراب بوده رو به تکامل رفته و برای بازسازی قالب شما کمک می کند که آن قالب از بهترین فلزات است. پس باید کاری کنیم که قالب جسمی که داریم محکم و قوی و خوب حفظ کنیم. مثل قالبی که از صخره گلی باشد که یک کم که آب بخورد در خود فرو می ریزد. امیدوارم همه چیز را خودمان به انجام برسانیم و بهترین نکته این است که مثبت نگر باشیم کسانی که منفی نگر هستند محکوم به نابودی و زوال هستند و آنهای که مثبت نگر هستند پیشرفت و صعود را طی می کنند.

تایپ، ویرایش و تنظیم: همسفر پریسا لژیون هشتم
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکتهای مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فاطمه کمک راهنمای لژیون هشتم پنجشنبه 16 مرداد 1399 02:05 ب.ظ
خانم معصومه عزیز مطلبتون عالی و اموزنده بود
همسفرزهرالژیون پنجم چهارشنبه 15 مرداد 1399 11:57 ب.ظ
ماشالله به خانم معصومه عزیز ازمطالب مفیدتون استفاده کردم
خداقوت عزیزم
وازخدمتگزاران سایت همسپاسگزارم
مسافر مصطفی چهارشنبه 15 مرداد 1399 05:57 ب.ظ
سلام و خدا قوت مطالب عالی بود
مصطفی استانیان چهارشنبه 15 مرداد 1399 05:55 ب.ظ
سلام وخسته نباشیدعالی بود.خداقوت به همه همسفران
همسفر مژده _ لژیون ۱۱ چهارشنبه 15 مرداد 1399 05:49 ب.ظ
سلام بسیار عالی و آموزنده
علی فاروقی چهارشنبه 15 مرداد 1399 02:32 ب.ظ
خدا قوت وخسته نباشید بسیار عالی بود
همسفرسمیه لژیون هشتم چهارشنبه 15 مرداد 1399 11:22 ق.ظ
ازمطالب مفیدتون ممنونم
ازدوستان فعال درسایت سپاسگزارم
همسفر کاترین لژیون هفتم چهارشنبه 15 مرداد 1399 11:10 ق.ظ
خداقوت عالی بود
خداقوت به همه عزیزانی که برای پابرجاماندن سایت تلاش می کنند
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic