گزارش عملکرد لژیون مجازی... لژیون هشتم
یکشنبه 12 مرداد 1399 ساعت 08:07 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )
جمعی از همسفران لژیون هشتم؛ درباره چاکراها و عملکرد آنها (از جزوه جهان بینی کاربردی 2) ،مشارکتهای زیبایی انجام داده اند که از شما دعوت می کنیم که به این مشارکتها در "ادامه مطلب" توجه نمائید.


سلام دوستان فاطمه هستم یک همسفر (کمک راهنمای لژیون هشتم)

با دریافت و حس انرژیهای موجود در کائنات، می توانیم بر مشکلات جسمی و روحی خود غلبه کنیم. در بدن انسان 7 نقطه یا مرکز وجود دارد که این 7 نقطه انرژیها را از کائنات دریافت می کنند که این 7 نقطه چاکرا نام دارد و معنی لغوی چاکرا، چرخش است. چاکراها به شکل مخروط (قیف) مانند هستند که در شکل زیر نشان داده شده است. که هر چاکرای به شکل مخروط است و درون هر کدام از اینها مخروطهای کوچک خیلی زیادی قرار دارد. از قسمت پهن مخروط انرژی  بصورت گردباد  وارد بدن می شود و از قسمت باریک آن انرژی از بدن خارج می شود.  7 چاکرا عبارتند از: چاکرای تحتانی - چاکرای جنسی- چاکرای شبکه خورشیدی - چاکرای قلب- چاکرای گلو -چاکرای چشم سوم - چاکرای تاج.
این 7 چاکرای مراکز ورود و خروج انرژی در بدن هستند. جهت حرکت و چرخش این مخروط ها درمرد و زن متفاوت است در مرد جهت حرکت هم جهت با حرکت عقربه های ساعت است در حالیکه در جنس زن حرکت چرخش در خلاف جهت حرکت عقربه های ساعت است. جهت حرکت چاکراهای فرد یعنی چاکراهای شماره های یک، سه، پنج و هفت با چاکراهای زوج یعنی چاکراهای شماره های دو، چهار و شش فرق می کند. بنابراین اگر در یک انسانی جهت یکی از چاکراها برخلاف باشد باعث ایجاد مشکلات زیادی در صور پنهان و آشکار می شود  مثلاً در آقایی که جهت چرخش چاکراها که هم جهت عقربه های ساعت است به فرض مثال چاکرای این آقا خلاف جهت حرکت ساعت حرکت کند این فرد را درگیر مشکلات شدیدی می کند.

 
 دو چاکرای تحتانی و چاکرای تاج که محل قرار گیریشان در قسمت پایین بدن (تحتانی) و بالای سر (تاج) است این دو چاکرا تنها یک ورودی دارند در حالیکه به غیر از دو چاکرای تحتانی و تاج، بقیه چاکراها  دارای دو ورودی برای دریافت انرژی هستند که یک ورودی در جلوی بدن و یک ورودی در پشت بدن است.
کار چاکراها در واقع دریافت و خروج انرژی است. گاهی افراد بر اثر استفاده مواد مخدر یا داشتن افکار منفی یا چیزهایی دیگری باعث اثرات مخربی بر چاکراها می شوند که باعث می شود یا چاکراها  کارایی خود را از دست بدهند یا حرکتشان کند شود  و سرعتشان تغییر کند.
زمانی که مجرای چاکراها  بسته می شود و یا از حالت تعادل خارج می شود، منجر به بیماری می شود. سرکوب کردن هر نوع احساسات، عواطف و شوک عصبی و هر نوع ناراحتی و لطمه روحی باعث عدم تعادل در چاکراها می شود. غم، غصه، عصبانیت، حسادت، خودخوری،رنجش، صدمه زیادی به چاکراها می زند. برای برقراری تعادل مجدد به چاکراها باید هر نوع احساس ناخوشایند خود را شناسایی کرد و هر نوع انرژی منفی را رها و درمان کرد.
راههای معمولی که از طریق آنها می توانیم به مراکز چاکراها، انرژی بدهیم عبارتند از : 1-افکار مثبت؛ 2-بهره مندی از نور خورشید؛  3-استفاده از مواد غذایی که طیف رنگی هفت چاکرا را در بر می گیرد؛ 4-مواد معدنی شامل سنگهایی که برای زیورآلات بکار می رود؛ 5-حمام؛ 6-ماساژ با روغن معطر؛7-موسقی و رقص؛8-صداها و آهنگ آنها؛  9-استفاده از هفت طیف رنگی چاکراها در پوشاک و دکوراسیون منزل و محل کار .
انرژیها به دو صورت بیوشیمیایی و کیهانی وارد بدن می شود. انرژی بیوشیمیایی در بدن به این صورت است که وقتی مثلاً غذا می خوریم این غذا تحت فعل و انفعالات شیمیایی قرار می گیرد و بصورت گرما از بدن خارج می شود. انرژی کیهانی یا الکترومغناطیسی که در همه جا وجود دارد و دائماً بدن انسان از طریق چاکراها با محیط اطراف در ارتباط است تا بتواند انرژیها را دریافت کند. در بدن انسان علاوه بر 7 چاکرایی که در بالا اشاره شده است حدود 88 هزار چاکرای فرعی دیگر هم وجود دارد که دائماً با کائنات در حال تبادل انرژی هستند. چاکراهایی در کف دست، کف پا و پشت گردن وجود دارد و اینها هم مهم هستند بخاطر همین است که در کنگره دست می زنیم یا همدیگر را بغل می کنیم تا بتوانیم این چاکراها را فعال کنیم.
چاکرای اول (تحتانی)
چاکرای تحتانی بین معقد و اندام تناسلی قرار دارد و دهانه اش به سمت زمین باز می شود. رنگش قرمز است. انرژی را از جهان فیزیکی به جسم منتقل می کند و تعادل درونی را طوری برقرار می کند که حتماً با بقیه چاکراها هماهنگ  باشد. افرادی که چاکرای تحتانی فعالی دارند معمولاً روی شکم می خوابند و 10 الی 12 ساعت هم در شبانه روز خواب دارند.
در صورت عدم تعادل در این چاکرا، این ویژگیها در فرد دیده می شود 1- هر کاری که دلش بخواهد را انجام می دهد بدون اینکه هیچ فکری درباره نتیجه اش بکند. 2-  به دنبال افراط است. 3-فقط به فکر خودش است و از اطرافیان و منابع طبیعی سوء استفاده می کند. 4- تردید و دودلی دارد. 5- زود خشمگین می شود. 6- از لحاظ جسمی هم چاق  است و ممکن است از یبوست هم رنج ببرد.
می توان با اقداماتی به تقویت و فعال شدن این چاکرا کمک کرد. چون رنگ این چاکرا قرمز است. در هنگام طلوع و غروب خورشید که رنگ آتشین دارد این چاکرا فعال می شود. نیز نشستن بر روی خاک و تنفس بوی خاک باعث فعال شدن این چاکرا می شود. استفاده از صدای طبیعت بصورت ضبط شده یا بصورت طبیعی نیز مؤثر است.

سلام دوستان زهرا هستم یک همسفر

چاکرای دوم (جنسی)
چاکرای جنسی در بالای استخوان خاجی، تقریباً بالای اندام تناسلی و پایین تر از ناف قرار دارد. رنگش نارنجی است. از طریق این چاکرا انسان مستقیماً احساسات هم نوعانش را درک می کند و آن را به یکی از مراکز ادارک ماوراء حسی تبدیل می کند و کیفیت عشق نسبت به جنس مخالف مر بوط به این چاکرا است. وقتی این چاکرا فعال باشد دادوستد جنسی خیلی عمیق است و اوج لذت جنسی هم زمانی است که تمام چاکراها فعال باشند.
ترسهای مختلف چون ترس از مرگ یا ترس از ارضا نشدن یا غیره باعث آسیب رساندن به این چاکرا می شود و اینکه باعث می شود که قدرت جنسی انسان ضعیف شود و نیز افسردگی و ناامیدی نیز در این افراد دیده می شود.
می  توان با اقداماتی به تقویت و فعال شدن این چاکرا کمک کرد. خیره شدن به هلال ماه در شب و نیز تمامی رنگهای نارنجی می تواند تأثیرگذار باشد. نوشیدن از آب زلال چشمه و همین طور بهره مندی از آرامش درون خود باعث تقویت این چاکرا می شود.

سلام دوستان فاطمه.م هستم یک همسفر

چاکرای سوم ( شبکه خورشیدی)
این چاکرا در بالای ناف، روی معده در زیر دنده های قفسه سینه قرار دارد و رنگش هم طلایی و زرد است. از وظایف این چاکرا کنترل امیال و خواسته های چاکرای جنسی است. معمولاً افرادی که در این چاکرا مشکل دارند همیشه از وضعیت موجود می نالند و مدام ابراز عدم رضایت می کنند و یا به قول خودمان غرغر می کنند. همیشه این افراد انرژی ندارند و خسته هستند و ممکن است که به مشکلات کبدی و دردهای مفصلی دچار شوند. بیماریهای مرتبط با اختلال این چاکرا عبارتند از: مشکلات و زخمهای گوارشی،آلرژی، دیابت، سنگ کیسه صفرا،مشکلات کبدی و...
در صورت عملکرد متعادل این چاکرا، انسان این ویژگیها را دارد:اعتماد به نفس و احساس قوی هویت، احترام به خود، مثبت اندیشی و مثبت نگری، پذیرش خود و دیگران،سرزندگی و رضایت نسبت به جایگاه خود و پشتکار و مصمم بودن از جمله نشانه های عملکرد درست چاکرای خورشیدی است.
برای پاکسازی و متعادل کردن این چاکرا می توان دست از حالات تهاجمی بر داریم و دنیال دلایل خرده گیری و غر زدن خود باشیم و اینکه سعی کنیم که به خود و دیگران احترام بگذاریم.
رایحه درمانی، سنگ درمانی، موسیقی درمانی، رنگ درمانی، تغذیه درمانی در فعال سازی این چاکرا تأثیرگذار است.

سلام دوستان پریسا هستم یک همسفر

چاکرای چهارم (قلب)
چاکرای قلب در وسط جناق سینه در بالای قلب قرار دارد و رنگش هم سبز است. وظیفه این چاکرا ایجاد عشق و علاقه است؛ یک چاکرای قلب سالم این قدرت را دارد که عشق را به یک نیروی شفادهنده تبدیل کند چون عشق قویترین انرژی را دارد و چاکرای قلب با بیان و ابراز عشق به همه چاکراهای دیگر تعادل می بخشد. در این زمان که چاکرای قلب ما درست کار می کند ما ارتباط با محبت و عاشقانه را با اطرافیان خود ار جمله اعضای خانواده خود داریم و می توانیم عشق را هم دریافت کنیم و هم عشق را بدهیم.
زمانی که چاکرای قلب کارایی خود را ندارد در این زمان ما نمی توانیم ارتباط عاشقانه خوبی داشته باشیم و اینکه از لحاظ جسمی هم دچار بیماریهای فشار خون بالا، بیماری قلبی، تنگی نفس می شویم. برای پاکسازی چاکرای قلب باید اقدامات زیر را انجام داد. 1-سعی کنیم خودمان و اطرافیانمان را همانطوری که هستند بپذیریم و دوست داشته باشیم.2-احساسات خود را بروز دهیم و احساسات منفی و سرکوب شده ای را در خود نداشته باشیم. 3- اگر ارتباطاتی داریم که به نفع ما نیست و ما را آزار می دهد این ارتباطات را تمام کنیم. 4- وضو و نماز 5-استفاده از رنگ سبز در لباس و وسایل 6-استفاده از میوه جات و سبزیجات سبز رنگ در تغذیه 7- پیاده روی در جنگل و فضای سبز.

سلام دوستان سمیه هستم یک همسفر

چاکرای پنجم (گلو یا حلق)
این چاکرا بر روی حلق قرار گرفته است و رنگش هم آبی است و این رنگ بر روی بیماریهای عصبی و گلو تأثیرگذار است. کسانی که چاکرای گلوی سالمی را دارند از نشان دادن علاقه خود ترسی ندارند و از نشان دادن "من" واقعی خود رضایت دارند و راحت زندگی می کنند. همینطور این افراد احساسات و افکار خود را راحت ابراز می کنند؛ همچنین پرانرژی و سالم هستند؛ به زمین و زمان خوبی می کنند؛خوش خلق هستند و نگاهشان پر از انرژی مثبت است.
کسانیکه چاکرای گلو آنها خوب کار نمی کند این ویژگیها را دارند. 1- خشن و بی ادب هستند. 2-ممکن است بالکنت صحبت کنند. 3- دروغ می گویند و غیبت می کنند و زیاد انتقاد می کنند. 4-دندان درد مکرر، گلو درد مکرر، تیروئید دارند. 5- از شکست می ترسند. 6- توانایی نه گفتن را ندارند. 7- بدبین هستند و حس تنفر دارند.
برای پاکسازی و توازن چاکرای گلو باید این کارها را انجام داد. از دروغ گفتن باید دوری کرد. قبل از صحبت کردن به ندای قلبمان گوش دهیم. با اعتماد به نفس، شفاف و جدی صحبت کنیم. با لذت بردن از طبیعت و موسیقی و رنگ درمانی هم می توان به تقویت این چاکرا کمک کرد.

سلام دوستان فیروزه هستم یک همسفر

چاکرای ششم (چشم سوم)
این چاکرا در بین دو ابروها به پهنای یک بند انگشت بالای پل بینی و جلوی سر قرار دارد و رنگش هم آبی پررنگ (بنفش) است. در واقع چشم سوم یک ارتباط دهنده میان جسم و فراتر از جسم است و می تواند بین جسم و روح، کالبد و روان و همچنین ضمیر ناخودآگاه  و خود آگاه رابطه ماورایی ایجاد کند. شاید برایتان تعجب انگیز باشد ولی ما گاهی اوقات از چشم سوم خود استفاده می کنیم مثلاً وقتی که حس همدردی با یک انسان در ما ایجاد می شود و یا به کمک کشف و شهود مسائل را حل می کنیم. چشم سوم نماد آگاهی و شهود است. تأثیر و عملکرد چشم سوم بر اختراع و سیرت انتشار، شناخت، توانایی ذهنی، فهم، حافظه، قوه درک و نترسی است.
کم کاری چشم سوم باعث ناآگاهی،  غش، رفتار غیرمنطقی، عمل بدون تفکر، فراموشکاری، ناتوانی در یادآوری رویاهای خیالی، مشکلات بینایی، آب مروارید، محدودیت در بینایی و ترس از دیدن خواهد شد.
اقداماتی چون مدیتیشن در زیر نور ماه، یوگا، عطردرمانی، استفاده از سنگهای مخصوص، استفاده از رنگ نیلی در وسایل و پوشاک باعث تقویت و فعال شدن چاکرای چشم سوم می شود.

سلام دوستان فاطمه. ب هستم یک همسفر

چاکرای هفتم (تاج)
این چاکرا در وسط سر و مغز قرار دارد و رنگ آن هم بنفش است. این چاکرا اگر پرکار باشد افسردگی و ناامیدی را  در انسان به وجود می آورد و باعث می شود که از خوشی ها و لذتها بهره ای نبرد. اگر این چاکرا کم کار باشد سبب منزوی و گوشه گیر بودن انسان می شود.
برای پاکسازی  و تقویت این چاکرا باید این کارها را انجام داد. در لحظه زندگی کنیم و سعی کنیم که از اطراف خود لذت ببریم. آگاهی و درک خود را از دنیای درونمان بالا ببریم تا دنیای بیرونمان مثبت باشد. شکرگزار باشیم. مراقبه و یوگا انجام دهیم و به معنویات هم توجه داشته باشیم  تا اعتماد و اطمینانمان به جهان زیادتر شود.


تایپ، ویرایش و تنظیم: همسفر پریسا لژیون هشتم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکتهای مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سامره لژیون هشتم سه شنبه 21 مرداد 1399 11:25 ق.ظ
بسیار عالی
همسفر فاطمه کمک راهنمای لژیون هشتم پنجشنبه 16 مرداد 1399 01:54 ب.ظ
خداقوت وسپاس فراوان از خدمتگزاران فعال سایت
همسفر لیلالژیون مرزبانی سه شنبه 14 مرداد 1399 03:22 ب.ظ
بسیار استفاده کردم ممنون از اعضای لژیون هشتم وخانم پریسای عزیز بابت به اشتراک گذاشتن مطالب
همسفر اعظم کمک راهنمای لژیون یکم سه شنبه 14 مرداد 1399 12:00 ب.ظ
خدا قوت به کمک راهنمای عزیز خانم فاطمه
توضیحاتتون در مورد چاکراها بسیار مفید و آموزنده بود
بسیار عالی عالی عالی
همسفر فاطمه کمک راهنمای لژیون هشتم سه شنبه 14 مرداد 1399 10:09 ق.ظ
خداقوت وتشکر فراوان از خانم معصومه عزیز و خدمت گزاران در قسمت سایت
همسفرزهرالژیون پنجم یکشنبه 12 مرداد 1399 11:55 ب.ظ
اززحمات راهنمای عزیزم سپاسگزازی می کنم وخداقوت میگم به دوستان گلم
وازپریسای عزیز هم تشکرمی کنم بابت زحماتشون درقسمت سایت
همسفرسمیه لژیون یک یکشنبه 12 مرداد 1399 09:23 ب.ظ
تشکروخداقوت ازعزیزان لژیون هشتم وراهنمای عزیزشون خیلی جامع وکامل توضیح دادید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic