انرژی در اثر اختلاف پتانسل بوجود می آید
دوشنبه 9 تیر 1399 ساعت 05:25 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )


همسفران لژیون هشتم در رابطه با سی دی انفاق(استاد امین)  ؛ مشارکتهایی انجام داده اند که از شما دعوت می کنم به خواندن این مشارکتهای زیبا در ادامه مطلب توجه فرمائید.
سلام دوستان فاطمه هستم یک همسفر(کمک راهنمای لژیون هشتم)

وقتی که انسان از کاری که انجام می دهد لذت و بهره ای می برد در نتیجه از آن کار انرژی، اعتماد به نفس و انگیزه هم می برد؛ اما اگر از کاری که انجام می دهد لذت و سودی  نصیبش نشود نه تنها آن کار برایش سخت می شود بلکه باعث می شود از انرژی ذخیره ی خود برای انجام آن کار استفاده کند.
شرک در معنای لغوی یعنی شریک قائل شدن  و مشرک به کسی اطلاق می گردد که وحدانیت خدا را نپذیرد. از دیدگاه کنگره کلید  ورود به دروازه شرک، نقض فرمان الهی و پذیرفتن فرمان از جایی دیگر است. وقتی انسان به دنبال خواسته هایش می رود و خواسته اش توسط خداوند اجرا نمی شود  به نقض فرمان شروع می کند.  بعنوان نمونه پرخوری می کند، مسواک نمی زند، سی دی گوش نمی دهد، ورزش نمی کند، دروغ می گوید، قضاوت می کند، فکر منفی می کند، قرص و مواد مخدر استفاده می کند و... در این موقع است که در فرمانروایی قدرت مطلق برای انسان تردید ایجاد می شود و اسیر شرک میشود و برای خداوند شریک قائل می شود چون انسان ذره ای از وجود خداوند است و خداوند فرماندهی وجود انسان را به خودش داده است اما زمانی که به سمت ضدارزشها می رود نفس اماره و نیروهای منفی را شریک عقل کرده و در این زمان است که شریک به انسان اجازه خیلی از کارها را نمی دهد و کم کم اختیار از انسان سلب می شود و در نهایت این شریک است که برای انسان تصمیم می گیرد.
بزرگترین صفت انسان، اختیار است. اختیار یعنی اینکه انسان می تواند از بین چیزهای مختلف یکی را انتخاب کند و دامنه انتخاب یعنی چیزهایی که انسان می تواند از بین آنها انتخاب کند و اگر انسان به سمت ارزشها حرکت کند دامنه انتخاب انسان بزرگ و وسیع  و اگر به سمت ضدارزشها حرکت کند دامنه انتخاب انسان کوچک خواهد شد.
ارتباطی که بین شرک با دامنه انتخاب  انسان دارد این است که شرک چون با نقض فرمان شروع می شود و نقض فرمان ما را به سمت تاریکیها سوق می دهد و بنابراین دامنه انتخاب انسان کوچک می شود و این فرآیند تا زمانی ادامه می یابد که دیگر انسان احساس شریک بودن ندارد بلکه احساس برده بودن دارد و خیلی از کارهایی را انجام می دهد که حتی علتش را نمی داند. در نتیجه روح، روان و جسم انسان بیمار می شود.
آیا می شود از اسارت و بردگی شرک  رهایی پیدا کنیم؟ بله با اجرای فرامین و برگشت فرمانروایی به خداوند، انسان می تواند از این اسارت نجاب پیدا کند.
کفر به معنای پنهان کردن است و انسان هر چیزی را که به دلیل منفعت شخصی خودش نادیده بگیرد وارد کفر می شود بعنوان نمونه انسان در صور پنهان خود به خدا ایمان داشته باشد اما از اجرای فرامین خدا سرپیچی کند این یک نوع از کفر است. در حقیقت در یک طرف منفعت  انسان مطرح است و در سمت دیگر سرپیچی از فرامین الهی وجود دارد و کسیکه بخاطر منفعت شخصی خودش، خوبیها را کتمان کند در واقع گرفتار کفر شده است. کفر باعث می شود که حقیقت، خوبیها، توانمندیها  و صفات پسندیده انسان پنهان بماند. بعنوان نمونه مسافران ازویژگیهای خوبی برخوردارند. ولی فقط عیبهای آنها توسط همسفران دیده می شود و این باعث می شود که همسفران در خانه نادیده گرفته شوند و حرفهای آنها شنیده نشود.
 یک نکته درباره کفر اینست که هر انسانی ممکن است که به سمت منفعت و سود خود برود اما این زمانی خطرناک می شود که انسان دچار قضاوت دیگران شود و عیبهای آنها را ببیند و از عیبهای خود غافل شود و در نهایت انصاف و عدالت را فراموش کند.
مهمترین چیزی که انسانها یا گروهها را با هم مرتبط و متصل کرده است وجود محبت است و زمانی که کفر به وجود بیاید و افراد منافع خود را در نظر بگیرند در واقع باعث ضعیف تر شدن پیوند محبت بین انسانها می شود و  در نهایت شیوع انواع بیماریها در بین جوامع در نتیجه همین مسئله می تواند باشد. این موضوع را استاد امین در قالب خاصیت موج و ذره بسیار زیبا توصیف کرده است. برای اینکه اجزای  یک ساختار کنار هم قرار بگیرند به دو چیز نیاز دارند خاصیت موجی  که همان ملات، گچ، سیمان است و خاصیت ذره ای که همان آجر و تیرآهن است. برای بوجود آمدن یک ساختار خاصیت ذره ای به آن شکل و شخصیت می دهد و خاصیت موجی باعث ثبات و پایداری آن ساختار می شود.
انفاق از ریشه نفقه آمده است یعنی حداقل پولی که برای خرج کردن در زندگی لازم است و حتی در قرآن از انفاق سخن به میان آمده است یعنی از آنچه در زندگیتان دارید ببخشید. اما نفاق یعنی سوخته شدن و به مصرف رسیدن .
چیزی که باعث ایجاد تعادل در جامعه می شود پتانسیل است. پتانسل در جامعه یکسری مشاغل، مهارت و ساختارها است مثل دانشمندان، مدارس و دانشگاهها.
انرژی در اثر اختلاف پتانسل بوجود می آید مثلا یک سفر اولی با ورود به سفر دوم انرژی می گیرد. درواقع بالا رفتن پتانسل و تغییر جایگاه ها با بالا رفتن معلومات و دانش صورت می گیرد. کسیکه باعث از بین رفتن این پتانسل  یا انرژی  می شود و یا این پتانسیل را می سوزاند منافق است و نتیجه سوختن پتانسیلها از بین رفتن تعادل است.
شروع نفاق با ترکیب پتانسیلها آغاز می شود مثلاً در کنگره در کنار درمان اعتیاد به بحث خرید و فروش هم پرداخته شود و با این کار پتانسیل قوی کنگره جهت درمان سوزانده می شود.
در یک نگاه کلی :  در شرک برای خداوند فروانروایی در نظر گرفتن.  در کفر خوبیها را کتمان کردن. در نفاق سوزاندن و به مصرف رساندن هر ساختاری


سلام دوستان سامره هستم یک همسفر

تاریکی از زمان اختیار انسان بوجود آمد و قطبهای مثبت و منفی هم با اختیار انسان ایجاد شده است. اختیار اینطور تعریف شده است: انسان از بین چیزهایی که دارد و هست بتواند یکی را انتخاب کند. در اختیار، انسان دامنه انتخاب دارد یعنی دامنه انتخاب انسان وسیع و گسترده است و زمانی که انسان بسمت روشنایی می رود دامنه انتخابش وسیع می شود و زمانی که به سمت تاریکی می رود این دامنه کوچک می شود البته هیچ وقت از بین نمی رود تا اگر فرد پشیمان شد راه برگشت داشته باشد.
شرک دامنه وسیعی دارد و می تواند وارد مسائل عاطفی، مالی، جنسی انسان شود.
کفر برای انسانهای رخ می دهد که همیشه به دنبال منفعت خودشان هستند. کفر یعنی پنهان کردن، مثل پنهان کردن خداوند، پنهان کردن خوبیها و ندیدن خوبیها است.
نفاق از نفقه می آید.  حداقل پولی که برای زندگی لازم است را نفقه می گویند. نفاق یعنی سوخته شدن و مصرف شدن.
کفر ارتباط بین اجزا را از بین می برد کفر ارتباط بین انسانها را از بین می برد. ندیدن خوبیها خودش کفر است. کسیکه کفر می گوید در واقع نکات منفی همه چیز را می بیند و نکات مثبت را بسیار کمرنگ می بیند.
شرک زمانی اتفاق می افتد که انسان نسبت به فرمانروایی خدا شک کند و کفر برای کسانی اتفاق می افتد که منفعت طلب هستند و بخاطر منفعت خودشان حقیقت را بیان نمی کنند و کفر ساختار بین اجزا را از بین می برد چون منفعت نمی گذارد که خاصیت موج به وجود بیاید.
تعادل در جامعه پتانسیلها را بوجود می آورد و هرچه پتانسیلها قوی باشند تعادل  بیشتر بر قرار می شود و در نتیجه ساختاری به وجود آمده محکم و قوی خواهد بود و جابجایی انرژی به وجود آمده و این از اختلاف پتانسیل قوی به وجود می آید.

سلام دوستان سمیه هستم یک همسفر(کمک راهنمای تازه واردین)

اصولاً اگر انسان از کاری که انجام می دهد بهره ای ببرد این بهره برایش خرج راه می شود. زمانیکه انسان احساس قلبیش این باشد که در سیستم کائنات غیر از قدرت مطلق کس دیگری دخل و تصرف دارد و فرمانروایی می کند این شرک است و اگر برای فرمانروایی خدا شریک قائل شویم بازتابش این است که برای فرمانروایی خودمان شریک به وجود آورده ایم که این خود سرآغاز خیلی از بیماریهاست.
مهمترین خاصیت انسان در صور پنهان ، اختیار است و تاریکی بعد از اختیار انسان بوجود آمده، قبل از اینکه انسان اختیار داشته باشد تاریکی وجود نداشت. اختیار به این مفهوم نیست که انسان قدرت انجام هرکاری را داشته باشد بلکه  به این مفهوم است که انسان می تواند از بین چیزهای مختلف یکی را بردارد و انتخاب کند. پس  مسئله اختیار با مفهوم دامنه انتخاب همراه است. دامنه انتخاب می تواند بزرگ یا کوچک باشد وقتی انسان  به سمت روشنایی می رود دامنه انتخابش وسیع می شود یعنی دستش برای انجام کارها  باز می شود و هر چه انسان به سمت تاریکیها حرکت کند دامنه انتخابش کوچک می شود ولی هیچ وقت صفر نمی شود.
دامنه شرک وسیع است و انسان اگر بخواهد از آن اسارتی که بوجود آمده است خلاص بشود باید فرمانروایی را به قدرت مطلق برگرداند تا فرمانروایی به خودش برگردد و این یکباره اتفاق نمی افتد باید بهایش را پرداخت کند.
مقوله جهان بینی در عین اینکه آموزنده است خطرناک هم است اگر انسان بخواهد برای قضاوت دیگران استفاده بکند در این صورت جهان بینی نتیجه عکس می دهد بلکه انسان باید در مورد خودش از جهان بینی استفاده کند تا سازنده باشد. اسنان زمانی که  یک مسئله یا گره ای در خودش پیدا کرد و آن را حل کرد و از آن مسئله خارج شد آن زمان است که می تواند به دیگران آموزش بدهد چون اگر غیر از این باشد  در کلام و نگاه او سم و زهر است که به دیگران منتقل می شود و آن کلام و سخن تاثیری ندارد.
کفر یعنی اینکه انسان فقط منافع خودش را در نظر بگیرد و در نتیجه چون انسان خوبیهای دیگران را برای منافع شخصی خودش پنهان می کند خوبیها و حقیقت وجودی خودش هم از دید دیگران پنهان می ماند.
تنها پیوند محبت است که انسانها را نگاه می دارد. محبت به صوت نیست به عمل است و کفر ارتباط بین اجزا ساختار را از بین می برد.

سلام دوستان فیروزه هستم یک همسفر

شرک یا شریک یعنی اینکه انسان برای خداوند شریکی قائل شود.  کفر یعنی پوشاندن حقیقت که این حقیقت می تواند خداوند باشد یا نکات مثبت افراد دیگر باشد. بعنوان مثال وقتی که خوبیهایی که ارائه می شود اگر این خوبیها قدردانی و مورد توجه قرار نگیرد باعث ضعیف شدن پیوند محبت یا اتصال می شود. کسیکه خوبیهای دیگران و یا خداوند را پنهان کند و یا به آن توجه نکند در اصل در حال کفر ورزیدن و یا پوشاندن حقیقت است.
انسان از خود اختیار دارد و هر قدر انسان به سمت روشنایی حرکت کند دامنه اختیار و انتخاب او وسیع تر می شود و هر قدر انسان به سمت تاریکی حرکت کند دامنه انتخاب خود را محدودتر می کند. بعنوان نمونه کسیکه قتل می کند در واقع به سمت تاریکی حرکت کرده است و یک انتخاب بیشتر ندارد آن هم اعدام است.
 موضوع دیگری که در سی دی به آن اشاره شده است بصیرت است. بصیرت یعنی دیدن آینده و یا حس کردن آینده در زمان حال است که در اینجا دیدن یا حس کردن با چشم دل نه با چشم سر است. که برای حس کردن و دیدن با چشم دل باید از ضدارزشها پرهیز نمود و یا بعبارت دیگر تزکیه و پالایش نمود پس بصیرت هر کس  برگرفته از نور و یا ارزشها انجام می گیرد و یا به عبارت دیگر بصیرت، نور ایمان است.

سلام دوستان پریسا هستم یک همسفر

در سی دی انفاق به سه مقوله مهم شرک، کفر و نفاق اشاره شده است. طبق صحیتهای استاد امین در این سی دی برداشت من این است که 1-انسان باید سعی کند که همواره تلاشها، زیباییها، خوبیها، توانمندیها و نقاط خوب دیگران را مخصوصاً نزدیکانمان را ببینید و توجه کند و قدردانی کند 2-هر زمانی که انسان بخواهد یک مطلبی را به عنوان نصیحت، آموزش و یا به هر عنوانی بیان کند باید به احساسش در آن زمان توجه کند اگر حسش بد و ناخوشایند بود آن مطلب را ادا نکند و یا به زمان دیگری موکول کند. 3-گاهی مواقع انسان در بعضی از شرایط صبر کند و هیچ واکنش یا حرکت و سخنی نگویید بهترین و قویترین کاری است که می تواند بکند  که خیلی وقتها نتیجه بهتری از سکوت و صبر می تواند بگیرد. 4-شرک باعث تخریب زیاد در سطح وسیعی می شود در زمینه های عاطفی، علمی و جنسی. 5- انسان باید مراقب باشد که این جهان بینی را که فراگرفت برای خودش بکار ببرد و برای قضاوت دیگران استفاده نکند. 6- انسان در هر مرحله، موقعیت یا سنی که است باید تلاش کند که چیزهای جدیدی را یادبگیرد یا به مراحل بالاتر برود که این تلاشها و یادگیرها خودش در انسان انرژی و خوشحالی بوجود می آورد و باعث ایجاد تعادل بیشتر در انسان می شود یه بعبارت دیگر با ایجاد توانمندیها در انسان باعث ایجاد فرمانروایی وسیعتر و قدرتمندتری در انسان می شود.

سلام دوستان مریم هستم یک همسفر(کمک راهنما)

وقتی خداوند انسان را خلق کرد به او اختیار داد. بنابراین هر انسانی اختیار دارد که راه خودش را برود ولی باید بهایش را بدهد. انسان اختیار دارد در کنار رودخانه باشد ولی به خود سختی بدهد و با دلو آب از چاه بیرون بکشد. خیلی از انسانها این کار را می کنند. در کنگره شرایط برای درمان همه مهیا است ولی خیلیها می خواهند به خودشان سختی بدهند می توانید به کنگره بهایی ندهید  به شربت OT بهایی ندهید به راهنما بهایی ندهید اختیار تام دارید و سکان کشتی دست خودتان است خودتان ناخدا هستید. این اختیار داشتن در تمام سطوح کائنات  یک قانون است. اگر کسی از شما کمک نخواست شما نمی توانید با اختیار خودتان به او کمک کنید شاگردی که دوست ندارد درمان شود راهنما  اجازه کمک به وی را ندارد.

سلام دوستان فاطمه هستم یک همسفر

در اول سی دی استاد امین درباره کلام الله کمی صحبت می کنند و اشاره می کنند که در این کتاب هیچ شکی نیست و مورد قبول همه است. در کلام الله یک نظم ریاضی خارق العاده ای جاری است.
وقتی انسان دنبال خواسته هایش می رود و قدرت مطلق خواسته هایش را اجرا نمی کند  این زمینه ایجاد شرک می شود ولی در شرک انسان باید حتماً در فرمانروایی قدرت مطلق یک تردیدی داشته باشد. اگر انسان برای فرمانروایی خدا شریک قائل شود  بازتاب این عمل به خودش بر می گردد و در واقع انسان برای خودش شریک قائل می شود و این باعث ایجاد خیلی از بیماریها در انسان می شود.
در صور پنهان انسان مهمترین ویژگی خاصیت اختیار انسان است. قبل از اینکه انسان دارای اختیار شود تاریکی وجود نداشت و قطبهای مثبت و منفی همزمان با اختیار بوجود آمده است. اختیار به این مفهوم نیست که انسان هرکاری که دلش بخواهد بکند ولی تعریف درست اختیار این است که انسان از بین چیزهایی مختلف یکی را باید انتخاب بکند و در اختیار بحث دامنه اختیار مطرح می شود. که دامنه انتخاب هم درسیاست وجود دارد.حالا اگر انسان بخواهد از دامنه انتخاب کسی دیگر استفاده بکند به جایی نمی رسید و کارش هم به درستی انجام نمی شود و انسان فقط باید از دامنه اختیار خودش استفاده بکند.  هرچقدر انسان به سمت روشنایی برود دامنه انتخابش وسیعتر می شود و هرچقدر انسان به سمت تاریکی برود دامنه انتخابش کوچکتر می شود. ولی هیچ وقت این دامنه انتخاب به صفر نمی رسد یعنی  حداقل همیشه یک انتخاب به سمت روشنایی و یک انتخاب به سمت تاریکی برای انسان وجود دارد. و یک انتخاب خنثی هم وجود دارد.  در صور پنهان انسان اگر بخواهد انتخاب دیگری بجز انتخابهای خودش انجام بدهد کارش هیچ وقت جلو نمی رود  در مسئله شرک انسان به جایی می رسد که دیگر احساس شریک بودن ندارد بلکه احساس اسارت و بردگی دارد. بنابراین مسئله شرک تخریب در سطح وسیعی را بوجود می آورد و در مسائل عاطفی، علمی و جنسی می تواند تخریبهای زیادی را بوجود بیاورد. انسان برای اینکه بتواند از این اسارت رهایی پیدا کند چاره ای ندارد که مسئله را اصلاح کند و فرمانروایی را به خداوند برگرداند تا دوباره فرمانروایی آرام آرام به خودش برگردد  و این یک فرایند است و یکدفعه اتفاق نمی افتد.
کفر برای انسانهایی بوجود می آید که منفعت را برای خودشان اولویت قرار  می دهند یعنی موقعی که انسان می خواهد اقدامی انجام بدهد چرتکه می اندازد  و در کنگره به این می گوییم حسابگرانه که عاقلانه هم نیست. البته انسان باید همیشه حساب و کتاب داشته باشد . همه صحبتهایی که می شود به دو شکل است یک شکل روشنایی دارد و یک شکل تاریکی دارد و انسان اگر ازش برداشت اشتباهی بکند به راه خطا می رود.
جهان بینی خیلی آموزنده است ولی برای انسانی که برای دیگران و قضاوت دیگران استفاده می کند خطرناک است و نتیجه عکس می دهد و اگر این جهان بینی را یاد نگیرد بهتر است چون این جهان بینی بیشتر باعث خارج شدن انسان از تعادل می شود. در واقع جهان بینی را انسان باید برای خودش استفاده کند. زمانی که انسان مشکل و تاریکی و مسئله ای دارد نمی تواند در آن زمینه به دیگران کمک کند بلکه باید بدنیال حل کردن و اصلاح کردن مسئله و مشکل خودش باشد وقتی مسئله را حل کرد آن وقت می تواند در آن زمینه یه دیگران کمک کند.
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکتهای مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرسمیه لژیون یک شنبه 14 تیر 1399 10:22 ق.ظ
خداقوت به همه ی عزیران خیلی جامع وکامل بود
همسفرزهرالژیون هشتم جمعه 13 تیر 1399 11:09 ب.ظ
عالی بودمشارکتهاتون خواهرلژیونیهای عزیزم خداقوت
همچنین تشکرمی کنم ازراهنمای عزیزومهربانم
همسفر سامره لژیون هشتم پنجشنبه 12 تیر 1399 10:57 ق.ظ
ممنون از همه ی عزیزان.خداقوت به خدمتگذاران سایت
همسفر نازی لژیون هشتم پنجشنبه 12 تیر 1399 09:49 ق.ظ
مثل همیشه عالی عالی خدا قوت .
همسفر فاطمه کمک راهنمای لژیون هشتم پنجشنبه 12 تیر 1399 06:35 ق.ظ
عالی بود عزیزان وسپاس فراوان از خانم معصومه عزیز برای خدمت های فراوانشان درسایت ابوریحان
همسفر فاطمه لژیون یکم پنجشنبه 12 تیر 1399 12:39 ق.ظ
مشارکت دوستان عالی و کامل بود خدا قوت همه عزیزان
همسفر اعظم کمک راهنمای لژیون یکم چهارشنبه 11 تیر 1399 06:04 ق.ظ
ممنون از مشارکت خوب دوستان عزیز
همسفر پریسا لژیون هشتم سه شنبه 10 تیر 1399 09:02 ب.ظ
خدا قوت به خدمتگزاران سایت و شعبه ابوریحان و همینطور خدا قوت به خواهران خوبم در لژیون هشتم و راهنمای خوب و مهربانم خانم فاطمه کارند
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات