مشارکت مکتوب کمک راهنمایان ( تجلیل کمک راهنما خانم مرضیه )
پنجشنبه 5 تیر 1399 ساعت 08:07 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )

 سلام دوستان مژده هستم یک همسفر (کمک راهنما)

 یکسری از مسائل که فکر می کردم ادب هستش و باید آنها را رعایت کنم ولی با فرمایشات آقای مهندس متوجه شدم که اینطور نیست.

درخصوص قسمت دوم دستورجلسه که در ارتباط با خانم مرضیه است، این را عرض کنم که من از همان سال 1396 که وارد شعبه افسریه شدم  شاهد فعالیت و خدمت خانم مرضیه در جایگاههای مختلف درشعبه هستم و نیز الان هم در قسمت مجازی در حال خدمت و فعالیت هستند. از ایشان تشکر می کنم.

 سلام دوستان سمیه هستم یک همسفر(مرزبان)

 آیا من آموزشها را توانستم خوب یاد بگیرم و در زندگی و نیز در شعبه توانستم خوب قوانین را اجرایش کنم؟ اگر اینطور نیست باید بیشتر روی خودم کار کنم.

درباره قسمت دوم صورت جلسه، به خانم مرضیه خداقوت و تبریک عرض می کنم و در درون ایشان یک انرژی نهفته است که این انرژی را به خوبی می توانند منتقل کنند.

 سلام دوستان اعظم هستم یک همسفر(کمک راهنما)

در ابتدا از خانم لیلا بی نهایت تشکر می کنم بخاطر زحماتی که در شعبه می کشند و زحمات ایشان قابل تقدیر است ایشان در جشنها، جلسات مخصوصا جلسات کمک راهنما بسیار زحمت می کشند و من خودم شخصاً شاهد زحمات ایشان هستم و قدردان زحماتشان نیز  هستم.درباره دستورجلسه قسمت اول: هیچ کدام از ما یک حرکت کوچک را در زندگیمان را از بی ادبی نمی دانیم و همانطور که آقای مهندس در سی دی احمقها می گوید که احمقها درجه بندی دارند درجه یک دو سه بنظر من هم ادب هم همینطور است و آقای مهندس می گویند که صدای قاشق و چنگال در موقع غذاخوردن همان صدا هم خودش یک نوع بی ادبی است و من خودم شخصاً هیچ وقت فکر نمی کردم که صدای قاشق و چنگال هم بی ادبی باشد.  قبلاً (قبل از کرونا) که جلسات لژیون بصورت عادی برگزار می شد و از لحاظ نشستن مشکلی وجود نداشت و گاهاً من مشاهده می کردم که مثلا صندلی کنار دیوار خالی است و صندلی کناریش یک نفر نشسته و دوباره صندلی دوم هم خالی است بنظر من این هم یک نوع بی ادبی است چون شخصی بخواهد و صندلی کنار دیوار را برای نشستن انتخاب کند باید بیاید از لابلای این صندلیها عبور کند و این باعث کمی آزار می شود. از آموزشهای کنگره می توانیم به تعادل برسیم.

در باره قسمت دوم دستورجلسه، از روز اولی که من به کنگره وارد شدم خانم مرضیه را من همیشه در آرامش و متانت دیدم و یکبار شاهد عصبانیت و ناراحتی  ایشان نبودم. اگرچه خانم مرضیه یک نفر بیشتر رهجو نداشتند و رهجو ایشان هم خانم سمیه هستند که در حال حاضر در مرزبانی در حال خدمت هستند و من واقعاً اگر بجای خانم مرضیه بودم کم می آوردم چون سخت است که بخواهی بخاطر یک نفر بیایی کنگره ولی خانم مرضیه این کار را کردند و این بخاطر آموزشهای خوبی هستند که ایشان از کنگره گرفتند. ایشان در گرما، سرما در شرایط بارداری برای برگزاری لژیون به شعبه می آمدند. من همیشه متانت خانم مرضیه را الگوی خودم قرار دادم و واقعا خدمتهای خانم مرضیه دیده نمی شود مثلا اگر من (خانم اعظم) یک صندلی را جابجا کنم یا چای دم کنم این خدمت من دیده می شود ولی خدمتهای خانم مرضیه طوری است که دیده نمی شود و البته هیچ وقت هم ایشان گله ای هم نداشتند. خانم مرضیه با عضویت و خدمت در لژیون سردار خدمتگزار هستند . درست است که ایشان با تمام شدن خدمتشان در جایگاه کمک راهنمایی فارغ می شوند ولی خدمت ایشان همچنان در کنگره ادامه دار است و ایشان در لژیون سردار و جایگاههای دیگر خدمت خواهند کرد. از ایشان نهایت تشکر و قدردانی را دارم.

 سلام دوستان  زهرا هستم یک همسفر( مرزبان)

 امروز  کمی حس و حال متفاوتی است چون کسیکه از ابتدا با هم بودیم و شروع کردیم  و با هم خدمت کردیم  قرار است که جایگاه را تحویل بدهد و کمتر همدیگر را ببینیم و به خاطر همین احساساتی که وجود دارد ممکن است که کمی غم انگیز جلوه کند. اما حقیقت این است که کس که در کنگره خدمت می کند، زمان می گذارد، انرژی می گذارد شش سال زمان کمی نیست هر هفته بخواهی بیایی و زمان بگذاری و با همه این شرایط  در زمان بارداری خانم مرضیه آمدند و ادامه دادند و خدمت برایشان خیلی اهمیت داشت و در رفتارهای خانم مرضیه چیزی جز ادب، احترام و متانت و وقار نیست و مصداقی از ادب هستند و خیلی باارزش است. خیلی دوستشون دارم و آرزوی بهترینها را برایشان دارم و خدا قوت به ایشان می گویم.

سلام دوستان نرگس هستم یک همسفر( کمک راهنما)

امروز یک حس و حال دیگه ای دارد کسانی که می خواهند تجلیل شوند حس و حالشان را درک می کنم یک حسی بین غم و شادی است شادی بخاطر اینکه مسیری را آمدی ثابت قدم بودی و آموزشها را گرفتی و غم بخاطر اینکه جایگاه خدمتیت را می خواهی تحویل بدهی و در جایگاه دیگری خدمت کنی.

خانم مرضیه برای من خیلی با احترام هستند و بنظر من ایشان یک هسفر خوبی هستند و همراه با مسافرشان در کنگره آمدند. همانطور که گفته شد ایشان بخاطر یک رهجو به کنگره می آمدند . حتی یکبار من  به ایشان گفتم که وقتی که یک رهجوی نمیاید و غیبت می کند من ناراحت می شوم ایشان جوابی به من دادند که خیلی  من را آرام کرد. برا ایشان بهترینها را آرزومندم.

 سلام دوستان مریم هستم یک همسفر(کمک راهنما)

 دستور جلسه امروز دقیقا مصداق خانم مرضیه است و دوستان همه به ادب مرضیه اشاره کردند ولی من می خواهم یه یک نکته دیگه ای اشاره کنم اینکه خانم مرضیه با اینکه تنها یک رهجو داشت ولی هیچ وقت تعادلش به هم نریخت از اول تا آخر کار، تعادلش را حفظ کرد این مهمترین آموزشی است که من از مرضیه گرفتم. کیفیت کارش بسیار خوب و بالا بود و  خودمان داریم خانم سمیه را می بینم. تبریک و خدا قوت به ایشان عرض می کنم.

 سلام دوستان سارا هستم یک همسفر( کمک راهنما)

در راتباط با تجلیل از خانم مرضیه کمک راهنمای لژیون پنجم عرض می کنم درست است که ایشان صبور هستند و بصورت چراغ خاموش بقول دوستان خدمت می کنند و اینکه ایشان خیلی خوش فکر هم هستند و چقدر متانت و صبر ایشان دوست داشتنی است. بخاطر کرونا و تشکیل لژیونها مجازی و آزمونها باعث شد که من کمی با ایشان همکاری داشته باشم و این به من خیلی آرامش می دهد و غبطه می خورم که چرا تو این دوسه سالی که من به کنگره وارد شدم نتوانستم از حضور ایشان بیشتر استفاده کنم و درست است که ارتباط ایشان با ما قطع نمی شود ولی خب این غبطه برای من می ماند.  چند روزه از خدا خواستم که یک کمی از خونسردی ایشان را به من بدهد خونسردی ایشان را بیشتر کند . میخواستم از ایشان بپرسم که چکار کردند  که اینقدر صبور و خونسرد هستند؟

 سلام دوستان فاطمه همستم یک همسفر( کمک راهنما)

به خانم لیلا و دبیر و نگهبان عزیز هم خدا قوت عرض می کنم. اینکه امروز ما نتوانستیم زودتر برای کمک بیاییم را دلیل بر بی ادبی نگذارید واقعا شرایطی پیش آمد که نتوانستیم برای کمک بیاییم. بعضی از دستور جلسات با آن اتفاقی که قرار است آن روز بیفتد یک همخوانی خوبی دارد و خانم مرضیه با دستور جلسه امروز خیلی همخوانی دارند. از روزی که خانم مرضیه وارد لژیون ما شدند ایشان دانشجو بودند و  خانه دار هم بودند و همیشه آماده بودند گاهی مواقع ما  برای انجام ندادن خیلی از کارها تو لژیون یک بهانه های می آوریم ولی خانم مرضیه با اینکه کارهای دانشجوی و کارهای دیگه هم داشتند همیشه آماده بودند و سی دیها را خیلی عالی برای ما توضیح می دادند و در مراحل دیگر ایشان باردار شدند و فرزندشان را دنیا آوردند و در آن شرایط ایشان کمک راهنما بودند و باید می آمدند و می رفتند و یادم است که ایشان با قنداق فرنگی بچه شان را می آوردند و سخت بود و فکر نکنید که خانم مرضیه فقط یک رهجو داشتند نه ایشان اتفاقاً لژیون پرباری داشتند و رهجوهای زیادی داشتند ولی به دلیل شرایطی که داشتند و زمانی نتوانستند بیایند رهجوهای ایشان به لژیونهای دیگری رفتند. اگر از  ایشان سوالی بپرسید همیشه با متانت و خوبی جواب دادند حتی اگر جواب را بلد نبودند  می گفتند جواب را برایتان می پرسم. هم اینکه ایشان در تمام شرایط تعادلشان را حفظ کردند  برای همه ما یک آموزش است.

 سلام دوستان معصومه هستم یک همسفر ( کمک راهنما)

به خانم مرضیه رسیدن به این نقطه که تحویل لژیون ایشان است را صمیمانه تبریک می‌گویم. آقای مهندس هم فرمودند تجلیل یک کمک راهنما مثل تودیع افراد در مراکز، سازمان‌ها یا ادارات دیگر نیست٬ تجلیل معنی خداحافظی نمی‌دهد٬ تجلیل یعنی اینکه یک نفر این دوره را پشت سر گذاشته و وارد یک مرحله جدید شده است. تمام کسانی که در این دوره چهارساله به‌خوبی خدمت کرده باشند٬ مجری تمام قوانین کنگره هستند.

سلام دوستان سمیرا هستم یک همسفر( کمک راهنما)

 به استاد، دبیر و نگبهان جلسه خداقوت  می گویم .  دستور جلسه امروز واقعاً مصداق مرضیه عزیز است. همانطوریکه ما از ظلمت به نور و از بی ادبی به ادب و از بی تعادلی به تعادل می رسیم. وقتی که گفتند که امروز تجلیل از مرضیه است یاد شش هفت سال پیش که ایشان آمدند و با خنده به من گفتند که من میخواهم عضو لژیون شما شوم. من فکر می کردم که کار کردن با مرضیه خیلی سخت باشد چون وقتی که آقای کیوانی وارد سفر دوم شده بودند مرضیه در کنار ایشان قرار گرفتند. از جمعه تا یکشنبه که جلسه برگزار شده همش با خودم فکر می کردم که با مرضیه باید چطوری برخورد کنم و چطوری باید از اول همه چیز را یاد بدهم. وقتی که مرضیه به لژیون آمد متوجه شدم که چقدر خوب همه چیز را از قبل بلد است و همین باعث شد که مرضیه خدمت کردنش را از همان  روزهای اول از دوره ای که در لژیون نشست شروع کرد. همیشه گفتم که کیفیت خدمت از کمیت آن مهمتر است. حسین عزیز را خیلی دوست دارم و دستهایش را ببوسم حتی جای قدمهایش چون خدمتگزار است . رنگ تزیین سالن رنگ حال خوش مرضیه است. بهترینها را برای مرضیه، حسین و آقای کیوانی آرزو دارم.

 سلام دوستان نازی هستم یک همسفر( کمک راهنمای تازه واردین )

 به خانم مرضیه خسته نباشید می گوییم امیدوارم هر چه آرزوی خوب است برای خانم مرضیه باشد. من هم مثل همه مهربانیها و خنده هایش را خیلی دوست داشتم و در کنار ایشان هم خدمت کردم ایشان در جایگاه نگهبانی و من در جایگاه دبیری بودم.

 سلام دوستان مرضیه هستم یک همسفر( کمک راهنما)

 اگر یک نفر در درون خودش نیاز به کنگره داشته باشد کنگره آغوشش باز است برای اینکه بپذیرد. نکته دیگر اینکه من مشارکت همه عزیزان را شنیدم و با دقت گوش کردم و در درونم خوشحال هستم که همچنی تصویری داشتند و خوشحالم که در این جایگاه هستم ولی جایگاه عجیبی است و امیدوارم این جایگاه برای همه به خوبی رقم بخورد این جایگاه از زمانی که صحبت برگزاری تجلیل شده است یک پیام برای من داشت و اینکه گذر زمان، منتظر من نمی نشیند. در تایمی که کاری به من داده شده است من کارم را انجام بدهم، کاری که از دستم می آید انجام بدهم اگر آن کار را در آن زمان انجام نداده باشم زمان تمام می شود و در واقع همه چیز تمام می شود این را در این چندوقته توانستم خوب درک بکنم. یکیش همین تجلیل خودم بود و یکیش هم تجربه ای است که  نمی دانم از زمانی که برای تجلیل آمدم این تجربه در ذهنم مرور می شود. روز مادر بود همه قرار گذاشته بودیم برای تجلیل از روز مادر برویم و تبریک بگویم ولی دقیقا مادر درهمان روز به رحمت خدا رفت و زمان منتظر ما نماند. این جایگاه ها و تجلیلها این آمد و رفتنها، سفر اولیها، هر چیزی را که راهنما  به ما می گوید که باید آن کار را درست  انجام بدهیم  و در زمان خودش انجام بدهیم چون چرخ گردون منتظر ما نمی ماند. تجلیل هم همین است روزی کمک راهنما شدم هرچقدر هم که فعالیت کرده باشم،امروز پایانش است.

در پایان هم از از راهنمای خوبم هم تشکر می کنم چون اگر ایشان نبودند محال بود که من به کنگره بیاییم البته من قبلش چندبار کنگره آمدم فایلها و سی دیها رو گرفته بودم و کتابها را گرفته بودم ولی حاضر نبودم که به لژیون بیاییم و درسهای خیلی زیادی از ایشان گرفتم.و در ادامه از همه کسانی که در مسیر کنگره بودند همه همسفرها، خواهر لژیونها، همه و همه در گوشه گوشه کنگره ازشون انرژی و آموزش گرفتم و همیشه خوشحال بودم و چه روزهایی که نگهبان بودن، دبیر بودم، کمک راهنما بودم و می دیدم  کسانی را که حالشان بد بودند و باز در ادامه می دیدم با تمام این بالا و پایینها وقتی که می دیدم که رها شدند و به هر جایگاهی که خواستند می رسیدند و خوشحال بودند  فهمیدم که آموزشهای کنگره باز مثل همیشه جواب داده است. چه زمانی که در لژیون می نشستم و چه زمانی که خودم لژیون داشتم همیشه وقتی که در کنگره بودم خوشحال بودم. من هم مثل بقیه آدمها عصبانی، ناراحت ، بهم ریخته هستم ولی به محض ورود به کنگره چون اینجا اینقدر انرژی خوب است که یادم می افتد که می شود شاد بود می شود تغییر کرد و خیلی چیزهای بد را تغییر داد. من تا قبل از کنگره فکر می کردم که نمی شود تغییر کرد و لی در کنگره فهمیدم که می شود تغییر کرد.

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکتهای مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرسمیه ازلژیون هشتم جمعه 13 تیر 1399 02:09 ب.ظ
تبریک وخداقوت به خانم مرضیه عزیز آرزوی بهترینهارابراتون دارم همیشه سلامت وموفق باشید
معصومه.کمک راهنمای لژیون5.پاکدشت یکشنبه 8 تیر 1399 09:34 ق.ظ
تبریک و خدا قوت به خانم مرضیه عزیز امیدوارم همیشه در مسیر سبز زندگی خوش بدرخشند.
همسفرسمیه لژیون یک جمعه 6 تیر 1399 12:18 ق.ظ
تشکرفراوان ازخانم لیلاعزیزاسیسانت پرانرژی وبامحبت شعبه وهمچنین کمک راهنماهای عزیزکه واقعازحمت میکشندوخداقوت به خانم مرضیه برای خدمت بی وقفه وصادقانه
همسفر نازی لژیون هشتم پنجشنبه 5 تیر 1399 10:30 ب.ظ
خدا قوت خدمت خانم مرضیه عزیز
و
همچنین خدمتگزاران سایت
همسفر مریم کمک راهنما ی لژیون چهارم پنجشنبه 5 تیر 1399 05:48 ب.ظ
با عرض سلام و ادب خدمت مسولیت وبلاگ و تبریک مجدد به مرضیه عزیزم وخسته نباشید وخدا قوت جهت خدمت خالصانه این عزیز امیدوارم هر جا هستند سلامت و تندرست باشن د
همسفر پریسا لژیون هشتم پنجشنبه 5 تیر 1399 05:02 ب.ظ
خدا قوت خدمت مرضیه بانوی عزیز و با آرزوی بهترینها برای ایشان و خانواده محترمشان... و خدا قوت نیز به خدمتگزاران سایت و شعبه ابوریحان
همسفر فاطمه لژیون یکم پنجشنبه 5 تیر 1399 01:36 ب.ظ
با سلام و خدا قوت خدمت همه عزیزان که در قسمت سایت زحمت می کشند مشارکت همه عزیزان عالی بود خانم لیلا اسیستانت محترم قطعا تلاش شما تحول خوبی در شعبه ایجاد شده و خدا قوتی دوباره خدمت خانم مرضیه عزیز
همسفر معصومه لژیون یکم پنجشنبه 5 تیر 1399 01:03 ب.ظ
خدا قوت به همه ی کمک راهنما یان ومسئولین وبلاگ
همسفر اعظم کمک راهنمای لژیون یکم پنجشنبه 5 تیر 1399 12:35 ب.ظ
ممنون از مشارکت خوب دوستان عزیز که صحبتهای خوبی را در مورد خانم مرضیه عزیز ارائه دادند
به پایان رساندن دوره خدمتی خانم مرضیه عزیز در جایگاه کمک راهنمایی را که با موفقیت به انجام رساندند تبریک عرض می کنم و بهترین ها را در ادامه مسیر زندگی برایشان آرزومندم
خداقوت به خانم لیلا اسیستانت محترم شعبه و مرزبانان عزیزمان خانم زهرا و خانم سمیه عزیز که زحمات زیادی برای برگزاری این جشن باشکوه کشیدند و یک روز خاطره انگیزی برای خانم مرضیه عزیز به جا گذاشتند
همسفر فاطمه کمک راهنمای لژیون هشتم پنجشنبه 5 تیر 1399 10:10 ق.ظ
باتشکر از خانم لیلا و مرزبان های عزیز بخاطر تزیینات زیباو تبریک و خداقوت به خانم مرضیه برای خدمت خالصانشون وتبریک وخداقوت به خانم سمیرای عزیزراهنمای خانم مرضیه
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic