کارگاه آموزشی-خصوصی همسفران
چهارشنبه 28 خرداد 1399 ساعت 08:22 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )
هشتمین جلسه از دوره بیست وچهارم از سری کارگاه های آموزشی کنگره ۶۰ ویژه همسفران نمایندگی ابوریحان به استادی راهنما سرکار  خانم جلالی  و نگهبانی خانم زهرا و دبیری خانم جمیله با دستور جلسه : کتاب 60 درجه زیر صفر  در روز سه شنبه مورخه 99/3/27 راس ساعت ۱۵ آغاز به کار نمود.

ازخانم لیلا اسیستانت محترم که به یاد من بودند و مرا برای استادی این جلسه انتخاب کردند تشکر می کنم و امروز را مدیون ایشان هستم.

دستور جلسه این هفته کتاب 60درجه و تصاویر آن می باشد. اگر بخواهیم در مورد این کتاب صحبت کنیم مجبور هستم به صورت خلاصه صحبت کنم. ولی همانطور که که می دانیم آموزشهای کنگره بر مبنای کلام و صوت و تصویر می باشد. در آموزشهای کنگره از تمثیل خیلی استفاده می شود. اولین کتاب مرجع کنگره کتاب عبور از منطقه 60 درجه می باشد.به فرموده آقای مهندس همه ی چیزهایی که در این کتاب گفته شده است روزی محقق می شودو محقق شده است. و روزی می آید که همه ی مردم دنیا از این کتاب استفاده می کنند، همانگونه که ما امروز این آموزشهای کتاب استفاده می کنیم.
.

وقتی به تصاویر کتاب نگاه می کردم تصویری را دیدم که افرادی از ملل مختلف لباس سفید می آوردند و به مسافر می دهد، این می تواند ملل دیگر و آدمهای دیگر باشند که قرار است کنگره به آن کشورها برود و مردم آن از این روش استفاده کنند؛ همانطور که ماقبلا از این روش استفاده کرده ایم و می کنیم. همانطور که ما توانستیم توسط این کتاب و آموزشهایی که به صورت نوشتاری و سی دی است،توانستیم زندگی خودمان و مسافرانمان را نجات بدهیم . در قسمتی از کتاب سردار به نگهبان می گوید:"خرما که زیاد روی درخت بماند؛ تکلیف معلوم نیست" و این زمانی بود که نگهبان سفر کرده بود و 53 روز در 4گرم مانده بود و استاد سردار تشویقش می کرد و نگهبان یاد این جمله می افتد که استاد سیلور؛ سه سال پیش به او گفته بود:"آیا تحمل سرمای زیر 60درجه را داری و می تونی در این سرما سفر کنی" فردای اون روز همسرش به او می گوید: من خواب دیدم تو سوار ماشین قرمز هستی و میخواهی سفری را شروع می کنی و من را پیاد ه کردی و خودت زدی به کوهستان . در جای جای این کتاب نقش همسفر است . در ابتدای کتاب که استاد امین صحبت می کند، که عصبانی شدم و به میز کوبیدم؛ یک همسفر یاد فریادهای خودش می افتد و رفتارهای خودش در ذهنش تداعی می شود. می بینیم چقدر لطف خدا شامل حال ما شد و ما همسفر شدیم . امیدوارم همه ی همسفرانی که در این شعبه و شعبه های دیگر هستند سفرشان را به سلامت به پایان برسانند.

کتاب 14 تصویر ؛ 14 وادی ؛ 14قانون دارد. شهر به شهر این وادی ها را طی کردیم تا توانستیم به این درمان برسیم. من فقط  قصد دارم که درباره تصاویر ماشین که سه تا هم است صحبت کنم. آقای مهندس سوار ماشین شده بودند و به کوهستان زده بودند و در اینجا نقش خانم آنی را می گویند که جا دارد برای سلامتیشان دعا کنیم و از خدا بخواهیم که سایه شان بالای سر کنگره باشد . این ماشین قرمز همان ماشینی است که خانم آنی در خواب دیدند. ماشین در جاده است.

تصویر اول: با این تصویر صورت مسئله اعتیاد مشخص می شود. ماشین در جاده باریکی که پر از برف است و هر لحظه احتمال  وقوع بهمن است و ممکن است که ماشین به دره پرتاب شود. صورت مسئله اعتیاد در این تصویر چگونه مشخص است؟ در واقع ماشین همان جسم ماست برون ماست و راننده هم درون ماست و من هم بعنوان یک هسفر در کنار راننده نشسته ام و یاد گرفته ام که اعتیاد یک بیماری است .

تصویر دوم: کتاب من قدیمی است نمیدانم که تصویر دوم در کتاب شما صفحه چند است؟ در این تصویر یک جمع بندی می کنم. در این تصویر دو ماه از سفر گذشته استکمی برف آب شده است و تغییراتی در جسم ظاهر شده است و باز سعی می کند که سرعت نگیرد چون احتمال سقوط هنوز هم است. تابش نور خورشید در این تصویر یعنی بیدار شدن نیروهای درونی است.

تصویر سوم:  در این تصویر چهار ماه از سفر گذشته و مواد به یک پنجم کاهش یافته است. با آب شدن برفها کمی گل و لای شده است و ماشین در این تصویر زیاد مشخص نیست. شخص بیدار شده و متوجه شده است که چه بر سر خودش آورده است و در این تصویر وخامت اوضاع نشان داده شده است. همانطور که در این تصویر ملاحظه می کنید  خورشید با نور هم است  و در این مرحله شخص می تواند خودش را جمع و جور کند و به سفر خود ادامه دهد.

نکته جالب برایم اینست که: که با این تصاویر هم می توان آموزش داد و نیز به یادآوری مطالب به من هم کمک می کند. در تمام نوشتارها خوانده ایم که هم سفر سخت است هم آسان است. سختی راه در این جاده است که نمی توانیم با سرعت حرکت کنیم چون ساختار جسم اینطور است که باید در طول زمان و با زمان مناسب و با داروی مناسب شخص این سفر را ادامه دهد. حال این شخص به مدت ده یازده ماه به کنگره می آید و من هم بعنوان همسفر باید آرام باشم و یکی بگویم و دوتا گوش بدهم و اجازه بدهم که خودم هم همراه با مسافرم به تعادل برسم.تصویر روی کتاب را هم خیلی دوست دارم.  اول مربوط به جهان هستی است. در آموزشها اساتید به ما می گویند که هرآن چیزی که در هستی است درون من هم است. روی جلد کتاب بعد از قرآن کریم کلمه الله وسط است، هم دشت، هم بیابان، هم آب و همه چیز است. به من خداوند عقل و اختیار داده است که از اینها به بهترین وجه استفاده کنم ولی گاهی انسان در شرایطی گیر می کند و در این زمان باید به دنبال بهترین راه باشیم و فرمانبردار راهنما باشیم تا بتوانیم به مقصد برسیم. مقصد بعدی عقاب درون ماست و کنگره و سیستم آموزشی آن به ما کمک می کند تا عقاب درون خودمان را به پرواز دربیاوریم. که عقاب بزرگترین پرنده است و جایگاهش در بلندترین قله کوه است. همانطور که در مسافران عقابهای زیادی داریم در همسفران هم عقابهای زیادی داریم. الگوهای ما آقای مهندس و خانواده اش است و چه الگوهای خوب و شاگردهای خوبی هم داریمهمسفرانی را داریم به دانشگاه راه پیدا کردند و ادامه تحصیل دادند یعنی تواناییهای درون خودشان را پیدا کردند و مشغول شدند، همسفرانی خوبی می شوند، مادران خوبی می شوند.

درود بر بنیان گذار کنگره و تمام عزیزانی که در این مسیر در حال خدمت هستند و درود بر شمایی که با عشق می آیید و هم به راهنما انگیزه می دهید هم انگیزه می گیرید و برایتان آرزو می کنم که بتوانید عقاب درون خودتان را به پرواز دربیاورید

درآخر جلسه تقدیر و تشکر از همسفران لژیون یکم ورود به سفر دوم ...


ویرایش ،تنظیم همسفر پریسا لژیون هشتم 
عکاس همسفر کمک راهنما خانم سارا لژیون سوم 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی - خصوصی همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر نسرین لژیون ۱ پنجشنبه 5 تیر 1399 01:05 ب.ظ
خدا قوت خانم اعظم
همسفرسمیه لژیون یک جمعه 30 خرداد 1399 08:28 ب.ظ
تشکرازخانم جلالی عزیزجلسه ی بسبارپرانرژیی بود وخداقوت به مسئولین سایت
هسفر فرشته جمعه 30 خرداد 1399 04:44 ب.ظ
دستیار دیده بان خانم جلالی عزیزخیلی جلسه عالی وپر انرژی بود خداقوت
همسفر سارا.لژیون۳ چهارشنبه 28 خرداد 1399 08:10 ب.ظ
خانم جلالی عزیز بابت تمام آموزش ها و حال خوبی که به منتقل کردید سپاسگزارم.راهتون هموار
همسفر لیلالژیون مرزبانی چهارشنبه 28 خرداد 1399 02:55 ب.ظ
ممنون از خانم جلالی عزیز بابت انرژی بی نظیرشون و جلسه بسیار خوبی که برگزار کردند و خداقوت به عزیزان فعال سایت
همسفر فاطمه کمک راهنمای لژیون هشتم چهارشنبه 28 خرداد 1399 01:13 ب.ظ
خانم جلالی عزیز ممنونم بابت برگزاری جلسه ی پر از انرژی واموزندتون
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic