مشارکت مکتوب (کتاب ۶۰ درجه زیر صفر )
سه شنبه 27 خرداد 1399 ساعت 01:48 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )


همسفران لژیون هفتم در رابطه با دستور جلسه هفتگی کتاب 60 درجه زیر صفر   ؛ مشارکتهایی انجام داده اند که از شما دعوت می کنم به خواندن این مشارکتهای زیبا در ادامه مطلب توجه فرمائید.
سلام دوستان افسانه هستم یک همسفر:
دستور جلسه این هفته "کتاب عبور از منطقه ۶۰ درجه " می‌باشد. کتاب ۶۰ درجه بیانگر راه و مسیر و هدف کنگره ۶۰ است. این کتاب به فرموده آقای امین هم برای یک فردکم سواد پیام دارد؛ هم برای یک فرد تحصیل کرده و هم برای یک سفر اولی و هم برای کسی که سالیان سال در کنگره است، مطالب آموزشی دارد و این از شاهکارهای این کتاب است. روزی که به من و مسافرم پیام کنگره را دادند؛ من کتاب ۶۰ درجه را خواندم تا ببینم قرار است چه اتفاقی در کنگره برای ما بیفتد و این کتاب خیلی به من دلگرمی داد. آقای مهندس  در یکی از سی‌دی‌ها عنوان کردند که بزرگترین منابع آموزشی ما کتاب ۶۰ درجه و کتاب عشق است و مابقی کتابها و سی‌دی‌ها زنگ تفریح کنگره هستند. کتاب عبور از منطقه ۶۰درجه پیشگویی‌های زیادی کرده‌است و برای خود من بعضی پیشگویی‌های کتاب واقعاًجالب بود و مرا منقلب کرد. یکی از این پیشگویی‌ها در صفحه ۲۷۸ خط آخراست که در حال تحقّق می‌باشد و استاد سیلور می‌فرمایند: "ما با کمال خوشحالی به شما اطمینان می‌دهیم که این کتاب؛ بهترین مجموعه‌ای باشد که قابل استفاده برای جهانیان بشود." من مواقعی که دچار ناامیدی می‌شوم چندصفحه از کتاب را مطالعه می‌کنم و آرامش می‌گیرم و هرموقع در مشکلی گیر می‌کنم و نمی توانم راه را پیدا کنم تفعّلی به کتاب می‌زنم و دقیقاً راه‌حل مشکل را پیدا می‌کنم. یک خاطره جالب از تفعّل به کتاب ۶۰ درجه دارم که دوست دارم با شما مشارکت کنم. 
همسرم و پسرم مسافر کنگره بودند و چند ماهی بود سفر خود را شروع کرده بودند و یک سری مسائلی پیش آمد که دیگه مسافرام خیلی کنگره رو جدّی نمی‌گرفتند و منظّم تو جلسات شرکت نمی‌کردند و یک روز همسرم واضح و راحت به من گفت که کنگره به دردش نمی‌خوردو نمی‌خواهد کنگره بیاید. اون روز بدترین روز زندگی من بود و من روزهای خیلی بدی را سپری می‌کردم و برایم خیلی سخت بود که خودم به کنگره می‌آمدم ولی مسافرام نه. خیلی ناامید شده بودم. یک روز صبح که از خواب بیدار شدم که برای امتحان کتاب ۶۰ درجه رو بخونم یک مرتبه به خودم گفتم:" بزار کتاب ۶۰ درجه رو به نیّت مسافرام باز کنم ببینم  بالاخره عاقبت دو تا مسافرام چی میشه" کتاب رو باز کردم تصویر غسل در صحرا اومد. اشک تو چشمام جمع شده بود و برای من تو اون شرایط غیر قابل باور بود که مسافرام بخوان تو کنگره به رهایی برسند. امید خیلی زیادی تو دلم زنده شد و از اون لحظه به بعد؛ سی‌دی هامو با نهایت امید می‌نوشتم و با امید بیشتر درجلسات شرکت می‌کردم وایمان داشتم که مسافرام به رهایی می‌رسند. به لطف خدا یک هفته بعد مسافرام دوباره به کنگره آمدند و شکر خدا کنگره رو جّدی گرفتندو هر دو بعد از حدود یازده ماه سفربه رهایی رسیدند. و این خاطره باعث شد من ایمانم به این کتاب چندین برابر شود.و در خاتمه؛ کتاب عبور از منطقه۶۰درجه، دارای ۱۴ تصویر می‌باشد که هر کدام از این تصاویر مرحله‌ای از حرکت ما را نشان می‌دهد و تصویر باعث می‌شود مطالب در ذهن ما ماندگارشود.

سلام دوستان معصومه هستم یک همسفر:

مسافری که تازه شروع به سفر کرده حوصله کتاب خواندن ندارد اما با نگاهی گذرا به تصاویر کتاب خودش را ،درون و برونش را می نگرد.

شرح تصویر روی جلد کتاب:این تصویر از سه قسمت تشکیل شده،قسمت اول شن زاری است که شاید بیانگر قرار گرفتن ما در فسق و فجور باشد،شن زاری که هیچ موجودی در آن زندگی نمی کند. قسمت بعدی دریای رحمت است و قسمت بالایی نام خداوند. دریای رحمت خداوند همان تقوی و زمینه ساز سعود مااست که با سعود به الله می رسیم اما اگر ضد ارزش ها را انتخاب کنبم سقوط کرده و جایگاهمان همان شن زارها خواهد بود. خداوند این اختیار را به ما داده که کدام جایگاه را انتخاب کنیم،به سمت ارزش ها برویم یا به سمت ضدارزش ها،اگر به سمت ارزش ها برویم خداوند همان مسیر را به ما الهام می کند اما اگر به سمت ضد ارزش ها برویم باز هم همان مسیر را به ما الهام می کند

تصویر شماره1: این تصویر بیانگر جسم مااست در طول مسیر سفر که مثل جاده ای یخ بندان و خطرناک است برای عبور به سلامت از این مسیر خطرناک باید کاملا گوش به فرمان بود. ماشین در این تصویر نماد جسم انسان و راننده ماشین همان روح انسان است،طبق این تصویر باید در مسیر سفر به تعادل حرکت کرد نه خیلی سریع و نه خیلی آرام چون مسیر، مسیر بسیار خطرناکی است و باید حساب شده حرکت کرد.

تصویر شماره 2:درختی پوسیده،همان مصرف کننده ای که با مصرف مواد از یک درخت تنومند تبدیل به یک درخت پوسیده شده این تصویر همان درون و بیرون مصرف کننده است. زمانی که این درخت پوسیده تصمیم به درمان می گیرد و تغییر مسیر می دهد،شروع به جوانه زدن می کند جوانه هایی که ازکنارآن جسم پوسیده سربیرون می آورند یا همان سیستم x
بدن که شروع به بازسازی می کند. جوانه زدن و بازسازی با آموزش گرفتن و شروع سفر منظم میسر می شود.

تصویر شماره 3:مصرف کننده ای مواد مصرف می کند مثل درختی می ماند که از داخل موریانه زده و پوسیده است.زمان زیادی لازم است تا این آسیب دیدگی ها جبران و بازسازی شود. علاوه بر زمان برای ترمیم این آسیب دیدگی ها باید در مسیر درست قرار بگیریم و سفر درستی داشته باشیم.قرار گرفتن در مسیر با آمدن در کنگره میسر شد حالا باید حرکت کرد تا به آن سلامتی که مدنظر است دست پیدا کرد.

تصویر شماره 4: در این تصویر از درخت پوسیده ای که حاصل دوران مصرف است حداقل آثاری به جا مانده و کم کم آن حداقل هم محو می شود. این آثار همان ضدارزش ها هستند که با قرار گرفتن درمسیر کم کم از بین می روند و بهبودی حاصل می شود.

تصویر شماره 5: باران رحمت است که ما را غسل می دهد و عاری از هرگونه آلودگی می کند. با قرار گرفتن در مسیر کنگره با رحمت خداوند غسل می کنیم که همان آموزش های کنگره است،نعمت هایی که در کنگره برای ما فراهم شده و درس هایی که در کنگره باید یاد بگیریم.
در مسیر رهایی همه اقشار دست به دست هم می دهند تا ما به سلامت به مقصد برسیم و در نهایت لباس سفید که نماد پاکی است به تن کنیم،درست مثل کنگره که همه اعضای آن دست به دست هم می دهند از راهنمایان و مرزبانان گرفته تا کسانی که خدمت می کنند تا کسی که وارد کنگره شده به رهایی و درمان برسد.

تصویر شماره 6:در این تصویر سبزی درختان حاکی از آرامشی است که در زندگی گذشته ما وجود داشته و اعتیاد آن را از بین برده،دلیل روی آوردن به اعتیاد هم به زندگی شخصی افراد باز می گردد و هر دلیلی می تواند داشته باشد.

تصویر شماره 7:تابش خورشید نشان دهنده بیداری نیروهای درون و نزدیک شدن به عقل است.

تصویر شماره 8:درون و برون ما در طول مسیر شروع به بازسازی می کند.

تصویر شماره 9:اسکلت هایی که در این تصویر نمایان است باقی مانده کسانی است که در اعتیاد و مواد باقی ماندند و نتوانستند راه را پیدا کنند و در این مسیر نابود شدند.

تصویر شماره 10:کسی که در مسیر درمانش تخطی می کند نتیجه کارش مثل سیلابی می شود که ممکن است او را ببلعد و غرق کند اما باز دست خداوند برای کمک به او به سویش داراز می شود.

تصویر شماره 11: در این تصویر کسی که در مسیر رهایی گام برمی دارد اکنون دیگر در زندگی اش نوری را می بیند که راه را به او نشان می دهد و با هر قدمی که به جلوتر می رود اتفاقات زیباتری در زندگی او رخ می دهد.تمام ابعاد زندگی او در راستای هم و به یک اندازه رشد کرده اند و کامل شده اند. در این مرحله فرد اعتیاد و کوله بار آن را زمین گذاشته و قد راست کرده.

تصویر شماره 12: این تصویر زمستان سردی را نشان می دهد اما بسیار دلنشین و کسی که می تواند از این فضا لذت ببرد چون به درمان رسیده و دیگر بار اعتیاد را به دوش نمی کشد.

سلام دوستان کاترین هستم یک همسفر:
این کتاب به واقع تنها ترین راهکار نجات معتادین وگرفتاران دربندموادمخدرهست .درکتاب 60درجه صورت مسئله اعتیاد به زبان ساده وقابل فهم مطرح وپاسخ داده شده .به همین دلیل قابل استفاده برای تمام اقشارجامعه هست۰ پزشکان ٬اساتیددانشگاهها٬خا نواده هایی که با مصرف کنندگان مواد سروکاردارند.

 سلام دوستان زهراهستم یک همسفر:
دستور جلسه عبورازمنطقه 60 درجه عبور از منطقه 60 درجه شامل تجربیاتی  است که پس از چندین سال اعتیاد در نهایت روشی بدست آمد که به سهولت قابل استفاده برای انسانهایی است که دچار اعتیاد شده اند .شاید لازم باشد هفته ها تفکر نماییم تا راه نمایان شود البته در جهان  تفکر قدرت مطلق حل نیست.بلکه با حرکت راه نمایان می شود .
که رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است یکی یافتن راه و دوم برداشت ما از آن .برای عبور ازمنطقه 60 درجه زیر صفر باید با دقت تمام و با احتیاط حرکت کرد و به آهستگی تا از سر خوردن اتومبیل و ایجاد ارتعاش در قندیلها و پدید آمدن بهمن در امان بمانیم و بسمت از این منطقه عبور نموده و خارج شویم .برای راه اندازی سیستمهای  جسم،  حرکت برای درمان اعتیاد به حرکت در یخبندان آنهم در 60 درجه زیر صفر در منطقه کوهستانی تشبیه شده استبهمن دلیل باید از حرکت های سریع پرهیز نمو و آهسته پیش رفت تجسم فرصت ترمیم و بازیابی داشته باشد و جز این راه دیگری نیست .به عبارت دیگر هر فرآیند و زایشی به مدت زمان خاصی نیاز دارد .در طبیعت نیز چنین است .ما با هماهنگ شدن و درس گرفتن از طبیعت ،این کار را به سهولت انجام می دهیم .

سلام دوستان پرستو هستم یک همسفر :
را جب دستور جلسه عبور از منطقه  ۶۰درجه شنبه اعتیاد به مواد مخدر و روش درمان آن قابل استفاده برای بیماران مواد مخدر  است.
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکتهای مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرسمیه لژیون یک جمعه 30 خرداد 1399 08:33 ب.ظ
خداقوت به تمامی رهجویان لژیون هشتم بسیارعالی بود
همسفر فاطمه کمک راهنمای لژیون هشتم چهارشنبه 28 خرداد 1399 12:44 ب.ظ
خداقوت به همه ی عزیزان عالی بود
همسفر معصومه لژیون یکم چهارشنبه 28 خرداد 1399 12:10 ق.ظ
خداقوت به همگی
همسفر اعظم کمک راهنمای لژیون یکم سه شنبه 27 خرداد 1399 09:37 ب.ظ
سپاس از مشارکت همه دوستان عزیز
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات