همه مسائل روی شناخت انسان است
سه شنبه 27 خرداد 1399 ساعت 09:16 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )

همسفران لژیون یکم در رابطه با سی دی فاصله  ؛ مشارکتهایی انجام داده اند که از شما دعوت می کنم به خواندن این مشارکتهای زیبا در ادامه مطلب توجه فرمائید.

 سلام دوستان معصومه هستم  یک همسفر:
در سی دی فاصله اقای مهندس فرمودند که : هر چیزی باید در حد تعادل و جایگاهش باشد هر چیزی که بسیار خوبه و حیاتیه می تواند بسیار مخرب و ویرانگر و نابود کننده باشد. مثلا روابط ما با سایر انسانها باید مثل ستونهای یک مسجد باشد، چون اگر ستونهای مسجد به هم نزدیک باشد سقف نمی تواند بایستد و می ریزد و اگر دور باشد باز هم سقف می ریزد. باید در حد فاصله وتعادل باشد.تغییرات بسیار خوب است، اما به شرطی که تغییر تبدیل بشود.ما چیزی بنام خوب مطلق و بد مطلق نداریم اینست که ما چطوری ازش استفاده کنیم؟
تریاک داروی بسیار خوبیه و برای بسیاری از بیماران ممکنه شفا باشه، اما اگر بصورت اعتیاد استفاده بشود، ویرانگر می شود. پس همه چیز را در حد تعادل خودش نگه داریم حتی پول، عشق، دوست داشتن و ایمان همه باید در حد مناسب خودش باشد.
اینجا مهندس زندگی رو به اب رودخانه تشبیه کرده که در جریان هست و دارد مسیر خودش را می رود و اگر یک سنگی در آب بیفتد آب گل آلود می شود و یا ممکن است از مسیرش خارج شود،این سنگ همان مشکلاتی هست که ممکن است در زندگی ما پیش بیاید.
زندگی بر مبنای سه چیز حرکت می کند: خواست، تقدیر و فرمان الهی.
خواست همان خواسته انسان است که در دنیا خواسته دارد و تقدیر نامه پیشین است از روز ازل تا الان، و فرمان الهی یا خواست الهی که حساب و کتاب خودش را دارد. حالا ممکن است که فرمان تو زلزله یا سیل یا بیماری باشد. چون همه مسائل ما در شناخت انسان و شناخت خداست.  انسان دوقسمت می شود:صور آشکار وصور پنهان ۰

سلام دوستان مریم هستم یک همسفر :
هرچیزی باید در جایگاه و تعادل خودش باشد. هر چیزی که بسیار خوب و حیاتی است می تواند بسیار مخرب و ویرانگر و نابود کننده باشد.
روابط ما با سایر انسان ها باید همیشه مثل ستون باشد نه خیلی نزدیک نه خیلی دور. باید حد فاصله و تعادل خودش باشد.
اگر ما از چیز هایی که داریم خوب استفاده کنیم اون چیز خوب است ولی اگر بد استفاده کنیم بسیار خطرناک است. بستگی به خودمان دارد که حد و تعادل را حفظ کنیم. پس چیزی به نام خوب مطلق یا بد مطلق نداریم.
زندگی بر سه پارامتر حرکت می کند:
۱-خواست ۲- تقدیر ۳-فرمان الهی.
ما برای شناخت انسان اول باید انسان را بشناسیم، اگر نشناسیم نمی توانیم خلق و خوی ان را عوض کنیم و تغییر بدهیم. باید هم جسم و هم روان را بشناسیم ما باید هم درون وهم بیرون انسان را بشناسیم.
انسان داری اختیار است و حق انتخاب دارد و می تواند مسیر زندگی خودش را تغییر بدهد.
نفس تعیین موجودیت می‌کند. در ظاهر و در باطن آن چیزی که توی جسم ما ساکن است نفس است.

 سلام دوستان معصومه هستم یک همسفر:
جناب آقای مهندس در سی دی فاصله می فرمایند: با اعداد می توانیم تا بی نهایت تغییر کنیم اما نتیجه تغییر اصلی مهم می باشد یعنی تبدیل، آتش بسیار خوب است اما با آتش نابود کردن انسان و حیات بسیار خطرناک است. آب خوب است اما اگر سبب خفه شدن بشود بد است. باد خوب است ولی اگر شدت یابد و به طوفان تبدیل گردد و باعث ویرانی گردد آنگاه چگونه است؟ 
در اینجا می گوید هر چیزی باید در آن حد جایگاه و تعادل خودش باشد ما نمی‌توانیم بگوییم این بد است این خوب است. چیزی که بسیار خوب است و حیاتی، می‌تواند بسیار مخرب و ویرانگر و نابود کننده باشد. موضوع این است که آن حد تعادل چقدر است برای همین می گوئیم که روابط ما با سایر انسانها باید همیشه مثل ستونهای یک معبد و یا ستونهای یک مسجد باشد. چون اگر ستون هایی که زیر سقف معبد یا مسجد به هم نزدیک باشند سقفی نمی‌تواند بایستد فرو می ریزد، اگر دور باشد باز هم سقف فرو می ریزد. باید در حد فاصله و تعادل خودش باشد ما اگر به خورشید نزدیک بشویم ذوب می کند، خیلی خیلی دور بشویم یخ میزند. آن حد جایگاه خاصش قرار بگیریم باعث حیات و آبادانی.  کنگره خیلی خیلی خوبه ولی اگر به صورت افراطی در بیاید ممکن است مخرب باشد، اصلاً کنگره نیاید باز ممکن است یک مشکل دیگری داشته باشد.رابطه با فرزند با همسر با دوست با هر کسی خیلی خیلی نزدیک بشود به شدت ممکن است دل همدیگر را بزنند یا باعث مشکلات دیگری بشود.خیلی خیلی فاصله پیدا کند سرد می شود آن هم مناسب نیست و باید همیشه آن حد تعادل (وسط) را حفظ کنید.در این سی دی اشاره می شود به آب که مایه حیات انسان است و می گوید تو آنقدر بنوش که سیراب شوی اما نه زیر آب.
 تغییرات بسیار خوب است ولی مشروط به اینکه تغییر به تبدیل برسد.

سلام دوستان سمیه هستم یک همسفر:
جناب مهندس می فرماید با اعداد می توانیم تا بی نهایت تغییر کنیم اما نتیجه آن مهم می باشد که تبدیل است.تبدیل آتش خوب است اما با آن نابود کردن انسان و حیات بسیار خطرناک است.
آب بسیار خوب است اما اگر باعث خفه شدن شود بد است.
باد خوب است ولی اگر تبدیل به طوفان شود و باعث ویرانی گردد آنوقت چه؟
پس هرچیزی باید در حد تعادل و جایگاه خودش باشد.ما نمی توانیم بگوییم فلان چیزخوب است یا بد است.مهم حد تعادل است که چقدراست، برای همین روابط ما با انسان ها همیشه باید مثل ستونهای یک معبد یا ستون مسجد به هم نزدیک باشند. 
ماچیزی به نام خوب مطلق یا بد مطلق نداریم بلکه مهم این است ما چطور ازش استفاده می‌کنیم.
تریاک داروی بسیار خوب و مهم است اما چطور استفاده کردن آن فرق دارد. اگر به عنوان اعتیاد باشد ویرانگر است.
همه چیز در حد تعادل خوب است عشق، پول، محبت، دوست داشتن و ایمان .
زندگی برمبنای سه چیز حرکت می کند. خواست،تقدیر و فرمان الهی.
خواست همان خواسته انسان است.تقدیر، نامه پیشین از روز ازل تا الان و فرمان الهی حساب کتاب خودش را دارد.
انسان دوقسمت دارد:صور آشکار و صور پنهان

 سلام دوستان فاطمه هستم یک همسفر:
با اعداد می توانیم تا بی نهایت تغییر کنیم اما نتیجه اصلی مهم است که تبدیل است.
آتش بسیار خوب است اما می‌تواند ویرانگر هم باشد. باد خوب است اما می‌تواند طوفان شود و خرابی ببار بیاورد. هر چیزی باید در تعادل و جایگاه خودش باشد ما نمی‌توانیم بگوئیم این بد است و آن خوب است.هر چیزی که بسیار خوب وحیاتی باشد می‌تواند بسیار بد و ویرانگر هم باشد. موضوع این است که حد تعادلش چقدر است.
روابط ما سایرانسانها همیشه باید مانند ستونهای معبد یا مسجد باشد. اگر ستونها به هم نزدیک یا از هم دور باشند سقفی نمی تواند بایستد .تغییرات خوب است به شرط این که تغییر باعث تبدیل شود . ما هیچ چیز بد مطلق یا خوب مطلق نداریم، فقط باید بدانیم چگونه از آن استفاده کنیم. مثلا تریاک چیز بسیار خوبی است و برای بسیاری از بیماری ها می‌تواند به عنوان شفا باشد ولی اگر به صورت اعتیاد باشد به سمت نابودی و ویرانی می‌رود. 
رودی که در جریان است فقط این نیست که رود از خودش مراقبت کند ممکن است یک سنگی بیاندازند داخلش یا اتفاقی رخ دهد که در فکرت نمی گنجد. زندگی ما هم همین طور است، یک انسان در مسیر خودش حرکت می‌کند،با بودن موانع به خواسته خودش می رسد.
زندگی بر مبنای سه چیز است خواست، تقدیر، فرمان الهی. تقدیر که همان نامه پیشین است یعنی قبل از اینکه از مادر متولد شویم یک سری خورده حسابها وجود داشته.
 همه مسائل روی شناخت انسان است.اگر ندانسته هایمان را یک طرف بگذاریم و دانسته ها را یک طرف، ندانسته هایمان یک میلیارد می‌شود و دانسته هایمان به یکی هم نمی‌رسد. ما خیلی کم از انسان می‌دانیم. انسان دو قسمت است یکی صور آشکار، یکی صور پنهان.در صور آشکار هم با این همه اساتید و دانشمند چیزی نمی دانیم برای این همه بیماری هیچ درمانی نداریم در صور پنهان هنوز فرق بین روح و جسم را نمی دانیم. تا انسان را نشناسیم نمی‌توانیم خلق و خوی انسان را عوض کنیم و بیماریهایش را درمان کنیم باید هم جسم وهم روان ،درون و برون انسان را بشناسیم.انسان تنها موجودی است که دارای اختیار است. یعنی چیزی در وجودش است که می‌تواند انتقال بدهد، می‌تواند هر کاری که بخواهد انجام دهد یا هر راهی را که بخواهد برود. می‌تواند سرنوشتش را خودش تعیین کند، می‌تواند خودش مسیر خودش را انتخاب کند و تغییر بدهد. پس وقتی بخواهد این کار را بکند باید یک چیزی درون او تغییر کند یعنی رباط نباشد.چون رباط برنامه ریزی خاصی دارد و طبق برنامه ریزی جلو می‌رود.انسان دو مشاور همراهش است یکی دائما به مسائل منفی تشویق می‌کند  و یکی به مسائل مثبت.

تنظیم ،،ویرایش همسفر کمک راهنما خانم اعظم لژیون یکم 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکتهای مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرسمیه لژیون یک جمعه 30 خرداد 1399 08:35 ب.ظ
تشکرازخانم اعظم وهمه ی دوستان عزیزم
همسفر فاطمه کمک راهنمای لژیون هشتم چهارشنبه 28 خرداد 1399 12:43 ب.ظ
خداقوت به اعضای فعال لژیون یکم ممنونم بابت مطالب خوبتون
همسفر معصومه لژیون یکم چهارشنبه 28 خرداد 1399 12:07 ق.ظ
خداقوت به همگی ومسئولین سایت
همسفر اعظم کمک راهنمای لژیون یکم سه شنبه 27 خرداد 1399 09:35 ب.ظ
خدا قوت به همه عزیزان
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات