مصاحبه با مرزبان دوره قبل همسفران نمایندگی ابوریحان؛ خانم زهرا
یکشنبه 25 خرداد 1399 ساعت 08:47 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر افسانه (لژیون هفتم) | ( نظرات )


همسفر زهرا به همراه مسافرشان با تخریب 10 سال مصرف تریاک وارد کنگره شدند. پس از گذراندن 15 ماه و 26 روز از سفر خود با راهنمایی کمک راهنمای محترم آقای محسن کیوانی و خانم نرگس محرمی، موفق به دریافت گل رهایی از دستان پر مهر بنیان کنگره شدند. در حال حاضر 3 سال و 6 ماه از رهایی شان می گذرد.
همچنین خانم زهرا با گذراندن 14 ماه دوره مرزبانی، خدمت در این زمینه را تجربه کردند و ما با هدف به اشتراک گذاشتن تجربه ایشان، مصاحبه ای با وی ترتیب دادیم. شما را به خواندن این مصاحبه زیبا در ادامه مطلب دعوت می کنیم.
1_اگر بخواهید کنگره ۶۰ را به کسانی که شناختی از آن ندارند معرفی کنید، چه می گویید؟
کنگره ۶۰ به عنوان یکی از انجمن های اصلی درمان اعتیاد در شهریور سال ۱۳۷۸ کار خود را به صورت یک تشکل مردمی و غیر دولتی با هدف درمان بیماری اعتیاد آغاز کرده است و تا به حال به معتادان زیادی کمک‌ کرده است تا از بند اعتیاد رها شوند.

2-لطفا نظرتان را درمورد دستور جلسه هفته گذشته (در کنگره۶۰ چگونه قدردانی می کنیم؟)برای ما بیان کنید.

من به عنوان یک همسفر می توانم هم از طریق کلام و هم از طریق عمل، قدردان و سپاسگزار کنگره باشم و این بواسطه آگاهی و حال خوشی که از طریق آموزش های کنگره کسب کرده ام، میسر می شود و به پاس این نعمت باید با کمک به دیگران این حال خوش را منتقل کنم.

3-لطفا به ما بگویید مرزبان کیست و چه وظایفی را باید انجام دهد؟

مرزبانان اداره ‌کنندگان نمایندگی های کنگره ۶۰ هستند. مهترین کار مرزبانان حفظ حریم، حرمت و قوانین کنگره ۶۰ است. وظیفه اصلی مرزبانان هر شعبه انتقال قوانین مکتوب ابلاغ شده از شعبه مرکزی به مسافران و همسفران و اجرای قوانین است.

4-هدف شما از خدمت در جایگاه مرزبانی چه بود؟

آموزش برای رسیدن به حال خوش، چرا که هر خدمتی در جایگاه خودش نوعی آموزش است و من تشنه آموزش ها و خدمت های کنگره هستم.

5-آیا گذراندن این دوره خدمتی در زندگی و جهان بینی شما تاثیری داشته است؟ در صورت امکان تمایلی دارید مجدا در این جایگاه خدمت کنید؟

بله. این دوره خدمت در زندگی من خیلی تاثیر داشته است و باعث شده که تصمیم های بهتری بگیرم و اینکه نقطه تحملم را در مقابل افرادی که انرژی منفی دارند بالا برده و نیز با کوچکترین حرفی ناراحت و بهم ریخته نمی شوم. اگر روزی دوباره به من فرصت خدمت در این جایگاه را بدهند، با تمام‌ وجودم حاضرم خدمت کنم؛ چون مرزبانی عشق و محبت است.

6-آیا وظایف مرزبانی تان در زندگی شخصی شما خللی ایجاد کرد؟

زمانی که مرزبان بودم سعی می کردم مشکلاتی  که در شعبه داشتم را به زندگی شخصی ام وارد نکنم و در زندگی شخصی هم اگر مشکلی داشتم تمام سعی ام را می کردم که با مشکلات وارد شعبه نشوم، تا بتوانم به نحو احسن خدمتم را انجام دهم .

7-نظرتان درارتباط باخدمت وعمل سالم چیست؟ آیاخودتان این کار راانجام دادیدواز عملکردخودتان راضی هستید؟

کسانی که فرمانبردار قوانین کنگره هستند دچار خطای کمتری می شوند و من هم به عنوان مرزبان با توجه به آموزش هایی که دریافت کرده بودم، با تمام توانم سعی کردم که خدمتم در مرزبانی با عمل سالم همراه باشد. و چون  بار اولم بود که در این جایگاه قرار گرفتم از عملکردم راضی هستم.

8-به نظر شما آیا هر کسی می تواند در این جایگاه خدمت کند؟ یا بعبارت دیگر، کسی که میخواهد مرزبان شود باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

اگر کسی می خواهد ‌مرزبان شود، باید در شعبه حضور پررنگ داشته باشد و فرمانبردار قوانین کنگره باشد؛ چون این جایگاه صرفا برای خدمت کردن به خود و دیگران است و باید با افرادی که‌ دارای سطح آگاهی، ‌اندیشه بالاتر و قوی تری در کنگره هستند، ارتباط داشته باشیم و آموزش بگیریم، و اولین شرط آن هم، اجرا کردن قوانین کنگره است.

9-چراخدمت درکنگره باحال خوب همراه است وروزهایی که حالتان خوب نبود چگونه تعادل خودتان راحفظ می کردید؟

در کنگره کمک به دیگران همراه با عشق و محبت است، همین باعث می شود که وقتی اعضا وارد کنگره می شوند، همدیگر را دوست داشته باشند و با تمام وجود به هم عشق بورزند و باعث حال خوش خود و دیگران شوند. در دوره خدمتم سعی کردم که در این مواقع که حالم خوب نبود، تصمیمات عجولانه نگیرم و سکوت کنم و تصمیم گیری را به مرزبان دیگری بسپارم. بیشتر تصمیمات غلط زمانی گرفته می شود که حال خوشی نداریم. جایگاه مرزبانی بسیار سنگین است و مانند راه رفتن روی شعله های آتش است. در زمان خدمتم توهین ها و قضاوت های زیادی می شنیدم و در برابر همه اینها سکوت کردم و این را مدیون آموزش های کنگره هستم.

10-به نظر شما چرا عده ای پس از اتمام دوران خدمتشان دیگر به کنگره نمی آیند؟ آیا این اتفاق هم برای شما افتاد؟
به نظر من بیشتر این افراد در طول خدمتشان زمان بیشتری را در کنگره سپری می کنند و پس از اتمام خدمتشان سعی می کنند که بیشتر به خانواده و زندگی خود رسیدگی کنند؛ولی نباید ارتباط قطع شود،ومن حتما در جایگاه های دیگر خدمت خواهم کرد؛ چون ما نیازمند دانایی و آموزش های بیشتری هستیم.

11-لطفا از لذت ها و سختی ها و خاطرات دوران خدمتتان بفرمایید.

سختی کار آن زمانی بود که می خواستم به کمک راهنمایی تذکر بدهم، و لذت کار هم زمانی بود که کمک راهنما خودش وظایفش را به خوبی انجام می داد. شیرین ترین لحظه ها زمانی بود که همسفران برای گرفتن برگه رهایی می آمدند، آن موقع حس خیلی خوبی داشتم و از صمیم قلب برایشان خوشحال می شدم. در کنگره بیشترین آموزشی که هر کسی می تواند بگیرد صبر است. واقعا صبر بعضی از همسفران ستودنی است.
تلخ ترین لحظه ها هم زمانی بود که مسافر برگشت خورده بود و اشک های همسفرش حالم را خراب می کرد.

12-خانم زهرا شما و مسافرتان همزمان مرزبان شدید، لطفا از تجربه مشترکتان بفرمایید؟
حضور پررنگ خودم و مسافرم در کنگره و ارتباط مستقیمی که با راهنماها، همسفران و مسافران داشتیم باعث شد که به ما اعتماد کنند و رای بدهند، تا هر دو جایگاه مرزبانی را تجربه کنیم. قطعا اگر حضور همسفر و مسافر در کنار هم باشد آرامش بیشتری صورت می گیرد. خدا را شاکرم؛ چون هر دوی ما در این جایگاه خدمت کردیم و این خدمت تاثیر بسزایی در زندگیمان داشت.

 13-برخورد همسفران با شما چگونه بوده و هست و با همسفرانی که حالشان خوب نبود چه برخوردی داشتید و چگونه به آنها آرامش می دادید؟

مرزبان در این جایگاه باید طوری مدیریت کند که باعث دلخوری و جبهه گیری همسفران نشود و این را مدیون آموزش های کنگره و استفاده از تجربیات دیگران هستم. زمانی که همسفری با حال خراب نزد من می آمد به او از دورانی که خودم با حال خراب وارد کنگره شده بودم، می گفتم و به آنها می گفتم که چگونه با فرمانبرداری از قوانین کنگره، راهنما و صبر کردن به آرامش و رهایی رسیدم.

14-با همسفران کوچکی که بعضا متاثر از حال خراب والدین خود بودند چگونه رفتار می کردید؟

تخریب اعتیاد شامل حال بچه‌ها هم می شود، سعی می کردم که با بچه ها ارتباط خوبی داشته باشم، حالا به هر نحوی که بهتر جواب می داد.

15-سخن شما به تازه واردینی که تازه در کنگره و شعبه حضور پیدا می کنند چیست؟
اگر سر جلسات به موقع حاضر باشند و آموزش ها را دریافت کنند؛ حتما به حال خوش می رسند و بعدها می توانند این جایگاه را تجربه کنند.

و سخن پایانی..
در پایان می توانم بگویم هیچ زبانی گویای زحماتی آقای مهندس و خانواده محترمشان برای کنگره 60 و اعضایش می کشند، نیست. از صمیم قلب آرزوی عمری طولانی همراه با سلامتی را برای ایشان و خانواده محترمشان دارم. از راهنمای مسافرم آقای محسن کیوانی که خیلی خیلی زحمت کشیدند تشکر می کنم و امیدوارم روزی مسافرم با قرار گرفتن در جایگاه کمک راهنمایی بتواند ذره ای از زحمات ایشان را جبران کند، و همچنین از راهنمای خودم خانم نرگس محرمی بابت آموزش ها، محبت ها و عشق بلاعوضی که به من هدیه دادند، تشکر می کنم. از اسیستانت محترم دوره قبل خانم جلالی که چند ماه در کنار ایشان آموزش گرفتم تشکر می کنم. از خانم لیلای مهربان اسیستانت جدید شعبه تشکر می کنم و خیلی دوستشان دارم؛ زیرا می توانستم راحت مشکلاتم را با ایشان در میان بگذارم و خیلی به من کمک کردند، از خداوند بهترین ها را برایشان آرزو می کنم. در آخر از همکار عزیزم خانم معصومه عزیز تشکر می کنم که یک دوره مرزبانی در کنار هم بودیم و خدا را شکر توانستیم در این دوره با هم کنار بیاییم و به مشکلی هم برنخوردیم. اگربنده در این جایگاه کوتاهی کردم و به خاطر قوانین یکسری از حرف ها را به همسفران عزیز تذکر دادم، عذرخواهی می کنم؛ چون وظیفه ما این بود که قوانین کنگره را اجرا کنیم؛ ولی با این حال دوست ندارم هیچ عزیزی از دست من ناراحت شده باشد، دست مهربان همه ی  شما عزیزان را می بوسم .حلالم کنید.

تایپ: همسفر سارا (کمک راهنمای لژیون سوم)
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فاطمه کمک راهنمای لژیون هشتم چهارشنبه 28 خرداد 1399 12:18 ق.ظ
خانم زهرای عزیز بابت تمام زحماتتون بی دریغتون در جایگاه مرزبانی صمیمانه سپاسگزارم وارزوی بهترین ها وبالاترین جایگاهارو براتون دارم
هسفر فرشته سه شنبه 27 خرداد 1399 12:16 ب.ظ
خانم زهرا خداقوت از زحمات شما تشکر میکنم
همسفر نازی لژیون هشتم دوشنبه 26 خرداد 1399 10:53 ب.ظ
خانم زهرای عزیز از زحمات شما صمیمانه تشکر میکنم واز خداوند آرزوی موفقیت وسر بلندی میکنم
پریسا لژیون 8 دوشنبه 26 خرداد 1399 07:06 ب.ظ
خانوم زهرا عزیز مانا باشید و خدا قوت بخاطر حمایتها و تلاشهایتان
فاطمه صالحی دوشنبه 26 خرداد 1399 09:23 ق.ظ
خانم زهرا عزیز از زحمات بی دریغ شما هم سپاسگزارم خداقوت.
خانم سارا بابت مصاحبه های خیلی خوبی که انجام میدهید و سرشار از آموزش است از شما ممنونم.
همسفر اعظم کمک راهنمای لژیون یکم دوشنبه 26 خرداد 1399 06:51 ق.ظ
خانم زهرای عزیز از زحمات شما در جایگاه مرزبانی دوره قبل بسیار سپاسگزارم
ممنونم از شما که با صبر و حوصله این مرحله سخت و شیرین را پشت سر گذاشتید
مطمئنم که تجربه بسیار زیادی در این جایگاه کسب نمودید و تغییرات در شما به خوبی حس می شد
بهترین هارو برای شما و مسافر عزیزتان خواستارم و امیدوارم دوره خدمتی بعدی شما،خدمت در جایگاه کمک راهنمایی باشد،چرا که هر دو شما عزیزان لایق این خدمت هستید. انشالله که خیر و برکت خدمت هایی که در کنگره انجام می دهید در زندگیتان جاری باشد
سمیه لژیون مرزبانی یکشنبه 25 خرداد 1399 11:14 ب.ظ
خانم زهرای عزیز خداروشکر که با حالی خوش دوره مرزبانی را پشت سر گذاشتید.ممنونم از شما برای زحمات خالصانه در دوره مرزبانی.براتون ارزوی بهترینها رو دارم.امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق باشید.خدا قوت خدمت خانم سارا و خدمتگزاران سایت
همسفر لیلالژیون مرزبانی یکشنبه 25 خرداد 1399 01:51 ب.ظ
خانم زهرای عزیزم از اینکه دوره مرزبانی را با قلبی ارام و حال خوش پشت سر گذاشتید خوشحالم و برایتان بهترین ها را از خداوند مهربان خواستارم .امیدوارم در ادامه راه خدمت و آموزش موفق باشید ،واقعا از زحمات بی دریغ و خالصانه تان در دوره مرزبانی سپاسگزارم .برقرارو مستدام باشید .عرض خداقوت به خانم سارای عزیز و مسئولان وبلاگ
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic