مشارکت مکتوب (کتاب ۶۰ درجه زیر صفر )
جمعه 23 خرداد 1399 ساعت 08:01 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )

کمک راهنما خانم معصومه لژیون هفتم در مقاله خود می نویسد:كتاب حاوی 14 تصویر می باشد كه 12 تای آن در داخل كتاب و 2 تای آن بر روی جلد كتاب نمایان است .كه بسیار تصاویر با مفهوم و زیبایی هستند.

ابتدا به تصاویر درونی کتاب می پردازیم،كه به سه قسمت تقسیم می شوند :

1-  تصاویربخش اول كه بازسازی جسم و روان را نشان می دهند.مربوط به مسیر حركت هستند(تصاویر اتومبیل)

2-تصاویر بخش دوم بازسازی سیستم های بیوشیمی ،را نشان می دهند.مربوط به درون جسم فردمصرف کننده می باشند.(تصاویر درختی)

3-تصاویربخش سوم  نبرد درون (نفس و عقل) فرد مصرف كننده و یا به عبارتی جهانبینی و حركت و فرق نگاه مربوط به فرد را نشان می دهد.


تصویر شماره 1 اتومبیل 1:

مهمترین و اصلی ترین تصاویر تصویر شماره 1 اتومبیل است

جناب مهندس در این تصویر، سختی راه را در همان ابتدا به ما نشان می دهد. جاده آنقدر پیچ وخم خطرناک دارد که حتی با کوچکترین سرو صدایی لغزش به وجود می آید. بایستی با کندی حرکت کنیم تا سیستم های بدن ما به راحتی وآرام آرام بازسازی شود.

مصرف کننده در سرمای زیر صفر درجه و یخ ویخبندان قرار دارد.با جسم و روانی آسیب دیده. اتومبیل نماد،جسم فرد مصرف کننده است و راننده اتومبیل روح اوست. حال تصور كنیم،یک اتومبیل فرسوده وداغون با چرخ های سابیده شده می خواهد در یخ ویخبندان حرکت کند. پس باید به مسیر حركت و شرایط خودش با دقت بنگرد و تمام جوانب را در نظر داشته باشد.

من همسفر با مسافرم می خواهیم در این جاده با این شرایط حرکت کنیم. یک جاده پرپیچ وخم و کوهستانی داریم وسرسبزی های آخر جاده را می بینیم، اما باید حرکت ما در این جاده آنقدر آروم و دقیق باشد که کوچکترین ارتعاشی به وجود نیاید که سر بخوریم. برای این منظور باید هر چه راهنما می گوید بدون کم وکاست انجام دهیم. اگر سر بخوریم و به دره سقوط کنیم باید دوباره از اول، اول جاده شروع کنیم.

تصویر شماره 7 (تصویر عبور دوم ) اتومبیل 2:

اتومبیل یخبندان را طی کرده و خورشید نشان دهنده بالا رفتن عقل و ایمان فرد است، با پیروی از تفکری که کرده است نیروهای درونش بیدار شده است (خورشید). در اینجا درگیری جسم وروان خیلی زیاد می شود. باید بسیار آرام حرکت کند.

تصویر شماره 8 اتومبیل 3:

کسی که در اواسط سفر اول است. ممکن است غرور ومنیت مسافر را در بر بگیرد و به آموزشها توجه نکند و دچار لغزش بشود. زیرا برف ها ویخ ها آب شده و مسیر لزج و لغزنده است.        

حال می رسیم به بخش دوم تصاویركه مربوط به( درخت) می باشد.

تصویر شماره 2، درخت پوسیده 1:

تصویردرخت نماد، یک فرد مصرف کننده یا انسان آلوده به مواد مخدر است که درون این درخت لانه موریانه ها و حشرات موذی می باشد.كه نماد، سیستم بیوشیمی جسم فرد است كه از كار افتائه و داغان شده است.وقتی فرد کمک راهنما انتخاب می كند و داروی درمانی را شروع به استفاده می كند. وقتی یک ماه از سفرش می گذرد،كم كم  شکوفه های تازه جوانه زده،می رویند كه نماد،شروع سازندگی کارخانه های جسم یا بازسازی سیستم Xمصرف کننده است.

درختان تنومند هم انسانهایی هستند که از هر گونه آلودگی بدورند.

در ادامه سفر هر چه رشد جوانه ها بیشتر باشد درخت پوسیده کوچک تر می شود.  

 تصویر شماره 3، درخت پوسیده 2:

در تصویر قبلی تپه ها بودند اما ناپیدا بودند ولی در این تصویر تپه ها واضح دیده می شوند. تپه ها اطلاعات ذخیره شده یا مطالبی که تا به حال گفته شده هستند که در ابتدای راه زیاد مشخص نبودند و با گذشت زمان و طی مسیر مطالب نمایان تر می شود.(برای فرد ) و چیزهای تازه تری را به دست می آورد.

درخت پوسیده همان انسان آلوده که نیمه بیشتر جسمش بازسازی شده و حشرات وموریانه ها از داخل درخت پوسیده کوچ کرده اند ورفته اند. جوانه ها نماد،حرکت انسانهای آلوده ،بسمت سلامتی و بازسازی سیستم های آنها که از حالت شکوفه در آمده اند و به جوانه ها رسیده اند وتا جایی رشد می كنند كه خود نیز تبدیل به درختی نیرومند می شوند.. درختهای سالم هم نماد،انسانهای بدور ازهر گونه آلودگی است.

تصویر شماره 4، درخت پوسیده3:

درخت پوسیده در حال انهدام و به زودی نابود می شود.در این مرحله جوانه ها كاملا رشد كرده اند و چیزی از درخت پوسیده باقی نمانده است.و نشان دهنده این است كه فرد به اواخر سفر اول رسیده است. حال ما زمستان وتابستان را گذرانده ایم وبه فصل پاییز رسیده ایم ،كه پاییزسمبل نظم است و رسیدن به این مرحله از درخت نیز جزء با نظم و گوش به فرمان بودن حاصل نمی شود.

تصویر شماره 6، درخت پوسیده 4:

تپه همان اطلاعات و مطالب گفته شده، جاده راه درازتا مقصد، تنه درختی که منهدم شده یک انسان سالم با پوشش سفید در جای آن قرار گرفته ،موقعیت فعلی، حیات انسانی كه در گذشته آلوده بوده ودر حال از بدی به خوبی رسیده را نشان می دهد. جوانه هایی که در کنار درخت آلوده رشد کرده اند نشان دهنده ی حیات یک انسان تزکیه و تصفیه شده است. اسب سفید موضوع اختصاصی انسان آلوده است در گذشته.كه این می تواند در مورد ما همسفران هم صدق كند .با درست كردن ضد ارزشهایی از قبیل (كینه،حسادت ،دروغگویی و... ) كه هر زمانی بتوانیم آنها را حل نماییم. آزاد و رها می شویم.

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکتهای مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فاطمه کمک راهنمای لژیون هشتم سه شنبه 27 خرداد 1399 11:40 ب.ظ
ممنونم خانم معصومه عزیز عالی بود مطالبتون در مورد تصاویر کتاب
همسفر افسانه از لژیون هفتم دوشنبه 26 خرداد 1399 09:19 ق.ظ
بسیاااار عااالی بود خانم معصومه
چیزهای زیادی یاد گرفتم
خدا قوت به شما بابت خدمات بی دریغتان
همسفر اعظم کمک راهنمای لژیون یکم شنبه 24 خرداد 1399 06:18 ق.ظ
بسیار عالی و کاربردی
سپاس فراوان خانم معصومه عزیز که به ساده ترین شکل، تصاویر کتاب را شرح دادید
یه تشکر ویژه هم از زحمات بی دریغتان در قسمت سایت میکنم و امیدوارم بهترین ها نصیبتون بشه
همسفر سمانه لژیون نهم شنبه 24 خرداد 1399 12:55 ق.ظ
خدا قوت خانم معصومه مطالبتون عالی و آموزنده بود
همسفر لیلالژیون مرزبانی جمعه 23 خرداد 1399 09:27 ب.ظ
خانم معصومه عزیز بسیار کامل و جامع تصاویر کتاب را شرح دادید ،خداقوت و ممنون بابت تلاش بی وقفه و همیشگیتون برای ارتقای سطح کیفی سایت
همسفر هایده،لژیون ۱ جمعه 23 خرداد 1399 05:54 ب.ظ
خانم معصومه عزیز،بسیارخوب وعاااااالی تصاویرکتاب راشرح دادید،نکاتی که درجمع بندی بیان کردید، کلیدی وکاربردی بود.من که خیلی استفاده کردم.

ممنون اززحمات بیدریغ شماواعضای وبلاگ شعبه
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic