آلیاژهای کم ارزش وجودمان را به طلا و نقره تبدیل کنیم
سه شنبه 13 خرداد 1399 ساعت 07:05 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر افسانه (لژیون هفتم) | ( نظرات )

پنجمین جلسه از دوره بیست وچهارم از سری کارگاه های آموزشی کنگره ۶۰ ویژه همسفران نمایندگی ابوریحان به استادی اسیستانت محترم خانم لیلا و نگهبانی خانم زهرا و دبیری خانم ناهید با دستور جلسه وادی دهم وتاثیر آن روی من در روز سه شنبه مورخه ۹۹/۳/۶ راس ساعت ۱۵ آغاز به کار نمود.


خلاصه سخنان استاد:

دستور جلسه وادی دهم و تأثیر آن روی من است، نکته جالب اینجاست که من سال گذشته دقیقاً بعد از عید فطر و با همین دستور جلسه در جایگاه استادی خدمت کردم و تکرار این موضوع را به فال نیک می‌گیرم و سعی می‌کنم تفکر و تعمق بیشتری روی وادی دهم داشته باشم، چون فکر می‌کنم این اتفاق تصادفی نیست...

 و قطعاً آموزش و نکته‌ای برای من دارد که انشالله به آن پی ببرم.در عنوان وادی از کلمه صفت یادشده است. صفت یعنی ویژگی و خصوصیت هر چیزی، مثلاً وقتی می‌گوییم تخته‌سیاه، سیاهی صفت تخته است و یا شیر درنده، درندگی صفت شیر است. این صفت در موجودات ثابت است، یعنی درندگی شیر در تمام دوره‌های حیات وجود دارد. اما در انسان به دلیل دارا بودن قدرت اختیار، قابل‌تغییر است. به خاطر داشتن قدرت اختیار و حق انتخاب است که انسان می‌تواند خطوط جدیدی برای زندگی خود ترسیم نماید. بنابراین انسان در هر شرایطی که هست می‌تواند آن شرایط را تغییر دهد، حالا یا در جهت سازندگی و ارتقای خودش و یا در جهت تخریب خودش.


اگر با افکار غلط و رفتار نادرست خودش را در جهنم انداخته است، می‌تواند با حرکت‌های درست و تفکر صحیح، از جهنم درونیش خارج شود و اگر در بهشت است باکمی غفلت، به‌راحتی این بهشت را از کف می‌دهد. این‌یک قانون است که به من نوید می‌دهد که اگر امروز دچار مشکلات فراوانی هستم، بحران‌های زیادی در زندگی‌ام دارم، اوضاع زندگی‌ام نابسامان و به ریخته است، مشکلات اقتصادی دارم، اوضاع روحی و روانی نامساعدی دارم، محکوم‌به این نیستم که تا ابد در این اوضاع نابسامان بمانم. بلکه می‌توانم با تغییر صفتم این اوضاع به‌هم‌ریخته را روب راه کنم و به‌طرف آرامش و آبادانی حرکت کنم. و برای رسیدن به این مرحله نیاز به آموزش، تجربه و تفکر دارم، یعنی باید دانایی خود را بالا ببرم.
از طرفی دیگر، به من هشدار می‌دهد که اگر امروز ازنظر مالی، علمی و یا پست و مقام در جایگاه خیلی خوبی قرار دارم و یا در کنگره جایگاه و موقعیت مناسبی دارم، باید این جایگاه را حفظ نمایم. اگر غفلت کنم و دچار غرور ومنیت شوم و آموزشم متوقف شود و برای حفظ موقعیتی که دارم هیچ تلاشی نکنم، آن را از دست خواهم داد. بنابراین قانون وادی دهم، هم می‌تواند، سکوی صعود من باشد، هم پرتگاه سقوط من و این بستگی به انتخاب خود من دارد که در چه مسیری حرکت کنم و چگونه از این قانون استفاده کنم.برای اینکه بتوانم صفت گذشته‌ام را عوض کنم، باید مراحل تغییر، تبدیل و ترخیص را طی نمایم. برای اینکه تبدیل به یک انسان جدید با یک صفت جدید شوم، نیازمند این است که ابتدا ویژگی‌ها و خصوصیاتم را بشناسم تا بتوانم بر مبنای آن شروع به تغییر خصوصیات منفی خودم کنم. یعنی اول باید بپذیرم که این صفت منفی در وجود من هست تا بتوانم با تزکیه آن را تغییر دهم و تبدیل به صفت مثبت کنم.

در وادی اشاره‌شده به مثلث نور، صوت و حس. نور در هستی فرمان می‌دهد و صوت مانند اداره مخابرات، پیام‌ها را انتقال می‌دهد. برای دریافت نور و صوت، ما به ضلع سومی نیاز داریم به نام حس. حس مانند خداوند است، در تمام هستی و نیستی وجود دارد؛ اما قابل‌لمس نیست و همنام خودش قابل حس است. حس موتور عقل ما را به کار می‌اندازد. ما در طول حیاتمان با این پارامتر بسیار سروکار داریم. اگر حس ما درست‌کار نکند وبه اصطلاح بسته باشد، ما هیچ برداشتی، از هستی نداریم و یا نسبت به همه‌چیز بی‌تفاوت هستیم ویا ارتعاشات زمخت وزشت و آزاردهنده از هستی را دریافت می‌نماییم. اما اگر حس ما خوب کار کند و پالایش شود، آن‌وقت ارتعاشات زیبای هستی را درک می‌کنیم که درونمان پر از روشنایی و زیبایی و انرژی ناب از هستی می‌شود. حس دوست داشتن، حس بخشیدن، حس یاری به انسان‌ها، همان ارتعاشات زیبای هستی هستند که تنها کسانی می‌توانند، آن را درک کنند که آن صفت بخشیدن و دوست داشتن را در خودشان به وجود آورده باشند.می‌دانیم که هر چیزی هم گیرنده است و هم فرستنده. وقتی من خوبی و زیبایی را دریافت کنم، قطعاً خوبی و زیبایی را هم منتشر خواهم کرد بالعکس اگر بدی و زشتی را دریافت کنم، بدی و زشتی را هم منتشر خواهم کرد. اینکه گیرنده و فرستنده خوبی باشم ویا گیرنده و فرستنده بدی به خود من بستگی دارد. اگر فلز وجودی من از آلیاژ کم‌ارزش ساخته‌شده باشد، قطعاً فقط زشتی‌ها و ارتعاشات پایین هستی را دریافت می‌کنم و همان را بازنشر می‌دهم؛ ولی اگر فلز وجودیم را از آلیاژ کم‌ارزش به نقره و طلا و آلیاژهای ارزشمند ارتقا بدهم، می‌توانم زیبایی‌ها و ارتعاشات بالاتری از هستی را دریافت و منتشر کنم. بنابراین همه‌چیز به من و به حس من بستگی دارد. هرچقدر بیشتر آموزش بگیرم، دانایی خود را بالاتر ببرم، جهان‌بینی مثبت و دیدگاه بهتری داشته باشم، به همان نسبت هم، فلز وجودیم هم گران‌بهاتر خواهد بود. بنابراین برای رسیدن به یک حس سالم، باید تزکیه را از خود شروع کنم و اصولاً تزکیه بسیار دردناک و درعین‌حال لذت‌بخش است. باید ساختار قبلی خود را خراب کنم و از دل ویرانه‌ها یک لیلای جدید، با یک ساختار و صفت جدید شکل بگیرد و رسیدن به این مهم، نیازمند تلاش و پشتکار و صبر و در طول زمان است.

برای رسیدن به این ساختار تازه، باید ابتدا تفکر سالم را یاد بگیرم، باایمان سالم و اعتقاد راسخ، در مسیرم گام بردارم، عمل سالم انجام دهم، با حس سالم، عقلم را به کاربیاندازم، تا انشالله به عشق سالم برسم. و اما مرحله عشق سالم: افرادی که در این مرحله هستند، از شور به شعور رسیده‌اند، همه انسان‌ها و موجودات را دوست دارند. از بدی انسان‌ها و رفتار زشت آن‌ها ناراحت نمی‌شوند، زیرا می‌دانند که زشتی انسان‌ها از روی جهل و نادانی و یا نیاز آن‌هاست، بنابراین برایشان دعای خیر می‌کنند. مرحله‌ای که از شادی انسان‌ها شادمی شوند و با غمشان غمگین می‌گردند.در این مرحله انسان‌ها از اینکه گره‌ای از زندگی دردمندان باز می‌کنند، مسرور و شادمان هستند. آنگاه‌که مصرف‌کننده‌ای، به‌سلامت به آغوش زندگی بازمی‌گردد، از عمق وجودشان مشعوف می‌شوند، مصداق بارز انسان‌هایی که مرحله عشق سالم را درک کرده‌اند، کمک راهنمایان و خدمتگزاران کنگره ۶۰ هستند. یکی از نمونه‌های بارز این عشق، اعضای لژیون سردار هستند. افرادی که نه برای تظاهر و تفاخر؛ بلکه برای احیای انسان‌ها، نشانی از خود در هستی به‌جای می‌گذارند. این همان جهش‌ها و اثرگذاری‌ها است که از انسان باقی می‌ماند.درازای این عشق و بخشش، خداوند به زندگی‌شان برکت مادی و معنوی عطا می‌کند. درواقع این افراد، صفت بخشندگی را در وجودشان نهادینه کرده‌اند. هر کس قطره‌ای از اقیانوس بیکران عشق الهی را بچشد، حاضر است همه دارایی‌اش را بدهد تا این لذت را دوباره تجربه کند. امیدوارم همه ما از عشق الهی بهره‌مند شویم.

با تشکر از لژیون خدمتگزار: لژیون سردار

لژیون خدمتگزار جلسه بعد(1399/03/13) لژیون نهم، خانم نرگس می باشد.Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی - خصوصی همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فاطمه کمک راهنمای لژیون هشتم یکشنبه 18 خرداد 1399 05:43 ب.ظ
خداقوت به خانم لیلای عزیز برای برگزاری جلسه اموزنده وپراز انرژی
همسفر اعظم کمک راهنمای لژیون یکم چهارشنبه 14 خرداد 1399 12:18 ب.ظ
سپاس خانم لیلای عزیز بابت جلسه خوبتان
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic