گزارش عملکرد مجازی لژیون هفتم
دوشنبه 15 اردیبهشت 1399 ساعت 09:31 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر افسانه (لژیون هفتم) | ( نظرات )


تعدادی از همسفران لژیون هفتم در رابطه با دستور جلسه هفتگی"وادی نهم و تاثیر آن روی من" مشارکتهایی انجام داده اند که شما را به خواندن این مشارکتهای زیبا در ادامه مطلب دعوت می کنم

سلام دوستان زهرا هستم یک همسفر
وادی نهم : وقتی نیرویی از کم شروع بشود و به درجه بالا و بالاتری برسد ، نقطه تحمل پیدا می شود .
وقتی انسان خلق شد و از آسمان به زمین رانده شد از نظر شعور بالاتر از حیوانات قرار داشت و مجموعه رذائل و فضائل در او به صورت قوه نهاده شده بود .
به او اختیار کامل تفویض شد تا خود را بیازماید. یک راه فجور و یک راه تقوی ، یک راه شر و یک راه خیر .برای انجام این مهم قدرت مطلق دو راهنما برای انسان قرار داد.
یک راهنمای درونی که می توان آنرا وجدان یا عقل نامید ویک راهنمای بیرونی که پیام آوران قدرت مطلق هستند .
بنابراین ؛فرمانها ، دستورات قدرت مطلق هستند که توسط پیام آوران ،اعلام گردیده اند .
فرمانها ما را از بدیها و پلیدیها پرهیز می دهند و به انجام اعمال نیک تشویق ترغیب می کنند.
راه فسق و فجور و یا ضد ارزشها راهی است به ظاهر جذاب و دست یافتنی و انسان تصور می کند از این راه زودتر به خواسته های خود می رسد ولی راه ضد ارزشها به سان زهری است با طعم شیرین ، در جامی طلایی .
و قدم بر داشتن در راه درست و صراط مستقیم هر چند برای بعضی بسیار سخت و دشوار و غیر جذاب بنظر برسد ولی همچون آب زلال و  گوارایی است در کوزه ای گلی .
ما باید مسائل ضد ارزشی باهم و به آرامی حل کنیم . زیرا ضد ارزشها مثل درختی است که کلیه میوه های آن  تلخ و زهر آگین است.
برای حل مسائل ضد ارزشها باید نقطه تحمل را بدانیم و از آن عبور نکنیم بلکه آرام آرام نقطه تحمل را بالاتر ببریم .اگر این مورد بسیار مهم را در نظر نگیریم یا اهمیت آن را درک نکنیم واز آن عبور نماییم باعث شکست و به هدر رفتن زحمات  می شود .وقتی که نیرویی از کم آغاز می شود و به تدریج افزایش می یابد و همینطور افزایش می یابد نقطه تحمل پیدا می شود .و از آن نقطه نباید عبور کرد .
هر چیزی که در هستی وجود دارد ، دارای نقطه تحملی می باشد و اگر از نقطه تحمل خودش عبور کند ، دچار دگرگونی می شود و از نظام یا سیستم خودش خارج می شود و معمولا با تخریب و یا آشوب مواجه می گردد .
مثال ما به آب داخل ظرفی حرارت می دهیم و حرارت را بالا می بریم تا جایی که درجه حرارت آن به نود و نه  درجه می رسد این درجه همان نقطه تحمل آب است اگر ما از این حد تحمل و نقطه تحمل آب عبور کنیم یعنی همچنان به آن حرارت بدهیم و درجه آن به صد برسد دیگر از نقطه تحمل آب عبور کرده ایم و آب تحمل این درجه و بالاتر از آن را ندارد در نتیجه جوش می آورد و شکلش عوض می شود و بخار می شود .
هر شخصی برای پذیرش موضوعات متفاوت،  ظرفیتهای گوناگونی دارد و اگر خارج از این ظرفیت به اشخاص ، فشار روحی و روانی وارد کنیم ، از کنترل خارج می گردند و جوش می آورند و به سیم آخر می زنند .
کلیه هتک حرمت ها و جدایی ها و ناکامی ها و ضرب و شتم ها ، قتلها ، جنایت‌ها ، حرکت به سمت ضد ارزشها ، کفر و عنادها و سرپیچی از قوانین انسانی و اجتماعی ، با قرار گرفتن در آستانه آشوب و یا عبور از آن انجام می گیرد و بایستی آنها را بشناسیم و شدیدا از آنها پرهیز کنیم .

سلام دوستان افسانه هستم یک همسفر
دستور جلسه این هفته وادی نهم می باشد. وقتی به کنگره آمدم این وادی برام جای سوال بود و زیاد متوجه نمی شدم که معنی نقطه تحمل چی هستش؛ ولی اکنون که بعد از گذشت بیش از ۱۶ ماهی که تو کنگره هستم وقتی به خودم نگاه می کنم؛ متوجه میشوم چگونه با آموزشهای کنگره به آرامی نقطه تحمل من در خیلی مسائل بالا رفته است. امروز وقتی به خودم نگاه می کنم؛ باورم نمیشود که تا این حد صبور شده باشم.
البته نقطه تحمل انسان در دو جهت ارزشها و ضد ارزشها می تواند بالا برود. یک مصرف کننده از یک مقدار کم مواد مخدر شروع کرد و وقتی به خودش آمد دید یک مصرف کننده تمام عیار شده است و علتش این بود که به سمت ضد ارزشها در حرکت بود و وقتی یک مصرف کننده برای درمان به کنگره می آید با روش دی اس تی آرام آرام در جهت معکوس نقطه تحملش بالا میرود.
برای بالا رفتن نقطه تحمل در مسائل ضد ارزشی کار راحت است و ما نیاز به آموزش نداریم ولی بالا بردن نقطه تحمل در مسائل ارزشی نیاز به آموزش داریم و علتش این است که ما برای خروج از ضد ارزشها نیاز به دانایی داریم و باید با تزکیه و پالایش این دانایی تبدیل به دانایی موثر شود تا فرایند تغییر، تبدیل و ترخیص اتفاق بیفتد.
برای بالا بردن نقطه تحمل دو نکته ضروری است، اول تکرار منظم موضوع و بعد در نظر گرفتن زمان
مثالی که در متن این وادی زده میشود این است که شما اگر می خواهید یک دونده ماهر شوید باید کار دویدن را هر روز تکرار کنید و از دویدن به میزان ۵۰۰متر شروع کنید تا بعد از گذشت مدتی یک دونده ماهر شوید و بتوانید مسافت زیادی بدوید. اگر ما بخواهیم از همان روز اول مسافت زیادی بدویم، به فرموده استاد امین در جزوه جهان بینی یک دچار انفجار سلولی می شویم، چون بدن ما مهارتهای لازم برای دویدن در مسافت زیاد را کسب نکرده است . در رابطه با قسمت دوم دستور جلسه که تاثیر این وادی روی من؛ اگر انسان در ضد ارزشی اسیر شده است نیاز نیست خود را سرزنش کند و به خود سرکوفت بزند. آقای مهندس در سی دی صوت می فرمایند: گرفتار شدن انسان در تاریکی ها گاهی برای تکامل انسان لازم است. ما اگر بخواهیم یک سطل را پر از آب کنیم اول آن را با طناب ته چاه می اندازیم و بعد آن را پر آب کرده و بیرون می آوریم . وآقای مهندس در سی دی چراغ اگر اشتباه نکرده باشم؛ می فرمایند: یک مورچه هفتاد بار می خواهد یک دانه را داخل لانه ببرد ولی بار هفتاد و یکم موفق می شود. پس در زندگی به خودمان فرصت اشتباه را بدهیم و خود را سرزنش نکنیم ولی هیچ گاه از کسب دانایی غافل نشویم.

سلام دوستان مدینه هستم یک همسفر
اگر میخواهیم نقطه تحمل پدیدار شود باید ازکم شروع شود تا به درجه بالاتربرسدنقطه تحمل پدیدارمی گردد. برای این که ایجادنقطه تحمل کنیم بایدبه یک دیدگاهی برسیم ؛به یک تفکری برسیم؛ به اندیشه ای برسیم؛ تا بتوانبم نقطه تحمل درسطوح مختلف به وجودبیاوریم وبه سخن وحرف نیست. باید ازسخن به نفطه عمل حرکت نمایدتازمانی که ازحرف به سخن حرکت نکنیم به نتیجه نمی رسیم بعضی هاخیلی خوب صحبت میکندولی عمل کردن عاجز هستند.

سلام دوستان فاطمه هستم یک همسفر
انسان هیچ چیزی به دست نمی آورد،مگر با سعی وتلاش خودش،چون خدا به من عقل وشعور اختیار داده تاراه زندگی اش را پیدا کند. پس براینکه از مشکلی بخواهم عبور کنم باید نقطه تحمل را بالا ببرم و این کار در طول زمان ودر اثر تکرار بدست می آید ،چقدر خوب است  که در جهت مثبت باشد.

سلام دوستان  آرزو هستم همسفر
نقطه تحمل جایی است که در آن نقطه تعادل بهم میریزد و انسان با استفاده از دو پارامتر زمان و تکرارو تمرین میتواند این نقطه تحمل را بالا ببرد . در جهت منفی نیازی به آموزش نیست برای بالا بردن نقطه تحمل اما در جهت مثبت باید آموزش گرفت.در انسان هم فضائل وجود دارد هم رضائل همانطور که در جهت منفی نقطه تحمل را بالا بردیم و یک خصوصیت منفی شکل گرفت در وجودمون باید همونطور و آرام آرام در جهت عکس عمل کنیم،
یک مصرف کننده از روز اول مصرف کننده نمیشود بلکه کم کم نقطه تحمل پیدا میکند و مصرفش زیاد و بدون حساب میشود باید کم کم و با آموزش نقطه تحمل را در جهت درمان بالا ببرد.

 سلام دوستان کاترین هستم یک همسفر
وقتی نیرویی از کم شروع بشود وبه درجه بالا وبالاتری برسدنقطه تحمل پیدا می شود
وقتی انسان خلق شد به اواختیارکامل داده شد
درنتیجه انسان برسر دوراهی قرارگرفت یکی راه خیر دیگری راه شرخدا
دوراهنما برای هدایت انسان قرارداد
یکی راهنمای درونی (وجدان)یکی راهنمای بیرونی (پیامبران )
راه فسق وفجور بسان زهری است درجام طلایی راه درست آب زلالی است درکوزه گِلی. همه ما ضدارزشهارا می شناسیم وبرای پرهیز ازآن باید نقطه تحمل خودرا کم کم بالاببریم
نقطه تحمل درانسانها فرق می کندوکسب کردنی است نقطه تحمل درمسائل ضد ارزشی خیلی راحت وحتی شیرین است وهیچ آموزشی هم لازم ندارد.اما برای بالابردن نقطه تحمل در صراط مستقیم نیاز به آموزش وتجربه وتفکر داریم
برای بالا بردن نقطه تحمل دوپارامترنیاز داریم
۱_تکرارمنظم موضوع
۲_رعایت طول زمان
اگرحس ما قوی شود ولی نقطه تحمل ما بالا نرفته باشد درما انفجاررخ می دهد.

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکتهای مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فاطمه کمک راهنمای لژیون هشتم یکشنبه 21 اردیبهشت 1399 10:25 ق.ظ
خداقوت به همه ی عزیزان عالی بود
همسفر فاطمه لژیون یکم پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399 11:03 ب.ظ
خدد قوت به همه عزیزان مشارکتاتون علی و کامل بود
همسفر کاترین لژیون هفتم سه شنبه 16 اردیبهشت 1399 03:46 ب.ظ
ممنون از خانم معصومه بابت زحماتشون درسایت وخداقوت
وممنون از خانم افسانع
دوشنبه 15 اردیبهشت 1399 04:56 ب.ظ
ازبچه های لژیون هفتم خیلی تشکرمی کنم بابت مشارکتهای قشنگشون
وهمچنین ازکمک راهنما خانم معصومه عزیزومهربان بابت زحماتشون سپاسگزاری می کنم
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات