گزارش عملکرد مجازی لژیون هشتم
دوشنبه 15 اردیبهشت 1399 ساعت 09:08 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر افسانه (لژیون هفتم) | ( نظرات )


تعدادی از همسفران لژیون هشتم، در رابطه با سی دی ترس مشارکت نموده اند که شما را به خواندن این مشارکتهای زیبا در ادامه مطلب دعوت می کنم.
سلام روستان زهراهستم همسفر
اکثرماترس را در زندگی مان زیادتجربه می کنیم(ترس ازامتحان،ترس ازازدادن مسائل عاطفی،ترس ازموفق نشدن،ومواقعی ترس ازدست دادن جونش وترسهای مختلف دیگه....)واین ترسها  حس بدی است  ووقتی در  آدم قدرت پیدامی کند.آدم را فلج می کندوآدم خیلی اوقات توان حرکت پیدانمی کند.
وهمیشه هم ترس بدنیست،یک موقع ترس باعث حفظ جان ووضعیت آدم می شود.
اگرانسانی ترس ازچیزی داردومی خواهدترسش ازبین برود،یابایدبی خیال آن قضیه بشود،که بازم ازبین نمی رودچون به محض اینکه بااون واقعه روبروبشوددوباره ترس ظاهرمی شود.
یعنی مثلاشماازآوازخوانی توجمع می ترسیدوشماازآوازخواندن چشم پوشی می کنیدواین زمان ترس اصلاظاهرنمیشود،ولی به محض اینکه بعدازدو الی سه سال شروع کنید به آوازخواندن،درهمان لحظه ترس ظاهرمیشود،ترسی که فکرمی کردی دیگه وجودندارد،ولی وجوددارد.
وانسان بایدبداندکه تکاملش درروبروشدن درهمین ترسهاست.
چون اگرانسان نیروهایی که خداونددردرونش قرارداده راپس نگیرد،هیچ وقت به آرامشی که مدنظرش هست واقعانمی رسد.
واگرهم آرامش داردبخاطراین است که ازیک سری کارها،آموزشهاوفعالیتهاوخواسته های معقول خودش چشم پوشی کرده است واین آرامش بدرد نمی خوردچون انسان راازدرون فرسایش  داده و ازبین می برد.

سلام دوستان پریسا هستم همسفر
نکاتی از سی دی ترس استاد امین
۱) ترسها دو نوع هستند : ترس نگهدارنده و ترس بازدارنده .
۲) ترسی که خوب باشد برای حفظ جان ما همان ترس نکهدارنده است.
۳) ترسی که جلوی پیشرفت و رشد ما را بگیرد و باعث شود که ما کنترل بر خود نداشته باشیم و اینکه نیروهای ما از کنترل ما خارج شود همان ترس بازدارنده است.
۴) نشانه ترس خشم است و ما ترسهای خود را از روی خشم‌میتوانیم پیدا کنیم...در واقع ترس و خشم همدیگر را بنوعی حمایت و پوشش میدهند
۵) ترس نگهدارنده در کل خوب است و در واقع نوعی دانایی است ولی ترس بازدارنده نوعی حماقت و‌جهالت است.

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر
ترس عاملی است که انسان را فلج میکند و به علت عدم تفکر صحیح منجر به حرکاتی می شود که شدت و قدرت ترس را  بیشتر می کند ولی ترس ها درواقع درس‌های زندگی هستند  ها معمولاً در مقابل انجام یک کار یا  یک فعل  یا  وقایع  به وجود می ایند. باید بدانیم که ترس ها دو دسته هستند ترس بازدارنده و  ترس‌های حفظ کننده یا نگه دارنده. این که چه عاملی باعث انجام کارهایی  در مقابل این ترس می شود می‌توانند باعث شناسایی این ترس شود. زمانی که ما در یک رشته یا یک کار به مهارت یا اعتماد به نفس بالایی برسیم این ترس را از بین می بریم ما در انجام کارها دو نیرو داریم: نیرویی بیرونی نیرویی درونی. که  هیچکدام قابل حذف نیستند. اگر نیروی درونی بر نیروی بیرونی برتری داشته باشد ما می توانیم بر ترس غلبه کنیم.     
مکانیزم ترس: به این صورت است که ما دارای یک نیرو باشیم و آن نیرو به طور ناقص تحت کنترل ما باشد در این زمان ترس  ظاهر می شود. پس در ترس ما باید یک مهارت را داشته باشیم ولی نیروی انجام آن به طور ناقص است یا به طور کامل در اختیار ما نیست در مقوله ترس به شرک بر می خوریم  وقتی ما برای خداوند شریکی در نظر بگیریم نیروی درونی ما نیز به شراکت گذاشته میشود و نیروی درونی ما دیگر به طور کامل تحت اختیار ما نیست و نمی‌تواند بر نیروی بیرونی فائق شود، لذا طبق تعریف ترس ترس به وجود می آید در مقوله‌ی ترس مهمترین کارمان بازپس گیری نیروها می باشد .در کسی که نیروی درونی وجود ندارد تحت  ایجاد شرایطی ممکن است ترس به وجود بیاید مانند فرد معلولی که در مسابقه دو شرکت نمی‌کند در او  ترسی وجود ندارد ولی در صورت شرکت کردن در مسابقه و دویدن ترس دراو ظاهر می شود .بازپس گرفتن  نیروهای از دست رفته در ترس یک مبارزه است .چون ترس عامل برهم زدن تعادل است باید یک نیروی دیگری باشد که این تعادل را ایجاد کند و آن نیرویی است که با ترس ظاهر می شود و چیزی نیست جز خشم و نفرت ترس محرومیت را برای فرد به وجود می‌آورد و این محرومیت خشم را دنبال می آورد. ما با فرار از ترس خشمگین تر می شویم و با خشمگین تر شدن ترس را قوی‌تر می کنیم. پس کلید ترس خشم است و از بین بردن خشم مکمل ترس است که باعث تضعیف ترس می شود. هیچ عاملی غیر از حرکت صحیح نمی تواند تاثیر بگذارد مثلاً ذکر یا ورد یا دعا و غیره در حل مشکلی که داریم تاثیری ندارند در مسئله ترس فرد برای بازپس گیری نیروی از دست رفته باید انتخاب های درست و صحیح داشته  باشد که این خود راه را نشان می دهد اما با حرکات اشتباه خشم ها زیاد تر و ترس عمیق تر می شود. ترس و خشم به این علت با هم هستند که اثرات یکدیگر را خنثی میکند درواقع این دو آبروی یک  دیگر را می خرند وقتی ما ذرات ناخالصی و نیروی بازدارنده را  بین می‌بریم می‌توانیم از خوشحالی دیگران و از شادی شان شاد شویم. در ترس نگهدارنده هم خشم را داریم ولی ما می توانیم آن را کنترل کنیم و این خشم از نوع نفرت نیست در صورتی که در ترس بازدارنده خشم همراه با نفرت است.
در پایان همه مقوله های نیروها نیروی بازدارنده به تصفیه و پالایش می خورند و تنها راه درمان آن ها تصفیه و پالایش است و این یک شبه مقدور نمی باشد و باید با فرایند زمان همراه بشود.

ویرایش متن : همسفر افسانه لژیون هفتم
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکتهای مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فاطمه لژیون یکم پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399 11:11 ب.ظ
باتشکر فراوان از دوستان عزیز بابت مشارکت زیباتون عالی بود
خدا قوت به خانم افسانه و خانم معصومه تو قسمت سایت
سه شنبه 16 اردیبهشت 1399 03:52 ب.ظ
خداقوت
همسفرزهرالژیون هشتم دوشنبه 15 اردیبهشت 1399 04:46 ب.ظ
ازراهنمای عزیزم بابت زحمانش تشکرمی کنم وازخدمتگزاران سایت هم تشکرمی کنم وآرزوی بهترینهابراشون دارم
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات