گزارش عملکرد لژیون مجازی ،لژیون هفتم
سه شنبه 19 فروردین 1399 ساعت 11:32 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )


تعدادی از همسفران لژیون هفتم برداشت‌هایی از کارگاه مجازی به استادی راهنما سرکار خانم شهره  در تاریخ نوزده فروردین با دستور جلسه ظرفیت، مسئولیت و قبله گم کردن داشتند مشارکت نمودند....
سلام دوستان افسانه هستم یک همسفر 
دررابطه با دستور جلسه باید بگویم آنچه به من در طول زندگی در این بعد از حیات ثابت شد این بود که ، به هیچ کس در هستی مسئولیتی داده نمی شود مگر اینکه قبل از آن ظرفیت لازم در انسان پدید آمده باشد و افزایش ظرفیت همیشه با درد و سختی زیادی همراه است . اینگونه نیست که ظرف وجودی انسان یک شبه بزرگ شود.  افزایش ظرفیت در انسان یک شبه ایجاد نمی شود و به مرور زمان حاصل می شود. یک فرد از همان ابتدا مدیر کل نمی شود و از سمتی مثل یک کارمند جزء شروع کرده به مرور زمان در صورت داشتن عملکرد خوب، مسئول و سپس ، معاون و رئیس ومدیر و ... شده است . و این فرد طی سالیان سال خدمت در حال افزایش ظرفیت خود بوده است بدون اینکه خودش متوجه باشد. حال سوالی که پیش می آید این است که چرا باید این کار انجام شود؟ اگر بخواهم در یک جمله بگویم برای اینکه فرد قبله ی خود را گم نکند و یا به زبان عامیانه دست و پای خودش را گم نکند. اگر به فردی مسئولیت داده شود و قبل از آن ظرفیت در او ایجاد نشده باشد فرد قبله اش را گم می کند و تخریب زیادی به سیستم و خود و اجماعش میزند، چون در این صورت انفجار سلولی رخ می دهد. سیستم هستی به گونه ای طراحی شده که تا فرد ظرفیت نداشته باشد به او مسئولیت نمی دهند. حتی مسئولیت مادر بودن را به هر کسی نمی دهند و اگر کسی بخواهد به این مقام برسد باید نه ماه بیدارخوابی بکشد و درد تحمل کند و بعد یک درد شدیدی را هم بعد از زایمان و بیدار خوابی برای نگهداری بچه را تحمل کند تا از این امانت که به او می دهند خوب مراقبت کند. 
امیدوارم همه ی ما با افزایش دانایی خود از طریق آموزشهای کنگره و انجام خدمتهای کوچک آرام آرام ظرفیت وجودی خود را برای مسئولیتهای بزرگ در کنگره آماده کنیم.

 سلام دوستان فاطمه هستم یک همسفر :
مسئولیت می تواندنگهداری ازخودمان باشد مثلا سر فرصت غذا بخوریم ،چی بخوریم ما نباید مسولیت هارو تو خونه گردن یک نفر بندازیم .نعمت هایی که خداوند به ماداده  را ندیده میگیریم مثل جنگل ها ،رود خانه هاو طبیعت رواز بین میبریم .ممکن به ما خیلی چیز هاداده بشود ما قدرش رو ندانیم ،بعد از اینکه از دست دادیم متوجه آن بشویم.منیت وافکار منفی می تواند مارا از مسیر مان دور کنند.
سلام دوستان معصومه هستم یک همسفر :
در کنگره 60 به من آمــوزش میدهند تا مشکلات اخلاقی و رفتاری خودم را برطرف کنم. 5 درصد مشکلات مواد مخدر است و 95 درصد تخریب در شخصیت من است. برای درست کردن این مشکلات باید با آموزشها نقطه تحمل خودم را بالا ببرم و ظرفیت را در خودم بوجود بیاورم.تا در یک لیوان،به اندازهء یک پارچ آب نریزم.باید قدر جایگاهی که دارم را بدانم،در غیر این صورت مطمئن باشید از مســـیر درمان خارج خواهم شد.

سلام دوستان کاترین هستم یک همسفر:
 خیلی خوب هست، که هرکس مسئولیت کاری را بعهده میگیرد ظرفیت انجام آن کارراهم داشته باشد.هرکسی درهرمقام وموقعیتی که باشه افرادیک خانواده پدری که از موقعیت پدر بودن برای تحقیر وتنبیه استفاده میکند.مادری که با منت درکنارخانواده زندگی میکند.بچه بزرگتر با زورگویی به بچه کوچکترتا خانواده بزرگتر مثل مدرسه _شهر_یا کشور وقتی ما درمقام یا موقعیت بالاتری که هستیم حق زیردستامون رو ناحق میکنیم  قبله مون راگم کردیم.

 سلام دوستان رخساره هستم یک همسفر :
ظرفیت یعنی گنجایش , گاهی به ما مسئولیتی داده میشود چه مسئولیت کوچک و چه بزرگ ولی ما گنجایش آن رانداریم و از هدف اصلی دور میشویم این یعنی گم کردن قبله . هر کسی با بالا بردن نقطه ی تحمل و گرفتن آموزش میتواند در هر جایگاهی بهترین باشد و با حال خوش به هدفش برسد.

 سلام دوستان مدینه هستم یک همسفر:
ظرفیت به معنای گنجایش اندازه یا میزان تحمل است مسئولیت به معنای وظیفه یاتکلیف یا عهده داربودن است قبله گم کردن به معنای ازتعادل خارج شدن یاجهت مسیر یا هدف را گم کردن است وقتی که سفراولی واردکنگره میشودباید مسئولیت کارهایش راخودش به عهده بگیردراهنما فقط راه رانشان می دهد باید خودش بخواهد به درمان برسد.

سلام دوستان فاطمه هستم یک همسفر:
ما باید ظرفیت هر کاری را داشته باشیم که مسئولیت آن کار را به ما بدهند.مثل: مسافران .حتما ظرفیت ما آنقدر. بود که خداوند مسئولیتش را به عهده ما گذاشته. و ما با آموزش صحیح که همین آموزش های کنگره هست انشاالله به هدفمان که حال خوش و رهایی مسافران هست برسیم.

سلام دوستان زهراهستم یک همسفر :
مسئولیت دو قسم است ؛یک قسم آن بیشتر به شکل پست  ومقام است . کسانی باید این پست و مقامها را بپذیرندکه هم توانایی انجام آن را داشته باشند و هم تعهد انجام آن مسئولیت را در خود احساس نمایند و صرفا طمع رسیدن به آن و استفاده از مزایای  آن و سوئ استفاده از آن نباشند .قسم دیگر احساس مسئولیت کردن تک تک افراد جامعه در قبال جامعه و و دیگران است که باید وظایف خود را بدرستی انجام دهند .ودر  ضمن در انتخاب مسئولین نیز نهایت دقت را بکار ببرند.

 سلام دوستان نرگس هستم یک همسفر:
 موضوع جلسه ظرفیت، مسئولیت و قبله گم کردن ظرفیت از ظرف میایدما اگر بخواهیم ظرفمان بزرگ شود باید داناییمان را بالا ببریم یعنی همین آموزشهای کنگره ومسئولیت پذیر باشیم در کنار مسافران تا به یاری خدا قبله را گم نکنیم.
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکتهای مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر کاترین لژیون هفتم چهارشنبه 20 فروردین 1399 03:44 ب.ظ
خداروشکر که همچنان آموزشها ادامه داره انشاالله بزودی درشعبه دیدارها تازه بشه
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات