خانه تکانی دل
پنجشنبه 29 اسفند 1398 ساعت 11:17 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )


تعدادی از رهجویان کمک‌راهنمای محترم سرکار خانم فاطمه (لژیون هشتم ) در خصوص خانه تکانی دل  مطالبی ارائه نموده‌اند که به‌صورت مشارکت  مجازی تقدیم شما عزیزان می‌گردد

سلام دوستان پریسا هستم یک همسفر:
صدای پای بهار میاید، بهار در نزدیکهاست. بوی خوش بهار، شکوفه های زببا که لبخندزنان نوید آمدن بهار را میدهند. اکنون در کنار پنجره اتاقم نشسته ام و به بیرون نگاه میکنم هوای دلپذیریست، صدای پرندگان به گوش میرسد..‌نزدیک به یکماه است که در خانه نشسته ام به امید آمدن روزهای خوب و سالم. 
خانوم فاطمه عزیزم به من گفتی که درباره خانه تکانی دل بنویسم من هم قلم برداشتم که بنویسم. تمام مطالب تکراری که در سالهای مختلف در آستانه بهار و عید در جاهای مختلف ، در کتابها، رسانه های جمعی و در کلاسها و از سوی اکثریت ادمها گفته میشود نیز به ذهنم آمد که دلها را باید خانه تکانی کرد از هر‌چه کینه، حسد و بدی...
اما الان وقتی به دل خودم نگاه میکنم میبینم دلم مثل کودکی ترسیده و رنجیده از شرایط به خودش پیچیده و سخت مچاله شده است و چنان زانوی غم بغل کرده و بغض کرده که هرآن خواهد گرییست.الان بیش از هر زمان دیگری باید دلم را در آغوش بگیرم ...‌چون دلم  در این روزهای کرونایی سخت ترسانده و‌لرزانده شده است. دل زیبای من بیا تا تورو آرام کنم و در آغوش بگیرم که سخت به آرامش و نوازش و حمایت من نیازمندی.دل نازکم من را ببخش که از تو غافل شدم من را ببخش که درونت را از ترس پر کردم من را ببخش که تو را با کرونا ترساندم وتو را به ترس و ناامیدی و بیماری و انرژیهای منفی سپردم تورو خانه شیاطین و اهریمنان کردم... شیطان این روزهای روزگار ترس از کروناست و ناامیدی از رحمت خداست من تورو به دست اهریمنان دادم و تو روز بروز رنگ پریده تر و ضعیفتر شدی ببخش دلکم که تورو تنها گذاشتم و تورا به بی خدایی سپردم دل من آرام باش آرام باش و صبوری کن که من اینجا تورا در آغوش گرفته ام تا احساس بی کسی نکنی من تورو از دست شیاطین ترس و ناامیدی و دلهره و بیماری نجات میدهم و تو رو خانه خدا خواهم کرد وقتی دلکم نترسی یعنی خدا در توست وقتی امیدوار باشی یعنی خدا در توست وقتی شاد و سلامت باشی یعنی خدا در تو جاربست و وقتی که تو از خدا سرشار باشی میتوانی با دیگران هم همدل و همراه باشی.دل نازک من ببخش که سیاهت کردم  ببخش که تورا از ترس ترساندم تورا از خدا ترساندم تورا از قدرت بینهایتی که خودم دارم بی خبر گذاشتم مگر نه اینست که من اشرف مخلوقات و روح خدا در من جاریست پس ببخش دل خوشرنگم که اینگونه تورا ترسان و لرزان تنها گذاشتم و خودم مشغول و غرق در خبرهای و گفته های نامناسب درباره کرونا شدم و آنقدر کرونا را بزرگش کردم که فراموش کردم که تو چون کودکی هستی که نباید بترسانمت نباید تنهایت بگذارم  از خطای من بگذر‌که اینگونه تورو از خدا خالی کرده ام... 
بهار پشت در خانه است و منتظر است که دلکم آماده شوی پس دلکم لباسهای ترس و ناامیدی از تنت برکن تا لباسی از شجاعت ، قدرت ، امید و شادی بر تنت کنم و تورا خداگونه وار به استقبال بهار که‌مقدس ترین زمان دیدار ماست ببرم. قول میدهم که دلم را خانه عشق الهی کنم چون که عشق الهی به کاملترین کار خود سرگرم است.

 سلام دوستان نازی هستم یک همسفر :
خانه تکانی دل هم سخته هم سهل .خانه تکانی دل هم نیاز به آگاهی دارد وهم آموزش ۰
من نازی آموزشهای کنگره بهم یاد دادن که کینه ونفرت چه صدمه ای به جسم وروح میزنند  ۰ من دانا شدم  وفهمیدم ولی دانایی کافی نبود  .چون فقط یاد گرفتم  ولی کاربردی  نکردم ۰
من باید دانایی خودم به دانایی موثر  تبدیل کنم ۰ یعنی  چیزهای که یاد گرفتم  توی زندگیم عملی کنم ۰بله عزیزان من هم میبخشم ۰می بخشم تا رها شوم  ۰تا گرهای درونم باز شوند  .تا حال دلم خوب شود ۰دیگران را میبخشم نه به خاطر این که انها لایق بخشیدن هستن .بلکه خودم لایق آرامشم  ۰انشاالله سال جدید پر از خیر وخوشی باشد.

 سلام دوستان سامره هستم یک همسفر :
عید که می شود خانه تکانی برای همه کار سخت و دشواری به نظر می رسد اما اگر بخواهیم با خانه تکانی دل آن را مقایسه کنیم میبینیم که کار سهل و راحتی است.چرا که تو وقتی خانه تکانی میکنی نهایتا گرد و غبار یک ساله را از خانه ات بیرون می کنی ولی وقتی می خواهی دلت را  خانه تکانی کنی باید گرد و غبار و زباله های ته ته دلت را که شاید پنج،ده،پانزده سال وچه بسا بیشتر در آن جا خوش کرده است را بیرون کنی و این کار زحمت بسیار دارد.امسال می خواهم خانه تکانی دل کنم و کینه و نفرت را بیرون کنم و به جای آن بذر محبت بکارم.می خواهم به جای آه و ناله کلمات مثبت جایگزین کنم.میخوام دلم را سرشار از عشق به عزیزانم کنم.شاید به غیر از خانه تکانی دل ،به خانه تکانی عقل و زبان هم نیاز داشته باشم.
پس به جای نمی شود،میشود جایگزین میکنم.به جای نمی توانم،می توانم رابه جای ای کاش،افسوس،اما و ...باید بشود را جایگزین میکنم. قبل از حرکت زبانم در دهان،چند لحظه ای تامل میکنم.بیاییم امسال در کنار خانه تکانی،خانه تکانی دل،عقل و زبان انجام بدهیم.با هم مهربان باشیم.

 سلام دوستان فاطمه هستم همسفر
 چگونه دلم را خانه تکانی کنم .؟اولین جا ذهنم هست وقتی در خانه مشغول پاک کردن شیشه ها هستیم، با تمام قوا سعی می کنیم مثل آینه تمیزشوند یادمان نرود ذهنمان جایگاه افکار ماست وآیینه شخصیت ما .پس بایدذهنمان را از افکار منفی پاک کنیم  . و سوءظن ها را نسبت به آدم ها دور بریزیم. یاد بگیریم  در مورد اشخاص فکرمان را رها کنیم تا هر کجا می خواهد برود. یادمان باشد افکارما سریعا روی  رفتارما اثر می گذارد و باعث عکس العمل هایی نادرست می شود. باید برای سال جدید از خدا بخواهیم ذهنی شفاف و پاک در مورد بندگانش به ما بدهد که در مورد آنها نه قضاوت های بیجا کنیم و نه سوءظن داشته باشیم .
 چشم را بشوییم:
وقتی داریم دیوار خانه را با دقت دستمال می کشیم تا هیچ اثری از دود و خاک بر آن نماند، خوب است سری هم به چشمان مان بزنیم و  در پاک کردن آثار خطاهایی که با چشم مرتکب شدیم از خداوندیاری بطلبیم . خیلی وقت ها به چیزهایی نگاه کردیم که نباید و آثار آن را هم در ذهن و اخلاق و رفتارمان احساس کرده ایم. گاهی از سر خشم یا تمسخر نگاهی کرده ایم به چهره کسی که مستحقش نبوده و بلکه برای ما عزیز بوده است. وقت آن است که به پاک کردن آثار این نگاه ها بپرازیم و دنبال آن باشیم که دیگر چشم های مان را در این مسیرها بکار نگیریم. 
پاک سازی گوش:
موقع نظافت لوازم صوتی منزل و کلی سی دی و … حواس مان باشد که گوش مان هم پاک سازی می خواهد؛ گوشی که اجازه دادیم هر چیزی را بشنود، حتی اگر خودمان هم می دانستیم که شنیدنش خوب نیست: غیبت این و آن، آبرو بردن و رسوا کردن دیگران را شنیدیم و هیچ هم نگفتیم یعنی که تاییدش کردیم. راز مردم را برملا کردند و ما گوش کردیم. سخنان بیهوده و اصوات مضر و بدردنخور و …که هیچ فایده ای برای مان نداشت بلکه چه بسا برای خودمان وبقیه مضر بود. را شنیدیم بدون لحظه ای درنگ وتامل.
حال که دل تکانی می کنیم یادمان نرود  گوش مان را برای شنیدن صوت های زیبا وشنیدنی که اراممان می کنند نه آشوب درما به پا می کنند پاک کنیم واماده.
 امازبان کلید است:
بوفه و اشیای قیمتی و ارزشمند خانه را با دقت و ظرافت خاص می شوییم و مواظبیم که نکند خدایی نکرده از دست مان بیفتد  و آسیب ببیند.
آیا به همان میزان زبان را مراقبت کردیم؟که می شد حرف های گرانبها از آن بیرون بیاید امابه  راحتی آن را به دروغ و غیبت و تهمت واداشتیم ناسزا گفتیم وچقدر نابجا حرف زدیم   بیایید تمیزش کنیم. زبان جِرمش کوچک و جُرمش بزرگ است.آری نوبت دلمان‌ شد پرده ها را باز کردیم با مواد شوینده دقت در شستن داریم نکند لکه ای بماند شاید گاهی چند بار می شوییم که حسابی برق بیفتد، حال نوبت به شستن دل است جایی که بجای محبت وعشق  شیفته دنیا شد و شفافیت را به حسد و کینه و بخل کدر کرد و دیگر جایی برای خدا نماند.آیا این همه سیاهی تمیز کردن نمی خواهد .اگر این طور دل تکانی کردیم، مطمئن باشیم که امسال عیدمان عید است و  لحظه تحویل سال واقعا برای مان تحویل سال است؛ چون دل مان زیبا و جان مان پاکیزه شده است.
سلام دوستان فاطمه هستم یک همسفر :
من امسال میخواهم به اذن خداوند وبا همت و تلاش خودم خانه تکانی دل انجام دهم وان شاالله که چیز های خوب که جایگزین چیز های بد من میشود بتوانم تا آخر عمر اجرا کنم یک افکارمنفی را پاک کنم و یک افکار خوب جایگزین آن کنم ترس را باشجاعت؛غیبت کردن را با راستگویی و درستگویی زود رنج بودنم را با مقاومت پشتکار داشتنم را با استقامت حساس بودم را با خوب نگاه کردن سست بودن ایمانم را با ایمانی محکم واستوار کینه را با بخشیدن نا آرامی رابا آرامی حال خوب ان شالله بتوانم پرکنم.
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مجازی، مشارکتهای مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرزهرالژیون مرزبانی یکشنبه 3 فروردین 1399 03:17 ق.ظ
بسیارعالی،بی نهایت سپاسگزارم ازخانم فاطمه ورهجوهای باعشق لژیون هشتم خداقوت
همسفر راضیه لژیون۶ شنبه 2 فروردین 1399 07:57 ب.ظ
خدا قوت به همه عزیزان موفق باشید
همسفر اعظم کمک راهنمای لژیون یکم شنبه 2 فروردین 1399 12:56 ب.ظ
بسیار عالی و خدا قوت به همه عزیزان
معصومه همسفر لژیون یکم جمعه 1 فروردین 1399 10:07 ب.ظ
خداقوت مطالبتون عالی ودلنشین بود
مدینه همسفر لژون هفتم پنجشنبه 29 اسفند 1398 11:39 ق.ظ
خیلی عالی بود خداقوت دست همه عزیزان دردنکند
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات