کارگاه آموزشی _ خصوصی همسفران
چهارشنبه 30 بهمن 1398 ساعت 08:59 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )
جلسه چهارم از دور بیست و چهارم از کارگاه  های آموزشی - خصوصی ویژه همسفران کنگره 60 ، نمایندگی ابوریحان با استادی همسفر مریم و نگهبانی همسفر زهراو دبیری همسفر ناهید  با دستور جلسه "وظایف راهنما و رهجو" روز سه شنبه مورخ 1398/11/29 راس ساعت 16:00 برگزار گردید.


خلاصه سخنان استاد:
خدا را شکر می کنم یک بار دیگر در این جایگاه قرار گرفتم. بخش اول دستور جلسه، دستور جلسه ی هفتگی کنگره است. که موضوع این هفته وظایف راهنما و رهجو می باشد. و بخش دوم دستور جلسه، تجلیلی از خانم زهرای عزیز است که در ادامه با هم جشن می گیریم. ...
راهنما یک روز رهجو بوده است و به عنوان تازه وارد روزی وارد کنگره شد و راه درمان را به او نشان دادند و وقتی به تعادل رسید ترجیح داد بماند و خدمت کند. تلاش زیادی می کند تا در آزمون کمک راهنمایی قبول شده و در جایگاه راهنمایی قرار میگیرد و در حضور آقای مهندس و جمعی از اعضای کنگره ، پیمان می بندد که بماند که خدمتگزار رهجو باشد نه سرور او، و با تمام توان به رهجو خدمت کند.


هر راهنما یک مشخصه ی ارزشمند دارد و آن عشق و محبت است و رهجو این عشق و محبت راهنما را درک میکند و دیگر نمی تواند از راهنما جدا شود و کنگره را ترک کند.
رهجو یعنی کسی که جویای راه است . همه ما یک درد مشترک داریم که به واسطه ی آن وارد کنگره شدیم و این درد مشترک بیماری اعتیاد یکی از عزیزانمان بوده است . یک رهجو وقتی مشاوره اش تمام شد وارد لژیون می شود و باید در لژیون فرمانبردار راهنمای خود باشد. اگر راهنما حرفی گفت که برای رهجو خیلی سنگین بود و رهجو آن را انجام داد، این رهجو به نتیجه می رسد و می تواند حال خوش را تجربه کند.


قسمت دوم دستور جلسه در مورد خانم زهرای عزیز است که اگر بخواهم به عنوان یک هم لژیونی نگاه کنم ، یکی از صافترین و صادق ترین آدمهایی است که در زندگی دیده ام. و محبتش خالص است و اگر ناراحت شود، نمی تواند پنهان کند؛ چون محبت خالص است . اگر بخواهم به عنوان یک دوست به او نگاه کنم ، یک دوست نمونه است و در دوستی سنگ تمام می گذارد.
پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگریست، پایان خدمت کمک راهنمایی برای خانم زهرا، آغاز خدمت مرزبانی ایشان می باشد و مطمئنا زهرا در خدمت مرزبانی هم خواهد درخشید و آرزو می کنم بهترین اتفاق ها که زهرا دوست دارد در زندگی زهرا جاری شود.


سخنان خانم زهرا
خدا را شکر میکنم که در این جایگاه قرار دارم و از راهنمای خوب خودم خانم سمیرا خلیلی و راهنمای مسافرم آقای مراد یوسفی سپاسگزارم و دعای خیر من همیشه بدرقه این دو عزیز می باشد و امیدوارم خداوند طول عمر باعزت به ایشان عنایت فرماید، که من و همسرم را احیا کردندو زندگی دوباره به ما بخشیدند. من اگر این جایگاه را تجربه می کنم مدیون دعای خیر مادرم هستم. به همه ی عزیزانی که امروز در جشن من شرکت کردند خوش آمد می گویم و از خانم مژگان تشکر می کنم که در جشن ما حضور دارند. امروز مادرم  در این مکان به صورت فیزیکی حضور ندارند ولی مطمئن هستم ایشان الان در این مکان هستند . من هر چه دارم از دعای مادرم دارم و هنوز هم هر جا گیر می کنم از مادرم کمک می خواهم. اگر به گذشته نگاه کنم مثل بقیه ی همسفران سالیان سال کنار یک مصرف کننده زندگی کرده بودم که مصرف انواع مواد مخدر را در این 15 سال تجربه کرده بودند ولی دوران مصرف شیشه خیلی سخت بود و تجربه ی بدی بود .آن زمان  فکر می کردم که این روزها روزهای سخت لعنت خداوند است ولی بعد متوجه شدم همه ی آن روزها زیبا بودند . خدا را شکر میکنم که همسر یک مصرف کننده هستم و از آموزشهای کنگره استفاده می کنم. از همسرم ممنونم که اجازه داد به عنوان همسفر در کنارش باشم.
دستور جلسه ی این هفته وظایف راهنما و رهجو است و من هیچ وقت خودم را در جایگاه یک کمک راهنما ندیدم ، همیشه رهجوی کنگره بودم و همیشه سعی کردم گوش به فرمان باشم و هدفم این بود که رهجوی خوب و قدر دان برای آقای مهندس و راهنمایم باشم . از بچگی دوست داشتم معلم شوم ولی به دلایلی درس را ادامه ندادم و ازدواج کردم و در کنگره توانستم این جایگاه را تجربه کنم و 5 سال و چند ماهی در خدمت عزیزان بودم.خدا را بابت این روزهایی که پشت سر گذاشتم شکر می کنم و امیدوارم در ادامه هم بتوانم گوش به فرمان باشم و طبق قوانین حرکت کنم و عهد بسته ام در جایگاه مرزبانی هم بتوانم همه ی تلاشم را بکنم. از همه ی دوستانی که به من رای دادند تا بتوانم جایگاه مرزبانی را تجربه کنم سپاسگزارم.


خداکند به اندازه یک سر سوزنی توانسته باشم در یکی از رهایی های کنگره سهیم باشم و اگر این اتفاق افتاده باشد خوشا به سعادت من که لیاقت داشته ام آرامش را به زندگی کسی ببرم.
من کمک راهنما تحویل ندادم و دلیل داشت . من سه سال اول به دلیل حس مادرانه ای که داشتم و ناراحتی هایی که از مادرم به دلیل اعتیاد برادرانم دیده بودم ، دوست داشتم همیشه لبخند روی لب همه ی مادران باشد و هیچ مادری به خاطر اعتیاد فرزندش ناراحت نباشد و از آنجایی که رهجو با حسش راهنما را انتخاب می کند، همه ی مادران به لژیون من آمدند. یا سن بالا بودند و یا سواد نداشتند ولی اینکه من می توانستم رهایی آنها را ببینم و لبخند روی لب آنها باشد خوشحال بودم.ولی همه ی این رهجویانم که امروز مشارکت کردند، کمک راهنماهای آینده هستند، در وجودشان می بینم . و مطمئن هستم شال کمک راهنمایی را روی گردنشان می بینم. به همه ی همسفران توصیه میکنم به خاطر خودتان بیائید و اینجوری نباشد که اسمتان همسفر باشد ولی در خانه چوب لای چرخ مسافرتان بگذارید. حساتون رو عوض کنید و سعی کنید با تمام وجود همسفر باشید. مسافر من یک سال و نیم بعد از رهائیش دیگربه کنگره نیامد ولی من عشق به کنگره داشتم و دوست داشتم به همسفران کمک کنم و آرزویم این بود که پای خود را جای پای خانم سمیرا بگذارم. هر چیزی که در توانم بود باعشق تقدیم عزیزانی کردم که باهاشون در ارتباط بودم و سعی کردم چیزی کم نگذارم . از همه ی عزیزانی که در این سالها کنارم بودند تشکر می کنم. من اگر مراسمی در بیرون دعوت بودم سعی کردم الویتم حضور در کنگره باشد و توصیه میکنم اگر مسئولیتی را قبول کردید به بهترین شکل انجام دهید. ما در هستی فقط نقش همسفر نداریم و جایگاههای مختلفی داریم و باید یاد بگیریم در هر جایی که هستیم سعی کنیم ذهنیت و خاطره ی خوبی از خودمان به جا بگذاریم . از راهنمای خوبم خانم سمیرا تشکر میکنم و امیدوارم رهجوی خوبی برای ایشان بوده باشم.هنوز هم هر جا که گیر می کنم راه با صدای خانم سمیرا برای من باز می شود.


سخنان اسیستانت محترم خانم لیلا
خوش آمد عرض می کنم خدمت میهمانان عزیز، خانم مژگان عزیز، خانم سمیرای عزیز و خانواده ی خانم زهرای عزیز . ترخیص خانم زهرا را از جایگاه کمک راهنمایی به ایشان تبریک می گویم، و واقعا تبریک دارد، من خودم این جایگاه را قبل از خانم زهرا تجربه کردم و سعی کردم تجلیل من قبل از خانم زهرا باشد تا این کار برای ایشان راحت تر باشد. خوشحالم یک جایگاه جدید را تجربه می کنند. خوشحالم که کنارشان هستم و چیزهای زیادی کنارشان آموزش گرفتم. دستور جلسه ای که روز تجلیل ایشان است، قطعا بی ربط نیست و خانم زهرا رهجوهای بی حاشیه ای مثل خودشان پرورش داده اند ، چون رهجو قالب راهنما را به خودش میگیرد بدون اینکه راهنما متوجه باشد . تمام حرکتهای راهنما زیر ذره بین رهجو است، شاید ایشان کمک راهنما تحویل نداده باشند ولی همیشه به رهجوهای خودم هم می گویم ، خدمت کردن خیلی خوب است ولی بی حاشیه بودن بهتر است . اگر یک رهجوی بی حاشیه باشم بهنراز این است که خدمتگزار با حاشیه باشم و راهنمایم را خراب کنم. رهجوهای خانم زهرا خوشحال باشند چون راهنمایتان قطعا شایستگی این را دارند که جایگاههای خیلی بالاتری را تجربه کنند و این ترخیص ها برای این است که من بدانم این جایگاهها ابدی نیست، در هستی هم همین است و تحویل دادن مهم نیست و مهم این است که من با چه حالی می خواهم این جایگاه را تحویل بدهم و اثر گذاری و یک خاطره ی خوب به جا گذاشتن مهم است


سخنان مرزبان خانم زهرا
من هم این روز قشنگ را به خانم زهرا تبریک می گویم . من روز اولی که به شعبه آمدم خیلی حالم خراب بود ولی لبخند، همیشه روی لبهای خانم زهرا بود و من خیلی انرژی می گرفتم و برای ایشان بهترین ها را آروز می کنم.


سخنان مرزبان خانم معصومه
به خانم زهرا این روز را تبریک می گویم . وقتی من شعبه ی افسریه آمدم حال خوبی نداشتم و خانم زهرای عزیز با لبخند قشنگی من را بغل کردند و باعث شدند این حس غربتی که اول داشتم ، از بین برود و آرامش بگیرم. این روز را به ایشان و به خانم سمیرا تبریک می گویم و آرزوی بهترین ها را دارم.


آرزوی خانم زهرا
آرزو می کنم همه ی مصرف کننده هایی که راه درمان برای آنها پیدا نشده ، هر چه زودتر راه درمان برای آنها پیدا شود و بیایند کنگره سفر کنند و به حال خوب برسند.

عکاس : همسفر معصومه (راهنمای لژیون هفتم)
تایپ و تنظیم عکس ها( همسفر افسانه لژیون هفتم)


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر اعظم کمک راهنمای لژیون یکم جمعه 2 اسفند 1398 02:50 ق.ظ
خانم زهرای عزیز مجدد این روز قشنگ را بهت تبریک میگم و خدا رو شکر که بهترین خدمت را در جایگاه کمک راهنمایی داشتید.بهترینهارو در جایگاه مرزبانی براتون آرزومندم
خدا قوت به خانم معصومه عزیز و خانم افسانه عزیز
همسفر فاطمه لژیون یکم پنجشنبه 1 اسفند 1398 07:36 ق.ظ
خانم زهرا عزیزم مجددا بی شک شما لایق این خدمات هستید چون شما خود عشق و محبت هستید موفق باشید
سمیه لژیون ۶ چهارشنبه 30 بهمن 1398 10:54 ب.ظ
خانوم زهرا تبریک میگم بهتون با بهترین ترخص به پایان رساندید و تبریک برای مرزبانی جدید موفق باشد
همسفر افسانه از لژیون هفتم چهارشنبه 30 بهمن 1398 05:45 ب.ظ
خانم زهرا تبریک میگم که خدمتتون رو با خوبی و خوشی به پایان رسوندید
امیدواروم در خدمت مرزبانی هم موفق باشید
ممنون از همه ی عزیزانی ک۶ برای باشکوه انجام‌شدن این مراسم زحمت کشیدند
همسفر لیلا چهارشنبه 30 بهمن 1398 02:29 ب.ظ
خانم زهرای عزیزم بازم این ترخیص زیبا و شروع زیباتر رو بهتون تبریک میگم عرص خداقوت به عزیزانی که در سلیت زحمت میکشتد
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات