کارگاه آموزشی مجازی - به استادی اسیستانت محترم (خانم لیلا)
دوشنبه 28 بهمن 1398 ساعت 09:22 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )
اولین جلسه از دوره اول کارگاه های آموزش مجازی ویژه همسفران نمایندگی ابوریحان با استادی خانم لیلا ؛ با دستور جلسه وظایف راهنما و رهجو آغاز به کار کردخلاصه سخنان استاد:
همه ی افراد که در کنگره ی 60 هستند یا راهنما هستند یا رهجو . ما فردی نداریم که خارج از این دو حالت باشد. بنابراین هم راهنما و هم رهجو باید عملکرد درستی داشته باشند باید وظایف خود را به خوبی بشناسند و به آن عمل کنند...

در بدو ورود کنگره تا سه جلسه مهمان هستیم و طی این سه جلسه با چار چوب کلی کنگره 60 آشنا می شویم و بعد از آن با آگاهی به قوانین کنگره خودمان انتخاب میکنیم که رهجو باشیم .
باید بدانیم که این رهجو شدن یک سری وظایفی را برای به دنبال دارد که برای رسیدن به درمان باید آنها را انجام دهیم بنابراین با هر سطح سواد وتحصیلات وجایگاه اجتماعی که هستیم باید تسلیم راهنمای خود در چارچوب قوانین و حرمت کنگره ی 60 باشیم .
اولین مشخصه ی یک رهجو داشتن هدف و خواسته است یعنی رهجو باید بداند که چه میخواهد، آیا میخواهد که درمان شود یا نه ؟! آیا می خواهد به رهایی و آرامش برسد یا نه؟!آیا خواستار تغییر هست یا نه ؟
وقتی پاسخ این سوالات برای خودش روشن شد، آن وقت باید فرمانبردار باشد .
باید دانسته های خود را کنار بگذارد و مثل یک شاگرد کلاس اول با ظرف خالی وارد لژیون شود و الفبای درمان اعتیاد و رسیدن به آرامش و تعادل را فرابگیرد .
رهجو باید خستگی ناپذیر باشد و استقامت داشته باشد، و بداند که رسیدن به هر هدفی سختی هایی دارد و هیچ چیز آسان بدست نمی یاید، و برای رسیدن به هر چیزی باید بهای ان را بپردازد .
باید خودش جوینده ی راه باشد و آنقدر پویا باشد تا به هدفش برسد و ایمان داشته باشد که عاقبت جوینده یابنده بوده و نباید در طول مسیر ناامید شود، بلکه با وجود تمام مشکلاتی که سر راهش قرار میگیرد از هیچ تلاشی فروگذار نکند تا به آنچه که می خواهد برسد .
اصطلاحی در کنگره رایج است که میگوید رهجو باید سرخودش را با سر راهنما عوض کند ،یعنی باید منیت را کنار بگذارد و مطیع راهنما باشد و گاهی چشم بسته دستش را به او بدهد تا به درمان برسد.
البته این اطاعت و فرمانبرداری رهجو از راهنما فقط درمورد مسائل درمان اعتیاد و چارچوب قوانین و حرمت کنگره 60 می باشد . یعنی اصول کنگره 60،
حضور به موقع ،و نداشتن ارتباط کاری و مالی ، یا خانوادگی و.... خارج از کنگره با سایر اعضا ،مشارکت کردن، استفاده از نشریات کنگره ، نوشتن سی دی ، شرکت در امتحانات، احترام به جایگاه ها ،حمایت مالی ،رعایت ادب و نظم از اصولی است که رهجو باید آنها را رعایت کند، تا بتواند نفس خود را تربیت کرده وبه فرمان عقل نزدیک شود .در طی کردن این مسیر نیاز به آموزش دارد ،بنابراین ناگزیر است راهنمایانی داشته باشد، تا بتواند به حرکت خود ادامه دهد و به هدفی که همان رهایی و آرامش و رسیدن به تعادل در تمام سطوح زندگی است برسد. اینجاست که نقش راهنما در طول درمان رهجو بسیار مهم و حائز اهمیت جلوه می کند .
راهنما کسی است که قبلا این مسیر را پیموده و با آموزش هایی که گرفته و آرام آرام از ضد ارزش ها فاصله گرفته و به تعادل نسبی رسیده ، تلاش می کند که با نشان دادن راه درست به رهجو قالب او را به درستی شکل دهد ، او را برای رویارویی با مشکلات و حل مسائل زندگی آماده کند. همان طور که در کوه نوردی نیازمند یک بلد راه هستیم و بایستی تابع او باشیم و در صورت عدم تبعیت از بلد راه ممکن است از گروه جداشویم و گم شویم ، یا به پرتگاه سقوط کنیم .در مسیر درمان هم باید تابع راهنما باشیم ،البته باید بدانیم که راهنما درمانگر نیست، فقط راه را نشان میدهد و این رهجو است که باید در مسیر حرکت کند تا اموزش هارا در جهت درمان و بالا بردن سطح کیفی زندگی خود در کائنات به کار ببرد 
تمام قوانین و سخت گیری های کنگره برای این است که رهجو طوری پرورش پیدا کند که علاوه بر درمان خود امادگی لازم برای کمک افراد دیگری که دقیقا شرایط او را دارند پیدا کند سپس نقش راهنما در شکل گیری این قالب بسیار بسیار مهم می باشد ،تا بتوانند انشاالله در زمینه پرورش کمک راهنما موفق باشد و تولید و زایش داشته باشد .
راهنما بدون اینکه خودش متوجه باشد تمام حرکاتش زیر ذره بین رهجو است. و تک تک حرف ها و کوچک ترین رفتارش رهجو را به سمت و سویی سوق می دهد. که کم کم رهجو شخصیت راهنما را به خود می گیرد ، بسیاری از ویژگی های راهنما در رهجو تجلی پیدا می کند،  این وظیفه راهنما را به مراتب سنگین تر می کند .پس در درجه اول یک راهنما باید خودش فرمانبردار خوبی باشد ،تا بتواند از رهجویش هم بخواهد که فرمانبرداری کند . این نکته را هرگز فراموش نکند، به عنوان الگو باید بی نقص عمل کند. پس باید بیشتر از قبل مراقب رفتار و گفتارش باشد. خیلی بیشتر از گذشته پایبند اصول و قوانین کنگره 60 باشد. آن وقت است که کلامش موثر واقع می شود و روی رهجو تاثیر گذار می شود .چرا که صدای رفتار خیلی بلند تر از صدای گفتار است .برای رهجو جایگاه راهنما جایگاه معلم یا استاد است .همواره باید احترام این جایگاه حفظ گردد .یک راهنما باید عاشق رهایی رهجویش باشد و عدالت معرفت و عمل سالم را همیشه سرلوحه ی کارش قرار دهد .و نسبت به پیمانی که بسته پاینده باشد. باید نسبت به رهجو هم جذبه ی پدر را داشته باشد و هم محبت مادر؛ یعنی به گونه ای رفتار کند که رهجو به خودش اجازه ندهد که با او شوخی کند و یا حرمت را زیر پا بگذارد ، طوری عمل کند که رهجو همواره از ارتکاب اشتباه ترس داشته باشد ،سعی کند که کارش را درست انجام دهد. علاوه بر این محبت بین راهنما و رهجو میتواند کمک بسیار زیادی به سفر رهجو کند رفتار درست، عشق، محبت و گشاده رویی راهنما در جذب رهجو بسیار موثر است از انجایی که لژیون مهمترین پایگاه آموزشی راهنما در محور کنگره است ،یک راهنمای خوب و آموزش دیده بایدبا  تمام قدرت لژیون خود را به بهترین شکل ممکن اداره کند ، از آموزش شاگردان خود لحظه ای غفلت نکند، از اموزش های جهان بینی و نشریات کنگره به خوبی در لژیون استفاده کند و شاگردان خود را اماده کند برای حضور در هر خدمت و فراموش نکند که مالک رهجو نیست بلکه رهجو امانتی است که باید سالم و خدمت گزار این امانت را به کنگره تحویل دهد راهنما باید بداند که زمانی که در خود احساس کند که دیگر نیاز به آموزش ندارد و طبق اصول و قوانین کنگره حرکت نکند ،روند درمان و آموزش برایش متوقف میشود ،و لحظه ی سقوط فرا میرسد. پس این نکته را فراموش نکند که در هر جایگاهی که هست همواره یک رهجو است؛ نیاز به آموزش دارد بنابراین همیشه باید اماده باشد تا صدای پای استاد را بشنود چرا که اگر شاگرد اماده باشد همواره استادانی در مسیر او قرار میگیرند کاربردی کردن این وظایف کار دشواری است اصولا حرکت در صراط مستقیم و انجام درست وظایف مشکل است ،ولی با حرکت راه نمایان می شود ؛اگر درست حرکت کنیم و در مسیر مستقیم باشیم قطعا نیروهای الهی هم به ما کمک خواهند کرد. هر چه دریافتی ها از هستی بیشتر باشد ،چیز های بیشتری هم بدست خواهیم آورد واین بستگی به خواست و تلاش خودمان دارد.
ای بی خبر بکوش که صاحب خبر شوی     
تا راهرو نباشی کی راهبر شوی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مجازی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فاطمه کمک راهنمای لژیون هشتم سه شنبه 6 اسفند 1398 03:53 ب.ظ
سپاس فراوان از خانم لیلا اسیستانت محترم شعبه بابت مطالب اموزنده ای که بیان کردید
همسفر اعظم کمک راهنمای لژیون یکم جمعه 2 اسفند 1398 02:57 ق.ظ
بسیار عالی و آموزنده بود خانم لیلای عزیز
امیدوارم همه ما با آموزشهای کنگره و حرکت در صراط مستقیم به وظایف خود عمل کنیم
معصومه همسفر لژیون یکم سه شنبه 29 بهمن 1398 02:50 ب.ظ
خداقوت به اسیسانت محترم وصبورمطالب خیلی عالی وپرمحتواست باشد که ما رهجویان فرمانبردارخوبی باشیم تا فرمانده لایقی شویم
همسفر فاطمه لژیون یکم سه شنبه 29 بهمن 1398 08:58 ق.ظ
خانم لیلای عزیز خدا قوت خیلی کامل و جامع وپر بار بود فک کنم هر تازه وارد مجازی با مطالعه این دستور جلسه به خوبی با وظایف خودش وراهنمایش آشنا میشود
ممنون از زحمات شما اسیستانت محترم
همسفر سمیه(لژیون پنجم) سه شنبه 29 بهمن 1398 06:47 ق.ظ
عالی بود خانم لیلا عزیز.خداقوت.امیدوارم از آموزشهایی که در کنار شما میگیرم کاربردی کنم و رهجوی خوبی براتون باشم.خداقوت به خدمتگزاران سایت
همسفر افسانه از لژیون هفتم سه شنبه 29 بهمن 1398 06:19 ق.ظ
خداقوت خانم لیلا
دیگه فک کنم از این کاملتر نمیشد
ممنون بابت اطلاعاتی که در اختیار ما قرار میدید
همسفرزهراکمک راهنمای لژیون چهارم سه شنبه 29 بهمن 1398 01:33 ق.ظ
خانم لیلای عزیزبسیارعالی وآموزنده بود خیلی ممنون امیدوارم که بتونم رهجوی خوبی براتون باشم وزیرسایتون آموزش بگیرم
خداقوت به خدمتگزاران سایت
همسفر سمیه لژیون دهم سه شنبه 29 بهمن 1398 12:02 ق.ظ
تشکر فراوان از اسیستانت محترم خانم لیلا خداقوت
همسفرزهرالژیون هشتم دوشنبه 28 بهمن 1398 08:45 ب.ظ
خانم لیلای عزیز جلسه پرباری برگزارکردیدخیلی ممنون بابت زحماتتون
همسفر کاترین لژیون هفتم دوشنبه 28 بهمن 1398 07:40 ب.ظ
باتشکرازخانم لیلااسیستانت محترم خیلی جامع وکامل بود
همسفر هایده،لژیون ۱ دوشنبه 28 بهمن 1398 09:16 ق.ظ
خانم لیلای گرامی،جلسه پرباری برگزارکردید.بااستادی تمام مهمترین وکاربردی ترین نکات آموزشی رادرچند پاراگراف به زیبایی بیان کردید.ممنون ازخدمت بی دریغتان.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات