لژیون سردار؛ زنجیره ی عشق و بخشش
پنجشنبه 23 آبان 1398 ساعت 10:34 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )


در خدمت خانم لیلا همسفر ابوالفضل کمک راهنمای لژیون یکم نمایندگی شهرری هستیم، ایشان با تخریب یازده سال انواع مواد و آخرین آنتی ایکس مصرفی دو گرم شیشه وارد کنگره شدند. به راهنمایی سرکار خانم شهره و جناب آقای مرتضی، به روش DST داروی درمان  OTسفر کردند، در  حال حاضر شش سال و دو ماه است که آزاد و رها هستند. ایشان تجربه‌ی خدمت  در جایگاه‌های دبیری، نگهبانی، عضو لژیون سردار و در حال حاضر در جایگاه، کمک راهنمایی و اسیسانتی در حال خدمت هستند. رشته ورزشی ایشان در کنگره بدمینتون و دارت می‌باشد. 

با توجه به دستور جلسه این ماه لژیون سردار «محبت بخشش را منتقل کن» نظر شما در این مورد چیست؟


سیستم کائنات به‌گونه‌ای طراحی‌شده که برای داشتن هر چیزی باید بهای آن پرداخت شود. حال ممکن است بها را خود من به‌طور مستقیم بپردازم و یا اینکه این بها توسط سایرین پرداخت شود و این یعنی بخشش و انتقال عشق و محبت. در کنگره هم ما برای رسیدن به رهایی، آرامش و حال خوش باید بها بپردازیم که بهای آن را افراد دیگر پرداخته‌اند تا من همسفر به‌راحتی و در کمال آرامش، آموزش ببینم و حالا وظیفه من است که این عشق را انتقال دهم تا زنجیره‌ای که شکل‌گرفته ادامه پیدا کند و این عشق و محبت به افراد دیگر هم منتقل شود.

لطفاً کمی از اهمیت لژیون سردار در کنگره 60 برای ما بگوئید؟

کنگره یک سازمان مردم‌نهاد است که با حمایت اعضا اداره می‌شود؛ مانند سایر ساختارها برای ادامه دادن نیازمند سه پارامتر نیروی انسانی متخصص، پول و علم است برای اینکه نیروی‌های انسانی متخصص آموزش داده شوند اولین چیز این است که مکانی باشد که این افراد در آن حضورداشته باشند و از علم کنگره استفاده کنند؛ بنابراین وظیفه لژیون‌های سردار تأمین منابع مالی جهت خرید زمین، ساخت‌وساز، رهن و اجاره و همچنین کارهای تحقیقاتی و ورزش برای رساندن پیام کنگره 60 می‌باشد.

از زمان ورود به لژیون سردار تاکنون چه حسی را تجربه کرده‌اید؟

آموزشی که در لژیون سردار گرفته‌ام و تجربه‌ای که طی حضور در آن به دست آورده‌ام، به‌جرئت می‌توانم بگویم که از گران‌بهاترین تجربه‌های زندگی من بوده است. حس اینکه در جایگاهی جدید قدمی هرچند کوچک در جهت پیش برد اهداف کنگره برای احیای انسان‌ها برداشته‌ام حس بسیار خوشایندی است که دوست دارم بارها و بارها آن را تجربه کنم و از خداوند می‌خواهم توفیق این کار را هرساله روزیم کند و این حس را همچنان تجربه کنم.

کمک مالی یک فرد به کنگره چه تأثیری درروند درمان وی دارد؟

ما باید همیشه این نکته را مدنظر قرار دهیم که کنگره رایگان است اما مجانی نیست. رسیدن به درمان، رهایی و حال خوش، هزینه دارد و باید هزینه آن را بپردازیم. قبل از من افراد زیادی بودند که این بها را پرداختند بستری را فراهم کردند تا من در کمال آرامش بدون هیچ دغدغه‌ای به مقوله درمان خود بپردازم. حالا وظیفه من است که چراغ را روشن نگه‌دارم تا آیندگانی که به کنگره می‌آیند بدون نگرانی و دغدغه درمان شوند. اگر من بدانم که رسیدن به حال خوش هزینه دارد و هزینه آن را بپردازم، خیلی بیشتر سعی می‌کنم تا از این رهایی و حال خوش نگهداری و مراقبت کنم. اصولاً انسان وقتی برای هر چیزی بهایی بدهد قدر آن چیز را بهتر و بیشتر می‌داند و از آن بیشتر محافظت می‌کند و چیزی را که به‌راحتی و بدون پرداخت هزینه به دست بیاورد به‌آسانی نیز از دست خواهد داد.

احساس شما از اینکه عضو لژیون سردار هستید چیست؟

از اینکه ذره‌ای حتی به‌اندازه یک آجر در بنای عظیم کنگره سهیم هستم بر خود می‌بالم و خدا را هزاران بار شکر می‌کنم که قطره‌ای از اقیانوس بی‌انتهای کنگره هستم. از خداوند می‌خواهم که همیشه به کنگره وصل بمانم و حضور در لژیون سردار را روزی هرساله‌ام قرار دهد.

به‌عنوان یک همسفر نقش همسفران را در لژیون سردار چگونه می‌بینید؟

همسفر نقش اساسی و پررنگی در کنگره 60 دارد، به‌طوری‌که جناب مهندس تأکید بسیاری بر استقلال گروه همسفران دارند. در لژیون سردار هم حضور همسفران و مشارکت و حمایت آن‌ها بسیار مهم است. همسفران مدیران زندگی خودشان هستند و می‌توانند با مدیریت صحیح در امور اقتصادی خانواده با درایت صحیح و درست طوری حرکت کنند که نه‌تنها خودشان در لژیون سردار شرکت کنند بلکه شرایط اقتصادی خانواده را طوری مهیا کنند که مسافرانشان نیز بتوانند این جایگاه خدمتی را تجربه کنند.

«ترس از خدمت مالی به دست آوردن است یا از دست دادن» نظر شما در این رابطه چیست؟

طبق ذهنیتی که داریم فکر می‌کنیم که اگر پولی را بدهیم، درواقع آن را ازدست‌داده‌ایم. همیشه در این مواقع نیازهای شخصی و اولویت‌های دیگری در ذهنمان تداعی می‌شود که نیروهای بازدارنده‌ای می‌شوند برای شرکت در گل‌ریزان و یا حضور در لژیون سردار؛ اما اگر به وعده خدا ایمان داشته باشم تردید ندارم که خداوند چندین برابر مبلغی را که می‌بخشم به من بازخواهد گرداند و آن‌وقت است که دیگر برای بخشیدن تردید ندارم. چون بخشیدن آن‌چنان خیروبرکتی در حال و مال وزندگی و فرزندان من جاری می‌کند که تنها انسان‌های بخشنده آن را به‌خوبی درک می‌کنند. پس به امتحانش می‌ارزد ترس را کنار بگذاریم، ببخشیم تا معجزه این بخشش را در زندگی خود ببینیم.

با توجه به اینکه به‌عنوان اسیسانت شعبه ابوریحان انتخاب‌شده‌اید، برای رسیدن به این جایگاه چقدر تلاش نمودید؟

به نظر من اگر در مسیر کنگره حرکت کنم و همواره عدالت، معرفت و عمل سالم را مدنظر قرار دهم وسعی کنم بر مبنای اصول و قوانین و حرمت کنگره 60 عمل نمایم، حضور مستمر داشته باشم و عاشق خدمت کردن باشم، جایگاه خدمتی به من داده می‌شود. مهم نیست که در چه جایگاهی باشم مهم این است که حرکت‌های صحیح داشته باشم تا با آموزش‌هایی که می‌گیرم جهش‌های لازم را جهت ارتقای خود بردارم و جایگاه خدمتی سکوی صعود من بشود نه خدای‌نکرده پرتگاه سقوطم شود.

پررنگ‌ترین عامل در رهایی و ماندگار شدن شما در کنگره چه بوده است؟

صبر، پشتکار، استقامت، فرمان‌بردار بودن،  اجتناب از حاشیه و معرکه‌گیری، تلاش برای تغییر کردن و در ادامه عشق  خدمت به خودم و خدمت به انسان‌ها برای رسیدن به جایگاه رفیع انسانیت عوامل بسیار مهمی در ماندگار شدن من در کنگره بوده است.

چند سالی است که جناب مهندس دستور جلسه D.SAP را به‌عنوان دستور جلسات هفتگی اضافه کرده‌اند، به نظر شما چرا در کنگره به‌سلامت جسم اهمیت زیادی داده می‌شود؟

طبق آموزش‌هایی که در کنگره گرفته‌ایم می‌دانیم که جسم یک انسان مانند یک ماشین است و نفس راننده این ماشین است، نفس برای ارتقای خود و رسیدن به کمال و رسیدن به‌فرمان عقل نیازمند یک ماشین سالم است؛ بنابراین سلامت جسم در به تکامل رسیدن نفس نقش بسیار مهمی دارد، زیرا تکامل در جسم اتفاق می‌افتد. پس واجب است که از جسم خود مراقبت کنیم تا جسم سالمی داشته باشیم. این ضرورت باعث شد که جناب مهندس در سی‌دی‌های زیادی از قبیل انرژی نفس، دوای ما غذای ما، ساختمان جسم و اضافه‌وزن به‌طور کامل به مقوله جسم بپردازیم.

شما خودتان به‌شخصه D.SAP استفاده می‌کنید؟ اگر تجربه خاصی از مصرف آن دارید لطفاً برای ما بفرمائید؟

بله من حدود یک سال و نیم است که به‌صورت روزانه و مرتب از D.SAP استفاده می‌کنم. ریزش مو، خارش سر، پوسته و شوره سر داشتم که در اثر استفاده مدام از D.SAP بسیار بهبود پیداکرده است. حس می‌کنم ازنظر خلق‌وخو هم بسیار آرام‌تر شده‌ام و در اثر استفاده از آن ضعف وبی حالی عمومی که در طول روز داشته‌ام کاملاً برطرف شده و احساس شادابی و نشاط و سرحالی خاصی دارم.

در آخر از جناب مهندس دژاکام و خانواده محترمشان بسیار سپاسگزارم که بستری را فراهم کردند تا تک‌تک اعضاء حال خوش را تجربه کنند. از راهنمای بزرگوارم خانم شهره عزیز سپاسگزارم که بی‌شک اگر عشق و گذشت ایشان نبود من هم امروز در این جایگاه نبودم. امیدوارم همه عزیزان به خواسته دلشان برسند و رهایی و آرامش و حال خوش در تک‌تک لحظه‌های زندگی‌شان جاری باشد. امیدوارم خداوند توفیق خدمت را به همه‌کسانی که عاشق خدمت کردن هستند عنایت بفرماید. فرقی نمی‌کند که در چه جایگاهی هستم، مهم این است که در آن جایگاه همه سعی و تلاشم را بکنم که به‌درستی وظیفه‌ام را انجام دهم ورد پای نیکویی از خود به یادگار بگذارم.

تهیه و تنظیم: همسفر الناز

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گلریزان، دستور جلسه این هفته ...، کارگاه آموزشی - خصوصی همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
معصمومه لژیون مرزبانی دوشنبه 27 آبان 1398 08:58 ق.ظ
باسلام وخدا قوت خدمت خانم لیلای عزیز.
پسیار عالی وآموزنده بود ،انشاءالله برکات این خدمت درزندگیتون جاری وساری باشه.
شنبه 25 آبان 1398 07:54 ق.ظ
سلام بسیار مصاحبه عالی بود ممنونم از همه کسانیکه اینقدر باعشق برای انسانها بدون چشم داشت زحمت میکشند
شنبه 25 آبان 1398 07:53 ق.ظ
سلام بسیار مصاحبه عالی بود ممنونم از همه کسانیکه اینقدر باعشق برای انسانها بدون چشم داشت زحمت میکشند
آزاده لژیون ۷ جمعه 24 آبان 1398 09:47 ب.ظ
سلام خانم لیلای عزیز خسته نباشید.امیدوارم برکات این خدمت در هر جای زندگیتون جاری باشه.شما هم مثل خانم جلالی به شعبه ما بسیار اهمیت میدهید واون نظم و حرمت کنگره ۶۰رو به خوبی در شعبه اجرا میکنید.همچنین از مرزبانای شعبه هم ممنونم وخسته نباشید میگویم.
همسفر فاطمه لژیون یکم پنجشنبه 23 آبان 1398 05:42 ب.ظ
آرزوی موفقیت برای شما اسیستانت عزیز و محترم سرکار خانم لیلا موفق باشی
همسفر جمیله لژیون ۶ پنجشنبه 23 آبان 1398 04:10 ب.ظ
آرزوی سلامتی و موفقیت برای اسیستانت محترم شعبه سر کار خانم لیلا عزیز دارم
همسفرزهرالژیون هستم پنجشنبه 23 آبان 1398 02:45 ب.ظ
برای خانم لیلای عزیزم،اسیستانت محترم شعبمون آرزوی موفقیت وتوفیق روزافزون دارم.
همسفر افسانه از لژیون هفتم پنجشنبه 23 آبان 1398 01:12 ب.ظ
خداقوت به خانم لیلا اسیستانت شعبمون که در کنار همه صفات خوب و زیبا ،بخشنده هم هستند و عضو لژیون سردارهستند. انسانهایی که از پول میگذرند و بخشش مالی میکنند نزد خداوند ارزش بالایی دارند هر انسانی حاضر نیس از پول بگذره
همسفر سامره لژیون هشتم پنجشنبه 23 آبان 1398 11:04 ق.ظ
برای خانم لیلای عزیز اسیستانت محترم آرزوی توفیق روزافزون دارم.ایشون سرشار از انرژی مثبت هستند.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic