کارگاه آموزشی مجازی
یکشنبه 19 آبان 1398 ساعت 12:13 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )


کارگاه‌های آموزشی مجازی ویژه همسفران خانم نمایندگی ابوریحان با استادی  " سر کار خانم هایده لژیون ششم " با دستورجلسه : DSTوتجربه من از سم زدایی و سایر روش ها برگزارشد.
از زمانی که اعتیاد به عنوان یک بیماری در جهان شناخته شد، مصرف دائمی مواد مخدر به صورت جدی تحت عنوان بیماری مورد توجه متخصصین قرار گرفت و همواره چگونگی این بیماری و ابعاد این بیماری نیز مورد توجه و کاوش بوده است، زیرا در جهان پزشکی ، تشخیص بیماری و مشخص کردن جزئیات آسیب های بیماری و در نهایت تعریف بیماری ، از اهمیت ویژه ای برخوردار است و نقطه شروع عملیات درمانی محسوب می گردد.
یکی از بزرگترین انحرافات علمی در برخورد با بیماری اعتیاد و درمان آن در جهان از این نقطه شکل گرفت که اعتیاد را مسمومیت مزمن تعریف کردند و بر اساس این تعریف مصرف کننده موادمخدر یا بیمار اعتیاد مسموم قلمداد می گردد.
اگر بخواهیم عملیات سم زدایی برای درمان اعتیاد انجام گیرد باید اول ثابت کنیم که مواد مخدر سم است ؛ اگر مواد مخدر سم باشد فرد مصرف کننده مسموم محسوب می شود و عملیاتی که برای یک مسموم  انجام می گیرد ، عملیات سم زدایی نامیده می شود.
اگر به ترکیبات مواد مخدری چون تریاک یا هروئین و یا خانواده کانابیس (شاهدانه) نگاهی بیاندازیم می بینیم که ترکیبات آنها که از نگاه عمومی سم محسوب می شود ، ترکیبات دارویی است. برای مثال در ترکیبات تریاک موادی چون مرفین ، کدئین ، نارسئین، نارکوتین و غیره وجود دارد ؛ اینها هیچکدام سم نیستند، دارو هستند و در داروسازی و درمان بیماریها نقش بسیار مهم و تعیین  کننده ای دارند.
ما وقتی کلمه تریاک را به کار می بریم فوری می گوییم اعتیاد ولی اصلاً اینطور نیست . تریاک از چند قرن پیش یک دارو بوده و در سیستم پزشکی و دارویی مورد استفاده قرار گرفته و جزء دارو بوده است.
شاید گفته شود که اگر زیاد مصرف شود آن وقت حکم سم را پیدا می کند، اما باید دید که آیا چیزی وجود دارد که اگر انسان  بیش از حد مصرف کند از تعادل خارج نشود ؟ 
حتی مواد غذایی  بسیار حیاتی نیز که انسان هر روز به آنها نیاز دارد اگر بیش از حد مصرف شود انسان را از تعادل خارج می کند و منجربه بیماری می شود .
کنگره ۶۰ معتقد است که موادمخدر برای انسان های سالم که مصرف کننده مواد مخدر نیستند، سم‌محسوب می شود و مصرف آن باعث خارج‌شدن سیستم‌ ها از تعادل ودر نتیجه مسمومیت می شود که در این خصوص شکی در انجام عملیات سم زدایی برای نجات بیمار نیست .
بنابراین از دیدگاه کنگره ۶۰ مواد مخدر برای مصرف کننده مواد مخدر یا بیمار اعتیاد سم نیست و بیمار اعتیاد مسموم نیست . عملیاتی که تحت عنوان سم زدایی با رنگ و لعاب روش علمی، امروزه در بسیاری از مراکز درمانی انجام می شود یک اشتباه فاحش علمی و بسیار مخرب و ویرانگر است.
خارج کردن اثرات و بقایای موادمخدر از جسم بیمار نه تنها هیچ کمکی به او و درمانش نمی کند، بلکه او را در وضعیت بسیار بحرانی قرار می دهد و باعث غرق شدن بیشتر او در تخریب های اعتیاد و روی آوردن به مصرف داروهای روان گردان و تبدیل اعتیاد او به اعتیاد پر خطر (مصرف قرص) می شود ‌.
خارج‌ کردن سریع اثرات موادمخدر یا بقایای مواد مخدر از جسم نه تنها هیچ کمکی به درمان نمی کند ، بلکه خماری شدید ناشی از انجام این عمل به منزله یک شوک فیزیولوژی شدید، آسیبهای جبران ناپذیری به سیستم های عصبی و هورمونی انسان وارد می کند که بعضاً شاید قابل جبران نباشد.
خوشبختانه امروزه بسیاری از متخصصین کاملاً از این اشتباه فاحش آگاه شده اند و معتقدند که این شیوه درمانی هیچ گونه نتیجه و بار درمانی ندارد و قطعاً به شکست منتهی می شود . 
امروزه متخصصین به این امر واقف هستند که وابستگی به مواد مخدر ، مانند وابستگی به بسیاری از داروهای دیگر است که در تمام دنیا در مراکز درمانی برای درمان آن از روش کاهش تدریجی و پله ای مصرف استفاده می شود. 
اگر ما بیاییم تریاک را با یک دوز و زمان حساب شده کاهش بدهیم و در  طول حداقل ۱۰ ماه به صفر برسانیم و این تریاک را  در اختیار سیستم  عصبی قرار بدهیم خودش خودش را بازسازی می کند . حتی اگر یک داروی دیگر را مانند متادون یا دیازپام به این طریق مصرف کنیم این کار را انجام می دهد.
چرا تریاک می تواند این کار را انجام بدهد؟ بدلیل اینکه تریاک بین ۲۵ تا ۵۰ آلکالوئید و ترکیبات مختلف دارویی مثل پروتفین برای تنظیم ضربان قلب، مرفین ک نشاط آور است و خیلی مواد دیگر دارد.
درمان اعتیاد یعنی راه اندازی سیستم ایکس یا سیستم تولید کننده مخدر های طبیعی در دستگاه عصبی هورمونی مثل دوپامین ، سروتونین،استیل کولین، اپیورفین، اندروفین ها ،انکفالین ها، دینورفین، اپی نفرین، آدرنالین و غیره که بر اثر مصرف موادمخدر و اعتیاد از چرخه طبیعی خارج شده اند.
درمان اعتیاد یعنی به تعادل رسیدن جسم ، روان و جهان بینی .
درمان اعتیاد یعنی درمان‌ قطعی بدون عود،‌برگشت و بدون هرگونه تنفر از مواد و یا میل به مصرف موادو در نهایت اینکه بیماری اعتیاد درمان قطعی دارد، طوری که کسی باور نکند این شخص در گذشته مصرف کننده موادمخدر بوده است.
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مجازی، کارگاه آموزشی - خصوصی همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرزهرالژیون هستم دوشنبه 20 آبان 1398 11:44 ب.ظ
عالی بودخانم هایده عزیز
همسفر سعیده لژیون چهارم دوشنبه 20 آبان 1398 01:14 ب.ظ
هایده عزیز جایگاه تون رو بهتون تبریک میگم وامیدوارم همیشه موفق باشید
همسفر افسانه لژیون هفتم دوشنبه 20 آبان 1398 08:28 ق.ظ
خدا قوت خانم هایده خیلی خوب و عالی بود.
تبریک به کمک راهنما خانم مریم
و ممنون از خانم معصومه بابت زحمات بی دریغشان برای سایت
همسفر کاترین لژیون هفتم دوشنبه 20 آبان 1398 08:06 ق.ظ
ممنون از خانم هایده بابت توضیحات کامل
همسفر مهشید لژیون ۶ دوشنبه 20 آبان 1398 01:23 ق.ظ
ممنون خانم عزیز خدا قوت
شریفه دوشنبه 20 آبان 1398 12:26 ق.ظ
خیلی خوب, ممنون
سمیه لژیون ۶ یکشنبه 19 آبان 1398 08:30 ب.ظ
عالی بود خدا قوت
همسفر فاطمه لژیون ششم یکشنبه 19 آبان 1398 03:38 ب.ظ
بسیار عالی بود خداقوت..
همسفر فاطمه لژیون ششم یکشنبه 19 آبان 1398 03:38 ب.ظ
بسیتر عالی بود خدا قوت..
همسفر سمیه(لژیون پنجم) یکشنبه 19 آبان 1398 03:18 ب.ظ
عالی بود.خداقوت
نیلوفر لژیون 6 یکشنبه 19 آبان 1398 08:47 ق.ظ
سلام خانم هایده عزیز عالی بود و آموزنده بسیار ممنون
همسفر جمیله لژیون ۶ یکشنبه 19 آبان 1398 08:25 ق.ظ
خدا قوت و خسته نباشید خانم هایده عزیز خیلی آموزنده بود
همسفر راضیه لژیون۶ یکشنبه 19 آبان 1398 08:18 ق.ظ
خانم هایده عالی بود خداقوت و ممنون از خانم معصومه و خانم افسانه عزیز❤
همسفر ملیحه لژیون۶ یکشنبه 19 آبان 1398 07:55 ق.ظ
سلام واقعا عالی بود خانم هایده عزیزخداقوت
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات