سخنان دیده بان محترم آقای احمد حکیمی در نمایندگی ابوریحان
دوشنبه 13 آبان 1398 ساعت 08:58 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )در روز شنبه مورخ 1398/08/11دیده بان محترم آقای احمد حکیمی به مناسبت هفتمین سال رهایی کمک راهنما جناب آقای ولی الله دریانورد درنمایندگی ابوریحان استاد جلسه بودند و سخنان زیباو کاربردی قرائت نمودند که سخنان ایشان در ادامه مطلب آمده است .
 خداوند توفیق داد به مناسبت هفتمین سال رهایی ولی الله عزیز در اینجا باشم. با دستور جلسه یادگیری و معرکه گیری، وقتی امروز نگاه میکنیم یک فردی امروز یک مسیری را طی کرده وبه این نقطه رسیده ، چه عملی ، چه کارهایی و چه تغییراتی بوجود آمده و چه بستر سازی هایی صورت گرفته که فرد به این نقطه برسه، همه نقطه مقابل معرکه گیری هستش. معرکه گیری یک گریزگاه هستش برای انسانهایی که نمیخوان مسئولیت خودشون رو بپذیرن و همیشه دنبال یک گریزگاهی میگردن که این بار رو به دوش نکشن. اگر انسان بخواهد تمام تخریب هایی که ایجادکرده را احساس کند، به نظر میرسد که انفجار سلولی در فرد اتفاق می افتد، به همین جهت یا انسان باید یاد بگیرد ،یا در جهل مرکب باقی بمونه .
انسانی که نسبت به یادگیری مقاومت نشون میده ، این مقاومت باید یک کاری رو انجام بده و یک گفتاری رو مطرح کنه که مجموعا تصویر با صوت همخوان بشه تا بیننده آن را ببیند و به واسطه دیدن اون تصویر وعملی که انسان انجام میده و گفتاری که میگه از اون متوجه بشه که این قضیه یادگیری هستش یا معرکه گیری.  اصولا در سفر اول یک چنین اتفاقی برای سفر اولی رخ میدهد ، انسان وقتی مواد مخدر مصرف میکند چه بپذیره چه نپذیره در زمره نیروهای نادرست است و اهریمنی و شیطانی بماند. اگر بخواد از این زمره خارج شود نیروها به همین سادگی اون رو رها نمیکنن. خیلی ازما قبل از شروع به سفرو تصمیم به درمان یک روند عادی را طی میکردیم ولی وقتی پا میگزاریم تو این راه ازدرودیوار مشکلات می آید و اتفاقاتی می افتد که انتظارش رو هم نداریم . این یک سناریو است که درست میشه که انسان در آن زمره باقی بماند ، چون اهریمن همه تلاشش رومیکنه که نیروهاشو از دست نده . نگاه آقای مهندس به همه خدمتگزاران کنگره 60این است که چیکار کنیم که این افراد بمونن و نرن و خدمت کنن و این طبیعه هر ساختاری دنبال این است که نیروهاشوحفظ کنه . در حال حاضر وضعیت کنگره اینجوری نیست که دوماه وقت بده به رهجو که خودش رو پیدا کنه ، این که دوماه وقت بدیم که رهجو خودش رو پیدا کنه و ببینه تو مسیر هست یا نه یک تابلو میخواد ، که این تابلو نشون بده این فرد تو مسیر هست و راهش درسته . وقتی از کرج دارم میرم چالوس و مطمئن نیستم در مسیر هستم یا نه ، یک تابلو که زده چالوس 100کیلومتر این من رو متوجه میکنه که من در مسیرم قرار دارم . الان در حال حاضر رهجو باید در همین یکی دو هفته اول باید راهش روپیدا کنه وتصمیم بگیره که میخواد درمان بشه یانه ؟ همه اینها رو دارم برای این میگم که مسیر حرکت یک فردی رو نشون میده که ولی الله از توش در اومده.
شما الان تصور کنید به شما میگویند یک پولی رو بزارید بانک و قرعه کشی شرکت کنید ، شما اگر ازش بپرسید میون چند نفر این قرعه کشی بزرگ انجام میشه  200هزارنفر 300هزار نفر، و وقتی اسم یکی از توش درمیاد بهش میگن تو چقد شانس داری (که البته این کلمه بی معنی است ) که از بین این همه خیل آدم اسمت دراومد.
اگر بپذیریم و اگر نخواهیم بپذیریم مجبوریم بپذیریم که برای خروج از تاریکی هایی مثل اعتیاد فرمان الهی باید صادر بشه ، برای اینکه بفهمیم کجای کار هستیم و از بین چقد انسان انتخاب شده ایم. در این جهان فیزیکی 250میلیون نفر مصرف کننده داریم ، من و شما چند درصد از این مردم هستیم ؟چحوری خداوند نظر کرده و اجازه خروج به ما داده ؟خانواده ها هم که مصرف کننده نبودند خداوندبهشون اجازه داده برای دونستن قوانین زندگی . واساسا اینکه درسیستم هستی خیلی ها تلاش میکنند که بدونند و اجازه دونستن بهشون داده نمیشه . اجازه دونستن به هر انسانی داده نمیشه و همین طور خدا میگه اجازه خدمت کردن رو هم به هر انسانی نمیدیم . همه فرمان است . کنگره 10000نفر روی پروژه اوتی دارد و 82هزارتا عضو دارد که کارت عضویت دارند. شما حساب کن چند درصد 250میلیون نفریم ؟ آیا اصطلاحا ما بازم شانس نداریم ؟و باید مثل انسانهای بقیه فکر کنیم؟ اگر بتونیم این رو حس کنیم ،دیگه به خودمون اجازه نمیدیم 5 بیایم جلسه . رهجویی که برای لژیون بیاد بیدار نیست. بینایان نابینا بیشتر از نابینایان واقعی هستند.
هر چی فرد تخریبش بیشتر باشد ، توانایی خیلی بیشتری برای سازندگی داره مثل فنری که هر چی فشرده بشه پرش آن بیشتر میشود. و این جزو قوانینی است که وجود دارد، اگر فردی بیشتر به عمق تاریکی بره زمان بیشتری میخواد تا به سطح برسه و به همون نسبت ارتقاء بیشتری پیدا میکنه . من هیچ وقت روزی که اولین بارولی اله اومد باهام صحبت کرد رو از یاد نمی برم ، کسی باورنمیکرد که حرفهای کسی روی او اثر کند ( ولی این قضیه که در صور پنهان اتفاق می افتد که فردی به یک تفکر و اندیشه ای برسد) . ده دیقه بیشترصحبت نکردیم و چی شد که فردی که هیچ کس امیدنداشت که حرکتش روآغاز و به پایان برسونه ، تونست خودش رو پیدا کنه و جزو منظم ترین افراد در خدمتگزاران باشد  و مسئولین تازه واردین در کنگره بشه و باید یک آدم قوی و منظم و مسلط باشه .
عملکرد ما میتواند برای هم الگو باشد ونیاز شما در دل من و نیاز من در دل شماست و این نیازها هم فقط انتقال دانش و آگاهی هستش ، با محبت .
این روبدونید تا روزی که در کنگره هستیدمخصوصا راهنماها و مسئولین ، ما با افرادی طرف هستیم که امکان بوجود آوردن مسائل و اشتباهاتی دارند. و باید در زندگی خانوادگی و کاری مون متوچه باشیم که یک سری مسائل هست که بین انسانها فاصله می اندازد.ما اگر فردی در زندگیمان است ، اگر این رهجو یا فرد اشتباهی رو انجام میدن ما هیچ وقت نباید شخصیتش رو مورد هجوم قرار بدیم و باید به شخصیتش احترام بگزاریم و اون اشتباهش رو براش روشن کنیم و بگیم این اشتباه باعث میشه این تاوان را بدی . چون به محض ورود به شخصیت انسان مقابله صورت میگیرد. پدری اگر بچه اش اشتباه کرده ببرش تو اتاق و در تنهایی اشتباهش روبهش بگه وچلوی دیگران سرزنشش نکنه . کاری که آقای مهندس روز اول برای همه ما انجام داد ، این بود که اشتباهمون رومطرح کرد که اعتیاد یک چنین ضربه ای را به ساختار وجود انسان میزند. در کتاب 60درجه مقابله شده با اینکه میگن مصرف کننده ها بی عقلن . اگر آقای مهندس هم به این اعتقاد داشت شخصیت یک مصرف کننده رو پایین می آورد. در کنگره بالاترین احترام را برای مصرف کننده قائل شده و میگه اشتباه کرده و اشتباهش جهل و نادانی هستش.
هر تولدی بسیار بسیار تبریک دارد چون کار بسیار باعظمتی انجام شده است . هیچ موقع اجازه ندهید در کنگره چیزی براتون عادی بشه . انسانهایی که میان در کنگره و همه چیز براشون عادیه اینها در حرکت نیستند و یادگیریشون متوقف میشه .
هر فردی که در کنگره خدمت گزار است هر قدمی که بر میدارداول برای خودش است ،اولین تاثیرش برای خود انسان است. اگر ما شاهد این حال خوب هستیم همه را مدیون اول خداوند وسپش آقای مهندس وخانواده محترمشون هستنیم که این بستر رو بوجود آوردند که توانستیم به درمان برسیم و از بین خیل عظیم افراد مصرف کننده اذن خروج بگیریم.
الان در کشور خود خیلی جاهها شعبه نداریم و خارج از مرزها هم خیلی هستند کتاب 60درجه و وادی رو خوندن و با تمام وجود میخوان درمان بشن ولی داروبراشون نیست . 10سی سی اوتی که معادل یک گرم است میخری 6000تومان در اروپا یکی بخواد درمان بشه باید تریاک رو 50یورو بخره و اگر کسی بخواد درمان بشه میانگین 1700تا 2500سی سی اوتی میخواد، یعنی 250گرم . 250گرم در اروپا چقد هزینه میخواهد ؟همه اینها  لطف خداوند است فقط دور خودمون رو نبینیم و یک مقدار فراتر ببینیم ، وقتی این را ببینیم متوجه لطف خداوند میشیم و محکم به این صندلی ها می چسبیم و جدا نمیشیم . پله کم کردن وبه موقع اومدن و سی دی نوشتن خیلی ساده هستش وما باید با خوشحالی انجام بدیم چون اگر به این موضوعات نگاه کنیم می فهمیم کجا ایستاده ایم .
امیدوارم همه ما قدر کنگره را به واقعیت بدانیم.

تهیه وتایپ از همسفر افسانه لژیون هفتم.
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستور جلسه این هفته ...،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سمیه لژیون دهم سه شنبه 14 آبان 1398 12:49 ق.ظ
واقعا جلسه خوب و پربارو پر از محتوا بود و خداقوت به اقای حکیمی که سخنانشان زیبا و دل نشین است و خدا قوت به خدمت گزاران کنگره 60و شعبه ابوریحان
همسفر رویا لژیون نهم دوشنبه 13 آبان 1398 06:29 ب.ظ
بسیار عالی بود خیلی سپاسگزارم و بسیار آموزنده بود
همسفر نرگس کمک راهنمای لژیون نهم دوشنبه 13 آبان 1398 02:48 ب.ظ
ممنون جلسه خوبی بود سپاس از تمام خدمتگزاران
همسفر سمیه(لژیون پنجم) دوشنبه 13 آبان 1398 11:57 ق.ظ
جلسه خیلی خوب و مفیدی بود.آرزوی بهترینها برای همه عزیزان خدمتگزار کنگره.
همسفر بهرامی دوشنبه 13 آبان 1398 11:04 ق.ظ
بسیار عالی .ممنون برای انعکاس مطالب.خیلی استفاده کردم سپاس
همسفر هایده،لژیون ۱ دوشنبه 13 آبان 1398 10:38 ق.ظ
سلام،جلسه روزشنبه بسیارآموزنده وکاربردی بود.آرزوی سلامتی وتوفیق روزافزون برای تمام خدمتگزاران کنگره ۶۰درهررده ای که هستند.خانم افسانه پرتلاش،خداقوت.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات