کارگاه مجازی - به استادی همسفر مریم ، راهنمای لژیون ششم
دوشنبه 6 آبان 1398 ساعت 12:58 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )


سلام  دوستان مریم هستم همسفر
دستور جلسه وا دی دوم تاثیر آن روی من هست.  این وا دی یکی از درس های بزرگ زندگی ما ست چرا که هر انسانی ممکن است در مقطعی از زندگی به واسطه مشکلات مسائلی که برایش پیش می آید دچار نا امیدی شود...
 ودر ارزش موجودیت و مفید بودن خود در هستی دچار تردید شود ، وبا خود تصور کند که فقط برای تحمل دردها و رنج ها پا به هستی گذاشته و راه خروجی وجود ندارد .
این وا دی به ما یاد آور میشود که هیچ موجودی نه فقط انسان ، که هیچ موجودی به جهت بیهودگی قدم به هستی نگذاشته وهر کس تصور کند بی ارزش ناچیز است کاملا در اشتباه است ، چرا که هیچ کدام از ما به هیچ نیستیم یعنی هیچ کدام از ما بی ارزش وبی بها نیستیم حتی اگر خودمان فکر کنیم که هیچی نیستیم باز هم اشتباه میکنیم .
همانطور که در داستان موسی وکرم شنیده ایم که حضرت موسی کرمی در گل ولای زمین میبیند از ذهنش میگذرد که خدا چرا این کرم را خلق کرده و وقتی به کوه تور برای عبادت خدا میرود، خدا می‌فرماید :که ای موسی سوالی داری بپرس وایشان در مورد خلقت کرم سوال میکنند که چرا این کرم را خلق کرده ای؟ و خدا در پاسخ میگوید: که قبل از اینکه تو بپرسی این کرم از من پرسید که خدایا این موسی را چرا خلق کرده ای ؟ این داستان بیانگر درس بزرگی است که یک کرم که شاید از دیدگاه انسان ناچیز باشد را در مقابل پیامبر بزرگ خداوند قرار داده تا بتواند این مطلب را بیان کند . که هر موجودی در جایگاه خودش ارزشمند است و وجودش برای هستی لازم و ضروریست .حالا اگر به خودمان نگاه کنیم میبینیم که خداوند برای انسان خیلی هزینه کرده یعنی کل هستی را آفریده وانسان را در راس قرار داده که ای انسان تو اشرف مخلوقات هستی،  و تمام هستی را در اختیار انسان قرار داده این چه تفکری است که گاهی برای انسان به وجود میآید که خداوند او را بیهوده وبه جهت بیهودگی خلق کرده ؟ این مساله نشئات گرفته از نا امیدی انسان است وقتی انسان در تنگنای مشکلات قرار گیرد وتلاش هایش بی ثمر باشد دچار نا امیدی میشود همان طور که ما در تعریف نا امیدی این مطلب را داریم که نا امیدی تجلی بار غم واندوهی است که نه میتوان به دوش کشید ونه بر زمین گذاشت .


خوب هر کسی در زندگی مشکلاتی دارد که کاملا طبیعی است ما نمیتوانیم انسانی را پیدا کنیم که بدون مشکل باشد این مشکلات بخشی از زندگی ماست اما اگر تصور کنیم که این مشکلات آمده اند که بمانند وما عذاب بکشیم در اشتباهیم چرا که اگر انسان به نیروهای درونش توان حرکت بدهد میتواند قدرتی که خدا در وجود انسان نهاده است را به نمایش بگذارد .
نمونه این مطلب را ما در کنگره داریم افراد زیادی که در روبه رویی با اعتیاد میگویند :من نمیتوانم ،من مشکلات زیادی دارم مسائلی مانند کار و خانواده و نوع ماده مصرفی و هزار چیز دیگر را بهانه میکننددومیگویند توبه گرگ مرگ است و.....و هستند کسانی که با سختی و تلاش و مشکلات فراوان کاری مالی اجتماعی خانوادگی و.... استوار میمانند ودرمان خود را انجام میدهند وخود مانند فرماندهی لایق  زندگی خود را به دست میگیرند واز فروپاشی خانواده و سرگردانی فرزندان جلوگیری میکنند و تا هر چه توان دارند برای حل مسائل خود تلاش میکنند .
این قدرت و توان در همه وجود دارد همانطوری که یک همسفر وقتی متوجه اعتیاد عضوی از خانواده اش میشود دو راه دارد یا بنشیند گریه وزرای ونا امیدی ودر نهایت طرد مصرف کننده ترک خانواده ودر انتها جدایی یا اینکه تلاش برای پیدا کردن راه درمان وهم راه وهم سفر شدن و یاری رساندن به مسافر ودر کنارش آموزش و حال خوش برای خودش.
این خود ما هستیم که انتخاب میکنیم کدامیک باشیم ،اگر خواستیم از مشکلات خارج شویم از مشکلات درون وبیرون خود خلاصی یابیم ومورد حمایت خداوند قرار بگیریم، شرط اولش دوری از ضد ارزش ها پرداختن به ارزش هاست که به نظر من نا امیدی و اینکه تصور کنیم ما به جهت بیهودگی خلق شده ایم یکی از بزرگ ترین ضد ارزش هاست .
خود من وقتی اعتیاد مسافرم  را فهمیدم هرگز به خود اجازه ندادم که نا امید باشم همیشه شاکر خداوند بودم که اگر درد را داد درمان را هم داد وما را با کنگره آشنا کرد و نگذاشت تاریکی های بسیار سخت تری را تجربه کنیم .
از خداوند میخواهم که راه را به همه ی کسانی که خواستار رهایی و آزادی از بند این اهریمن مخوف اعتیاد هستند نشان دهد وبه همه ما توفیق درک جایگاهی که در آن قرار گرفته ایم را بدهد ، که اگر خداوند لحظه ای حمایتش را از ما بردارد به جز نابودی سرنوشت دیگری در انتظارمان نیست .
در خاتمه از آقای مهندس و استاد امین و خانواده جناب مهندس ،دیدبانان کنگره و تمام کسانی که در حال خدمت وتلاش در راه مقابله با این آتش ویرانگر هستند سپاس گذارم و امید دارم خداوند به همه ما یاری برساند تا بتوانیم در ساختن دنیایی بهتر موثر باشیم.
سپاس از خدمت گذاران وبلاگ ابوریحان

تنظیم و ویرایش از همسفر افسانه لژیون هفتم .
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مجازی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سمیه لژیون ۶ پنجشنبه 9 آبان 1398 11:59 ب.ظ
عالی بود خانوم مریم خدا قوت
همسفر راضیه لژیون۶ پنجشنبه 9 آبان 1398 12:02 ق.ظ
خانم مریم عزیز مثل همیشه عالی بود خداقوت
همسفر جمیله لژیون ۶ چهارشنبه 8 آبان 1398 07:05 ب.ظ
خیلی مفید و آموزنده بود خانم مریم خسته نباشید
نیلوفر لژیون 6 سه شنبه 7 آبان 1398 11:46 ب.ظ
عالی بود وپر از نکته ممنون و خداقوت بهتون❤️
همسفرهانیه لژیون ۹ سه شنبه 7 آبان 1398 04:12 ب.ظ
عالی بودخانوم مریم عزیزم تشکر
همسفر سمیه(لژیون پنجم) سه شنبه 7 آبان 1398 11:37 ق.ظ
عالی بود خانم مریم عزیز.
خدا قوت خدمتگزاران سایت.ممنون برای زحماتتون
مدینه همسفرلژون هفتم دوشنبه 6 آبان 1398 10:03 ب.ظ
خیلی عالی بود خداقوت خانم مریم
همسفر اعظم کمک راهنمای لژیون یکم دوشنبه 6 آبان 1398 09:02 ب.ظ
بسیار عالی بود خانم مریم عزیز
ممنون از مشارکت خوبتان
همسفر هایده،لژیون ۱ دوشنبه 6 آبان 1398 07:57 ب.ظ
عالی،پرازنکته های مفیدومثل مشارکت هاتون کاربردی.
خانم مریم عزیز،خداقوت.
خدمتگزاران سایت ابوریحان،ممنون وپایدارباشید.
همسفر فاطمه لژیون ششم دوشنبه 6 آبان 1398 01:45 ب.ظ
بسیار عالی بود ممنون از خانم مریم عزیز وخدا قوت به خانم افسانه
همسفر افسانه لژیون هفتم دوشنبه 6 آبان 1398 12:26 ب.ظ
خیلی عالی بود خانم مریم ، خدا قوت خیلی چیزهای خوبی یاد گرفتم .
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic