کارگاه آموزشی-خصوصی همسفران
چهارشنبه 17 مهر 1398 ساعت 02:40 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )
دومین جلسه از دوره هفتادم از سری کارگاه  های آموزشی ویژه همسفران کنگره 60 با استادی اسیستانت محترم سر کار خانم لیلا  و نگهبانی خانم سارا و دبیری خانم سمیه با دستور جلسه هفته اسیستانت،ایجنت ،مرزبانان در روز سه شنبه مورخ 98/7/16 راس ساعت 15:00 آغاز به کار نمود.


سخنان استاد:
قبل از شروع صحبتهام به خانم سارا و خانم سمیه جایگاهشون را تبریک میگم ، امیدوارم دوره خدمتی خوب و پرباری داشته باشند. 
هفته مرزبان ،اینجنت و اسیستانت رو به مرزبانان شعبه ابوریحان ،چه گروه مسافران و چه گروه همسفران و به خانم زهرا و معصومه عزیز تبریک میگم، ....
به ایجنت محترم جناب آقای سوقندی تبریک میگم و به مرزبانان دروه قبلی و مرزبانانی که در آینده خواهند آمد. چون اگر عشق محبت و گذشت و فداکاری این عزیزان نبود هیچ وقت ما این آرامش و حال خوش امروزمان را نداشتیم . 
اوایل که کنگره تاسیس شد، چون تعداد شعب کم بود و دو تا شعبه بیشتر نبود، نگهبانان با شعبه مرکزی در ارتباط بودند و دیده بانان هم می آمدند و به شعبه سرکشی میکردند و همه چیز خوب بود. ولی با گسترش کنگره و مخصوصا با توجه به اینکه در شهرستانها شعبه های زیادی دایر شد، این میسر نبود که نگهبانان یا دیده بانان بیایند تو همه شعبه ها رسیدگی کنند به خاطر همین بود که مرزبانان وارد سیستم کنگره 60شدند. مرزبانان افرادی هستند که سفر اول را گذرانده اند و وارد سفر دوم شده اند و با انتخاب خود اعضای نمایندگی ها انتخاب میشوندتا دوره14ماهه مرزبانی را بگذرانند. و شال آنها زرد رنگ است و کسی که وارد شعبه میشود و تازه وارد، اولین کسی را که می بیند مرزبان است.  
مرزبانان کارشان اداره نمایندگی های کنگره 60هست . وظیفه شان رعایت حرمت و حریم نمایندگی خودشان بر طبق قوانین و حرمت کنگره 60 میباشد.


تعداد نمایندگی ها که زیاد شد، ایجنت و اسیستانت وارد سیستم شدند. ایجنت و اسیستانت از بین کسانی انتخاب میشوند که دوره مرزبانی و کمک راهنمایی را گذرانده باشند و شرایط لازم را داشته باشند و دوره شان 14ماهه و شال آنها کرم رنگ میباشد. ایجنت زیر نظر دیده بان ها کار میکند و اسیستانت زیر نظر دیده بان گروه خانواده وبه نوعی دستیار دیده بان گروه خانواده سرکار خانم آنی هستند. کارمرزبانی از کار اسیستانت و ایجنت خیلی سخت تر است ، چون اسیستانت و ایجنت فقط می آیند و نکته ها را بیان میکنند ، رصد میکنند و گزارش میدهند و تازه هایی که قرار است توی شعبه ها اتفاق بیفتد را گزارش میکنند و اطلاع میدهند. ولی بار اصلی بر روی دوش مرزبانان است . روزی که مرزبانان پیمان می بندند ، قسم میخورند که برمبنای عدالت ، معرفت و عمل سالم کارکنند و عشق ، عقل و ایمان را همیشه سرلوحه کارخودشان قرار دهند. به همین جهت هست که آقای مهندس میگن: مرزبانی یعنی با پای برهنه روی گداخته های آتش راه رفتن است. یک مرزبان با همه جور آدم ، با همه شرایط و ویژگی های مختلفی در ارتباط هست و اینجا است که باید آن مدیریت بحران را داشته باشد ، چون هر کس با یک دیدگاه و یک طرز فکری وارد کنگره می شود و ممکن است برخورد تندی از طرف اعضاء ببیند. یه جاهایی هم امکان دارد که کم لطفی بهشون بشه ، کم مهری بهشون بشه و شاید چیزهایی که می گویند به مزاج من لیلا خوش نیاد و خوشایندم نباشه ولی هر چیزی که مرزبانها می گویند اول اسیستانت و خانم آنی ازشون می خواد که آنها را در شعبه به عنوان پیام بگویند یا انجام دهند.  شاید از نظر من لیلا خوشایند نباشد ولی آقای مهندس همیشه گفته اند:"اگر یک مترسک رو ما بهش یه شال بدهیم ، ما باید حرمت آن شال یا جایگاه را داشته باشیم". 
من همیشه در لژیونم به بچه ها میگویم که تو هر جایگاهی که هستیم سعی کنیم هم خودمان از آن جایگاه ،آموزش کافی را ببریم  و خاطره خوشی از آن جایگاه داشته باشیم و هم دیگرانی که در کنار ما هستند لذت ببرند. خودم سعی میکنم در این دوره کوتاهی که در کنار مرزبانان عزیز هستم یک خاطره خوب یا رد پای خوب از خودم به جا بگزارم. تمام تلاشم را میکنم ولی به این معنانیست که یه جاهایی کوتاه بیام چون من هم پیمان بسته ام که بر مبنای عدالت ، معرفت و عمل سالم و طبق قوانین کنگره 60عمل کنم . مرزبانان هم دقیقا همین جوری هستند. الان خواهر لژیونی من شده مرزبان و من دیگه ازش حرف شنوی نداشته باشم ما یک چنین چیزی را نداریم.


اگر می خواهیم در کنگره ماندگار شویم و حال خوبی داشته باشیم و  اثر و ردپای خوبی از خودمان به جا بگزاریم ، باید تابع قوانین باشیم. پس هممون وظیفه داریم احترام بگذاریم به این جایگاه . اینجوری نیست که مرزبانان الان وارد جایگاه مرزبانی شدند، خودشون دیگه تو لژیون نیستند و از آموزشها دورند، نه اینطور نیست ، آنها سی دی های هفتگی شان را می نویسند و وظیفه شان خیلی سنگین تر است . اگر من رهجو وارد لژیون میشوم فقط دارم سی دی می نویسم ، مرزبانان کنار آن هزار کار دیگر هم انجام می دهند. تمام آمار حضور و غیاب ،صدور کارت ، تاریخ اعتبار کارت ،آمار راهنماها ، آمار سی دی لژیون ها ، ورودی و خروجی رهجوها و ورود سفر دومی ها ،همه را مرزبان باید گزارش بدهد. پس اگر به شما گفتند که تاریخ کارتتون تمام شده و باید اعتیار کارتتون تمدید بشه ، چون  ازشون خواسته می شود. اگر به شما می گویند سر ساعت وارد سالن بشوید و سرساعت از سالن خارج بشوید ، چون ازشون خواسته می شه و اگر غیر این باشد توبیخ میشوند. اگر به شما گفته می شود ساعتی که زنگ زده شد ، لژیون جمع شود ، بخاطر اینه که اولین کسانی که وارد شعبه میشوند و در را باز میکنند مرزبانان هستند و آخرین کسانی که چراغ را خاموش میکنند و در را می بندند و از شعبه خارج میشوند ، مرزبانان هستند، مرزبانان هم مثل ما زندگی دارند پس باید یه مقدار باهاشون راه بیاییم . من روزهای اول که اومدم دیدم نیم ساعت یا 40دیقه بعد از اینکه جلسه تموم شد شعبه را ترک کردند.
هر کدام از ما اگر در جایگاه خود کار خود را درست انجام بدیم هیچ وقت به مشکل برخورد نمی کنیم ولی اگر در حاشیه باشیم و دنبال این باشم که غر بزنم و نق بزنیم به مشکل میخوریم. چون اگر ما بخواهیم کسی را قضاوت کنیم باید کفش های او را بپوشم و با کفش های اون آدم راه بریم تا بتونیم راه رفتن اون آدم را قضاوت کنیم. اگر از چیزی ناراحتم ، از گروه مرزبانی یا اسیستانت ، باید در آن جایگاه قرار بگیرم تا ببینم کاری که اونها دارند انجام می دهند به صلاح است یا نه .یه وقتایی شاید به صلاح من نیست و یا خوشایند من نیست که چه حرفی را به من میزنند و یا از من میخوان . ولی بعدا وقتی خودم به امید خدادر این جایگاه قرار گرفتم بعد می بینم مجبورم یک سری حریم ها را رعایت کنم . من همون آدم هستم ولی مجبورم تو جایگاهی که قرار گرفتم طبق اون جایگاه و اون پیمان و عهدی که بسته ام رفتار کنم . پس اگر هممون واقعا کنگره ای باشیم از این برخوردها ناراحت نمی شویم .امیدوارم دوره مرزبانی خوبی را خانمهای مرزبان عزیزمون سپری کنند و خاطره خوبی رو براشون رقم بزنیم از این دوره مرزبانی و هر موقع یادشون می افته لذت ببرن از خدمت کردن. یه جوری نباشه که خدایی نکرده دلشون بخواد که زودتر تموم بشه . ما کنار هم قرار گرفته ایم تا با خدمت کردن حال هم را خوب کنیم ، یه روزی نوبت منه و یک روزی نوبت کس دیگه ای . هدف ما از کنگره اومدن این است که حالمون خوب باشه و این انرژی مثبت را خونمون ببریم و یه جوری نباشه که مرزبانان با انرژی خوب بیان و وقتی میخوان برن خونه خسته باشن و حوصله بچه هاشون رو هم نداشته باشند. در صورتی که باید این انرژی اینقدر زیاد باشه که دفعه بعد با رغبت بیشتری بیان . (هرچند که مسئولیتی که پذیرفته اند را دارن با دل و جون انجام میدن ) و انتظار ندارن از من راهنما و رهجوی سفر دومی که ازشون قدر دانی کنیم . ولی از آنجا که ما در کنگره قدر دانی را یاد گرفته ایم یکی از هفته هایی که هفته قدر دانی است هفته مرزبانان هست که به صورت زبانی و عملی و پاکت هست. زبانی هم تشکر کردن است و عملی هم کار خاصی نمیخواد انجام بدید همین که در جریان رودخونه کنگره باشید کافیه و در مسیر حرمت ها باشید و پاکتی هم هر کسی در حد توان خودش ازشون تقدیر و تشکر میکند. بازهم این هفته رو بهشون تبریک میگم و به همه مرزبانان آینده تبریک میگویم و باید طوری رفتار کنیم که کسانی که قرار است در آینده برای مرزبانی بیایند تمایل داشته باشند و با عشق بیان . ولی وقتی ببینن بی مهری به مرزبانان میشه و شرایط روبراشون سخت میگیرن ، افرادی که عشقش رو دارن هم مقداری عقب نشینی میکنن. ممنون که به صحبتام گوش دادید. 


عکاس : همسفر زهره لژیون دوم 
تایپ و تنظیم  از همسفر افسانه لژیون هفتم 


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی - خصوصی همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر نرگس کمک راهنما لژیون دوم یکشنبه 21 مهر 1398 12:02 ب.ظ
خداقوت خدمت خانم لیلا عزیز که جلسه پربار و عالی برگزار کردند.
این هفته قشنگ رو خدمت شما اسیسنت محترم و مرزبانان عزیزمان خانم زهرا و خانم معصومه عزیز تبریک و خداقوت میگم و آرزوی بهترینها را برای شما عزیزان دارم.
همسفر نرگس کمک راهنمای لژیون نهم شنبه 20 مهر 1398 04:02 ب.ظ
خداقوت خدمت تمامی خدمتگزاران وممنون از خانم لیلای عزیز جلسه خوب وپراز انرژی بود
همسفر راضیه لژیون۶ پنجشنبه 18 مهر 1398 02:00 ب.ظ
خدا قوت بسیار جلسه عالی بود ممنون از خانم لیلای عزیز
همسفر سمیه(لژیون پنجم) پنجشنبه 18 مهر 1398 09:54 ق.ظ
خداقوت خانم لیلای عزیز برای جلسه عالی که برگزارکردید.بازم تبریک به شما و خانم معصومه و زهرای عزیز مرزبانان محترم.
همسفر زهره لژیون دوم پنجشنبه 18 مهر 1398 09:31 ق.ظ
سلام خدمت تمام عزیزان و خدا قوت
فاطمه همسفر لژیون یکم پنجشنبه 18 مهر 1398 07:26 ق.ظ
خدا قوت خدمت خانم لیلای عزیز اسیستانت محترم شعبه جلسه پر بار وپر انرژی رو برگزار کردید این هفته رو مجددا به همه خدمتگزاران تو این جایگاهها رو تبریک میگم
سمیه لژیون ۶ پنجشنبه 18 مهر 1398 01:15 ق.ظ
خدا قوت
آزاده لژیون ۷ پنجشنبه 18 مهر 1398 12:50 ق.ظ
سلام هفته اسیسنت ومرزبانان رو به خانم لیلا وخانم معصومه وخانم زهرا تبریک میگم امیدوارم در هر مراحل خدمت موفق باشید.
همسفر زهراکمک راهنمای لژیون چهارم پنجشنبه 18 مهر 1398 12:23 ق.ظ
خداقوت خدمت خانم لیلای عزیز،ممنون بابت جلسه ی پرانرژی که برگزارکردید.
هفته ی اسیستانت ،ایجنت ومرزبان رو خدمت عزیزان خدمتگزار دراین جایگاه رو تبریک وشاد باش عرض میکنم.
تبریک خدمت خانم لیلا ،خانم معصومه وخانم زهرای عزیز
همسفر اعظم کمک راهنمای لژیون یکم چهارشنبه 17 مهر 1398 04:25 ب.ظ
ممنون و سپاس گزارم خانم لیلای عزیز بابت جلسه بسیار پرانرژی که برگزار کردید
باز هم هفته اسیستانت و مرزبان را به شما و خانم زهرا و خانم معصومه عزیز تبریک عرض میکنم
خدا قوت به خانم سارا و خانم سمیه عزیز
همسفر افسانه از لژیون هفتم چهارشنبه 17 مهر 1398 04:20 ب.ظ
خدا قوت به خانم لیلا و نگهبان و دبیر جلسه
واقعا جلسه پرباری بود من که خیلی اطلاعاتم بالا رفت
چهارشنبه 17 مهر 1398 03:14 ب.ظ
باسلام وادب احترام خدمت عزیزان خدمتگزار سایت ،خداقوت
همسفر رویا لژیون نهم چهارشنبه 17 مهر 1398 03:08 ب.ظ
عالی بود خدا قوت
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic