کارگاه آموزشی روز چهارشنبه
پنجشنبه 14 شهریور 1398 ساعت 06:02 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )
کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه؛ عدالت، آیا همه افراد در کنگره با هم برابرند؟

جلسه سیزدهم از دوره شصت و ششم سری کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60؛ ویژه مسافران و همسفران سفردوم، به استادی و نگهبانی آقای مهندس و دبیری مسافر محسن با دستورجلسه (عدالت، آیا همه افراد در کنگره با هم برابرند؟) در روز چهارشنبه 13 شهریورماه سال جاری راس ساعت 9:15 آغاز به کار نمود.


سخنان استاد؛
سلام دوستان حسین هستم یک مسافر.
امیدوارم حال همه شما خوب باشد، حال من هم بحمدلله خوب است.
دستور جلسه این است که : عدالت، آیا همه انسانها با هم برابرند؟
اگر بخواهیم به کتاب آسمانی خودمان مراجعه کنیم، می بینیم که آیا همه انسانها با هم برابرند؟ آیا کسانی که فساد می کنند با کسانی که فساد نمی کنند، باهم برابرند؟ آیا کسانی که ایمان دارند با کسانی که ایمان ندارند، باهم برابرند؟
در کنگره هم همینطور است. گاهی اوقات میلیونها نفر رای می دهند و ممکن است غلط رای بدهند و نظریه شان کاملاً غلط باشد. تمام کره زمین می گفتند که : زمین مرکز عالم است و تمام ستاره ها و افلاک، دور زمین می گردند، یک نفر هم پیدا شد و گفت: زمین مرکز عالم نیست. لوئی پاستور می گفت که یک میکروبی هست اینطور و اینطوری، در آکادمی فرانسه مسخره اش می کردند و می گفتند که میکروب چیست؟ ما که جزو آکادمی فرانسه هستیم، خونمان پاک است، ما نیازی به شستن دستانمان قبل از جراحی نداریم. بعدها فهمیدند که لوئی پاستور درست می گوید.
اینطور نیست که چون اکثریت یک موضوع را تائید می کنند، این موضوع درست باشد. ما در سیستمی هستیم که همه دارند خدمت می کنند، همه سرویس می گیرند و همه با هم شریک می شوند، وقت و سلامتیشان را به شراکت می گذارند و همه به هم کمک می کنند. دیگران کاشتند و ما خوردیم، ما می کاریم و دیگران بخورند. دیگران کمک می کنند تا ما به رهایی برسیم، ما کمک می کنیم تا دیگران به رهایی برسند.اینجا نمی توانیم بگوییم که همه ی انسانها با هم برابر هستند، هر کسی جایگاه خودش را دارد، هر کسی درجه و جایگاه خودش را دارد، آیا در اداره جات یا قشون نظامی، همه با هم برابرند؟ یکی آبدارچی هست، یکی مدیر است، یکی رئیس است، یکی کارمند است. عدالت اینطور نیست که همه با هم برابر باشند.
اینطور نیست که همه بگویند که ما با هم برابریم، مثلاً یکی بگوید من تازه وارد هستم و با کسی که 20 سال رهایی دارد، برابر هستم. یک نفر 100نفر را به رهایی رسانده است ، آیا این شخص با کسی که تازه وارد کنگره می شود و کار خلافی انجام می دهد، برابر است.
پرهیزکارترین شما به خداوند نزدیک تر است. چه کسی به خداوند نزدیک است؟ کسی که پرهیزکارتر باشد. در کنگره چه کسی عزیزتر است؟ کسی که بیشتر خدمت می کند. کسی که بخاطر کنگره، در هفته 2000کیلومتر سفر می کند. مثلاً در قسمت خانم های مسافر، 5 نفر هستند که هر هفته به مشهد می روند و بر می گردند. یعنی راهنما هستند که از تهران می روند، آموزش می دهند و مجدد بر می گردند. هر 2 هفته ای، چند نفر می روند اصفهان، رابط هستند و آموزش می دهند و بر می گردند که دانش و اطلاعات را در همه ی نقاط یکسان کنند. کسانی هستند که هر هفته ای، یک شهر را می روند. خوب اینها، خدمتگزارترین و عزیزترین هستند.
بنابراین در کنگره، همه با هم برابر نیستند، همه با هم متفاوت هستند و هرکسی که خدمت بیشتر و بهتری انجام می دهد، عزیز تر است. ما هیچ حساب و کتابی با کنگره نداریم، من بارها گفته ام که حساب من با تمام شما صفر است، نه به کسی مدیون هستم، نه کسی به من مدیون است.
هیچ کس نمی تواند بگوید، که من جلوتر از کنگره هستم و به کنگره بیشتر خدمت کرده ام، حتی خود من، حتی دیده بانان. چون وقتی ما به کنگره آمدیم، کنگره به ما گوهری را دارد که هیچ قیمتی را روی آن نمی توانیم بگذاریم. باید با این دیدگاه نگاه کنیم، اگر اینطور نباشد، کلی مدعی العموم داریم که می گویند: من اینجا حق سنوات دارم و ...
افرادی که در کنگره خدمت می کنند، از ویژگی خاصی برخوردار هستند و عزیزتر هستند و مقام بالاتری دارند.بعضی از سفر اولی ها به من می گویند که ما برای کنگره انتقاد و پیشنهاد داریم. ما اینجا هیچ انتقاد و پیشنهادی نداریم، من هم گفتم تمام صندوق های پیشنهاد و انتقاد را بردارند. حالا این انتقادات اینطور است که : یک بار بیشتر در صحبت هایتان سلام نکنید ـ کمتر دست بزنید ـ فلان نوشته را جابجا کنید و ...
برای همین سفر اول، اصلاً نباید به دنبال این انتقادات و پیشنهادات باشد، چون هنوز سفر اولی، تحت تأثیر موادمخدر و دارو می باشد. سفر دومی هم باید به دنبال خدمت باشد و اگر شخصی در جایگاه خدمتی مثل مرزبانی و راهنمایی باشد، می تواند مشکلی اگر دارد مطرح کند.
در طول هفته، راجع به این دستور جلسه صحبت کنید که آیا واقعاً برابر هستند یا نیستند، تا دیگران بدانند. ولی این دلیل نمی شود که کسانی که در جایگاه بالاتری هستند، فخر بفروشند و غرور داشته باشند. مرزبان و ایجنت با عصبانیت با دیگران صحبت نکنند. حرمت دیگران را نگه دارند. مهربان باشند. با این برخوردی که با زیردستان انجام می دهید، به آنها یاد می دهید. با اینکه می گوییم کسانی که خدمتگزار تر هستند، جایگاه بالاتری دارند، ولی این موضوع اصلا نباید باعث شود که شخص دچار غرور شود و با دیگران بدرفتاری کند، هرچه درخت بارش بیشتر است، سرش پایین تر است.مسئله دیگر؛
ما سعی کردیم، نمرات امتحان را بدهیم. دو موضوع مجاز و غیر مجاز را داریم، مجاز یعنی کسانی که 6ماه از رهائیشان گذشته باشد. بعضی جاها، ممکن است که احتیاج شدید به کمک راهنما دارد، در آن شعبه با صلاحدید ایجنت، می تواند حتی اگر سه ماه از رهاییش گذشته باشد، کارآموزی و تشکیل لژیون را شروع کند.
مسئله بعد، خدمت ها است. باید چهار امتیاز داشته باشند. مثلاً شخص دبیر باشد، نگهبان باشد، مرزبان باشد، خدمتگزار نشریات یا اوتی باشد. بعضی از شعب ممکن است اصلاً چنین جایگاه خدمتی نداشته باشند، اینها نگران نباشند. کارشان را شروع کنند، آموزش ها را ببیند، ما بعداً بررسی های لازم را انجام می دهیم و بستگی به مکان و شرایط آن نمایندگی دارد.
ـ من یک فکری در ذهنم دارم که در آینده کاری کنیم ، آنهایی که کمک راهنمای تازه واردین هستند و 3 سال یا 4 سال خدمت کرده اند، اینها را یک امتیاز بسیار ارزشمند می دهیم تا به راحتی بتوانند با داشتن این شرایط، شال کمک راهنمایی بگیرند و خدمت کنند. منظورم این است که راهنمای تازه واردین، ارزش بالایی دارد.
کار دیگری که داریم انجام می دهیم، این است که یکسری که قبلاً اسیستانت بوده اند، انتخاب می کنیم، برای سرکشی به شعب مختلف و سرکشی به عملکرد اسیستانت ها.
در ادامه از خدمتگزاران سایت تقدیر به عمل آمد.
همانطور که دبیر رهایی های هفته را اعلام می کند، باید این موضوع، در سایت هم منعکس بشود، این موضوع هم باید در سایت انگلیسی و هم سایت فارسی اعمال شود.
کنگره 60 در طول سال، فقط سه روز تعطیل است، اول فروردین و روزهای 
تاسوعا و عاشورا . چون کنگره عین یک بیمارستان و کلانتری است و اصلاً تعطیلی ندارد. هفته آینده، دوشنبه و سه شنبه تعطیل است، چهارشنبه هم رهایی می دهیم. فقط در دهه محرم، رعایت دست زدن و آهنگ را داشته باشید.
یکسری مسئله داریم بین همسفران. همسفرانی که مسافرشان وارد سفر دوم شده است و بعد مسافر برگشت شده است، اینها حذف نمی شوند از بازی. اینها باید کار خودشان را ادامه بدهند. اگر کسی مسافرش برگشت خورده است، باید به کار خودش ادامه بدهد. تا مرحله دریافت شال کمک راهنمایی هم می تواند پیش برود، ولی ممکن است بگوییم که تا زمان رهایی مسافرش اجازه تشکیل لژیون ندارد. بنابراین اصلاً نگران هیچ چیزی نباشند.
ولی کسانی که می خواهند شال بگیرند، باید سی دی هایشان را بنویسند.
توجه : جلسه همسفران، در تعطیلات رسمی، تعطیل است.
نام فایل

تاریخ

لینک

فایل صوتی سخنان مهندس

98/06/13

دانلود

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی جهان بینی کنگره 60،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر راضیه لژیون۶ یکشنبه 17 شهریور 1398 11:42 ب.ظ
خدا سایه اقای مهندس بر سر ما حفظ کند ، که تمام صحبت هاشون عالی ومفید هست
همسفر رویا لژیون نهم یکشنبه 17 شهریور 1398 08:13 ب.ظ
با آرزوی سلامتی برای جناب مهندس و خانواده محترمتون و خدا قوت به خانم معصومه عزیز
یکشنبه 17 شهریور 1398 08:10 ب.ظ
با آرزوی سلامتی برای جناب مهندس و خانواده محترمشون وخدا قوت به خانم معصومه عزیز
فاطمه همسفر لژیون یکم شنبه 16 شهریور 1398 04:21 ب.ظ
خدا به آقای مهندس وخانواده سلامتی بده بهترین ها رو برا آقای مهندس وخونوادشون آرزومند
با سپاس و تشکر فراوان از خانم معصومه عزیز مسئول سایت
اعظم کمک راهنمای لژیون یکم شنبه 16 شهریور 1398 03:25 ب.ظ
بهترینهارو برای آقای مهندس و خانواده محترمشون آرزومندم
سپاس از خانم معصومه عزیز
معصومه همسفر لژیون یکم شنبه 16 شهریور 1398 12:38 ب.ظ
خدا به اقای مهندس سلامتی بده که با اموزشهای خوبشون
مارابه روشنایی وصراط مستقیم میرساند
وخداقوت به خانم معصومه عزیز
همسفر مدینه لژیون هفتم شنبه 16 شهریور 1398 11:47 ق.ظ
خدا به آقای مهندس وخانوادشون سلامتی بده
خانم معصومه عزیز خدا قوت4
آرزو همسفر لژیون هفتم شنبه 16 شهریور 1398 08:28 ق.ظ
خدا به آقای مهندس و خانواده شون سلامتی بده،حتی خوندن مطالب آقای مهندس بهم یه آرامش خاصی میده.
خانم معصومه عزیز خدا قوت عالی بود.
همسفر کاترین لژیون هفتم شنبه 16 شهریور 1398 07:45 ق.ظ
خدا به آقای مهندس سلامتی وطول عمر بدهد
عدالت دقیقاً یعنی همین یعنی هرکس در جایگاه خودش قراربگیرد
همسفر افسانه لژیون هفتم جمعه 15 شهریور 1398 10:33 ب.ظ
مثل همیشه عالی بود
خدا به اقای مهندس و خانواده شان خیر بدهد
ممنون خانم معصومه بابت زحماتتان
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات