انسان جایگاه خودش را بالاتر از آنچه هست تصور میکند
جمعه 8 شهریور 1398 ساعت 05:05 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )


سلام دوستان افسانه هستم یک همسفر( لژیون هفتم)
خلاصه سی دی منیت : 
یک جوجه یا یک کبوتراوهام دارد که شاید میتواند مثل عقاب باشد وجایگاه خودش را بالاترببیند و اگر بخواهد خودش را به جایگاه عقاب برساند ازبین میرود.
اگربخواهی به بزرگی برسی باید ابزارش را آماده کنی تا بزرگی زیبنده تو باشد.
ما خیلی جاهها جایگاه خودرا بالاتر از آنچه هست درنظرمیگیریم و دچارمنیت میشویم .
اندازه منیت متفاوت است و ممکن است یکی ده درصد دیگری بیست درصد و یکی هفتاد درصد منیت داشته باشد .منیت بزرگترین مشکل ماست که در همه سطوح با آن روبرو میشویم. 
منیت چگونه متولد میشود؟ چگونه رشد میکند؟  چه بلایی سر صورپنهان انسان می آورد؟...
تعریف منیت : انسان جایگاه خودش را بالاتر از آنچه هست تصورکند.
ایجاد منیت: فرددرمسیری حرکت میکند وموفقیت هایی بدست می آورد، شرط منیت این است که انسان باید یک سری توانایی را در خودبروز دهدو استعدادهایش را شکوفا کند وحرفی برای گفتن داشته باشد وشرط لازم برای منیت ایجادشود. 
کسی که توانایی ندارد منیت نمیتواند داشته باشد. کسی که خوب مینوازد درنوازندگی دچار منیت میشود.
شرط لازم برای ایجاد منیت کسب دانایی است . 
وقتی مادرجمعی کاری انجام میدهیم که دیگران نمیتوانند آن راانجام دهند یا طوری صحبت کنیم که همه ما راتشویق کنند و انیجا انرژی ازبها دادن دیگران درما بوجود میآید واحساس خاصی به ما دست میدهد و مامیگردیم ببینیم چی شد که خوشحال شدیم ووارد قیاس میشویم  وخودمان را با دیگران مقایسه میکنیم ومی بینیم کاری کرده ایم که دیگران نتوانسته اند، وقتی قیاس میکنیم تا اینجا اتفاقی نیافتاده،اگر دانایی ما اندک باشد پاسخ ما به این قیاس و نتیجه این است که تو کارت درست تر ازبقیه است وتوازهمه جلوتری و درک و شعورت بالاتر است و زیباتری و ماهیت تو با دیگران فرق دارد این میشود منیت .اگر دانای به اندازه کافی باشد از این قیاس به این نتیجه نمی رسید که برترازدیگران هستیم.انسان دانا میداند انسان صورپنهان زیادی دارد و پارامترهای زیادی دارد وبا مقایسه کوتاه در یک پارامتر نمیتوان به این نتیجه رسید.اگرسپر یک ماشین بهتر از بقیه ماشین ها است ما به این نتیجه نمیرسیم که این ماشین بهترین است چون اجزای دیگرهم این ماشین دارد. 
انسان هم هزاران قطعه و پارامتر دارد و با مقایسه یک پارامتر به یک نتیجه برتری رسیدن نشانه عدم دانایی است. وقتی که ما فکر میکنیم برتریم ویک قالب ذهنی برای ما بوجود می آید واتفاقی که درعمل می افتد این است که: یک- ما جایگاه خود را در هستی گم می کنیم  و خیلی اتفاقات می افتد . مثلا ما فکرمیکنیم تبریزیم در حالیکه کرمانیم ودیگه همه جهت یابی ها و محاسبات ما اشتباه میشود. دو- توقع احترام رتبه یالا و یک دکتر را داریم در حالی که سیکل هستیم . دیگران می بینند ما سیکل هستیم و احترام زیادی به ما نمیگزارند و ما دچار خشم و تنفر میشویم. سه – این تفاوت جایگاه واینکه رتبه دو هستیم و فکر میکنیم 5هستیم باتنفر میشود.
تنافریعنی چه : جدایی – دو تا چیزی که از هم فاصله دارند میگویند از هم متنافر یا دور هستند.
تنفر هم از اینجا بوجو د می آید اولین محصولی که منتیت دارد تنفر است . 
تنفر باعث حسادت، توقع بیجا ، احترام زیادی خواستن ،کینه و خشونت و مکر میشود.
چهار-امکان ارتباط درست ویا تبادل انرژی با طبیعت رااز دست می دهیم واز خیلی ازخوراکها محروم میشویم . چون وقتی بهمون احترام نزارن بر میخورد. حصاری دور خود درست میکنیم وبه کسی اجازه نزدیک شدن نمیدهیم ودرحصار بسته می مانیم وچیزی را نمیتوانیم دریافت کنیم. چون حصاررا خودمان ایجاد کرده ایم درنتیجه ازدریافتها وعواطف محروم میشودو خودش راجمع میکند ویا وارد حریم دیگران میشود چون خودش را بالاتر از دیگران می داند.
وقتی ما خود را جای دیگری می بینیم وارد حریم دیگران میشویم و دایه عزیزترازمادر میشویم. 
منیت بیشترین تاثیر را روی چاکراه سوم دارد 
چون جایگاه ها جابجا میشود ما جایگاه خود را در هستی اشتباه می بینیم و ماحالت سرگردان پیدا میکنیم و اتصالمان را با هستی از دست می دهیم.منیت قالبی و اندیشه ای است که ما باید از آن بگذریم.
انسان به دو صورت درهستی فعالیت میکند همه برای حرکت نیاز به انرژی دارند.یا باید انرژی را از دیگران بدزدیم و با وارد شدن به حریم دیگران این کار را انجام میدهیم . یا باید خودمان جوشش داشته باشیم و تولید انرژی کنیم .اگر بتوانیم شادی را درون خودمان ایجاد کنیم نیاز نداریم انرژی را بدزدیم . 
اگر نتوانیم به مرحله تولید برسیم همیشه در رقابت ،مقایسه ،حفظ جایگاه و حسادت هستیم چون راهی برای بدست اوردن انرژی نداریم.
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی و جهان بینی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرمریم کمک راهنما لژیون ششم سه شنبه 12 شهریور 1398 11:15 ب.ظ
خدا قوت عالی بود خدا قوت به خدمت گذاران سایت
همسفر راضیه لژیون۶ سه شنبه 12 شهریور 1398 08:40 ب.ظ
خدا قوت
همسفر فاطمه کمک راهنمای لژیون هشتم یکشنبه 10 شهریور 1398 07:25 ق.ظ
عالی بود خدا قوت خانم افسانه عزیز
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات