کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه؛ سایت،مقاله نویسی
پنجشنبه 7 شهریور 1398 ساعت 08:12 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )

جلسه دوازدهم از دوره شصت و ششم سری کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60؛ ویژه مسافران و همسفران سفردوم، به استادی و نگهبانی آقای مهندس و دبیری مسافر محسن با دستورجلسه (از سایت کنگره 60چگونه استفاده می کنم، مقاله نویسی) در روز چهارشنبه 6 شهریورماه سال جاری راس ساعت 9:05 آغاز به کار نمود.

 سخنان استاد؛

دستور جلسه امروز، سایت کنگره 60 است.

من معمولاً تا دقیقه 90، دستور جلسه آن روز را نمی دانم و وقتی می آیم پائین، از بچه ها می پرسم. اگر می دانستم، حتماً شرایط لازم را برای قدردانی از بچه های سایت انجام می دادم. انشاء الله هفته بعد از بچه ها قدردانی خواهیم کرد.

سایت کنگره 60، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. ما 18سال پیش شروع کردیم به کار سایت. ابتدا از بیرون سرویس می دادند و برایمان بحران بوجود می آورد. در آن موقع، شب های جمعه یک هفته درمیان شکرگزاری داشتیم و آبگوشت درست می کردیم. بچه ها را خواستم و گفتم که : من می خواهم این سایت هم مثل دیگ آبگوشت باشد، هر وقت خواستیم نخود بریزیم، لوبیا بریزیم و ... نه اینکه مطلب را به یک نفر بدهیم، یک هفته بعد و هر وقت دلش خواست، مطالب را داخل سایت بگذارد. من به شهروز پیشنهاد کردم و شهروز هم پذیرفت. شهروز همسفر است، پسر کوروش و خانم شهره. طراحی سایت تماماً برعهده شهروز است. سایت به دو زبان است، فارسی و انگلیسی. بازدید سایت به 35هزار بازدید در روز رسید و البته الآن کمی کمتر شده این بازدیدها .
63 درصد بازدیدها از ایران است و 37درصد خارج از کشور . سایت کنگره تقریباً به صورت یک مرجع علمی تبدیل شده است. فضای مجازی کم کم گسترش پیدا کرد، تلگرام، واتساپ، اینستاگرام ووبلاگ ها هم روی کار آمدند و اینها کمی بازدیدهای سایت کنگره را پایین آورد و ضرر زد، بهمین دلیل گفتیم که کسی اینستاگرام خصوصی نباید داشته باشد، یک پیج اختصاصی برای کنگره داریم و همه می روند زیرمجموعه پیج اصلی کنگره 60. باید بگونه ای عمل کنید که به سایت اصلی ضرر وارد نشود. خبرها ابتدا باید در سایت و پیج اصلی اینستاگرام، ثبت شود.
فعالیت در تلگرام به طور کلی ممنوع است.
وبلاگ هم باید به گونه ای باشد که مطالب را ابتدا، با سایت اصلی بفرستند و بعد روی وبلاگ خودشان قرار بدهند.
الآن ما در اصل در زیرزمین هستیم، ولی بواسطه سایت، در کالیفرنیا، روسیه و کشورهای مختلف دنیا شناخته شده ایم.
بچه ها در قسمت های فارسی و انگلیسی شبانه روز در سایت فعالیت می کنند.

ما در این هفته از بچه هایی که در روی سایت و وبلاگ ها زحمت می کشند، قدردانی می کنند. سایت برای ما جنبه حیاتی دارد، سایت صورپنهان ماست و جلسات صور آشکار ماست. اگر وارد سایت می شوید، اظهارنظر بکنید و یادداشت بگذارید، تا مطالب بهتر و مفیدتر باشد. اگر انتقادی دارید، انجام بدهید، هیچ ایرادی ندارد، ولی با نگاهی درست.
مطالب و خبرهای اردو، مرتب در اینستاگرام و سایت کنگره، منتقل می شد و حتی فیلم های کوتاه در فضای مجازی به سرعت منتشر شدند.
مطلب بعد؛  سیزدهمین کنگره دانش اعتیاد.
کنگره 60، روز جمعه در این مراسم شرکت کرد، بچه ها واقعاً استقبال کردند. به طوری که بیش از 1000نفر از بچه های کنگره در این مراسم حضور داشتند. کنگره جوایز این مراسم را اهداء کرد. قبلاً توسط یک کارخانه داروسازی جوایز را می دادند، جوایز 100هزارتومانی، 200هزارتومانی. من گفتم که بهتر است این جوایز را ندهند. وقتی یک محقق یا کارشناس ارشد، تحقیقی را انجام می دهد و در کنگره مقامی را کسب می کند، نمی توانیم 100هزارتومان به او بدهیم. به یک کارگر افغانی روزی 100هزارتومان می دهند، چطور بیاییم به یک استاد، جایزه ای به اندازه یک روز کارکرد کارگر افغانی پرداخت بدهیم.
جوایز ما 8میلیون، 6میلیون، 5میلیون، 4میلیون، 2میلیون بود. ما می بایستی شخصیت این افراد را حفظ می کردیم. نماینده گروه موسیقی کنگره هم هنرنمایی کردند. این اتفاق، قدرت کنگره 60 را نشان داد.
ما اگر مطلبی داریم، باید در مجامع علمی، به این شکل ظاهر شویم. حضور کنگره، در سیزدهمین کنگره دانش اعتیاد، بسیار جالب بود و همکاری تنگاتنگ ما با دانشگاهها بی نظیر بود. صحبت های ما را خبرگزاری ها پخش کردند. خبرگزار ی ایرنا، خبرگزاری فارس، شفا آنلاین، ایران آنلاین، دانشگاه اسلامی، خبرگزاری مهر، جامعه خبری تحلیلی الف و ... خبرهای ما را در دو یا سه صفحه منتشر کردند.
تیتر ایرنا این بود که : ((دبیر جمعیت احیای انسانی کنگره 60 گفت: ما در درمان اعتیاد 30سال جلوتر از دنیا هستیم))
تیتر دیگر اینکه: ((بیماری اعتیاد، کاملاً قابل درمان است)) . این تیترهایی بود که تمام خبرگزاری ها منتشر کردند.
پنل ما، حتی جا نبود که دیگر دکترها حضور داشته باشند، آقای دکتر شهرکی روانپزشک ، دکتر نورزی روانپزشک ، دکتر دانشمند روانپزشک ، دکتر مقاری فوق تخصص ، دکتر مهران نیکبخت متخصص بیماری های عفونی، دکتر حاج رسولی ، در پنل ما صحبت کردند و من فقط جزئی صحبت کردم. این یعنی، این پزشکان و متخصصان، حرف ما را تائید می کنند. اگر یک متخصص، به علم و دانش کنگره اعتقاد نداشته باشد، اصلاً در این خصوص حرف نمی زند.


 

مطلبی از خبرگزاری فارس:
ـ تیتر خبر:  بیماری اعتیاد، کاملاً قابل درمان است. به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، حسین دژاکام در سیزدهمین همایش دانش اعتیاد، در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران، با اشاره به جزئیات برگزاری این کنگره و این پنل، افزود : بخش بیماری در کنگره 60، بالاتر از بیماری روانی است. چرا که در جسم و ناقل های عصبی، در بیماری اعتیاد،  فرد دچار مشکل می شود.
وی ادامه داد: در کنگره 60، چیزی به نام وسوسه نداریم، یک فرد درمان شده، در انبار موادمخدر هم که استراحت کند، هیچ گاه وسوسه نخواهد شد. دژاکام با اشاره به اینکه هم اکنون کتاب 14مقاله، درباره بیماری اعتیاد، به صورت مشترک، با ویلیام ال وایت نوشته شده است، که در نوع خودش جزو مقالات قابل توجه محسوب می شود. خاطر نشان کرد، این کتاب در شهریور 97 رونمایی و جلد نخست آن در یک سال به چاپ ششم رسید. وی اظهار داشت: علاقه مند هستم که متخصصین این کتاب را مدنظر قرار دهند، از طرفی بودجه آن را صرف تحقیقات کردیم و به بهترین مقالات جایزه می دهیم. مدیرعامل جمعیت احیای انسانی کنگره60، در بخش دیگری از سخنان خود، همچنین با اشاره به حضور متخصصان و کارشناسان مختلف حوزه اعتیاد و درمان آن در این کنگره، تصریح کرد که ریکاوری بخشی از کار ما را  تشکیل می دهد، اما از نظر ما، بیماری اعتیاد کاملاً قابل درمان است. سیزدهمین کنگره دانش درمان اعتیاد، درباره تجارب بالینی درمان بیماری با رویکرد تئوری ایکس گفت: برخی افراد که در کنگره 60 با داروی اوتی به روش دی اس تی، تحت درمان بیماری اعتیاد قرار گرفته اند، اذعان داشته اند، بیماری ای که قبل از اعتیاد به آن مبتلا بوده اند، در حین درمان اعتیاد، درمان شده است. محسن مقاری اضافه کرد: در بدو امر تصور میشد که این یک رویکرد کاملاً اتفاقی و تصادفی بوده اند، و در ادامه تعداد این افراد بیشتر شد. وی گفت: سیستم ایکس یا نوروترنسمیترها یا همان مجموعه ناقل های عصبی، در اثر سوء مصرف موادمخدر یا اختلالات روانی یا جهان بینی فرد، از تعادل خارج می شود و این یعنی اینکه بیماری های روان تنی یا سایکوسماتیک، در اثر اختلال در سیستم ایکس افراد بوجود می آید. باید توجه داشت که در حال حاضر، تعداد زیادی بیماری های روان تنی وجود دارد، طب نوین پزشکی دنیا، بر این باور است که فعلاً درمان قطعی برای بیماری هایی مثل ام اس، کولیت ها وجود ندارد و فقط می تواند با دارو آنها را کنترل کرد. وی در ادامه گفت: برخی بیماری ها در کنگره 60، به درمان رسیده اند و خوشبختانه در 3 سال اخیر به نتایج خوبی دست یافتیم، به عنوان مثال ما دو بیمار مبتلا به کرون داشتیم که بیماری اینها درمان و به زندگی عادی خود برگشتند و ...
20 سال پیش، وقتی من شروع کردم، جلسه ای در ساختمان جمعیت آفتاب برگزار شد، فوق دیپلم مددکاری را در آن جلسه راه دادند، من را آنجا راه نمی دادند. می گفتند که شما دانش اعتیاد ندارید!! این جلسه برای تحصیل کرده هاست. ولی امروز ببینید که ما در کنگره بین المللی دانش اعتیاد صحبت می کنیم.
مطلب دیگری که در سایت ها نگاه می کردم ، این بود که کارخانه جانسون در ایالت متحده آمریکا، 527میلیون دلار جریمه شده است، بدلیل اینکه یک داروی مسکن را تولید کرده بود و روی آن تبلیغات زیاد کرده بود و خیلی ها به مصرف آن معتاد شدند و خیلی ها بر اثر استفاده زیاد آن فوت کردند. امروز صبح هم خواندم که کارخانه ای به اسم گوردوفارنا در آمریکا، 12میلیارد دلار جریمه شده است. دارویی که این کارخانه ساخته بود، بعنوان مسکن قوی بود و باعث مرگ هزاران نفر شد.
حالا اگر من گفتم کشور ما ، که نقطه مرکزی آن کنگره 60 است، 30 سال از کل دنیا جلوتر است، شوخی نمی کنم. جالب اینجاست که همانطور که در آمریکا ساندویچ ها بزرگ تر می شود و آدم ها همه چاق هستند، یک کاری کرده اند که مردم قرص بیشتری بخورند. چون هرچه شخص بیشتر متادون بخورد، سود و درآمدشان بیشتر می شود.
تصور نکنید که هرچه از غرب می آید، عالی است و علم نزد آمریکائیهاست و اروپائیها، هیچ چیزی ندارند.

 

نگارنده: مسافر احمد شریفیان

نام فایل

تاریخ

لینک

فایل صوتی سخنان مهندس

98/06/06

دانلود

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی جهان بینی کنگره 60،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر رویا لژیون نهم سه شنبه 12 شهریور 1398 09:23 ب.ظ
با آرزوی سلامتی برای جناب مهندس دژاکام و خانواده محترمشان و عرض تبریک به خانم معصومه عزیز مسئول سایت کنگره ۶۰ شعبه ابوریحان
همسفر فاطمه کمک راهنما لژیون هشتم یکشنبه 10 شهریور 1398 07:22 ق.ظ
آنچه باور است محبت است وانچه نیست ظروف تهی است .تبریک فراوان به آقای مهندس دژاکام عزیز به خاطر زحمات بی دریغشون برای جهانی شدن دانش کنگره
همسفر کاترین لژیون هفتم جمعه 8 شهریور 1398 07:56 ب.ظ
ازتمام عزیزانی که درسایت کنگره 60زحمت میکشند تشکر میکنم خصوصا.خانم معصومه عزیزم راهنمای گلم مسئول سایت همسفران ابوریحان
همسفر کاترین لژیون هفتم جمعه 8 شهریور 1398 07:52 ب.ظ
با آرزوی سلامتی برای آقای مهندس وخانواده محترم
هیچ کلامی پاسخگوی زحمات آقای مهندس نیست
به امید جهانی شدن کنگره 60
اعظم کمک راهنمای لژیون یکم پنجشنبه 7 شهریور 1398 10:04 ب.ظ
خدا رو شکر میکنم که زحمات آقای مهندس عزیز در همایش دانش اعتیاد مانند دیگر زحماتی که برای کنگره کشیدند به خوبی درخشید.امیدوارم که آقای مهندس هر چه سریعتر به جهانی شدن کنگره راه پیدا کنند
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات