مشارکت مکتوب لژیون خانم نرگس -لژیون نهم
دوشنبه 28 مرداد 1398 ساعت 08:02 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )


تعدادی از رهجویان کمک‌راهنمای محترم سرکار خانم نرگس (لژیون نهم ) در خصوص سی دی هفتگی "هزینه"مطالبی ارائه نموده‌اند که به‌صورت مشارکت تقدیم شما عزیزان می‌گردد.
سلام دوستان زهره هستم همسفر :
برداشت من از سی دی هزینه 
انسان هنگامی که بخواهد به مرحله رشد وتکامل و آگاهی برسد باید هزینه های پرداخت کندچون در هستی همه چیز هزینه دارددر مراحل پیشرفت انسان باید هدایت را از خانواده خود شروع کند ودر مرحله بالاتر اطرافیان ودیگران را هدایت کندونور بدهد نه آتش بیفروزد ومرحله بالا نوری تابنده باشد  تا دور دستها باشد که به فرمان الهی است وما باید نیروهای درون وبیرونمان یکی باشد وبا هم تطبیق کنند می توانیم شناخت مسائل ودرک آن را داشته باشیم وحس قوی می شود وبه درجه آگاهی وشناخت وبیداری می رسیم یعنی مرحله تکامل وما با حسهایمان اندیشه هایمان را می سازیم پس سعی کنیم حسهای با محبت وشاد وامیدواری داشته باشیم تا بتوانیم به هدفمان برسیم.

سلام دوستان سمانه هستم همسفر :
استاد میگوید:در گردش روزگار به این مرحله میرسیم که ابتدای امر خاندان خود را هدایت نماییم که برای دیدن و دیده شدن از واجبات محسوب می‌شود. انسانها وقتی به رشد و شکوفایی می رسند از دور مشخص و قابل رویت هستند.بنابراین وقتی که ما به فهم و شعور بالایی رسیدیم تازه متوجه می شویم که ابتدای امر خاندان خود را هدایت کنیم (یعنی اول خانواده خود را درست کنیم).برای خانواده میتوان یک مثلث رسم نمود که ضلع آن مرد ،ضلع دیگر زن و قاعده این مثلث را روابط بین آنها تشکیل میدهد.در زبان فارسی یک واژه بسیار زیبا به نام "همسر"برای زن و مرد تعریف شده است.همسر یعنی یکی بودن، هم اندازه بودن.ما باید این را بپذیریم که هر چیزی که انسان میخواهد هزینه دارد ،همه چیز در هستی بدون هزینه نمی باشد.محبت هم بدون هزینه نمی‌شود بلکه سراسر هزینه است البته خداوند سریع الحساب است یعنی سریع به تو برمیگرداند.

سلام دوستان نرگس هستم همسفر:
استاد درباره کابوس های شبانه که اغلب مسافران در دوران درمان اعتیاددراوایل سفربا آن روبروهستند صبحت کردندکه این کابوس ها ربط به نیروهای درونی وبیرونی انسانها دارد. ایشان می فرمایند: وقتی انسانها درون وبیرونشان یکی باشد خوابهای خوب می بیند ،ولی اگرنیروی درون و بیرونشان باهم فرق کند و آن وقت شخص دچار خوابهای پریشان یاکابوس می شود.استاد در پایان می فرمایند:درسته که انسانها از همه چیزدنیاخوبش رامیخواهند زن خوب،فرزند خوب ،ماشین خوب ،زندگی عالی ومرفه ولی آیا آنهایی که میخواهدازراه صراط مستقیم میخواهد یا از راه حرام وریا و نیرنگ وکم فروشی ،رشوه ،دزدی گران فروشی. پولی قشنگ است اما کثیف نباشد.اگرهزینه هرچیز رابه حق و عدالت بدهی دیگر حرام در زندگیت نمی آید.

سلام دوستان رویا هستم همسفر:
انسانها وقتی به رشد وشکوفایی میرسند قابل رویت هستند.وقتی ما به درجه بالایی از فهم و شعور و آگاهی رسیدیم در اول باید خانواده خود را درست کنیم و داشتن خانواده خوب هزینه دارد.هرچیزی در هستی که انسان میخواهد هزینه دارد.حتی محبت کردن،عشق،ایمان و صداقت و... همه اینها هزینه دارد.منظور از هزینه فقط مالی نیست بلکه میتواند هزینه عاطفی،معنوی و غیره باشد.در بین حیوانات هم این مسئله وجود دارد که پدر یا مادر برای حفظ فرزند خود از دست حیوانات دیگر از جان خود میگذرند که این همان هزینه است.و مرحله بعد این است که انسان با عشق و محبت کردن و کمک به دیگران میتواند در این جایگاه قرار بگیرد و برای حفظ این جایگاه باید هزینه پرداخت کند.مرحله اول و دوم در اختیار انسان است ولی مرحله سوم به خواست و فرمان الهی است که انسان بتواند چون نوری تابنده تر مانند خورشیدی کوچک به دور دست ها بتابد.
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکتهای مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر نرگس کمک راهنما لژیون دوم سه شنبه 29 مرداد 1398 05:06 ب.ظ
خداقوت خدمت لژیون نهم بسیار عالی بود
اعظم کمک راهنمای لژیون یکم دوشنبه 28 مرداد 1398 03:00 ب.ظ
خدا قوت به همه دوستان عزیز
ممنون از مشارکت بسیار زیباتون
معصومه همسفر لژیون یکم دوشنبه 28 مرداد 1398 01:56 ب.ظ
خسته نباشید به لژیون نهم عالی بود
وخداقوت به مسئول سایت
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات