خلاصه سی دی تبدیل _ همسفر افسانه
دوشنبه 2 اردیبهشت 1398 ساعت 10:13 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )


سلام دوستان افسانه هستم همسفر(لژیون یکم )

انسان موجودی است که اگرقراربود همه چیزیادش باشد ازپا در می آمد. انسان خوبی که دارد این است که فراموش میکند.وقتی عزیزی را ازدست میدهیم به مرورکم رنگ میشود. فراموشی حسن های زیادی دارد .هر چیزی خوب یا بد مطلق نیست . هرچیزی درکنار خوبی که دارد بدی هم دارد ....

درکنار یک گل با همه زیبایی خار است.بعضی از بزرگان معتقدند انسانها همه چیز رابلدند وما فقط به یادشان می آوریم .سقراط میگفت من ماما هستم .من کاری میکنم انسانها خودشان را بزایندو به یادشان بیاورم چیزهایی که بلدند. ما انسانها خودمان را گم کرده ایم وخیال میکنیم گم نکرده ایم و داریم دنبال خودمان میگردیم . کلمه ذکریعنی به یاد آوردن ویادآوری کردن.خدا به پیامبر میگوید تو به یاد بیار،تو یادآورنده ای. به یاد آورنده نمیتواند انسانها را عوض کند .راهنما نمیتواند انسان را عوض کند و ما به یادش می آوریم خواست عمل میکند نخواست عمل نمیکند. شما از صفر نمیتوانیدبه کسی یاد بدهید مگر به بزغاله میشود زبان یاد داد ؟ نه چون در وجودش نیست.ازمعدنی میتوان طلااستخراج کرد که در آن طلا وجود داشته باشد.انسان چون همه چیز را بلد است و در درونش است ما با آموزش به یادش می آوریم . انسان خیلی چیزها را بلد است وخیلی چیزها را فراموش کرده است باید طی یک پروسه خاص به یاداو بیاوریم .اگربتونیم به یاد بیاوریم از گذشته که مربوط به روز الست است وروز آغاز و پیمان است و اگر مقداری در تو جاری شود خدا هم کمک میکند همه مطالب را به یاد بیاوری . خدا هرچی به انسان میدهد میگیرد مال را هم با مردن از انسان میگیرد.
خداوند انسان را چگونه می بیند؟ طوری که خودت خودت را ببینی . ما دارای نفس ،جان ، روح و جسم و..هستیم . یک چیزدرون ما است به نام روح که به امر پروردگاراست.روح عنصری است که شخصیت مستقل دارد ودر درون ما است .روح از خداوند است ومیتواند چشم و گوش خداوند باشد.روح یک ملکی است که شخصیت مستقلی دارد وازخداوند است و همانطور که ما خودمان را می بینیم روح هم همانگونه ما را میبیند. و منظورش این است که همه جا خدا است اگر ما دو نفر باشیم نفر سوم خداوند است . 
همه حال ازخلقت تا خلقی دیگر. خلقت منظور روز الست است وخلقی دیگر میتواند یک منظور این باشد که تا قیامت ومعاد وبعددوباره یک خلق دیگری است ویا اینکه منظور این است که هرکس بازبه صورت دیگری پابه جهان میگزارد.ما ازآغاز خلقت هستیم و تا آخرهم هستیم و همیشه درچرخش هستیم.و چیزی که هست تبدیل اتفاق می افتد. هر تبدیلی برای خود مراحلی دارد که تابع آن میشویم . هر چیزی بخواهد تبدیل به چیزی شود مقرراتی داردوتابع قوانینی است.مصرف کننده بخواهد تبدیل به یک آدم نیک سرشت شودمراحلی دارد و یک دفعه نمی شود وقوانینی دارد وفوری این اتفاق نمی افتد.هر کسی بیاید کنگره خوب نمی شودوتبدیل به انسان سالم نمی شود چون هرتبدیلی مراحلی دارد.اگر بخواهیم تبدیل انجام شود باید تابعش باشیم  . تبدیل بدون طی کردن مراحل امکان پذیر نمی باشد. نمی شود یک مصرف کننده هرچی دوست داره مصرف کند. و تبدیل به یک انسان سالم شود.باید از یک مرحله بگذریم و مراحل راطی کنیم .تبدیل ممکن است درجهت خوب باشد یا درجهت بد. ولی هرکدام مراحلی دارد و ما باید تابع آن باشیم یا تابع آن بشویم .چیزی که در تمام تبدیلات برای ما ارزش دارد بلکه برای حیوانات و حتی برای گیاهان هم ثابت شده محبت است . وقتی آب در یک محیط آرام قرار میگیرد بلورهایش شکل زیبا و قشنگ میگیرد . دوستی و محبت بین همه موجودات و همه ذرات هستی وجوددارد و منبع و مصدرش انوار الهی است .  حتی یک حیوان وقتی به یک انسان وابسته میشودازش دور میشه گریه میکند و مریض میشود.آنچه اعضای کنگره را به هم متقصل کرده است محبت است.اگرعشق ومحبت نبود چگونه ما روی هم میتوانستیم اثر بگذاریم و اینکه دلهایمان برای هم تنگ میشودو این از روی مهر است .همه شاهدو ناظر یک صحنه هستیم ولی برداشتهایمان با هم متفاوت است بعضی معتقدند مصرف کننده را نباید برایش وقت گذاشت و باید اورا در دریا انداخت ولی ما میگوییم قابل درمان است پدرو پسر و یا حتی زن وشوهر ومادر و فرزند هم بااینکه به یک زبان صحبت میکنند ولی گاهی حرف هم رانمی فهمند وهرکدام برداشتی دارند به همین دلیل آسایش نیست . ما در کنگره همه دیدنها و زبانهایمان یکی میشود. ما با ارتباطاتی که در کنگره داریم از تنهایی در آمدیم.ما خانواده ودوست داشتیم ولی تنها بودیم چون مسیرمان مسیردرستی نبود و راهمان راه درستی نبود وقتی میخواهی از تنهایی بیرون بیایی باید اذن صادر شود . گاهی باید در تنهایی باشی و محکوم به تنهایی هستی چون اذن صادر نشده است وباید به مرحله ی لازم برسی تا فرمان صادرشود.جهان مطالبی دارد که قابل توصیف نیست و جالب است انسان هرچه بیشتر میداند می فهمد نمیداند .


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی و جهان بینی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرسمیه لژیون یکم سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 04:33 ب.ظ
بسیارجامع وکامل بودخداقوت خانم افسانه عزیزوازخانم معصومه مسئول سایت کمال تشکررادارم
همسفر فاطمه لژیون یکم سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 08:30 ق.ظ
موفق باشی خانم افسانه عزیز به امید گل رهایی
خدا قوت خانم معصدمه
اعظم کمک راهنمای لژیون یکم سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 06:30 ق.ظ
بسیار عالی بود خانم افسانه عزیز
خدا قوت خانم معصومه عزیز
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات