خلا صه سی دی درخت --همسفر افسانه
یکشنبه 26 اسفند 1397 ساعت 03:26 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )


سلام دوستان افسانه هستم همسفر( لژیون یکم)

آب و هوا ازانسان تاثیر میگیرد . درقرآن هم آمده است: نگاه کنید دریا و خشکی ازاعمال انسانها دچار مشکل و قحطی خشکسالی شده است ودر آینده  این به صورت یک قانون علمی در می آید.
در وادی دوازدهم وظیفه و فرمانی است که ما باید به شکرانه خوب شدن و احیای خودمان درخت بکاریم . تمام هستی در بیرون و درون ما است . انسان با هستی جوری رفتار میکند که با خودش رفتار میکند . چون هرچه درجهان بیرون است در خود انسان هم هست . به طور طبیعی قانون است هرچه انسان با طبیعت وجود خودش برخورد کند و ارتباط برقرار کند دقیقا همان را با بیرون خودش برخورد میکند. 
کسی که درحال تخریب درون خود است تمیز کردن بیرون برایش سخت است . 
اگر انسانها در زمین ویرانی ایجاد کردند به این علت بود که اغلب تخریب را درون خود ایجاد کرده اند و وقتی اشباع شدن به بیرون انتقال پیدا کرده است . از کوزه همان برون تراود که دراوست . 
میزان تخریب سیاره زمین نشان میدهد انسانها بیشتر در جهت تخریب حرکت کرده اند تا سازندگی 
مادر کنگره شهر وجودی خود را آباد میکنیم . اول وجود ما یک سرما و انجماد و60درجه زیر صفر بوده است و در پشت آن یک کویر و تعادل در ما وجود نداشته است . درطول سفر یخها کم کم آب میشود و آب وارد کویر میشود و هم سرما کم میشود هم کویر آباد میشود .
ما به دو دلیل درخت میکاریم :
یک - وقتی کسی در کنگره به درمان میرسد و احساس درون او بوجود می آید و ازکویر یا 60درجه زیر صفربیرون می آید دوست دارد  با سبزی و طبیعت ارتباط برقرار کند و دوست دارد آباد کند 
ما در کنگره به تعادل میرسیم و دوست داریم این تعادل را در بیرون هم برقرار کنیم.
دوم _ آنچه  عامل حیات و زندگی روی زمین بوده است گیاهان هستند . 
ما در سیاره خاصی زندگی میکنیم و از میان هزاران سیاره زمین قابل سکونت است و آنچه باعث تفاوت کره زمین با دیگر سیاره ها شده است گیاهان است . 
صدها میلیون سال گیاهان روی زمین کار کرده اند و اکسیژن تولید کرده اند تا هاله زمین بوجود آمده و حیات روی زمین ایجاد شده است .موجود زنده با غیر زنده فرقش این است که دور موجود زنده هاله وجود دارد . هاله اطراف زمین اجازه نمیدهد هر چیزی وارد سیاره زمین شود . اتمسفر و جو کار صدها میلیون سال گیاهان است . 
تفاوت موجود زنده و غیر زنده : موجود زنده اگر اتفاقی برایش بیفتد و تعادلش بهم بخورد نیروهایی وجود دارد که او را به تعادل برمیگردانند. و طبق این تعریف سیاره زمین یک موجود زنده است . 
گیاهان به چند دلیل اهمیت دارند:
یک – گیاهان عامل حیات و زنده شدن سیاره زمین هستند. 
دو- گیاهان تداوم حیات و خوراک برای موجودات زنده هستند. همه مواد غذایی که بدن ما استفاده میکند و نیاز دارد از گیاهان بدست می اید . و خوراک را برای انسانها و حیوانات آماده میکنند. 
سه – تعادل دمایی : گیاهان با جذب نورخورشید و رطوبتی که ایجاد میکنند تعادل کره زمین را حفظ کرده اند و هوای گرم تابستان را گیاهان بین 5تا 10درجه خنک تر میکنند و سرمای طاقت فرسا را متعادل میکنند. 
1000متر که بالاتر برویم 7درجه هوا خنک تر میشود. 
چهارم - اگر گیاهان و درختان نباشند حیات در زمین از بین میرود. 
دمای زمین مثل تب کردن انسانها است انسانها وقتی تب میکنند یک دفعه سرد یا یک دفعه گرم میشوند. 
و زمین هم دقیقا همین طور است یک دفعه یک جا یا خیلی سرد میشود یا خیلی گرم .
دمای طبیعی بدن 36درجه است و اگر به 41تا 42درجه برسد فرد میمیرد. دانشمندان پیش بینی کرده اند تا آخر سال 2100دمای زمین 5درجه دیگر گرم میشود و اگر این اتفاق بیفند زمین از بین میرود و الان که دو درجه کره زمین گرم شده است اثرات زیانباری را گذاشته است .
سیمنارهای زیادی برای تعادل زمین و کاهش گرم شدن زمین انجام شده است ولی به نتیجه نرسیده است چون باید اول خوبی بیاید تا بدی برود .اول باید درخت و سبزه ها بیاید. 
تا کسی در کنگره نیاید نمیتواند مواد را درمان کند چون اول باید خوبی بیاید تا بدی برود . باید تو کنگره یک پنجم جهان بینی بدست بیاوریم تا بتوانیم یک پنجم مواد را کم کنیم .عامل درمان تریاک خود تریاک است . اول باید درختها و سبزه ها که حیات را بوجود آورده است طبیعت را درمان کنند . اول باید درخت را بکاریم خوبی بیاید و وقتی خوبی می آید حس عوض میشود و وقتی حس عوض شود انسان خوبی و بدی را میفهمد .
چرا یک نفر در خیابان آشغال میریزد ؟
چرا از کنار یک انسان خمار یا گرسنه بی تفاوت میگذریم ؟
چون نسبت به سرما – خماری و .. حس نداریم و عکس العمل نشان نمیدهیم .

ما باید اول درخت را بکاریم و سرسبزی را بیاوریم و وقتی لطافت و زیبایی را حس کردیم  برای  راحتی خودمان اینقدر سوخت مصرف نمیکنیم و آلودگی ایجاد نمیکنیم . و برعکس این کار امکان پذیر نیست . هیچ دشمنی بالاتر و قوی تراز گرم شدن زمین نیست و داره آروم آروم میاد و همه چیز رو از بین میبره و قدرتش زیاد است .کار اصلی سربازان در همه جای دنیا این است که با این قضیه مقابله کنند و به دنبال آبادانی کره زمین باشند.


سپاس از همسفر خانم افسانه لژیون یکم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی و جهان بینی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مریم کمک راهنما لژیون ششم دوشنبه 19 فروردین 1398 09:11 ق.ظ
بسیار عالی موفق باشی
اعظم کمک راهنمای لژیون یکم یکشنبه 4 فروردین 1398 03:50 ب.ظ
سلام.سال نو بر همه عزیزان مبارک
بسیار عالی خانم افسانه عزیز
سپاس از خانم معصومه عزیز
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات